Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.08.2006
0
0
0
oprosti, malo sam glup u devetom mjesecu, to je vec kronicno, tek u desetom...:)
uglavnom nasao sam neko zrnato gnojivo n:p:k=10:30:30, ono u granulama,
posuo sam i dobro zalio, javim rezultate
I nadasve hvala za trud koji si ulozio da mi odgovoris i
objasnis neke stvari,, kao ovo sa omjerom p k n, nisam uopce znao, oprosti zbog slika, cak sam veci pocetnik na kompu, nego u sadnji(mada je to totalno neprofesionalno 5-ta mi je godina, a svake imam bar jednu sa pola kile:)), i usput volio bi da ima vise slika na forumu, totalno mi je interesantno vidjet i druge curice,naucit cu ja vec ko ovaj rasta stavljat slike pa cete vidjet, imam nekih totalno ljepih curica koje imaju totalno normalne( velike, mesnate vrhove),, inace trudim se krizat ih sa sto boljim dizalicama, od mjesnih uzgajivaca, ima ih hvala bogu, al bedara mi je bilo kog vodit do mjesta gdje sadim, pa sam malo zagnjavio vas sa pitanjima,,jos samo nesto,
dali mi se isplati ove cure cupat prije kisa koje ce pocet ovaj tjedan, neznalica kaze jos 2-3 tijedna, ali progdnoza, i jos nesto- dali mi se isplati odrezat gornje grane i pustit ove dole da malo sazriju, ja bi gornju polovicu odcviko, sto vi mislite o tom?HVALA
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
znas sta ...nisam siguran da znas pa cu potrositi malo slova da ti kazem...

kada djubris biljku sa takvim djubirom (koje je izuzetno jako) nikada nemoj da djubrivo stavljas odmah pored biljke,vec ga stavi na 25-40 cm od biljke, po malo u krug...za jedno djubrenje bice dosta jedna saka djubreta ili jedna i po..
ako znas da ce kisa pasti obavezno na baceno djubrivo stavi malo trave koje ces da nacupas...inace ce kisa da rastopi djubrivo i ono ce od udaraca kapljica prskati po tvojoj biljci...gde kane nema lista...ako kane na stablo moze da ga osteti ako je biljka mala
uh..koliko je mnogo slova ako mi je ovo malo :shock:

nikada...nikada nemoj da orezujes biljku kada je ona vec poodavno usla u fazu cvetanja..nikada

bilju bi trebalo skinuti posle par dana sunca,tada je najbolje...ali ti tvoju biljku ne diraj ima ona jos vremena (pusti je malo neka zivi sta si se okomio na nju :D )
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Stavio sam biljku da mi se suši. (to je moja prva biljka koju sam uspio uzgojit, tj. druga ali prva je bila muška tako da se to ne broji) Uglavnom, nisam siguran dal sam ju stavio na vrijeme. Neznam dal sam uranio. Naime rekli ste da treba biti 70% dlaèica smeðe boje, tj. mora biti pola smeðe pola žuto (tako nekako sam skužio s one slike, jer ako je cijela smeða znaèi da je prekasno, jel tako?) E pa meni su neke dlaèice bile cijele smeðe neke samo pola a neke su bile samo pri vrhu smeðe. Nisam siguran ali mislim da je bilo i par skroz bijelih. Šta mislite dal sam uranio ili to otprilike tako mora bit?

Evo jedna slika tek tako:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa sta da ti kazem...po meni si poranio (koliko vidim sa slike)
nemam praksu da kazem za tako nesto u procentima (70%) jer to zavisi od vremenskih uslova
desava se da biljci od hladnoce i vlage potamne te dlacice o kojima pricamo a ona i dalje razvija cvetove bez problema
ne znam stvarno gde sam rekao to za 70%...hoces da mi iskopiras ako znas gde je ?

ali sve u svemu i da si pogresio i da nisi vec imas iskustva o ovome za sledeci put ces sigurno znati i bez pomoci drugih
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ovako sliku sam stavio tek tako. Znam da nije dobro ispala. Imam još par slika ali nisu slikane sa digitalca pa neznam dal æe vam te slike pomoæi!







 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
evo ovdje sam proèitao:
grucho je napisao(la):
@ Rastaprivrednik
Vazno je da oko 70% tih dlachica dobije smedju boju-TEK ONDA je gotovo ,znachi ako su tek pochele ,neke,da menjaju boju to jos nije to....

