Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.08.2007
0
0
0
36
Nisam imao nameru nikoga vredjati. Jednostavno ako su sve to proverene metode onda bi znaci po vasoj prici trebalo da sredinom septembra trebao da iscupam zajedno sa korenom i da se okrenem naopacke i tako da se susi nekih 15 dana. Ne volim kada mi neko soli pamet, te raspitaj se malo pa onda pitaj. Sta cete mi onda bilo ko ako se vec okolo raspitam, zato sam se ja pitao ovde. Prva mi je godina i stvarno slabo znam jer nemam iskustva.
 
01.08.2007
0
0
0
36
Joj ljudi nemoj te me terati da psujem jer znam da je to ovde zabranjeno i vec se suvise suzdrzavam. Sve sam to vec citao ali mi nije jasno sledece "Sto se se skida lisce, jer slabije deluje? Samo me zanima sta da uradim da mi biljka ima sto jaci efekat jer kako sam shvatio da sve te metode pojacavaju njeno delovanje?"
Objasnite mi sta predstavlja "smola", na sta utice da li je bolje vise da je ima ili ne?
Jednostavno pitam, ne razumem se i stvarno gotovno nista ne znam o uzgoju i ocekujem nekog da mi lepo odgovori i ja cu biti zadovoljan...Unapred zahvalna neznalica...:sick:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Nije mi jasno kako si sve već pročitao ako nakon toga kažeš da gotovo ništa ne znaš o uzgoju??? Pročitaj još jednom onda..

Veće je rečeno da nema nekih hokus-pokus fora kako pojačati efekat...osim da je možda prije branja probaš poprskati dobrim skunkom...trava prskana skunkom mora razvaljivat :ludaci_lol:

Samo opušteno i pristojno...:sun2:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Lisce se skida jer sadrzi jako malo THC i tesko je za pusenje (grebe grlo).
Ako pod 'smola' mislis na kristale po cvijetu onda je bolje da ih ima vise jer upravo u njima se nalazi THC.
 
01.08.2007
0
0
0
36
Hvala za normalan odgopvor ali sad mi nameces novo pitanje...Kako da to uradim sa skunkom. Procitao sam da je to isto trava ali kako da preprskam moju biljcicu sa time?:signs054:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
:ludaci_lol: ....naravno ono za skunk je bila sprdnja...

Skoro sam pao sa stolice ....:icon_lol:
 
01.08.2007
0
0
0
36
E bas si zajeban, sad si kao faca nasao mene pocetnika da zezas :crash:
Nego kako da odredim koju sortu drzim?Da je slikam pa da je bacim ovde na forum, da li bi znali da mi kazete koja je u pitanju?
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Nije da ti solim pamet jer ja ne uzgajam tako da nemam prakse nego sve šta znam sam pokupio ovdje na forumu i zato mi se iskreno čini da ti nisi ni slova pročitao, a tvrdiš da jesi...

1000 puta je rečeno da je na osnovi slike gotovo nemoguće odrediti sortu pogotovo ako sadiš nešto iz paketa od dilera...tako zna šta je to, a u biti nije ni bitno ako na kraju dobro ispadne...
 
01.08.2007
0
0
0
36
E da ne poverujes ko mene zeza :icon_confused:. I ja sam nasao gde cu da se raspitam...Ima li onda da mi normalno ko da savete, neko ko je vec sadio i dobro prosao???:sick:
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
48
0
46
SLO-Era je napisao(la):
cannebosanac@ polako malo :) smiri loptu- nemožeš reči da pričaju gluposti

Može se biljku uzgojiti tokom cele godine!!


Može se biljku posaditi početkom sedmog meseca i trebala bi procvetati do počteka septembra.onda ako piše u karakteristikama da cveta 7-9 tjedana onda vam to u praksi vani bude najčešče 11-12tjedana.
Sa malo pomoči dobičete sasvim solidnu biljku. Cvetanje se može odraditi ako nisu neke extra osetljive sorte na 8-9˙C dok za vegetaciju ipak treba iznad 15-18˙C
Imat čete malo vise poteskoča sa problemom vlage i moguče plesni ali sve to je rešljivo.
Ipak kasno sadjenje dolazi u obzir vise primorskom delu.
U neko plasteniku ili stakleniku odradi se super uzgoj i tako kasno
Sto se pak tiče NL ko je posetjivo te krajeve zna,da su dani tamo puno krači ili duži u usporedbi sa nasim.

inačer se industrijska konoplja sadi takodje i u početku sedmog meseca(redko ali sadi se)-samo sto je tamo glavni proizvod seme i vlakna

Da se ipak ne bi stvarala konfuzija nek ipak ostane sadjenje za ranije periode.Dakako je svako probno sadjenje kasnije dobro došlo i poželjne povratne informacije.

