Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
#34 je napisao(la):
Glupa pitanja puno u zadnje vrijeme al da ti pravo kažem ovo baš i nije. Čak je zanimljivo...
Sad ako muška biljka razvije ženske cvjetove(što se zna desit...ipak veoma retko) te ako nekako neki od njih bude oplođen...(šansa još manja jer su ovakvi cvjetovi u većini slučajeva neplodni) da li znači da generacija bit će sa više Y kromozoma?Ako je tako u praksi onda evo ti odgovor...ali!
Ja ne znam čak u teoriji što se može očekivat od toga...
Ima li tko prijedlog?


Ovo je čisto teoretski: znači da muška biljka postane hermi i dobije ženske spolne organe, te se oplodi i napravi sjeme u sljedečoj generaciji bio bi omjer muških3: ženskih1. Muško ima XY kromosome i kod mejoze svaka gameta dobije ili X ili Y. Polen isto. Kod parenja takvih gameta dobijemo sljedeče omjere : 1XX (ženka) / 2XY (mužjak) / 1YY(supermužjak, vjerovatno mrtav).
PS: ovo su gluposti, čisto teoretska govnarija ;)... ženke su te koje imaju evolucijski pritisak da se plode:icon_lol:
 
27.06.2009
3
0
0
41
Ej ljudi pozzzzzz svima. Juče kod nas najaviše niske temperature, sneg na planinama naj nižu dnevnu 2*C. Djavo će ga znati hoće li pasti ispod nule. Znam da biljku treba skinuti pre mraza al ovoj mojoj fali još 10ak dana. Ako rešim da je pusti još koji dan a ujutro bude 0*C otje joj to puno smetati? Ili ako je bolje skidati, da skidam?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
SuperAngel je napisao(la):
PS: ovo su gluposti, čisto teoretska govnarija ;)... :icon_lol:
Što jes jes:hehe:
Dakle ja baš na tog super mužjaka sam mislio. Da li je uopće moguć opstanak YY embriona? Kad več ima primjerci sa 3 kromozome...šteta što su oni istraživanji dok o tim "supermužjacima" nisam nigdje ništo čitao...valjda se i niko nije bavio time...
Svakako fala ti na mišljenju SuperAngel :sun2:
Revenger, da li će ti biljka preživjeti mraz ovisi od nje.
Ja sam nekad jednu indikastiju lijepoticu skinuo kad je bilo -1/3C...al zna se da sativčuge krepaju i na +10C...
Ti najbolje znaš što uzgajaš...
 
27.06.2009
3
0
0
41
Sativa je, bila od 3m. Pukla pre 15ak dana na metar od vrha. To sam skinuo, osušio. Ono što je ostalo se udebljalo i zamastilo a pistili su tek možda 60% braon. Nego zbog LST grane koje su rasle u vis kao vrhovi sada su šišarke od po metra! Jedva čekam da osušim pa da vidim koliko teži. Prošle sam godine sa 8 biljaka imao 500g. Ove godine 1 biljka maksimalni uslovi pa da vidimo. Naj bitnije, ne skidam. Hvala.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
cekaj i probaj lovit 2-3 "suha"(suncana bez kise) dana prije rezanja ako je moguce
poz..
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ljudi POMAGAJTE !!! Imam kasno posadjen Super Thai skank 26.maj. jednu biljku (ima topik),jutros ju je malo mraz zahvatio :( ne celu, ne skroz,ali nekoliko hedova.
Pitam.
Dal bih je mogao večeras pre spavanja,naveče nekakvim najlonom zaogrnuti a taj najlon skinuti ujutro?Samo je zaogrnuti ne baš sad je ,,hermetički ,,zatvoriti ,da može biljka da diše.A šta mislite?
Da li bi je to imalo zaštitilo?A i inače je u zavetrini,al eto ne dovoljnoj :(.
MOLIM VAS POMAGAJTE
Em imam jednu samo biljku, em treba da sazri i sad na kraju da propadne trud :(
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
moja majka je svoje cvijece tak s najlonom tjedanipol pokrivala... sad su pod nož otisle prije par dana..
njoj je to funkcioniralo.. valjda bi i tebi
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Jbg! Što se zajebavate sa tim ekzotikama...ovo je balkan, nismo u Indoneziji...
Dakle ovo sa najlonom možda pali kad je cvjeće u pitanju...sa konopljom...nisam probao(!) al sumnjam da joj bit će dobro.
Dakle što se radi da bi sačuvali voćke, konoplju, vinograd i sl. u početku zime/proljeća:
Slama+kakica od krave/konja (može i od svinja ili kokoša al najbolje od krave ili konja...od ovaca i koza ne vrijedi!) se omješa u omjeru 3/1. Nagomiliš to na par mjesta oko biljaka te obavezno moraš znati sa koje strane duva vjetar jer kad budeš to zapalio dim mora da ide ka biljći. I to je to.
Ako ti biljka nije u tvom vlastitom dvorištu....onda si najebo sry...ovo se radi već tusiće godine u vrtlarstvu al ne za partizansko gajenje konoplje jer bit će ko da šalješ dimne signale murjacima:D
Al ipak probaj sa najlonom pa javi.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
34 nisi mi puno pomogao taj način koji si ti opisao(ne bih rekao tačno) se primenjuje u voćarstvu da se mladi izdanci spasu od PROLEĆNOG mraza,euforija takodje ,sigurno je majka sadila muškatle :), ali ipak Vam hvala obojici.
Molim ako nekom još nešto padne na pamet...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Pa što ti očekuješ buraz:p nema fokus-pokusa u tome(nažalost)
Međutim ne samo voćke možeš sačuvati te ne samo od prolećnog mraza;)
Za konoplju sam koristio tu metodu i ti mogu reći da sam sačuvao biljku do sredine 11.
 