Ma ako sam uranio uranio sam maximalno 5 dana. Nisam htjeo da bude prekasno zato sam ju stavio na sušenje. Šta bude jako velika razlika u kvaliteti ako sam uranio? Ajme sad sam se izbedirao... :(
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Moj je stav da je bolje i da se malo zakasni nego da se porani.Ali nema to veze,kad probas znaces jel si zadovoljan ili nisi.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ma cemu bre razocarenje...kad bi ti ispricao sta se meni ove godine dogodilo ti bi se po toj logici ubio...
pazi, ako je bilo kvaliteno seme i odgajena kako treba ima da te razvali iako je, mozda, malo imas..

sto kaze Green nije strasno da se biljka u spoljasnjem gajenju ostavi malo duze...i ja sam to vec nekome pisao da ce mu prvo poceti zutiti cvet e to kad se desi znaci da je zadnje vreme za skidanje cvetova...
nema sablona za outdoor ni za jednu fazu...postoje samo pravila po kojima se gaji a koja se menjaju od situacije do situacije...
grucho je mozda mislio vise na indoor jer je "klima" uvek ista, redovno svetlo, voda, PH...i to vazi kako je napisano za indoor ...moze i za outdoor ali ako je sve idealno...sto je malo verovatno...

ah, ubi se trazeci
http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?p=14890&highlight=#14890
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Nemoj da brines,to su sasvim pristojni hedovi za biljku te velichine ako uzmemo u obzir da je gajena u saksiji...inache kod outdoor-a preferiram sadnju u zemlju posto se koren tamo moze bolje razvijati a od korena zavisi i ,kako velichina,snaga biljke tako i velichina hedova.Naravno biljka u saksiji je dobra sto se pomeranja i sklanjanja tiche....
Velichina tih hedova se ne bi mnogo promenila za nekoliko dana vise a sto se potencije biljke tiche nemoj da brines :wink: ukoliko je genetika dobra- radice :D a ukoliko nije :(
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Evo ljudi ubrao sam biljku, pa ono probao sam ju i nije loša uopæe. ( s obzirom da je to moja prva biljka ) Bolja je od bilo koje vutre koju mogu nabaviti u rijeci tako da se može reæ da sam prilièno zadovoljan. Evo i slikice:
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Chestitam Bloodspiller!
Rekoh ja da ne brines,a uz to ovo ti je prvi grow,pomisli sta ce tek da bude kod sledeceg... :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ma odlicno ...za prvi put extra,jos malo da iscitas ovaj forum i sledece godine ima da odgajis zmaja.. :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dakle znam da se u indoor uzgoju 48h prije branja gasi svijetlo, znaèi mora biti totalni mrak, pa je rezultat jaèa vutra. Zanima me da li i kako se to može primjeniti u vanjskom uzgoju, pada mi na pamet da preko biljke navuèem par crnih vreæa za smeæe? Da li je netko imao sliène ideje? :)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa ne znam sta da ti kazem...ja ne vidim razlog da joj to radim...

Inace ideja kao ideja moze da prodje samo sto nece totalno biti u mraku,jer ako zatvoris tu vrecu pri dnu ona ce svenuti pod najlonom..jos ako se pogodi topao dan :?

Nisam probao, a ti ako zelis :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa ono, palo mi na pamet, jer vele da ima pristojan postotak uèinkovitosti u indoor uzgoju.
Navuèeš par vreæa preko nje tako da svjetlo ne prolazi ni najmanje, zavežeš vreæu pri dnu stabiljke i prièekaš 2 dana, možda æe se ugušiti ili šta ja znam, ali ionako joj se bliži kraj.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa znas kao...ne treba tebi 2 dana...

ona ima po prirodi trajanja noci oko 10 sati (zavisi kada beres) dan ce joj trajati 14 sati i imas ponovo noc 10 sati
Sve ukupno bi imao mraka 34 sata

A plasim se da ne pocne da budja u najlonskom dzaku jer je puna vode a ako se pogodi topao dan nema nista bolje za razvijanja gljiva (budji) od ovakvih uslova...uz to jos i mrak (ma milina bozija za budj)

Kazem "ja ne bi" a ti ako mislis da je OK probaj...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da, imaš pravo, a èuj, nebi ni ja riskirao :D
...možda postoji drugi naèin, idem sad razmišljati... :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Vidim ja da ti trazis nacin da otezas sebi posao :D

Ajde ode i ja da odigram jednu Dotu...mislim da oderem one balvane sa battlenet-a
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.