Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.02.2007
2
0
1
evo kako to izgleda
image.php
 
16.05.2007
0
0
0
39
Posadila sam biljke još u aprilu ali jako sporo napredujub, ne da im se narasti više od 5-7cm, ali znam da je problem verovatno direktna sunčeva svetlost koje dnevno ima samo oko 4 sata. Stoje na terasi i nemam neko drugo mesto na kojem bi ih držala, a ionako su zasađene amaterski i čisto za ličnu upotrebu. Zanima me da li bi im obična neonka mogla nadoknaditi taj nedostatak svetlost.

I još jedna stvar, jutros su sve biljke bile na broju međutim popodne je jedna od njih jednostavno nestala. Od nje je ostao samo mali patrljak i izgleda kao da ju je neko presekao a pošto je to nemoguće sumnjam na ptice. Da li je moguće da se to desi i kako sprečiti tako nešto?
 
13.09.2005
39
2
0
40
@dete cveca: ptica ti nebi takvo što napravila, prije pregledaj dali je taj patrljak što ti je ostao sluzav, ako je- osakatio ga je puz, znam za taj problem zato što i sam vodim ratove s njima. Sto se tice neonke, ko sto kaze greenman, nece ti pomoci i upravo je nedostatak sunca kriv za spori razvoj, ako nerješiš taj problem ništ od tvoje male srece!
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
e , ovako .... imam jednu biljku koja je stara 4 tj. problem je u tome sto je ona jedan dan uspravljena , a drugi dan je savijena . i tako iz dana u dan . imao sam i jednu takvu biljku samo sto je bila indoor. . . koji je tu problem ?
 
17.05.2007
8
0
0
33
Pozdrav zeleo bih zasaditi biljku u narednih mesec do mesec i po dana, pa me zanima da li se to isplati, da li vredi barem pokusati, i kada bih mogao da ocekujem plodove???
PRocitao sam sve i vidim da je period negde od marta do sredine aprila, ja sam ga propustio nazalost tada me ovo nije zanimalo. Takodje me zanima pogledao sam slike, ali nema takvih original semena kod nas, pa me zanima da li neko ima slike dobrih semena koje mogu naci kod dilera koji mi inache prodaju, tj kako da prepoznam ta semena???
Unapred hvala, inache u pronalazenju lokacije mi je pomogao google earth, posto sam se setio nekog placa kod ortaka, te da tu ima dosta dobrih lokacija, pa eto razlgelado malo iz svemira, video kako izgleda, planiram za vikend da posetim uzhivo, ali me samo zanima da li je to dobro, jer mesto je negde oko nasipa, naravno nasipa protiv vode, pa shta da radim da se pomerim negde dalje od vode ili shta???
Inache biljku uzgajam prvi put, i kupujem obichno seme jer ne zelim uzalud da bacam novac jer sam neiskusan, a sledece godine, ia da rodi jedna plantaza:bis: , pa ce pola ekipe da bude:sick:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
mangas je napisao(la):
Pozdrav zeleo bih zasaditi biljku u narednih mesec do mesec i po dana, pa me zanima da li se to isplati, da li vredi barem pokusati, i kada bih mogao da ocekujem plodove???
PRocitao sam sve i vidim da je period negde od marta do sredine aprila, ja sam ga propustio nazalost tada me ovo nije zanimalo. Takodje me zanima pogledao sam slike, ali nema takvih original semena kod nas, pa me zanima da li neko ima slike dobrih semena koje mogu naci kod dilera koji mi inache prodaju, tj kako da prepoznam ta semena???
Unapred hvala, inache u pronalazenju lokacije mi je pomogao google earth, posto sam se setio nekog placa kod ortaka, te da tu ima dosta dobrih lokacija, pa eto razlgelado malo iz svemira, video kako izgleda, planiram za vikend da posetim uzhivo, ali me samo zanima da li je to dobro, jer mesto je negde oko nasipa, naravno nasipa protiv vode, pa shta da radim da se pomerim negde dalje od vode ili shta???
Inache biljku uzgajam prvi put, i kupujem obichno seme jer ne zelim uzalud da bacam novac jer sam neiskusan, a sledece godine, ia da rodi jedna plantaza:bis: , pa ce pola ekipe da bude:sick:

Ako zanemarimo činjenicu da si se kasno sjetio, i da si kompletnu stvar krivo doživio ... o kakvoj plantaži govoriš ?

