PC BigTower (Anubis & Wembley) + MidiTower (Cream Caramel)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ma sam zivim, radim itd...

Rijesio sam to s jednim Airwickom koji ce biti blizu ventilatora za ispuh da mirise svjeze, to su neke finese :)

Pozdrav svima!

Wembley i Anubis unutri, vlaga je 30% a temp 35celzija, koji su idealni uvjeti da nikne?

6kom feme Cream Caramel su na cekanju. Nesto ce biti sigurno ubrzo.

Evo jedne slike, kuciste je oblozeno danas s Diamond Folijom.



Uploaded with ImageShack.us

Zasad je upaljena Osram vialox son-t nav-t 70HPS + 132w stedna koja trosi 23w a baca - 1500lumena cool white sprectrum Osram.

Za cvjetanje - u pripremi imam stednu zarulju za nadogradnju na HPS70w, radi se o 150w stednoj a trosi 30w. Osram 2000lumena crveno-zuti spektar.

Onda cu izbaciti ovaj Coolwhite spectar.

Mrezicu imam.

Uskoro u aktivnim dnevnicima pa modovi prebacite ako treba.

Savjeti i kritike dobrodosli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Temperatura ti je previsoka a vlaga preniska i ozbiljno nesto uradi u vezi toga.Ako si imao terramagme dovoljno trebao si samo nju staviti tako da i ta mjesavina je reskiranje.sretno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
vlaga bi trebala da bude iznad 50% a temp. ispod 30C, npr. za klijanje neka ideala vlaga ~60% a temp. 24~26C
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Klijanje i vegetacija cu izvesti sa štednim žaruljama 2 puta 1520 lumena Coolwhite - 2x132w

Uvjeti su zasad idealni, vlaga blizu 50%, a temperatura 25celzijevih.

;) biti ce borovine neke.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
mjeri si temperaturu odma ispod lampe jer će ti na tom mjestu biti biljka. ako mjeriš na stropu a biljka raste na podu - razlika u temperaturi može biti velka.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
ma ici ce to i ovako, proslo je 12h, vec lagani korijen izlazi na jednoj. Onak tek malo su ubodene u zemlju, a prije toga namakale se u vodi mlakoj.

valjd bude dobro, sad samo cekanje i cekanje uz redovno slikanje cura. :)

zadnje sto sam napravio je, zalio obicnom vodom jos, da aktiviram agrosil i perlite, sada je konstantno na 28stupnjeva, vlaga 45%. S tim da hidrometar je previsoko u kucistu pa neznam jel pokazuje tocno. Mozda je vlaznost u saksiji i 70%.

Prekrio sam alu folijom i cekam da glavice provire.

Pogledat cu tek kakvo je stanje u nedjelju navecer, dotad ne prckam vise, dat cu joj vremena i da nije pod stresom :)

PS. mozda bude i jedan treci kaktusic mali u PC growu, imam mrezicu i s time cu ga forsirati.

Da, nisam ja mogao izdrzati, ali grunio sam ja jos jednu izmedju njih. Tako sad klija: Auto Wembley, Cream Caramel, Auto Anubis. 3 Feme sa ukrizanim korjenima.

Mislim da bi to mogao biti zlatan rudnik od oko 50g vrhova po biljci.

Znaci jedan indor big servera od 3 sjemenke: 150g

A mogao bi vrhunski posao odraditi u cvjetanju HPS son-t + Jedna stedna isijava dosta lumena 2000cak. Zato sam stavio i trecu biljku da se ove dvije ne guraju koja ce prije do svjetlosti.

Plantella je spremna.

PS. gnojiti necu prva 3 tjedna, jer sam sada stavio minerale malo u cepu sa 2 litre vode.

Plus jos jedno 2 litre vode, ima bogami te loncanice.

Tako da sada ocekujem pravi rezultat pod folijom, hoce li koka snijeti jaje?

Pozdrav svima. U nedjelju REPort.

Preduvjeti su dobri.

Ulozeno dolazi do izraja.

Kajanja definitivno nema.

I da, kuciste je dimenzija:

80cm visina, sirina 60cm, te dubina kucista 20cm.

Rezat cu je onako da dobijam duple debele hedove. Necu male.

Jer mora biti jebeno jer je mali prostor i dobro izoliran i oblozen folijom tako da svjetlo pici mogu reci super ravnomjerno, prezadovoljan sam,

a ventovi su na 7v, necujni, ali ipak rade bitni upuh i ispuh.

Preduvjete za zdrave i jake biljke imam. Jer sam umiksao 4vrste zemlje. Terarij jebote :)
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
pocetnicki je napisao(la):
Mislim da bi to mogao biti zlatan rudnik od oko 50g vrhova po biljci.

