PC BigTower (Anubis & Wembley) + MidiTower (Cream Caramel)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
To kinesko smeće se pokvari odmah, jer te elektrode nagriza kiselina ako dodaješ u zemlju ph down i moraš to stalno čistit i trljat krpom vrhove ako hoćeš da ti točno izmjeri. Vrlo je nepouzdan i tako da je bacanje para što se tiče mjerenja ph.
Ja sam kupio isto dva davno i bacio u smeće. Nije važno toliko u zemlji taj ph uopće koliko se misli, većina sranja dolazi od pregnojavanja i time lockouta nutrijenata. Regularnim režimom dodavanja gnojiva 1x svaki tjedan i zalijevanja tjedno od 1-2 puta običnom vodom ne bi trebalo stvarati probleme.
Problem s lišćem obično nastaje nakon mjesec dana ili dva u vegetaciji jer se nakupe toksične soli oko korjena kao nuspordukt procesa rasta marihuane.
Zato to treba nakon nekog vremena dobro flushat.
Znači mjesec dana u toj composani se ne dodaju nutrijenti jer ih ima u zemlji dosta, a nakon mjesec dana se ispire dobro, obično 3-5x veličine posude i onda se u cvjetanju dodaje svaki tjedan preporučena doza gnojiva. (za cvjetanje)
U prvom tjednu cvjetanja manje, a onda kasnije se može dati puna doza.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
dosta je to sve diskutabilno(ovo oko flushanja,soli,zemlje i dodataka opcenito)

ako flushaš ispereš i što valja i ne valja,bitno je kad i zašto to radiš,u koliko zemlje raste biljka i koja je zemlja unutra,jesi li gnjojio previše ili nisi gnjojio nikako....

moja preporuka je da se ne uzgaja u pitaru manjem od 10l bez obzira na vrstu biljke jer to ti uštedi masu problema još ako je prava zemlja unutra nema da se brineš bar 40 dana osim ako genetika nije sjebana al u tom slucaju batali sve u startu,full doze bilo cega su kontraproduktivne,biljka nemože apsorbirati više nego što može u ogranicenoj kolicini zemje koja joj je dana,druga je stvar u prirodi gdje se elementi rasporede i eventualni višak ode dalje s tim da u prirodi intervencije sa dodacima su isto diskutabilne....popij 10 litara cedevite u pola sata i nemoj na zahod do ujutro pa ce stvari biti jasnije..a price "daj joj duplu dozu da nabubru cvitovi pa isperi" ---oh jah joh žalim te biljke iskreno koje sve torture prolaze
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
makisplit je napisao(la):
... moja preporuka je da se ne uzgaja u pitaru manjem od 10l bez obzira na vrstu biljke jer to ti uštedi masu problema još ako je prava zemlja unutra nema da se brineš bar 40 dana ...

sve stoji maki druze, al kako da stavis pitar od 10L u pc-box
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
PowerSeed je napisao(la):
sve stoji maki druze, al kako da stavis pitar od 10L u pc-box

a što da kažem osim nikako,no to i dalje nije razlog da se biljka tretira ko starac od 90 godina na infuziji pa ga krkaš ko budalu sa svim i svacim nebi li uhvatio još koji dan života
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Samo da se nadovežem na svoj prethodni post, ono se odnosi na uzgoj gdje je veća posuda gdje ima najmanje 5-10 litara zemlje.
Što se tiče pc-a tu je već druga shema, jer se ne može puno zemlje stavljati zbog visine da se biljka preiše ne razraste i tu ne preporučam ništa veće od pola litre posudu.
Inače po mom iskustvu najbolje je pomiješat pola vermikulita i pola zemlje. Vermikulit služi da budući da je manja posuda, da bolje zadrži vodu, a istodobno sprečava razvoj korjena i preveliki razvoj biljke, a time i sve probleme koje sam i ja imao i odustajao od growa , a to su lst-iranje, trimanje biljke i lišća što je sve stres za biljku a bez toga nemožeš jer će ti nastat gužva u boxu. Meni to sve nije pomagalo jer kad krene biljka se izduživat tu nema kraja ni konca, a stalni lst- dojadi jer jednostavno rastu grane i iz onoga što si svinuo, pa onda to moraš rezat, ma užas je taj pc grow za regular sorte koje nisu dwarf. Zato sam sad pametniji i sad sam posadio u manju čašu.

