Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Onda je sigurno sativa po izgledu koji si opisao.Ima velike dugacke grane,veliko rastojanje izmedju grana,tanke listove....steta sto ide zima...:eek:hno::eek:hno::eek:hno:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
PowerSeed je napisao(la):
Deluju zdrave biljke medjutim strasno zaostaju u razvoju.
Isto seme, isti uslovi, dva razlicita mesta sa po dve, i sve su iste. Sta im fali?
af1lc0.jpg

U neko kasno doba leta sam jednu ipak presadio, izgubila je dosta u rastu ali
se ipak oporavila i pocela da cveta. Jedan Afghani sacuvan, tek da osetim smek.
Evo kako trenutno izgleda, promene su uocljive u odnosu na fotku gore.
img0710cw7.jpg


img0718nz6.jpg
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Jesi li ih hranio necim,mozda nesto pogresno?Razlika je velika...peace & respect
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Ne, jednostavno je zemlja bila jako losa i preterano tvrda, kada sam je prebacio u okopavanu i nadjubrenu sve se sredilo, jedino sam kasno odradio ceo posao pa je prilicno patuljasta, no, bice nesto za probati, to sigurno.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Kakav je to Afghani? Neki križanac? Origigi Afghan je tamnozeleni grmić sa debelim listovima. Ovo baš ne izgleda tako, više kao neki križanac...
Ova gornja biljka ima manjak dušika (N) jer nije zelena i izgleda da je zemlja malo pretvrda pa se korijen ne može pravilno razvijati i usisati sve što treba.

Ovo je moj Afghani #1 (Afghani x Skunk#1) od prije 3 godine...





P.S. Mogao bi imati problema sa gljivicama i plijesni - moj Afghani #1 je počeo cvjetati početkom 8. mjeseca i trebalo mu je 2 mjeseca - cviknuo sam ga pred kraj 9. mjeseca i skužio da je nekoliko manjih vrhova već navuklo plijesan. Stoga, pazi na plijesan!

Boz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Bas tako, skontao sam problem ali kasno, pa su mi tri propale a ovu sam nekako presadio i sta je sve prezivela dobro da jos i cveta. Problem plesni mi je poznat jos od ranije, mnoge vrste su mu podlozne, hvala na upozorenju. Afghani je sigurno, seme je stiglo direkt iz Nirvana seedbanka, mada ni oni ne tvrde da je cist kao nekad, sve su to indica melezi, samo je jedna linija dominantna. Varijacije su prirodne i pitanje je kako bi zaista izgledala ova biljka da je imala sretno detinjstvo.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
bozga je napisao(la):
P.S. Mogao bi imati problema sa gljivicama i plijesni - moj Afghani #1 je počeo cvjetati početkom 8. mjeseca i trebalo mu je 2 mjeseca - cviknuo sam ga pred kraj 9. mjeseca i skužio da je nekoliko manjih vrhova već navuklo plijesan. Stoga, pazi na plijesan!
Boz
Evo fotke iz 09. 2005. - plesan na nekom holandskom hibridu, uzas, ali na svu srecu nije uhvatio mnogo vrhova a bio je vec za branje pa steta nije bila velika. Treba svakako biti oprezan i pred kraj cvetanja cesce pogledati stanje hedova.
 
01.08.2007
0
0
0
36
E ljudi sta bi se desilo kada bih biljku poprskao ekstazijem da li bi upila to i kako bi reagovala (Da li bi se osusila?).Ili na kraju kad je budem izvadio da je preprskam pa da je ostavim da se tako osusi?Mozda je glupo pitanje ali me interesuje...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ja sam mislio da nema glupih pitanja...

najbolje bi ti bilo da uzmeš ex i da ga izmrviš
pomiješaj ga sa nekom vrstom govneta
pošto su istoga sastava brzo će se pomiješat
može i tvoje govance (još bolje ako si se na ex-u posra,ili bješe nemožeš srat...?)
e tu smjesu fino rastreseš po terasi da ti se suši(pazi da se ne poklizaš,govna su to..)
kada se osuši staviš malo u vodu i kada se govna slegnu,izmjeriš ph
pola pospi po zemlji a sa pola poprskaj hedove
sto ostane pojedi (greota bačat govna,mislim ex)
e da vidiš kakvu ćeš hibridčinu od bar kilo ipo hedova dobit

samo pazi na jednu stvar !!! bez slušanja techna đe gajiš biljke koje prskaš!!!
jer od ex-tra prihrane lako se može desit da zaigraju i polome se od overdosa!!!