Znaci jedan indor big servera od 3 sjemenke: 150g

mora da se salis, to moram da vidim, pratim
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ovo sam dobro ukomponirao pa se nadam 3 grmica imati lijepa.

I jos mi ostalo za jedan grow.

Neko uzbudjenje me uvatilo i reko idem probat 3 sjemena pa nek pusta korjen sve 3 srceta moja :)

Omjer zemlje potrosene otprilike ovako:

Isao sam sloj svakog puta 4 a krenuo sam sa Composanom za orhideje, Composana za palme(Agrosil, Perlite) pa Terra Brill pa Terra Magma pa opet Compa za orhideje itd.

Saksiju imate na slikama univerzalni, sa integriranim tanjuricem od dolje.

Composana za orhideje: pola vrece od 5L.

Composana za palme: cetvrtina vrece od 10L. Navodno pali biljku ako se stavlja u vecem omjeru.

Terra Brill univerzalna zemlja za cvijece: pola vrece od 10L

Substral Magma univerzalni substrat za cvijece: pola vrece od 5L.

Otprilike imam nekih 15L zemlje na 3 bilje, e sad kakav korijen moze biti u masi od 5kg, vidjet cemo.



Uploaded with ImageShack.us

Gigabyte Server:
- Dim. 80cm x 60cm x 20cm
- rucno zakacena metalna kutija, oblozena kartonom debljim, starter+prigušnica odvojeni kartonom, te okolo od kartonske zarulje od kutja napravio kuciste za kit.
- alati Baumax, elektronske radnje, Pet Shop.
- 2xPC Coolermaster fan 80mm@7v donji za upuh, gornji za odvod
- hidro/vlaga 70% Subtropical skoro pa tropical
- svjetlo Osramom2x123w oko 3020lm cool white
- temp 30°C
- zemlja 15l
HPS OFF.



Uploaded with ImageShack.us

S tim da je vlaga bila oko 45% dok nisam metnio PVC ALU foliju preko kalja da dobijem idealnu vlagu makar 65% (Subtropska klima) za klijanje sjemena makar 65%

I da izbusio sam rupe po foliji da dise zemlja i sve to skupa.

I dobro je zaliveno

Eto to je sad je oko 24h otkako sam stavio sjeme, a 12h kako sam stavio PVC foliju.

Znaci sutra navecer ce biti 3dan otprilike 60h nakon sadnje, pa cu tad pogledati jesu izbile, jer nisu svakako duboko mozda pola centa u povrsini zemlje.

Za cvjetanje isto imam u pripremi HPS Osram Vialox 70w, son-t nav-t. + Osram stedna 2000lumena dodatno. Biti ce znaci 9000lm na tri grmica ravnomjerno raspoređeno.

Stay tuned.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
29.09.2012
31
9
8
hahaha nek si ti već postavio ražanj a zecovi ko zna gdje trčkaraju

e da je tako kako ti računaš gdje bi bio kraj nama growerima, baš si me nasmijao, sretno
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Trenutno:

Zalivam redovno, zemlja mix, + dobila je mrvicu u cepu s pola litre vode minerale i nutrijente. Necu vise nista jer je i dobra zemlja u kombinaciji.



Uploaded with ImageShack.us

Bas me zanima sta ce prvo isklijati, Auto Wembley, Cream Caramel ili pak auto anubis. Budemo vidjeli. Vlage ima konstantno 60+ do 70% najvise. Semi Tropical mi je na hidrometru, a temperatura 26°c. Uvjeti mislim da su idealni.

Plus imam jos dvoje ljestve pa cu privezivati i rezati lisce i ici ce sve u hedove. 2 ljestve + mrezica. Plantella isto tako u pricuvi. Znam da je puno 3 biljke u tom kucistu, ali mozda jedna ne proklija uvijek racunam na to. Vidjet cemo se necu nagadjati.

Ovako ce biti kada bude cvjetanje, spreman sam na borbu i u toj fazi. HPS 70w + 1500lumena coolwhite + Osram stedna 2000lumena crveno zuti spektar. Da dobijem debele hedove.



Uploaded with ImageShack.us
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
pa naravno da treba da radi hps, neces proklijavati pod jednom cfl... i mala sugestija, malo smanji fotke, na 800x600, sasvim je dovoljno i bice preglednije a manje opterecujes dnevnik, cekamo cure da izvire ;)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Mali update
Gigabyte Server:
- Dim. 65cm x 45cm x 20cm
- rucno zakacena metalna kutija, oblozena kartonom debljim, starter+prigušnica odvojeni kartonom, te okolo od kartonske zarulje od kutja napravio kuciste za kit.
- alati Baumax, elektronske radnje, Pet Shop.
- 2xPC Coolermaster fan 80mm@7v donji za upuh, gornji za odvod
- hidro/vlaga 60% Subtropical skoro pa tropical KONSTANTNO :)
- light: Osram 23w, cool white 1520lm + Osram 32w - 2000lm crvenozuti spektar
- temp: 26°C
- zemlja 15l
HPS OFF.

