Peticija - Uklonite zakonske zabrane vezane uz uzgoj i konzumaciju svog bilja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.10.2014
43
29
18
Evo peticije,pa se nadam da ce bit potpisana sa sto vece strane korisnika foruma
https://secure.avaaz.org/en/petition/Hr ... vog_bilja/

Proglašavati bilje ilegalnim je nelogčno i protučovječno. Bilje je na planetu Zemlji od kada je i čovjeka te zabrana korištenja bilja jednostavno nema smisla. Ukidanje zabrane korištenja bilja (onoga koje je trenutno zabranjeno - ilegalno) doprinijelo bi kvaliteti života prosječnog građanina RH i potaknulo gospodarstvo.

Uzgoj i korištenje SVOG bilja temeljno je ljudsko pravo.
https://www.vutra.org/threads/automatici-outdor.9953/page-39#post-428656

Korištenje kanabisa, opijumskog maka, lišća koke i bilo kojeg drugog bilja je temeljno ljudsko pravo. Uskraćivanje tog prava dovodi do organiziranog kriminala (kao i svaka prohibicija), a direktno šteti ljudima kojima bi to bilje pomoglo. Ljudi imaju pravo koristiti biljke u medicinske, religiozne, prehrambene ili bilo koje druge svrhe. Zakonom zabraniti uzgoj i korištenje biljke je potpuno iracionalno - kako priroda može biti protuzakonita?
Kada bi se uklonile restrikcije, konoplja sama bi oživjela Hrvatsku industriju (pogotovo Slavoniju), turizam bi nemjerljivo porastao, ali ono najbitnije, ljudima bi se prestalo uskraćivati temeljno ljudsko pravo - uzgoj i konzumacija bilja.
Apeliram na zdrav razum i zapravo ne mogu vjerovati da je uopće to potrebno tražiti - uklonite zakonske zabrane vezane uz uzgoj i konzumaciju svog bilja.

*Napominjem da heroin nije biljka, isto kao niti kokain. Velika je razlika između biljke koju nalazimo u prirodi i modificirane molekule koja se dobije kada se iz određene biljke kemijskim procesom kreira spoj koji se inače ne može naći u prirodi. Ovdje se ne radi o legalizaciji droga kao što su metaamfetamin, kokain, heroin i slične supstance, koje ne rastu u prirodi, već o ukidanju zabrana (legalizaciji), na uzgoj i korištenje bilja koje od pamtivjeka raste u prirodi.

KORISINIK FORUMA THE MAJKA "BEYOND RA" JE POKRENUO PETICIJUA
 
Poslednja izmena od urednika:
16.12.2014
353
246
43
30
Realno gledajuci imali smo iste sanse i sa proslom vladom i sa ovom...obje gledaju na svoju guzicu, treba ih pritisnuti, problem kod ove vlade je sta na svako neugodno pitanje oni odgovore nekom gluposcu koja je povezana sa bogom ili ratom, kao da nas vodi skupina ratobornih šamana domorodaca, a ne skupina slabo educiranih prasaca i lopova.
Cijela stvar bi bila puno laksa da nisu poveli velik dio naroda sa sobom (kako? to je pitanje za psihijatre), pa tako osim nekolicine vecinom gledaju na ljude poput nas posprdnim pogledom jer naravno da ima vise smisla zivjeti u proslosti nego pokusati biti tolerantan za promjenu. :)
Potpisujem pa nadajmo se :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx and CilI

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ajd nek netko navede šta je na našim prostorima ikad postignuto raznoraznim peticijama? Nađite mi jednu peticiju koju je vlada uvažila.
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Meni se svida sto je ilegalno i nadam se da ce tako ostat,jer bi se onda previse ajmo rec pametni naslo koji bi htjeli okretat pare na ulju i produktima od kanabisa,i tu opet mi groweri pusimo.A to da ce bit totalna legalizacija mozes sanjat,jer sto se tice znanja o konoplji narod kao balkan vjeruje da je to sve heroin...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Remus19 and Soul
12.10.2014
43
29
18
Meni se svida sto je ilegalno i nadam se da ce tako ostat,jer bi se onda previse ajmo rec pametni naslo koji bi htjeli okretat pare na ulju i produktima od kanabisa,i tu opet mi groweri pusimo.A to da ce bit totalna legalizacija mozes sanjat,jer sto se tice znanja o konoplji narod kao balkan vjeruje da je to sve heroin...

