PC Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.09.2009
5
0
0
68
gledao sam sad, fino ovo izgleda, extra si ga sredio kakav je bio u pocetku :))

evo cini mi se da sam dogovorio sa ovim all caps are bastards za box, pa moze i on da okaci slike :) ajte pozz i srecno sa uzgajanjem!!!
 
15.06.2006
31
2
0
Pozdrav momci!

Imam par pitanja, ako može ko pomoći...
Zanima me kako ste izveli struju na zaruljama? Odnosno, kako ste spojili 4 grla na jedan kabel/utičnicu? Ili niste? Nadalje, jer koristite kakav regulator koji sam isključuje žarulje ili to radite ručno?
Ovo mi je ful važno jer me frka struje i htio bi to savršeno izvesti.

Također, zanima me kako spojite te ventilatore na punjač? Nisam baš upućen u te stvari, ali kada bi mi netko dao smjernice, snašao bih se.

I još nešto za kraj, jel mogu ja u pc box strpati white widow ili mora biti baš taj neki niskorastući? Mislim, jel mogu ja unutra staviti bilo koji skunk i onda ga rezati odozgora. Mislim, koje specifikacije da tražim kad kupujem sjeme?

Hvala.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
eee ti bas veze nemas,evo da te malo uputim svaka sijalica ide na jedno kablo a svjetla pali gasi timer,ti prvo nauci kako se pravi box pa ga napravi tek onda razmisljaj o sjemenu,sve sto te zanima recimo kako se spaja vent.na punjac ukucas na google vutra punjac i eto odg.google vutra unutarnje uzgajanje-prvo to procitaj i sve sto te zanima pitaj google ako google nezna odg.onda pitaj nas.ok.niko nema toliko vremena da ti pise osnove...pa sretno
 
15.06.2006
31
2
0
mjesecar je napisao(la):
eee ti bas veze nemas,evo da te malo uputim svaka sijalica ide na jedno kablo a svjetla pali gasi timer,ti prvo nauci kako se pravi box pa ga napravi tek onda razmisljaj o sjemenu,sve sto te zanima recimo kako se spaja vent.na punjac ukucas na google vutra punjac i eto odg.google vutra unutarnje uzgajanje-prvo to procitaj i sve sto te zanima pitaj google ako google nezna odg.onda pitaj nas.ok.niko nema toliko vremena da ti pise osnove...pa sretno

Rođo, ti se prvo opismeni pa tek onda davaj savjete u pisanom obliku.
Uostalom, vjerujem da će Che ili netko ko je već vodio dnevnik uzgoja, biti ljubazan da napiše kako je to izveo. Zanimaju me konkretne izvedbe konkretnih pc growera.
Svejedno, hvala ti za timer. Njega sam nekako previdio.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
bas me zanima dal ce che tebi dati konkretne izvedbe kad ti to sve imas napisano google pc box i sve sto che ima da kaze vec pise a tebi je mrsko da citas pa davis ljude pitanjima jel vi gasite svjetla rucno-sad bi ti balkan s.rekao ne brate toljagama,a mozda ti je nostramdamus neki rod pa si previdio timer i opet pitas nisi siguran u svoje vizije....peace
 
15.06.2006
31
2
0
Vidim da si nerođeni šaljivdžija, onaj sto mu je humor "izrastao" na krilima thc-a. :)

Ne znam ja koliko je sigurno spajati ovako amaterski 4 grla na jedan kabel i onda pustiti da to regulira timer ili što već. Ponajviše me interesira izvedba tj. sigurnost kod ovakvih "poduhvata".