Naravno preporučljivo je odmah staviti 12/12. Urod će biti manji, ali što se može i dobiti u pc-u nije to ne znam šta..
Naravno da ne umre biljka u ovakvim malim posudama se mora i češće zalijevat otopinom gnojiva, čak bi rekao i na dnevnoj bazi najbolje duplo manjom od preporučene doze.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
PowerSeed - pogledaj moj dnevnik sa WW pa ces videti kako staviti 10L zemlje u pc boksu :D

thcboss - pola L zemlje, pa to biljka popuni za 10 dana i sta ces posle, ne znam ovo sto si napisao se kosi sa svim
sto sam citao i sam proverio, so se mog iskustva skromnog tice u pc boks vise od 5L zemlje ne treba stavljati,
meni je u 5l biljkka vegetirala 50 i kusur dana bez gnojiva, evo sad sam stavio 10L al sam se zaebo, bar necu do
nekog dela cvetanja djubiriti...
sry za oftopik
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ljudi, pa ima kalj u serveru minimalno 10l.

Kupio sam 30l zemlje, i ostalo mi je 10l.

Znaci u serveru imam 12l zemlje, a u midiu 8l zemlje.

Zaboravite midi, sutra idem po server Chieftec pa cu ovaj midi u smece, i lijepo imati 2 servera sa 2HPS-a i u svakom 2 dobre biljke.

Kupio sam ph metar s elektrodama i radi dobro zasad.

PH mi je malo prevelik cini mi se 7.5...

Negdje sam procitao da bilje vole malo acidoznu zemlju, sa manjim PH-om.

I to je maximum 2 biljoze unutra. Sutra kupim 5L destilirane vode ili cu kupiti limun pa kemijati.

Jer neznam jel svako zaljevanje trazi nizi ph, idem guglati, uglavnom 4biljke su zivuce i jos malecke...

@Mandor tnx za link.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
što će biti kad korjenje preraste.. ništa..
stajat će u njoj, korjenje će se ispreplitati ali nema veze, poanta je da ne daš korjenu rast i time sprečavaš konačni rast biljke.
ekipa na stranim forumima je uspješno uzgajala u velikim čašama od 450ml i mislim da je to upravo idealno za pc box.
Sve iznad što staviš to znači da ćeš se morat gnjavit tehnikama obuzdavanja rasta, što sam iskusio i ne pada mi više na pamet..
Samo velim to se treba regularno zalijevati duplo razrjeđenom otopinom gnojiva na dnevnoj bazi i bit će ok.

evo vam primjera takvog uzgoja na kojeg sam i ja prešao jer imam neko midi kućište visine 42cm.

attachment.php

znači tu je visina jedno 4-5 čaša mislim da je to oko 30-ak cm što je super za pc, a nemorate se zezat s treningom biljke i mrcvarit je.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43

@pocetnicki


nemoj trošit bezveze pare na destiliranu, ja zaljevam s vodom iz zg pipe.
Inače svi problemi s ph-om se mogu riješit kupnjom AN sensi grow i bloom ili jungle juice koji imaju ph perfect tehnologiju.
Zaboravi nepouzdane ph metre, oni samo služe u hidroponskom uzgoju i to digitalni a ne ovi nepouzdani manualci.
zaboravi na kupnju destilirane i kupnju RO filtera.
Te pare utroši na navedeno gnojivo i ne brigaj.
Ako ti se i pojave neki problemi to ti neće bit zbog ph nego zbog salt buildup i samo flushaj i to je to.
Zato se biljoza uvijek zaljeva da procuri jedan dio vode dole, a ne da pomalo dodaješ..
Vani kad pada kiša onda ispire taj salt buildup a kad unutra uzgajaš onda nema šta isprat ako ti ne ispireš.
žpo meni je to ključan problem a ne nikakvi ph problemi, oni samo nastaju iz dva razloga ili ima previše nutrijenata pa je lockout ili je salt buildup.
Drugoga nema, a obična voda iz pipe je čisto ok.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Odlicno mi se cini ovo tvoje, pa onda se ja necu ustrucavati u 2servera staviti 6biljaka i LSTat ih.

Znaci neka ima i 9L zemlje u serveru a ima sigurno toliko, mislim da nece biti problema sa 3L zemlje svakoj. Mada mozda cak i 4L po biljci, posto kazem koliko mi je ostalo od 30L.

Jedva cekam sutra da preselim to u server, imam jos folije tako da cu sve imati. Samo sto cu morati rezati lim s rucnom malom pilom :))) al sta je tu je, kasnije samo prebacim hps i zarulje, biljke ce mi biti zahvalne kontam.

I jos jedna stvar, vecina sjemena su mi autoflower sorte, imam jedino California Dream od Mandale obicna ali indica najvecim dijelom. (i Big Bang - vidjet cu mozda se budem mjenjao s nekim a mozda i probam to, pa ako treba jednu onda samo jednu biljku u server pa onda ako i bude 1.5m isavijat cu je njezno i stati ce :)

Dok ne slozim novi server nema update-a :) meni je bitno da ja mogu da grow provucem s 2Big towera od berbe do berbe.

Kontam da cu pred harvest, vec staviti sjeme na klijanje da nemam puno medjupauze. Nego svaka 3mj. da imam nesto dobro u ta 2 kucista.