Stavijo sam i ja na balkon neki dan jednu domaju-pa čemo videti

OK sorry malo sam bio nervozan,ne palim ništa da valja ima od prošle jeseni da sam zapalio svega 5-6 puta nešto da valja, inače ne duvam zašto da se trujem i onda gledam u nebo i čekam kad će počet djelovat, pa kad još pročitam da je nemoguće ili da to ne valja onda mi malo proradi živac .Može se uzgojit douduše manja biljka ali ne znači da mora biti i manje kvalitetna ,možda u nekom slučaju izađe i kvalitetnije na kraju,i znam za ovo stvarno radili smo tj.prijatelj mi i to tek nekad polovinom 7 mjeseca iz sjemena,nekog xy vrste iz ulične vutre koja nije ni nalik onome što je nama ispalo,mada po listu bih rekao da je neka od indica samo se nije nešto puno razgranala jer nakon nekih 70-80 cm počela je i cvjetati(početkom 9 mjeseca) još da je ovaj soglav nije pobrao sigurno 15 dana prije nego je trebalo,bila bi odlična,ovako bila je prosječno dobar dim ,mada se cvjetovi još nisu bili nabili ono pravo ali imala je smole ,i što je najluđu ni nalik onome smeću iz kog smo uzeli sjeme.To je još jedan od razloga zašto ne volim vutru od ovih dilera u nas ko zna ko je ono uzgajo i šta je sve prošlo dok nije došlo do naših pluća.Možda su i ulje od nje, odradili ono preko plina,možda su je prosijali već nekoliko puta, itd.
Malo problematično može biti za malu biljčicu prevelika temperatura pogotovo ova godina kad je znalo biti po 40 u hladu ,ali ima i zato lijeka dobro navodnjavanje,pa malo hlada napraviti,truda malo .Pa ako ranije zahladi nije poroblem malo plastenika oko biljke napravit,nećeš sad uzgajat na 1000 m^2 ,nego malo za sebe ,a bogati ako već imaš **** i love za uzgajat na veliko vani ,onda je to ludost raditi ,jer postoji indoor.Sve se može kad se hoće i kad imaše gdje.

Nikako ne mogu da nađem onaj sajt gdje se moglo dobiti trajanje noći i dana u bilo koje doba godine na bilo kojoj točki na planeti,samo klikneš na mjesto.Pročešljaću kasnije malo bolje ako se sjetim gdje sam ono vidio ,a bilo je čini mi se i ovdje na forumu samo nemogu da skontam šta bih u search napisao,a da češljam post po post ... ma nema teorije:icon_lol:. Tamo može najbolje da se vidi ,kako je npr.u NL dan ,kad je svuda na sjevernoj hemisferi najduži tj.21.6. ,duži nego ovdje kod nas malo južnije,a opet kako se bliži jesen dan se puno brže skraćuje.

Aj neka si stavio,valjda bude nešto za žetvu u 11 mjesecu,pa do Nove godine osušeno i izliječeno(bi li ovo bio dobar prijevod za cured,kako samo glupo zvuči izlječeno,ta nije bilo bolesno,samo osušeno :) ).

edit:evo našao sam ovo za računanje fotoperioda 2 calculatora.Nisam bio u pravu u prošlom postu kad sam rekao da je u NL 21.9 dan puno kraći nego kod nas,ali sam u pravu za ovo da je u NL 21.6. duži i to preko 1 h nego kod nas.Tako da znači brže ese skraćuje i po nekoj logici trebalo bi da biljke prije osjećaju dolazak jeseni i samim time prije počnu cvjetati,a opet ko zna od vrste do vrste sigurno bude raznih situacija.

http://pictures.marijuana.com/gallery/data-stuff/b6d767d2f8ed5d21a44b0e5886680cb9/1257_p17846.swf
http://www.qpais.co.uk/modb-iec/dayleng.htm
 
01.08.2007
0
0
0
36
Ne znam koja je jer sam nasao seme kad sam je duvao, a ne secam se ni od koga sam je dobio...Znaci nista, necu moci nikako da saznam koja je vrsta?
 
27.07.2007
0
0
0
47
Pozdrav drugari,

Evo prvi put nesto pitam ali sam zahvaljujuci vama vec ranije dobio odgovore na mnoga pitanja, tako da vam se ovom prilikom zahvaljujem :icon_lol:

Prica kaze sledece:

Da li su ove biljke hermafroditi ili muzjaci jer imaju malo hedova a u isto vreme imaju nekakve cudne oblike semena. Ako jeste u pitanju hermafrodit da li moze da oprasi ostale zenke?





Hvala na odgovoru!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Meni lici na oprasene devojcice u ranoj fazi cvetanja pa su i hedovi mali, sacekaj bar jedno mesec dana pa onda uporedi.
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
ovako posle skoro 4 meseca uzgajanja dobio sam biljku koja je preko 2,5 metra
problem je u tome sto sam provalio tek pre neki dan da je kuronja
prosle godine sam gajio i skoro sve su bile zenke(par koje su mi bile sumljive sam iscupao odmah) ove godine sam imao jako lose semnke pa mi je tek par niklo od kojih je ova jedino tolika(druge 3 su zanemarljive)Pitanje glasi(znam da su slabije od zenskih biljki )ali me interesuje dali uopste vredi pustiti biljku da idalje raste imali svrhe ?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
problem je sto nemas sta pusit a perje ima malo THC a puno klorofila...
Najispaltljivije je sačuvati polen ako je biljak dobra? zavisi sta tražiš
ako jačinu:eek:nda bi taj muzjak trebao vec imati miris,možeš pogledat ako odlomiš grančicu-ako je stablo suplje -znači vrsta proizvodi vise thc negoli vlakna...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.