Pa dobro,mogu oni okretat pare na produktima od kanabisa,nisi ti prisiljen kupovat iste.
Posadiš doma biljku i bok.Groweri nista ne puše,ujedno je to i korak do prave "potpune" legalizacije.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Neozbiljno ovo sve zvuči, pogotovo ovaj iznad mene sa živim zidom. Ti mora da si neki njihov, bar po pismenosti bi se dalo zaključiti. Hrpa propalih i vječnih studenata osnovala stranku, uhh jebo te kakav pothvat. De HR mladeži otvorite oči malo, pa Pernar i Sinčić su dva delikventa koji neznaju dvije poštene složit. Ako tako razmišlja nadolazeća mladež odoše kola niz brdo. Ja sam uvjek za mladost, al ne za takvu mladost, nego za mlade, školovane i stručne kadrove a ne neke jebivetre cigle i zidove. Pernar lizo guzu milanoviću dok ti vjerovatno nisi ni znao šta je politika. Sjeko vene javno da upozori ljude na nešta al je zaboravio na šta kad su ga uhitili. Ja sam školovaniji od sva četiri predsjednika te šatro stranke. I onda kažu vlast u banani, ma nije vlast u banani nego Vi koji ste ih birali i dali im glas. Strašno kalupirano društvo ograničeno na lijevo i desno, te hrpa mladih ljudi koja nema pojma o politici a glasove daje onima koji imaju nacrtan znak vutre na predizbornom plakatu.
Obrati se zidu pa mi javi šta kaže. Sve me strah kakva nas budućnost čeka, bila ona sa legalnom vutrom ili ne meni će biti isto, ali ovim mlađima koji Sinčića smatraju bogorodicom, jao si ga njima :( .
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Nema nikakve šanse da se takvo što dogodi bez obzira na peticije.
Malo analogije...
Bio je jedan dokumentarac o prohibiciji u americi, uglavnom, kad je došlo vrijeme da se prohibicija ukine ukazao se ogroman problem, ogroman broj ljudi je ostao bez posla (svi oni koji su provodili zakon), onda su jednostavno odlučili da ćepostati ilegalno bilje... i biznis je nastavio... kompletna infrastruktura je ostala i to sa obje strane zakona...
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Evo peticije,pa se nadam da ce bit potpisana sa sto vece strane korisnika foruma
Ne potpisujem. Ne pada mi na pamet tražiti od drugog čovjeka dozvolu da radim i sadim što me volja, dokle god drugome ne nanosim štetu. Nisam kmet.

Uzgoj i korištenje SVOG bilja temeljno je ljudsko pravo.
Tko kaže? Gdje to piše i tko odlučuje što je temeljno ljudsko pravo?

problem kod ove vlade je sta na svako neugodno pitanje oni odgovore nekom gluposcu koja je povezana sa bogom ili ratom, kao da nas vodi skupina ratobornih šamana domorodaca
Klasični "zavadi pa vladaj". Samo jedan od bisera iz repertoara ansambla narodnih igara. Problem je što ima dovoljan broj bezumnika koji plešu na muziku.

Meni se svida sto je ilegalno i nadam se da ce tako ostat,jer bi se onda previse ajmo rec pametni naslo koji bi htjeli okretat pare na ulju i produktima od kanabisa
Nebi mogli okretat pare jer bi sami uzgajali oni kojima je poterebno. Bilo ni jeftinije od salate.

A to da ce bit totalna legalizacija mozes sanjat
To je točno. Prohibicija je iluzija, konstrukcija u glavama ljudi-robova, strah, ne postoji... Prema tome, "legalizaciju" možeš samo sanjati.

Cijela stvar bi bila puno laksa da nisu poveli velik dio naroda sa sobom (kako? to je pitanje za psihijatre)
Mislim da je stvar u uhljebništvu. Stvorili su vojsku uhljeba koji su usput i glasačka mašinerija i svi skupa parazitiraju na leđima od oko 300, 000 ljudi u realnoj proizvodnji vrijednosti. Ostalo namiruju zaduživanjem svih nas fiktivnim novcem bez ikakve vrijednosti i sa kamatama da je potereban kredit da bi ih se vraćalo. To je neodrživo i kao što imamo prilike svjedočiti, sistem im se urušava.