I to sve za sebe naravno, jel mi je pun k dilera i cimanja :)

Hvala puno svima na savjetima, stavljat cu od sutra nekoliko kapi limuna na bocu od 1L, ipak ph mi je dosta velik skoro 8.

I da, pusim dnevno ako imam robe, max. 4-5 papirica ali onih najmanjih sto se moze kupiti i to poslje posla uz TV solo tako da valjda izguram :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
thcboss jesu ovo klonovi ili iz semena?(ako imas link baci da vidim ovaj dnevnik)
u redu je to sto ti pricas, ali vidi npr Che-ov dnevnik, lik je big tower stavio 2 biljke i iz njih izvuko
70 gr suvog, 3,5L su posude bile a ovaj tvoj je nagurao masu biljaka i iz svake dobio po 10gr,
onda ako je radio iz semena, istrosio se i na to, ovaj uzgoj je dobar ako se rade klonovi ali da
stavim 7-8 semenki i da ocekujem onoliko koliko mogu od 2 je uzaludno trosenje para, bar za mene,
e sad ne znam kakav je standard na stranim forumima :D

pocetnicki ne bi ti savetovao vise od 2 biljoze u kucistu a ti kako oces...

edit. i ja sam izbrojao vise al sam oko 8 racunao da stanu u kuciste, ako stanu 15
onda svaka cast a i zato pitam dal su klonovi.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ja sam izbrojao preko 15 vrhova, pa ako od svake dobije "samo" 10ak gr. to je ~150+gr. jedino ne znam da li ono gore staje u big-tower ;) ali isplati se sigurno... i mora biti da su klonovi, tako da jedna semenka je utrosena ;)
e sad, jedna semenka i ~150+gr. ili dve semenke i ~70gr. izbor je na vama :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Sada su 2 big towera, jedan veci jedan manji, ali puno je bolje sto se tice cirkulacije zraka.

Ide za koji dan update, Cream Caramel i California Dream idu zasad super i Caramela se razmahala :)

U novo kuciste sam samo preselio sve + oba kucista su sada obljebljena Pattex Power Tapeom i bolje su izolirana, u biti - Duck Tape.
Auto Galaxy - (pustio prva dva listica) koji je u novom kucistu sada s HPS-om - temp neide iznad 30°c + cirkulacija u oba kucista je 2venta ispuh, jedan upuh.
Citao sam da to biljkama godi.

Eto, zasad su to 3biljke, 2 u vecem serveru (Cream Caramel + California Dream), i jedna (Auto Galaxy) u ovom manjem serveru.

Necu pretjerivati, mozda i ostane ovako do kraja.

A sve vise brijem da cu iduci puta uzeti neku dwarf sortu.

Sve u svemu mislio sam danas ipak NR kupiti ovo kuciste Chieftec, posto nije ogromno kao ovo koje vec imam, ali uzeo sam ga hebiga.

Rezim svjetla 20/4.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Ja isto mislim da bi bilo bolje i jeftinije da si sklepao neki ormarić sa 4 venta i hps-icom od 150w ili 250 w. Znači, veći hedovi i puno više hedova.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling


Salatica je dobila Bio Root Complex + Sensigrow Part a i b u vecem omjeru za dusik naravno.

Levo je curica Dream, a sredina Caramel zenka. Osjeti se na limun i zdrava je :)

A ovdje jedan Galaxy ak uspije. Mozda ga presadim u ljepsu saksiju... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ma kako si to postavio tu desnu cfl na prvoj fotki, to da ti osvetljava plafon, daj postavi je kako treba, biljka lepo izgleda, al sad vec vidim da ce biti tesno
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Biti ce tjesno, ali u planu mi je imati samo glavni centralni bud na svakoj biljci + 2-sporedne grane na svakoj biljci i ja sretan. Necu biti halapljiv na neku kolicinu na tako malom prostoru.

Ali necu ih previse hraniti, jer prerasti ce mi kompove i onda banana :)))

A opet ne zelim puno patiti biljku mada ovo je diskutabilno sto znaci patiti... :)

Bitno mi je da vrhove napuni HPS i da budu zreli, kolicina i ostalo mi je nebitno.

I naravno nedaj boze neke bolesti. Zasad izgleda zdravo prilicno bez ikakavih pi..zdarija po listovima i sl.

A svjetlo, podignuto je sada :) nema slusam sad svaki savjet.,

Meni je bitno da trud i ljubav nije bila uzalud, te da ide polako ali sigurno.... :)

Dotad ostajte svi dobro, update kad bude nekih promjena.

Hvala svima na savjetima i kritikama bez toga ovakva zelena healthy-stealthy salata ne bi bila moguca.

Veliko hvala i na popustu za Sensigrow part A i B + Bio Root complex - biljkama godi pogotovo Bio Root. Vrijedi svake kune.

Tako da biti ce to debele i dobro nahranjene i ugojene mace :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.