Vlaga konstantno 60% ravno, kao da joj je leglo sve kako treba,

i svjetlo promjenio te lokaciju servera.
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Nemoj pretjerivati s rezanjem lišća. Kako to misliš da ostanu samo hedovi?
Čitaj malo dnevnike, vidi se da lutaš. ( Nemam ni ja pojma, samo kažem da se primjeti nedostatak iskustva...)
I da, budi sretan s 70 grama.
Sretno
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
pocetnicki je napisao(la):
- rucno zakacena metalna kutija, oblozena kartonom debljim, starter+prigušnica odvojeni kartonom, te okolo od kartonske zarulje od kutja napravio kuciste za kit.
Meštre podržavam tvoj žar i početnički entuzijazam, dosta stvari će ti se s vremenom razjasnit ("sam pao - sam se ubio") ali moram ti skrenit pažnju da izazivaš vraga sa upotrebom kartona blizu električnih intalacija. Eto sad sam miran. Sretan i siguran grow ti želim. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
dobro si me nasmija,optimističan si dečko za popizdit i lipo je to dobra vibra/dobar duh al od pustog ushicenja izmješao si svašta nešto sa puno toga...ugl ne vrti se više nego trebaš ko mačak ovo vruce kaše i plz ne zalivaj to više jerbo si ubacio neproklijalo sjemenje u ogroman pitar i kako kažeš zalivaš redovito a to redovito je u tim uvjetima po meni svako 7 dana u tom stadiju i to po malo vode,,,,,uhhh ajd sretno,,,,pratim!!!
 

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
101
0
39
pocetnicki je napisao(la):
Trenutno:

Zalivam redovno, zemlja mix, + dobila je mrvicu u cepu s pola litre vode minerale i nutrijente. Necu vise nista jer je i dobra zemlja u kombinaciji.


Zašto dodaješ nutrijente kad nisu ni nikle??????? :ludaci_lol: NEMOJ!!!

Znam da bi ti sad svašta nešto čačkao oko njih ali pusti ih na miru,samo drži zemlju vlažnom,znaci ne zalivaj nego samo malo našpricaj prskalicom i održavaj vlagu dok ne niknu.

PEACE!!!
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Dali vegetaciju mogu provuci na 2stedne zarulje, 1500lm coolwhitea i 2000lm toplog zutog svjetla - sveskupa u Serveru sa dobrom folijom 4500lumena!

Sad mi je savrseno usidreno na 60%!
Temp 28°c

Ako se tko pita kako cu izvesti 3biljke, imam 2 ljestvica pa cu vezivati + mreza da mu suzbijem rast.

Hibrid zesci ako bog da, neka dvije uspiju :)

Probat ce ga ako bog da kolega koji mi je preporucio ovo sve i pomogao da dodjem sigurno i lako do sjemena.

Pozdrav svima.



Stabilno je stanje, biljkama sada dajem zraka da rade svoje.

Ej pa imam rijeseno uzemljenje o metalno kuciste cijelo! Onaj zuto-zeleni kabel od utikaca je direkt spojen na metalno kuciste koje je okaceno iza na server!!! Sta pricas ti, nije mi jasno?
:)

I jos ce se korijen umijesati :)

Kakve indice ce li biti samo da mi je vidjeti :))

ajde strpite se 7dana, modovi cim niknu, javim pa cemo preseliti u aktivne dnevnike!

Lijep pozdrav svima.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
pocetnicki je napisao(la):
Dali vegetaciju mogu provuci na 2stedne zarulje, 1500lm coolwhitea i 2000lm toplog zutog svjetla - sveskupa u Serveru sa dobrom folijom 4500lumena ...

posto vidim da se bas ne ubijas citajuci forum, baci oko ovde pa proceni da li mozes sa 4500Lm odraditi dobar posao (ali ne kontam sto gasis hps a imas ga, van pameti)
https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/11886-problemi-u-cvjetanju.html?highlight=#post242705
edit:
ja imam midi pc-box i unutra su 2x25w + 2x26w cfl, i mogu provuci vegetaciju, ali to je 102w u midi, a ti imas mrcinu i unutra 55w, pa razmisli i na ovaj nacin ako ti ona tabela nije jasna
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.