Ajd nek netko navede šta je na našim prostorima ikad postignuto raznoraznim peticijama? Nađite mi jednu peticiju koju je vlada uvažila.
Mislim da je bilo slučajeva kad su ljudi sakupili lovu za liječenje, što pak dokazuje da ljudi imaju srca samo su im umovi zarobljeni na nekom nivou.

- kako priroda može biti protuzakonita?
Može biti protuzakonita i pravozakonita ali ti "zakoni" se ne odnose na čovjeka ako ovaj na taj "zakon" nije pristao.

bilo bi dobro obratit se Živom zidu.
Na psihijatriji se ljudi obraćaju zidu i tvrde da je živ :)

pa Pernar i Sinčić su dva delikventa koji neznaju dvije poštene složit
Nije da podržavam ovu dvojcu ali mi ništa ne znači što me krade i na leđima parazitira elokventan političar.

:joint2:

Zdravi i veseli mi budite
 
Poslednja izmena:

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Zlo i naopako ako cemo realno bez muljanja,znam na ovom forumu barem 10 ljudi i svi vrte pare na ganzi,a uvjeren sam 100% da jedno 80% foruma vrti pare na gandzi i to svi znaju sam se prave blesavi tak da molim te sto se tice vaseg pravilnika svi ga krse a svi se prave da to ni ne postoji.I da jesam i ja kad sam bio klinjo vrtio pare na ganzi ali odkad sam se razbolio a ima vec dosta godina sadim samo za sebe i oni koji me znaju isto ce i potvrdit.Al nemoj sad da krenem nabrajat poznanike foruma i grow supportove sto vrte pare na ganzi ajde molim te,te pravilnik spike bacaj nekim nubarama i djeci sto su na forumu a nemaju ni 18.A ako je potrebno javi mi se u pm pa cu ti imenovat i imena i prezimena nekih nadleznih clanova sto dilaju,neki dilaju i tu po forumu.Ima jedna zenska sto se meni obratila da joj prodajem ulje imam jos spremljene poruke,reko sam joj da se ja prodajom ne bavim,sto mi je ona na to odgovorila neka nema veze nasla sam ja tu njih dvoje troje sto ce mi prodat al htjela sam od tebe jer vidim da se kuzis u to.Dosta je valjanja i laganja,ako trava bude legalna,sve to sto oni posade i sve ljekove sto oni naprave nece ni ***** valjat naspram pravog growera koji napravi biouzgoj i ljeci sebe i druge.Prije ce nas potrovat s tom legalizacijom nego nam pomoc.
I isti taj Velibor Sincic sto ga neki spominjo kad je bila borba za manda frajer je dobio napisano 3 papira i pred kamera je sam ponavljo mi cemo srusit vladu miceo ovo mi cemo ono a u stvarnosti fraer je glup ko ***** i zabrijo je malo zesce da ce srusit lopine sa vrha rh,doslovno likovi vrte cjeli Hr i ako zele velibor se nece sutra ni ustat iz kreveta.
Mi smo zemlja koja je zaostalo i po mentalitetu i po znanju,po svim medijima ljude prave budale,a sve nove generacije sve radaju hiperaktivne i svi mladi ljudi su maltene u neku ruku retardirani jer su im starci jos od rata nadisani ratni govana,nije ni cudo sto nam svima trunu zubi i svaki lik je danas bolestan ako mu muva sleti na rame.Sve je laz,bitne su samo pare jedna legalizacija marihuane nece nikad bit okoncana osim ako vlada na tom takoder nece okretat pare a znaju da ce si svi sadit onda pa nece to ni napravit.I zapamtite te rijeci sve sto sam napiso tako i je i tako ce i ostat.Peticije su davnih dana vec ispuinjavanje,pa jebemti led ja sam imo ankete i iso ljudima na kuce davat da se potisu i ispunjavau,skupili smo 30 000 glasova a to se nije ni spomenilo u medijima...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Prvo sam maknio jedan dio sadržaja iz prvog posta koji spominje boga,bibliju,vako nako ... pa se skočilo evo na politiku :D
Aj' da vidimo kako će ovo završiti.Tko dila tko ne dila i te sheme ? :D
