Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
A pa sta ja znam,nije bilo previse vode,nisam znao da se biljka u 2 dana moze osusit ako je prezalijes lol...
3-eci je tjedan cvitanja jos 4-5 amo amo kuje :sun2:
 
29.08.2007
40
1
0
32
Joj prijatelju,neznas ti koliko je korijen snazan,korijen ce ti najlon probiti bez ikakvih problema...!!!Neznam sta da ti kazem na dalje,nisam imo takvih slucajeva,ali nedaj da ti neko ukrade biljke u koje je ulozeno puno truda,smisli nesto sto prije ako vec nisi naso rijesenje...!!!:sick:
 
29.08.2007
40
1
0
32
Prijatelju ja ti mogu reci samo to da ti je biljka 99% probila najlon,jer korijen biljki probiju sve i svasta,tako da im najlon i nece predstavljat neki problem!!!I svakako javi sta se na kraju desilo s njima!!!SRETNO!!!
 
13.02.2007
2
0
1
PowerSeed je napisao(la):
Evo fotke iz 09. 2005. - plesan na nekom holandskom hibridu, uzas, ali na svu srecu nije uhvatio mnogo vrhova a bio je vec za branje pa steta nije bila velika. Treba svakako biti oprezan i pred kraj cvetanja cesce pogledati stanje hedova.

prvo laičko pitanje,
ta plesan nastaje zbog čega? Meni su biljke(sative) tek pre par dana procvetale. Treba li da se plašim nekog lošeg vremena(snižena temperatura, kiša) ili je problem u nečem drugom?

I da imam još jednu dilemu, dešava se da naidjem na totalno pregriženu granu, kontam insekti su,a pošto mi je trip da ne koristim hemiju(inskticide), uklanjam gamad ručno. Postoji lu tu neka fora, kako bez hemije? U pitanju su neki pauci, i kao minijaturni leptirići(lovi sam ih fotoaparatom,ali beže pred objektivom)
:happy031:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
I sta stvar samnom,insekti mi sve pojedose listove,rucno i sklanjam jer necu da koristim hemiju...i tako sve u krug...dajte neku home foru...peace & respect
 
16.08.2007
17
2
0
35
Jenna has fallen :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :icon_mad:
ona preljepa jenna je pala... jednostavno se osusila... ne pitaje te zasto jer nemam pojma... doslo nam je da se bacimo sa najvece litice,toliki trud... uh... tesko nam je ajme... jos sta je najgore od njih 6 na kraju su ostale zive samo 2.
a od jenne njezini budovi ( one male dlacice koje su se taman pretvarale u cudovista ) stavili smo susit... bar nesto... :_(( :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:.... tragedija...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Znam kako ti je brate jer se slicno desilo meni sa proslom biljkom "Maricom"...peace & respect
 
13.02.2007
2
0
1
70kgShita je napisao(la):
I sta stvar samnom,insekti mi sve pojedose listove,rucno i sklanjam jer necu da koristim hemiju...i tako sve u krug...dajte neku home foru...peace & respect
Pa znaš, meni su biljke na dohvat ruke, te mi nije problem ni da ručno sklanjam insekte, ali volem osećaj kada ih ne vidim po par dana,pa onda kad ih ugledam, vidim kako primetno napreduju...
Još jedna stvar me jako raduje, od 8 biljki, sve su ispale devojčice...to nisam očekivao pošto prvi put sadim s kupljenim semenkama (nirvana seedbank),a semenke nisu one feminizirane...dakle, super za sada...
 
24.06.2007
0
0
0
41
ja sam recimo svoju dječicu poprskao s onim prirodnim insekticidom prije 3 tjedna i svi insekti su nestali tako da mislim da je to jako djelotvorno,recept imaš negdi na forumu-ljuta papričica,češnjak,deterdžent i prskaj brale,inače još malo pa berba yeah,e da ne smiješ prskat 3 tjedna prije branja da ne smrdi!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
U zavisnosti od toga gde zivite, mozete probati potraziti neki organski insekticid (koji nije na bazi hemije) u bolje opremljenim poljoprivrednim apotekama. Napolju toga ima dosta ali ne znam kako je na prostorima ex-Yu.
 
13.02.2007
2
0
1
Dakle napokon je ulovih fotoaparatom, pa zna li neko koja je to buba u pitanju?

evo i ostecenja, nisam siguran da ih ona pravi ili joj jos neko pomaze

e,a posto je procvetala, moze li se i u fazi cvetanja prskati sa tim lukom i deterdzentom? evo kako cvet trenutno izgleda

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
From Moderator:

Vidim da koristis ImagesHack za hostavanje slika. Koristi code Thumbnails for forums. Tako ce ti se pokazati normalne slike, a ne ovolike koje "razvlace" stranicu te postaje ne pregledna ostalim korisnicima!
 
05.09.2007
2
0
0
55
http://img67.imageshack.us/my.php?image=stabljikatv2.jpg

http://img63.imageshack.us/my.php?image=stabljika2iq8.jpg

http://img124.imageshack.us/my.php?image=cicak2fe7.jpg

http://img124.imageshack.us/my.php?image=cicak1oh9.jpg


Mozete li mi reci kada je otprilike ova biljka spremna za berbu. To jeste koliko joj dana fali za sazrjevanje. Interesuje me da li joj stete ove kise sto su pocele i da li moze poceti da trune zbog kise jer su i temperature spale a od sunca nece biti nista narednih dana !


Pozdrav iz Tunguzije :)


Zna li ko kakva je ova biljka, nije nesto plaho visoka, al je podebela :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
From Moderator:

Vidim da i ti takodje koristis ImagesHack za hostiranje slika, da bi dobio svoju sliku u thumbnail-u, koristi code "Thumbnails for forums" i taj code copy/paste ovdje.
 
23.08.2007
30
12
8
33
Gledam sad ovo vrijeme (10 stupnjeva i manje po noći tu kod mene) pa me zanima jel može to naškodit ?
 
01.08.2007
0
0
0
36
Citao sam da 10 dana pred branje biljku ne treba prihranjivati jer treba da izvuce maksimum iz sebe. Sta je sa zalivanjem. Jer je treba brati po suvljem vremenu ili kako vec, mislim ima li kakve veze???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.