p.s.izmjeri i sebi ph...čisto onako
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ne mogu da verujem ,Balcan brate imas super smisao za humor,ulepsao si mi da,sad sam se probudio procitao post i ovako mamuran valjo se od smeha...peace & respect:bis::bis::bis::bis:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
balcan_smoke je napisao(la):
ja sam mislio da nema glupih pitanja...

najbolje bi ti bilo da uzmeš ex i da ga izmrviš
pomiješaj ga sa nekom vrstom govneta
pošto su istoga sastava brzo će se pomiješat
može i tvoje govance (još bolje ako si se na ex-u posra,ili bješe nemožeš srat...?)
e tu smjesu fino rastreseš po terasi da ti se suši(pazi da se ne poklizaš,govna su to..)
kada se osuši staviš malo u vodu i kada se govna slegnu,izmjeriš ph
pola pospi po zemlji a sa pola poprskaj hedove
sto ostane pojedi (greota bačat govna,mislim ex)
e da vidiš kakvu ćeš hibridčinu od bar kilo ipo hedova dobit

samo pazi na jednu stvar !!! bez slušanja techna đe gajiš biljke koje prskaš!!!
jer od ex-tra prihrane lako se može desit da zaigraju i polome se od overdosa!!!

p.s.izmjeri i sebi ph...čisto onako

hahahaahaaa bwaaaaa!!! :rofl:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Evo slika moje biljke(1.5 meseca stara),pa ako mi moze neko rece da li mogu za odredjeno vreme da odsecem granu i da je stvaim u vodu dok ne dobije korene pa da posadim?Ako moze ,za koje vreme to da uradim i kakva treba da bude grana kad je isecem za pelcer(to moja keva non stop radi sa cvecem...unapred hvala,evo slika.peace & respect









p.s Ova treca je slikana horizontalno!
 
18.09.2006
1
0
0
ostavi jos bar 2 tjedna, nek ti grana za klon bude dugacka bar 10ak cm.. sterilnim zhiletom dijagonalno zarezes granu pa odma u vodu... imas i hormonski prasak (mislim cak i gel) za pelcanje koji uvelike pospjesuje zakorjenjivanje... nek ti ostanu dva najzdravija veca lista na klonu i toeto...

ove godine sam se prvi put isao pozabavit pelcanjem i nebi covjek vjerovao uspio sam od prve.. i to bez ikakvog pribora - prljavim skarama sam zarezao granu, nisam imao hormonskog praska, samo sam tu granu ocistio od suvisnih listova, umetnuo u fini humus na mjestu di je vecinu dana hlad (jedino ujutro ima malo sunca), natiskao malo zemlju, dobrano zalio i prekrio vecom staklenkom.. posto mi nije bas zgodno svaki dan ic na grow spot, isao sam odprilike dva puta u tjedan dana, oba puta zalio klon (drugi put cak i malo zagnojio, jako malo) pa onda nisam posjecivao nekih tjedan dana... kad sam se vratio, klon se potpuno primio :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Mozes kad hoces, samo prije pocetka cvjetanja, grana mora biti zdrava, sa barem dva tri izdanka... ostavi na njoj minimalno lista (ako su veliki slobodno ih pokrati skarama) jer samo trose vodu u prvih tjedan dana...
 

Pup

15.08.2007
7
0
0
37
Evo prisadili smo onih 6 kuja u pitare :D ,pojavio se jedan problem...6-7dana sve je bilo ok,evo danas 8 dan,danas,te jucer przilo je sunce cjeli dan,Dosao sam maloprije i ugledao puno zutih listova,nekih osusenih,bar 10-15% sam ih morao skinut,sta mislite sta je razlog tome
Pitari nisu ukopani
Ja mislim da bi to mogao biti razlog sto im je prevruce korjenu kad sunce uprzi,jer dajemo im dovoljno vode sta mislite bili pomoglo da ukopamo pitare skroz u zemlju?
ili je neki drugi razlog...brzi odgovor plz :sick:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.