Pa se bacamo na peticiju :smoke:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zlo i naopako ako cemo realno bez muljanja,znam na ovom forumu barem 10 ljudi i svi vrte pare na ganzi,a uvjeren sam 100% da jedno 80% foruma vrti pare na gandzi i to svi znaju sam se prave blesavi tak da molim te sto se tice vaseg pravilnika svi ga krse a svi se prave da to ni ne postoji.I da jesam i ja kad sam bio klinjo vrtio pare na ganzi ali odkad sam se razbolio a ima vec dosta godina sadim samo za sebe i oni koji me znaju isto ce i potvrdit.Al nemoj sad da krenem nabrajat poznanike foruma i grow supportove sto vrte pare na ganzi ajde molim te,te pravilnik spike bacaj nekim nubarama i djeci sto su na forumu a nemaju ni 18.A ako je potrebno javi mi se u pm pa cu ti imenovat i imena i prezimena nekih nadleznih clanova sto dilaju,neki dilaju i tu po forumu.Ima jedna zenska sto se meni obratila da joj prodajem ulje imam jos spremljene poruke,reko sam joj da se ja prodajom ne bavim,sto mi je ona na to odgovorila neka nema veze nasla sam ja tu njih dvoje troje sto ce mi prodat al htjela sam od tebe jer vidim da se kuzis u to.Dosta je valjanja i laganja,ako trava bude legalna,sve to sto oni posade i sve ljekove sto oni naprave nece ni ***** valjat naspram pravog growera koji napravi biouzgoj i ljeci sebe i druge.Prije ce nas potrovat s tom legalizacijom nego nam pomoc.
I isti taj Velibor Sincic sto ga neki spominjo kad je bila borba za manda frajer je dobio napisano 3 papira i pred kamera je sam ponavljo mi cemo srusit vladu miceo ovo mi cemo ono a u stvarnosti fraer je glup ko ***** i zabrijo je malo zesce da ce srusit lopine sa vrha rh,doslovno likovi vrte cjeli Hr i ako zele velibor se nece sutra ni ustat iz kreveta.
Mi smo zemlja koja je zaostalo i po mentalitetu i po znanju,po svim medijima ljude prave budale,a sve nove generacije sve radaju hiperaktivne i svi mladi ljudi su maltene u neku ruku retardirani jer su im starci jos od rata nadisani ratni govana,nije ni cudo sto nam svima trunu zubi i svaki lik je danas bolestan ako mu muva sleti na rame.Sve je laz,bitne su samo pare jedna legalizacija marihuane nece nikad bit okoncana osim ako vlada na tom takoder nece okretat pare a znaju da ce si svi sadit onda pa nece to ni napravit.I zapamtite te rijeci sve sto sam napiso tako i je i tako ce i ostat.Peticije su davnih dana vec ispuinjavanje,pa jebemti led ja sam imo ankete i iso ljudima na kuce davat da se potisu i ispunjavau,skupili smo 30 000 glasova a to se nije ni spomenilo u medijima...

E, tako ne ide. Optuživati bez osnove i to grow support. prenos.jpg
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Interesuje me da li je i jedna online peticija ikada promenila išta? Lično nemam iskustva niti sam čula da se nešto tako desilo.
Stalno se vrte neke online peticije, ali koliko sam videla jedino web strana koja pruža podršku za online peticiju ima neku korist od toga. I eventualno vlast, jer se nezadovoljni građani okupljaju na internetu a ne na ulicama.
Možda grešim, pa bih volela ako ima neko primer da mi pokaže gde je online peticija urodila plodom.

Nažalost, mislim da je to jedna od negativnih nuspojava interneta.
Svako od nas ima u sebi taj neki osećaj da želi da promeni nešto što smatra da je nepravedno, i u prošlosti ljudi su se okupljali kroz demonstracije, prave peticije, aktivizam itd.
A sada mi deluje kao da kada se ljudima nakupi to neko nezadovoljstvo oni odu na društvene mreže, napišu kritički post, popune peticiju, ostave komentar, i liše se tog osećaja nezadovoljstva iako se ustvari ništa nije promenilo.