PC Kutija za sađenje

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
13.08.2010
6
0
0
25
Planiram napraviti jednu .
Zanima me jeli 4 Stedne zarulje Phillips 20-30 W dovoljno za razvoj biljkice.
Jeli netko ima vec Pc Kutiju za sadnju.
Hvala

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
796
142
63
Pogledaj podforum dnevnik uzgoja...tamo ces naci puno tema gdje su ljudi gurali u pc box-u...

Ovo je jedan primjer:
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

A zarulje ti ovise ne samo o snazi, nego i vrsti svjetlosti koje te zarulje daju...tako da bi trebao 2 seta, jedan za vege i jedan za cvijetanje... ;)

OP
OP
I
13.08.2010
6
0
0
25
Hvala prijatelju . Pogledati cu to.
Dali znas koja vrsta treba za cvjetanje a koja za vegetaciju?

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
796
142
63
Za vegetaciju koristi zarulje s vecom vrijednosti kelvina...izmedu 6 i 6,5k kelvina...a za vege one izmedu 2,5 i 3k kelvina...

Obicno se zarulje oznacavaju sa tri broja, a zadnja dva govore koliko je kelvina(pr. 865 znaci 6500K)...

Najbolje da procitas sto vise odavde
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.
krenes redom pa se polako informiraj...sto se bolje pripremis, to ce biti manje problema u uzgoju i imati ces bolju urod na kraju...zato strpljivo i polako ucenje prije prakse... ;)

OP
OP
I
13.08.2010
6
0
0
25
Razumijem.
Procito sam od Purice ono sve i shvatio da mu se nisu svidjale te CFL Štedne zarulje za njegov Pc grow box.
Ja bih inace stavio 4+ od 20-30W CFL stednih , ali posto vidim da nisu bas efikasivne dali bih jedna HPS od 400W bila dosta za PC box .
Tvoje mišljenje ako bi ti pravio svoj Pc set , šta bi stavio koliko watti a da nije preskupo :)
Hvala puno

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
156
14
18
Heh tek si početnik pa ti je mozda najlakse sa cflom krenit , inace hps 70w max za big tower pc , a da ne pricam za 400w to je za ormarcinu vec a ne za pc grow :) , a vidim da si slao pm u vezu ventilacije , ventilacija je obicna 2 venta ispuh 1 upuh , 1 jedan sta puse unutar ispod svih cflovki da taj zrak gura prema ispuhu i da ne bude zagrijan zrak oko vrhova, a uz put i stvara umjetan vjetric ,to je sve spojeno na 12V ac/dc adapter i mojih 7 komada 20-23W cflki bez problema to ohladi. e i moras samo pazit da adapter bude dovoljno jak ovisno koliko spajas ventova , da se nebi pregrija ili se zapalilo sta.

OP
OP
I
13.08.2010
6
0
0
25
Ma krenit cu onda sa CFL kako ispadne ispande.
Jel ti koristis Cpu fanove za vent ? Koliko si ih platia.Nisam bas strucnjak kad je upitanju takva stvar spaljanje i to ali cu se snači, sada sam bas gleda u komp i moj Cpu ispušta topli zrak..Ili se to meni čini >:>