19.05.2008
47
4
0
42
e đe ste ljudi,ev ja jebt ja razmisljam unapred za sljedecu sezonu,ovaj imo sam ove godine jedan "Balkon-i" grow sa jedno vidno sativom i sve proslo 5 s obzirom da sam ujebo sve od lose zemlje pre mala saksija pre kasno zasadio i sav taj bulšit:rofl:, he sad da nesmaram pitanje je sljedece sta kazete na

holland hope-sortu za balkoni,tjst sta vi preporucate za balkoni growe opcenito,odma da uzmete u obzir da nisam bas obilat svjetlom malkoc mi se sativa izduzila naci nesto sto nije osvjetljivo na manjak svjetla....
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ako nisi negdje u selu udaljen od ljudi u 3 pm onda ok, inace zajebi balkon grow :D
 
19.05.2008
47
4
0
42
Bjelac je napisao(la):
ako nisi negdje u selu udaljen od ljudi u 3 pm onda ok, inace zajebi balkon grow :D

ma nisam ja nekom urbaniziranom podruciju al dosta dobro mi je balkon ogradjen i kuca mi je poprilicno visoka i imam ogromno drvo ispred kuce i ogradu sam ogradio da se nevidi i jos naj bolje imam neku pvc radnju odma blizu kod kuce pa pusta mirise pa se nemoze skuzit ni miris iako nemoze skuzit ni ovako zbog udaljenosti ceste i mog balkona....a jbg sa nekim lst-om mislim da nebi bio neki problem eto jedino helikopter da preleti il tak neke fore......a jbg ja bi naj radje neki indoor al trenutno nemam uvjete,a outdor pravi isto mi klimav jer moram šetat pun ***** jedino da si sredim skuter il tako neki *****,ugl imas poentu al nisam jos nista 1000% odlucio planiram na ve strane.....
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
#34 je napisao(la):
Kaličakra od mandala seeds
pozzz
Ovaj sajt sto ste ga naveli ne radi,a i da radi interesuje me da li salju za Srbiju i koliko je bezbedno posto imam dvoje dece i nisam vise u fazonu da mi je svejedno(a bio sam)lol
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
meni mandala radi ok.

i nemoras kupit sjeme tocno od njih
imas resellere koji ih imaju pa naruci od njih
 
19.05.2008
47
4
0
42
#34 je napisao(la):
Kaličakra od mandala seeds

cek jel si meni to preporucio il povezano sa nekim prijasnjim postovima uzjebo sam se brate......:rofl:.....al ozbiljno koja je po vama naj bolja balkoni sorta sa ranim sazrjevanjem i da je barem stony jet haj,mrzim kauč lock sorte.....:costumed-smiley-027
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
tebi sam pisao jer taj hibrid može bez puno svjetla (tako ga reklamiraju to sam i čitao o njemu...ja ga nisam nikad gajio ) pa bi bilo ok za taj balkony grow
više stivastiji je pa nemoj očekivat brz urod...ma na balkonu ništo brzo
druga opcija ti je neka autoflowering patuljasta sorta da imaš 3 berbe za jedno lijeto :D
 
18.08.2009
25
0
0
111
jako mi je zao al za srbiju nece da posalju ni semenku ,veruj mi da sam probao sve moguce varijante i postoi neka blokada .. tako da se radi teski outdoor sa semenkama na random koje skupljam iz paketica .jbg :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.