Hvala ti još jednom, samo ovoga puta što svojim trollanjem održavaš dinamiku foruma.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
4 grla na jedan kabel sto ne jedno grlo jedan kabel sve to na produzni kabel pa na timer zar to nije sigurnije a timer mozes opteretit do 3600w bar ti to nije problem ako nisi strucan oko struje nadji ekektricara i za pivo ti to sredi i to je to...sve sigurno samo pazis da nema vode u blizini e to vec nije sigurno.dim
 
07.10.2009
8
0
0
45
grlo za sijalicu ( u ovom slucaju više njih ) moze da se spaja serijski ili paralelno na utikac...
znaci ovako utikac ima dvije zice spoji ih na prvo grlo, u tim rupicama na grlu gdje si spojio 2 žice dodaj još dvije i one su ti za sledece grlo i sve tako ....znaci iz jednog grla vire 4 zice ako ide na drugo grlo to se naziva paralelnim spojem strujnog kola izvora el. energije i potrošaca... evo i neka shema na brzaka da vidiš kako to izgleda

shema....http://img522.imageshack.us/i/paralelnispoj.jpg/
 
15.06.2006
31
2
0
Hvala shiva. Tako sam nešto i pretpostavljao. Uglavnom, spojit ću to tako pa ću poslikati i postaviti ovdje da kažete jer to dobro spojeno.
Hvala još jednom.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
evo jednog ruznog nacrta.. :)

59359333.jpg


iz njega je vidljvivo sljedece...ovo je jedan od nacina za spojiti,tebi osobno najlaksem.

Znaci kabel od stuje ima 2 ili 3 zice,ovisno koji kabel koristis,ak ima 2 onda ok.ak ima 3,ne spajaz zicu zuto/zelenu,nju samo stavis sa strane i izoliras.

ostale dvije zice spajas.
na svako grlo prvo spojis po recimo 50cm kabla da mozes poslije manevrirati,u grlu su dvije rupe i nije bitno koji kabel u koju rupu,samo lijepo stavis i dobro stegnes da ostane unutra.
nakon sto spojis tako sva 4 grla, imas sa jedne strane 8 kablova koji idu od grla i dva od struje,spojis 4 zice(od svakog grla po jedna)sa jednom od kabla koji ide u uticnicu.

i tak i sa drugim...

poslije dobro izloliraj taj spoj,a bilo bi super da na tom dijelu spojis sa onim ,ne znam mu ime,plastika sa dva vijka pa se stegne ono sto je nutra,uglavnom kak dog napravis ,dobro izloliraj ...

i trebalo bi sljakati vrhunski,bez straha da ce ti nesto otici kvragu...
 
27.09.2009
13
0
0
58
E da vam se javim, pošto sam uzeo ja pc box od PCBoxGrowerr'a , a on je osnovao temu pa je preuzimam :))

pre 7 dana sam stavio sjemenčice da proklijaju, 1. je već proklijala pa sam je presadio u posudu od 2dl. interesuje me da li odmah da polivam zemlju ili ???

ps. jos 2 sjemencice su 'nadule' pa samo cekam kad ce i one proklijati, proklijale se trebaju pincetom staviti u zemlju sa sjemenom prema dole? dubina 2 cm???
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ako se zemlja osusi gdje je sjemenka gotovo je,zemlja konstantno mora bit vlazna to zapamti i pazi dok su male jer su osjetljive..poz
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
..sto ne znaci da zalijevas svakih par sati jer korijenu treba i zraka da bi biljka napredovala...

samo za primjer...ja bih zalio na pocetku jednom u nekih 24 sata dok su lampe blizu da ne isuse.ako si ti lampe malo dalje,nakon nekog 5-7 dana starosti kad je korijen sigurno vec nekih 10cm u dubinu otisao,onda ona uvijek nadje sebi vode...meni se znalo dogoditi da ju zalijem nakon 2-3 dana ak me nema..i nista joj ne bude...

to ti samo kazem da ju konstantim zalijevanjem ne unistis s druge strane...
 
27.09.2009
13
0
0
58
ma ok, sad jos nije u box-u, nego mi je u sobi jer nesto sredjujem instalacije u box-u. inace sjemencica je neka unknow iz vutre izvadjena, pa nek stoji ovako jos 2 dana :)) u sobi je dosta suv vazduh pa se zemlja bas osusi, ali zalijevat cu je jednnom dnevno.

Kad ode u box bit ce 5 dana na 24:0 pa onda na 18:6. dok ne naraste do zeljene velicine ili da pustim malo da naraste pa prebacim u 12:12 fazu cvjetanja samo da vidim jel kucka ???

jel dobar ovaj raspored ?