Ph vode / gnojenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.04.2014
1
2
3
@coco koprivu koristi kako si napisao sam i neće biti problema...svako drugo zalijevanje (moj slučaj deci na 1.5l vode)sve je ok... :popworm: za pileći gnoj si isto dobro upućen al bez ph mjerača teško da nećeš zahebat :knockknock:...preciznost je majka uspjeha :rasta1:...
dalje> moje pitanje glasi dali je netko koristio ovčju vunu kao gnojivo neposredno prije sadnje položiti u rupu i prekriti plodnom zemljom?čitam da je bogata azotnim jedinjenjima(najglavnijim sastojcima živih organizama)...nadalje bogata je ugljenikom kojega imamo u atmosferi puno manje nego šta je potrebno biljkama?
 

cocoxxx

Aktivan Član
03.03.2014
194
159
43
Pozz, gnojivo od koprive je vec napravljeno, sad se ceka da prodje, 3 tjedna da se fermentira i moze se koristiti, inace za vrt skupljamo koprivu jako dugo jer nam treba vise i to samo prelijemo koprivu vodom,bacva stara zahrdala, ja sam za moje biljke napravio posebno u bocu cistu opranu (koprivu sam fino usitnio) stavlja se kila koprive na 10 litara vode, ja sam stavio pola kile i pet litara vode, tako da to ti je to, razjedit cu 1/10 dakle na 5 litara te tekucine koju cu dobit, moze ici 50 litara vode, i to ce biti dosta za cijelu godinu, za svih 7 automatica, koje cu imat, (ako proklija svih 7) samo na svu srecu govorio sam da cu staviti na klijanje oko 20.4, hvala Bogu pa nisam, jer pada kisa kao luda, tako da cu staviti na klijanje tek 20.5 i racunam da cu ih staviti van 1.6 uglavnom nece ici van prije 6 mjeseca.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
portoriko je napisao(la):
Poz, naručio sam i ja taj Ph-metar ( https://vutra.org/topic/6563-ph-vode-gnojenje/page-4), prošlo je već 33 dana pa me hvata nervoza. Uredno me obavjestilli da je poslano, da mora stići max. za 35 dana,adresa je garant točna... gdje bi moglo zapeti? Sad već sumnjam na sve,kakva su vaša iskustva s tim Kinezima? Da li moram nešto poduzeti?
P.S. Iz HR-a sam.

njuskalo je za takve stvari mama...ph metar 120kn i dobijes ga isti dan ;)
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Iz Kine u HR sad obično stiže za cca 40ak dana, posebno se čeka odkad su uveli neke štajaznam dodatne rentgene na aerodromima u Kini.
Stigne još, strpljenja treba, ako ne dođe za 10ak dana kontaktiraj prodavača ili otvori case na ebayu.
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Ok. Hvala na odgovorima,moram se strpjeti kad sam već platio. Problem je što sam mislio ovih dana staviti na klijanje, i slijediti uputstva sa foruma a to znači staviti menke u vodu pH 5,5-5,7. Pripremio sam bocu Jane, tu negdje piše staviti kap octa, ali ne znam na koju količinu vode,a nemam pH metar. Može pomoć?
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
@portoriko

Narucio sam taj isti ph metar od Kineza u 2. mjesecu ove godine. Posto nije stigao u predvidjenom periodu koji pise (oko 40 dana), posaljem im poruku i oni mi odgovore da je zapeo na Kineskoj carini. Posalju mi novi i opet nakon 40 dana im ja posaljem poruku posto nije stigao, a oni odgovore da je i ovaj zapeo na carini i vrate mi pare :sick: Proslo je stotinjak dana a ja jos bes ph metra :sadbanana:
...Sad sam narucio iz Hong Konga...
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Na žalost,nisam ni ja još dobio taj pH metar,ali se nekako još nadam da će doći u roku 2mj., jer na njihovom webu se ljudi žale da čekaju i dva mjeseca (preko). Inače, možda je kao što je opa cupa naveo,bolje ići preko njuškala,jer isti takav pH metar se i tamo prodaje,samo što je cijena duplo ili troduplo veća. Meni ako ne dođe do 10.06. kupujem doma,a za povrat novca ću se boriti preko e-baya.
P.S. sjemenke mi uredno proklijale u demineraliziranoj vodi,bez regulacije pH-a,samo sad pa opet vrijeme zahebava... lp
 
13.12.2005
29
50
18
Cocoxxx, ako ti je kopriva organski uzgojena i ako ti je izmet kojim pravis "caj" organski, ne moras meriti PH, to je jedna od cari organike. Hranis zemlju, a ne biljku...
 
14.07.2012
72
122
33
30
nabaso sam na neko gnojivo NovaTec triplo 15-9-15, dal je neko isprobo, navodno ima azota..
imam džak komplet.zemljiste je blago kiselo
 
14.07.2012
72
122
33
30
Jel neko primjenjivo "Megafol" u vegetaciji , koristio sam ga za krastavce i nenormalno povećava cvjetanje i prinos. Dal je moguće da radi istu stvar i sa kanabisom ?
 
17.11.2015
252
118
43
ljudi, jel realno da mi je PH 7.8 -7.9 i da koliko god odstoji dugo, nista se ne desava.. evo sad sam uzeo neki sera toxivec za akvarijume, pise da u trenutku odstranjuje nečistoće iz sladkovodnih akvarijuma. otklanja amonijak i nitrite, hlor i hloramine štiti osetljivu sluzokožu riba, reguliše karbonatne delove i pH vrednost, vezuje delove teških metala, sprečava visoku vrednost nitrata, sprečava prekomerni rast algi i dodao sam ga, ali se opet nista nije desilo.. evo sad pre minut sam dodao jos malo, mada je bocica za 200 l vode, ja sam sipao odokativno za 5 l, na koliko sam uzeo da probam, cekam da vidim i posle drugog puta, ali sam skeptican, pomoc :/