pc grow GNOMO AUTOMATIC by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Kali je napisao(la):
Da, dobar plan samo ja ne bi stavljao nikakvo gnojivo u tu vodu... Ovako i onako ce ph vode kroz par dana skociti u nebo, a kombinacija s gnojivom bi bila jos gora...
Na slikama ti se vidi po listovima da je malo previse gnojiva dobila... Rubovi su ti se uvili prema gore.
Točno tako, a osim toga ja sad nikako ne bi gnojio ako biljka mora na mjesto gdje nema dovoljno svjetla da ga "potroši" :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nije losa ideja, imas i jos jednu soluciju.

Pokraj tegle stavis flasu s vodom. U flasu s vodom gurnes cijev za vodu, znaci jedan kraj u flasu a drugi kraj u zemlju di ti je vutra. Iako po zakonima fizike ne bi mogla doc do vode, vutrica to lagano pije iz dana u dan, vidio sam to na netu vise puta.

Al opet ti kazem, da je dobro natopis, ostavis 2 tjedna na sobnoj temperaturi od 25 stupnjeva nis joj nece bit strasno. Kad se vratis za 2 tjedna, krenes ju oporavljat i sve pet. To je cudo od biljke, cudo. Pa nije da te nece biti mjesec dva... ja sam svoje biljke znao na plus 30 zalijevat svakih 2.5 tjedna. Jos im bolje pasalo.
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
@Ganja_farmer Ja bih ti preporučio da kupiš one sprave za samonavodnjavanje (cca. 15€), a da se ne 'heklaš' pravljenjem tog svog sistem :) Samonavodnjavanje i nemaš frke nikakve ;) :))
Sretno :vb_wave:
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
poz ekipa,prebukiran vikend pa tek sad pošteno sjeo za komp :)

hvala svima na savjetima i prijedlozima.
@Kali i usrname: znam da sam malo pregnojio,stavio sam 2/3 doze Plantele cvet,malo se omakla ruka. :) sad ju trenutno zalijevam s običnom vodom,pa mislim da će se kroz par dana unormaliti i isprati višak gnojiva.neću gnojiti dok će biti u posudi van boxa,u pravu ste za ph,još i gnojivo i ne bi valjalo.
@Vjeverica: zanimljiva ideja koju ću isprobati na ženinom cvijeću ovih dana,ako bude funkcioniralo,mogao bih i tu soluciju odabrati.
@Gewind: ipak ću napraviti homemade sustav za održavanje biljke na životu,dat ću si malo truda pa iskemijati to,iako ni ova ideja sa sustavom nije loša,a nije ni preskupo.

 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73





ekipa sorry ako sam dosadan i spamam dnevnik,ali iskreno nemam pametnija posla trenutno pa dosta blejim u biljku i gledam kako cvijeta.pa reko da podijelim s vama svoje veselje.inače dobro napreduje,formiraju se hedovi,prepuna je sitnih malih vrhića koji samo izviru ispod lišća.mislim da sam dobar lst napravio i tako dobro iskoristio prostor,iako ima još mjesta da ide u visinu,još uvijek je na povišenom,ali na 3-5 cm od žarulja.danas sam je zalio sa dodatkom 3%-tnog hidrogena.inače,moram je često zaljevati,u prosjeku svaki drugi dan jer mi je temp.28-32,a vlaga je bjednih 40%.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
je,bome je dobro,nabrojao sam nekih 20 vrhića...kako je krenulo,mislio sam da opet neće biti ništa ni od ovog growa,ali eto,ipak će nešto biti. :)
samo da mi preživi onih 2 tjedna što me neće biti doma i po povratku ide još neko vrijeme pod žarulje,dok ne bude gotova. ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hvala vam svima na lijepim željama,i ja jedva čekam da urodi,pa da mogu reći da sam skinuo growerski junf. :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav svima...napokon mogu reći da sam dočekao godišnji,hehe...slijedi dva tjedna odmora.biljka je ok,napreduje.imam malih problema s par listova,malo su spaljeni.inače ok,danas sam flushao biljku da je malo osvježim,zadnje zalijevanje s litrom vode s korigiranim ph i dodatkom 3% hidrogena..vrhovi se lijepo formiraju i super mi izgleda.uostalom evo slike:





