Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.06.2007
4
0
0
43
pitanje u vezi klonova i sadnje....:malo sam zakasnio pa me zanima ako sa sada moze saditi i klonorati biljku iako je malo kasno?hvala
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
spuzva bob je napisao(la):
pitanje u vezi klonova i sadnje....:malo sam zakasnio pa me zanima ako sa sada moze saditi i klonorati biljku iako je malo kasno?hvala

Pa šta misliš klonirati kad još ništa nisi zasadio ? :icon_lol:

... ili imaš skriveni mother plant ?

Elem, malo ti je kasno za outdoor, složi si neki box i uživaj cjele godine. :thumb:
 
15.06.2007
4
0
0
43
TorcidaSpalato je napisao(la):
Pa šta misliš klonirati kad još ništa nisi zasadio ? :icon_lol:

... ili imaš skriveni mother plant ?

Elem, malo ti je kasno za outdoor, složi si neki box i uživaj cjele godine. :thumb:

mislim klonirat frendovu biljcicu...al vidim da je kasno....a za inbox to je malo veci bed jer jos zivim s obitelji....al jos malo vremena....:icon_lol::icon_lol:
 
28.02.2007
0
0
0
35
trebam pomoc od ovih malo iskusnijih... Pojavile su mi se neke zute pjegice na donjim listovima, sta bi to moglo bit? Poslao bi vam i slike ali neznam kako se salju...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
kod korisnika ''stonera'' imas dole HELP UPITNIK . tu ti sve pise o odumiranju biljke i zutim pjegicama . pozz
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Ako je nešto na biljci ljubičasto a tek ste je maknuli van, to vam je od suviška i jakog svjetla jer je sunce jače od bilo koje lampe i okoliša kojeg ste namjenili biljci.

Biljčica će naravno razviti klorofil (zelenu boju) kada se privikne na jače svjetlo a to neće bit prije 2 tjedna. Nakon tog ljubičasta, nekad crvena boja s peteljki ode sama vrit.

A za pitanje koliko treba mjesta ako je biljka posađena u kuruzima, čučni čovječe kraj biljke i pogledaj u nebo. Ako ima mjesta; vidiš nebo pod 45% prema istok i zapadu, jupiii, ako nevusiš, čupaj kuruzu.
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
E ovako ljudi imam jedno pitanje vezano za outdoor. Našao sam jedan štek u šumi; ono borova šuma u kojoj ima dosta nekog niskog neuglednog drveća i mislio sam oko tog drveća posaditi par :maryjane:. E sad pošto je oko tog drveća onako dosta gusta trava i zemlja ful tvrda (okolo još rastu kupine i slična divljač), a prekopavanje te zemje motikom i priprema za sadnju ne dolazi u obzir (nije da mi se ne da nego će biti sumnjivo susjedima ako odem sa motikom u šumu) zanima je da li je bolje da tamo fino odnesem neku kantu (npr. kanta od Jupola i u nju neka "fensi" zemlja) i u nju posadim 2 biljke ili da ipak posadim direkt u zemlju takvu kakva je bez ikakvih radova:) :icon_question: Ne znam možda je ta zemlja i ok al mi se čini onako fuul tvrda i puna korjenja od trave i slične graje koja raste okolo.

Molim vaše mišljenje.....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Bas direktno-direktno ispod samog bora ne znam? ali piljevina smrčevine se koristi za razkisljivanje zemljišta. A sto se tiče kante i zemlje-prirodne onda bolje u zemlju....
Motiku češ priliko sadjenja i onako trebati pa.......?


sretno
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Ne bi to bilo ispod borova nego oko tog nekog niskog drveća (ne znam koje je to drveće, uglavnom više izgleda ko šikara) i mislio sam oko toga posaditi par komada samo što me brine je ta zemlja...ne znam da li će mlada biljka moći razviti korijen u takvoj zemlji jer je kao što sam rekao dosta tvrda i ne zam da li je kvalitetna. Još je dosta duboka trava pa bi to sve skupa trebalo malo prekopati i počupati. Zato sam mislio tamo staviti kantu (naravno izbušiti rupe na dnu) i u nju kupovnu zemlju (onda mi ne treba motika:) i posaditi dvije biljke. Inače tamo nije cijeli dan hlad (ako si mislio zbog borova)...onako taman se sunce probija koliko treba.

:prof10:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Mislio si tek posaditi dve biljke? Pa krenuo je 7 mesec, nije li malo kasno za saditi outdoor?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
najmanje 7 sati direktnog sunca mora imati-ako želiš nesto ti sad preračunaj..

ako ti se ne kopa -onda kante
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
G. Svizac, nemoj sadit ispod crnogoričnog drveća, prvo kad iglice od borova itd.. trunu; jako je kisela zemlja tamo, a vidio si sam da je presuha...
Plus toga borovi i jelke daju jaki hlad.
Udalji si biljke na mekšu zemlju i obavezno prokopaj oko 3 štihače u dubinu, onda posadi. Biljka će kad glavnom korijenu malo olakšaš put u dubinu već nać vode...
I još napravi L (low) S (stress) T (training) - savij biljku ili donje grane tako da se
biljka "raširi" a da ne ide u visinu. Konopčićima.
Uspješno Vam bilo. Imam jednu na dvoru malu ženku od koje uzimam reznice i LST-om mi nije viša od 40cm. Toplo preporučam. :)
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Ma vidjet ćemo šta će biti...stavit ću u kantu i u nju 2 biljke...onako čisto za probu pa ako nešto bude ok, a ako ne nikom ništa. Inače prostor je takav da ne mogu puno birati!

Hvala svima na odgovorima:hippy:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Prošle godine sam isto napravio pokus čisto da vidim dal će ostati živa...proklijala je 29.09 i 19.11. je izgledala ovako i počela cvjetati ali na žalost morao sam je :prof10:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Ma ide to tebi ali ajd sledece godine probaj zasaditi u trecem mesecu pa ces je brati u devetom, zasto vec drugu godinu cekas (kasno) leto za setvu, sta radis u prolece???
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Ma jednostavno nisam dovoljno slobodan i mobilan da bih išao istraživati mjesta okolo...ovo mi je 5 minuta od zgrade i na dosta sigurnom mjestu. Nemam šta izgubit pa šta god da bude ja zadovoljan. Zašto nisam posadio u 3. mjesecu ...paaa nisam dovoljno ozbiljno ušao u taj outdoor...heheh čekam uvjete za indoor jednog dana:)
 
15.06.2007
4
0
0
43
TorcidaSpalato je napisao(la):
Pa šta misliš klonirati kad još ništa nisi zasadio ? :icon_lol:

... ili imaš skriveni mother plant ?

Elem, malo ti je kasno za outdoor, složi si neki box i uživaj cjele godine. :thumb:

a u kojem razdoblju(datum molim:icon_smile::icon_smile:) bi po vasem misljenju bilo najbolje vrijeme za kloniranje...?
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
pa kloniras otprilike poslije prva 2 mjeseca, tj kad je biljka stara 2 mjeseca, ali to nije mjerilo, npr ak ti je biljka stara 2 mjeseca a ti sam vidis da nije dovoljno jaka da podnese kloniranje ostavis je da ojaca ali trebalo bi se moci (ako si sve uradio kak treba) klonirat oko 2 mjeseca starosti.
 
15.06.2007
4
0
0
43
a tako....znaci nema nekog perioda koji je najpogodniji za kloniranje.....kod kloniranja jednostavno odrezem vrh premazem ga onom tekucinom za klijanje i lagano zabodem u zemlju..koliko treba zaljevati?..mislim sve to pise ali zelim bit siguran...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.