Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ako nije dosad,teško da če kreniti,ko zna.Pitanje kakve su sjemenke,jesu bile tvrde tj. takve da ih nemožeš prstima pukniti...sretno svakako!
 
26.10.2008
3
0
0
33
Napomena: apsolutni sam početnik

kad sadim u zemlju, stavim jedno sjeme na mjesto gdje želim biljku? ili moram nabacat desetak sjemenki?
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
pa najbolje bi ti bilo da prvo proklijaš sjeme i ond ga ubacis u zemlju i ond ti garat izadje jedna biljka iz jednog sjemena.
a sad ak nabacas desetak i ak sve izadju ond ce bit natiskane sve jedna uz drugu...
tako da odgovor ti je dost ti je jedno sjeme za jedno stablo marihuane :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sa presadjivanjem ,,mislim sadsadis kod kuce onda jedno seme jedna biljlka dok nenaraste do odredjene velicine pa na tvoje mesto gde hoces saditi..
a napolju ti treba mnogo vise semena jer priroda je zajebana...:)
al mislim da ti je kasno sad diraktno u zemlju saditi vise nema vlage u zemli ko sto je bilo pocetkom proleca..
prporuka posadi kuci u neke skasije pa onda kad malo izrastu posadi napolje (jedna biljka u jednu sksiju)
 
07.04.2009
0
0
0
39
Pozdrav ljudi, zanima me koliko bih cesto trebao da zalivam biljku posto sam semenke stavio u saksije? Pre nego sto sam ih posadio sacekao sam da proklijaju. Strah me da semenje ne istruli od prevelikog zalivanja.
 
03.02.2007
13
0
0
42
Mirotočivi;100881 je napisao(la):
Pozdrav ljudi, zanima me koliko bih cesto trebao da zalivam biljku posto sam semenke stavio u saksije? Pre nego sto sam ih posadio sacekao sam da proklijaju. Strah me da semenje ne istruli od prevelikog zalivanja.

U svakom slucaju ne trebas ih previse zalivati ako su proklijale kako kazes onda su vec pocele rasti..
Zemja treba da je umjereno vlazna uvijek nikako previse
Nije potrebno, samo je mozes unistiti njoj tako maloj ne treba previse vode.
:angry015:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
zalijevas tek kad se povrsina zemlje posusi..
kad probrckas par cm dublje prstom i vidis da je i tu dosta suho.. onda je ok zalit..

na dnu MORAJU bit dobre rupe za drenazu
 
03.02.2007
13
0
0
42
Moze mi netko reci kakav se pokazao sumski humus cisti bez icega drugog onaj talozen ajajaja..
I ako netko ima iskustva sa istim koje gnojivo tj. elemet ili mineral mu obicno nedostaju ..
 
26.10.2008
3
0
0
33
Pročitao sam sve ove upute što su pod sticky i nigdje ne vidim (ili samo propuštam) koliko zapravo treba vremena da se biljka u potpunosti razvije (do berbe) od presađivanja iz čaše?

I, mogu li recimo... uzeti zemlju iz bašće (jer je ta zemlja prerađivana, gnojena i slično) i jednostavno iskopati veću rupu na sajtu i prebaciti tamo zemlju i zatim posaditi biljku tamo?
 

vlada_ph_cz

Aktivan Član
30.04.2009
55
1
0
36
Pozdrav svim obozavaocima nase drage biljke. Citam vec godinu i po ovaj forum i evo sad krecem u posao i pisem prvi put ovde...
Nabavio sam seme AMNESIA HAZE fem. (royal queen seeds) i stavio sam ih na klijanje...
... ono... u wc papir pa u kutiju od patika, zalio destilovanom vodom itd...

Sajt sam napravio... Iskopao rupe od oko 0.5x0.5x0.5m, pomesao tu zemlju sa nekom nemackom gotovom zemljom od (5,5-6,5 ph) i stavio jednu kesicu perlita.

Dobrodosli su mi svi saveti od vas iskusnih jer ovo radim 1. put...
PITANJA:

1. Da li sam do sad sve uradio dobro?
2. Da li da sadim odma na sajt ili da ih prvo stavim u plasticne case?
3. Kada seme pusti klicu, jel treba da je zasadim tako da klica bude na gore ili na dole?

Hvala unapred

pozzz :wave:
 
30.04.2009
0
0
0
36
Pusa svima,nova sam na ovom forumu,pa malo 'upijam' materiju.
Imam pitanje:
Kupila sam sjemenke(fem.od ************)pa me zanima ako neko ima iskustva sa ovim seed bankom koji je kvalitet njihovih sjemenki?
(Proizv. Green.h.seeds)
Hoće li proklijati?
Da li sjemenke mogu biti stare pa da ne proklijaju?(hermetički su zapakirane white widow 10 kom.
Ne piše datum pakiranja ni išta sl. Piše suvenir bla,bla,bla
Hvala unaprijed na ozbiljnim odgovorima.Pusa svima.Beyonce
 
30.04.2009
0
0
0
36
Znam da na svakom pakovanju kupovnih sjemenki piše souvenir zbog regularno-legalne prodaje istih.Moje pitanje je bilo koliko kupovne sjemenke mogu 'živjeti' u hermetičkom pakovanju na sobnoj temp. u mraku.Volim vas SVE,VELIKA PUSA:$
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
kako ste lijeni pročitajte barem nešto

zavisi od temperature u kojoj je držiš
treba da glumiš zimu bez vlage
kada kupiš od ne provjerenog izvora onda ne znaš dje je držano
a ne vjerujem da ćeš se obratiti društvu za zaštitu potrošača
tako da ti na to niko ne može odgovoriti
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
vlada_ph_cz je napisao(la):
Pozdrav svim obozavaocima nase drage biljke. Citam vec godinu i po ovaj forum i evo sad krecem u posao i pisem prvi put ovde...
Nabavio sam seme AMNESIA HAZE fem. (royal queen seeds) i stavio sam ih na klijanje...
... ono... u wc papir pa u kutiju od patika, zalio destilovanom vodom itd...

Sajt sam napravio... Iskopao rupe od oko 0.5x0.5x0.5m, pomesao tu zemlju sa nekom nemackom gotovom zemljom od (5,5-6,5 ph) i stavio jednu kesicu perlita.

Dobrodosli su mi svi saveti od vas iskusnih jer ovo radim 1. put...
PITANJA:

1. Da li sam do sad sve uradio dobro?
2. Da li da sadim odma na sajt ili da ih prvo stavim u plasticne case?
3. Kada seme pusti klicu, jel treba da je zasadim tako da klica bude na gore ili na dole?

Hvala unapred

pozzz :wave:


1. super
2.Čaše, daj im malo prednosti :) prozor južni bar 6 sati sunca dnevno...
3. dole
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.