problematično lišće
ro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Visak gnojiva druze... I nije samo to lisce problematicno, vidis kako su ti ostala zafrkuta prema gore s rubovima? Flush ti je moja preporuka.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
malo je pregnojena,da,čisto sam isprobao kako će reagirati na punu dozu Plantele cvet,očito ne reagira dobro. :) mada u specifikaciji za gnomo piše da je jako izdržljiva i da se teško pregnoji,izgleda da nije tako.flush sam jučer napravio s nekih cca 20 litara vode,a ionako će od prekosutra biti izvan boxa pošto me nema 10 dana doma (na prošloj stranici ima shema kako ću to riješiti),nadam se da će se isprati dok se vratim,tako da je mogu dovršiti u boxu.
p.s. koliko biljci otprilike treba da se vidi jel joj flush koristio,tj jel dobro napravljen?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Vidi se jako brzo, ali steta sa lisca nece nestati. Flushaj ju sa 3x vise vode nego je tegla! I nakon flusha je ostavi maksimalno koliko mozes da ne dobije ni vode niti gnojiva. Ako redovno zaljevas svaka 2 dana, ostavi je 3 bez icega! Nisu lose s obzirom kakvih si sve "drama" imao :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73


evo ovako sam riješio pitanje navodnjavanja dok me nema,uzeo u cvjećarni one spužvaste kocke koje se koriste u izradi aranžmana.jebeno dobro upijaju i zadržavaju tekućinu tako da mislim da neće biti problema što se tiče toga.10 dana će izdržati bez mene,a kad se vratim idemo u oporavak i finiširanje growa.još danas je pod svjetlom,ovo mi je ona druga biljka koja mi stoji za ukras na balkonu,ona je testni uzorak dal ovo funkcionira. :)
ljudi,budite mi pozdravljeni,idem s curama malo odmoriti,čujemo se kad se vratim.svima veliki pozdrav!!!!
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav ekipa,evo i mene nakon kratkog izbivanja...biljka je,hm,ne znam kako da to opišem.dok me nije bilo povukla je trećinu vode iz kante,ali su joj listovi spušteni bili prema dolje,što mi ukazuje na nedostatak vode,sad sam je malo zalio od gore pa ću vidjeti kako će reagirati.vrhovi se još nisu popunili i nekako su previše gnjecavi,mekani,mislim da ima još sigurno tjedan do dva da bi bila gotova,ako ne i više...sinoć sam capnuo jedan vrh iz sredine i posušio ga fenom,čisto da probam jel valja išta,ali mogu vam reći da se nisam napušio.evo i slike pa pogledajte i prokomentirajte ako vas je volja. ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73


pozdrav,evo da se malo javim sam sebi. :) biljka napreduje lagano,počele su dlačice po listovima izbijati,nadam se da je to dobar znak i da sam na dobrom putu...znam da je strpljivost vrlina growera,ali sam lagano nestrpljiv i ne mogu dočekati da bude gotova da probam konačni proizvod.jel zna netko od oka koliko joj otprilike treba još?

p.s. ako netko želi malo detaljnije slike,samo ispod slike kliknite na full size i uvećat će ju par puta. ;)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
morat ces malo bolje slike napraviti(macro) da ti bilo sto kazemo...pre mutne su nemozes vidjeti trihome...:vb_wave:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Moram opet biti negativan u ovoj temi, molim te ne zamjeri, samo izrazavam svoje misljenje. Bit cu ostar na jeziku, kao i uvijek...


Znaci, meni ovo ne lici na nista. Mozda sam ja neiskusan grower al ovo meni lici na zelje nekakvo, ne vidim ikakve dobre hedine. No unatoc svemu, iskreno se nadam da sam u krivu i cekam smoke report da nam kazes kako je na kraju ispalo, jer ovako sudeci po slikama, meni se cini ko neka bimba (trava koja ne puca/nema rad). Ponavljam, iskreno se nadam da sam u krivo jer si ulozio i vrijeme i trud i novac u to i nadam se da ces imati sto za pusiti. No od svih aktualnih dnevnika, ovaj mi se cini kao "najlosiji". Nemoj to shvatiti kao negativnu kritiku... i najlosiji treba biti/znati hehe. Ne moze to svatko.


Zasada mi se cini, kao sto sam i prije naveo, da nece biti ista pametno od ovog. Ali pazi.. ako trava bude imala rad, znaci da svatko od nas moze growat travu "s greskom" i imat nesto od toga, sto je super pozitivina stvar.... svatko zasluzuje imati svoj dim.


Savjet ti ne mogu dati, pojma nemam a kad gledam slike slici mi na čušpajz al drzim fige... da ce dobro radit i da ces imat gramazu koju zasluzujes.


Zivio :ludak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.