Usput, uzgajanje i napušavanje ekipe = problemi sa policijom.

Ostavi se ćorava posla dok si još sa prave strane brave. :icon_neutral:

P.S.
Inq, briši i mene i njega ...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Evo ti odgovora...

+ ovde mogu da obrisem... za neki dan.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Bull je napisao(la):
e , ovako .... imam jednu biljku koja je stara 4 tj. problem je u tome sto je ona jedan dan uspravljena , a drugi dan je savijena . i tako iz dana u dan . imao sam i jednu takvu biljku samo sto je bila indoor. . . koji je tu problem ?


mnogo puta paničimo uzalud!
Ako su listi povešeni ne znači,da treba odmah zalivati ili je prealivena....biljka dosta puta miruje i tad su listi povešeni,naročito predveče
 
14.04.2007
9
0
0
35
ey ekipa,evo gle sve je ljepo izraslo vamo tamo,ali brine me listovi,imaju rupice na sebi,neki su vrhovi na listovima posivili i tak to,raspadaju se kao.ne svi ali ima ih,
evo i slika:



moze ko rec zast i kak to sprijecit?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
na brzinu izgleda kao,da su-je gosenica-gusenica imala gozbu

osim,da pregledas detaljno biljku kad je posečujes i tad skines te vrste nametnika-bas puno ne možeš učinit.Neke druge nametnike možeš eliminisati vabama za insekte...ali češ time privuči pažnju prolaznika u koliko je biljka u prirodi.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
upravo tako jedino možeš nabavit nesto protiv puževa ako su se okomili na tvoje biljke
 
13.09.2005
39
2
0
40
@beat, nije to nist strasno, biljka prezivi i gore posasti, vjerovatno su ti te rupice od puzeva. Ako imas priliku posjeti rano ujutro svoje biljke poskidaj ih i stvar rijesena, mala raste dalje!
 
13.09.2005
39
2
0
40
Narquila je napisao(la):
Pa potrazi na forumu kako se rijesti stetocina
Evo ti prirodno sredstvo za rjesanja problema sa kukcima pa mozda ti pomogne
http://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/1577-prirodni-sprej-protiv-kukaca.html

eto potrazi ovdje mozda ti pomogne; ali ja osobno ne koristim baš nikakva kemijska niti prirodna sredstva, biljke su dovoljno jake da se same nose s tim! Mene više muče vani divlje svinje, neznam dali ih ima kod vas, ali meni redovito svako malo razruju djevojčice, one imaju fantastičan njuh, bolji od pasa i osjete da je nešto rađeno sa zemljom pa onda valjda iz znatiželje razruju nebi li našle štogod!
 
14.04.2007
9
0
0
35
thx za link,a i ja mislim da to kemijanje nije pametno,zato sto samo kasnije oglupis od toga,tj. kad pusis vutra te oglupljuje,tak da bolje ne onda to.. bolje nek ide kak ide,
a divljih svinja nema kod mene hehehe:icon_lol:
 
21.05.2007
0
0
0
35
2007 mi je treca godina uskustva sa uzgajanjem biljaka.svake godine dobijem bolji prinos i kvalitet jer mnogo vise znam o uzgajanju.zna li neko sta bih mogao da koristim kao prehranu radi boljeg kvaliteta i kolicine 'robe' voleo bih da na sajtu ima vise uputstva o spoljasnjem uzgajanju.UNAPRED HVALA NA ODG.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
po postovima sudeči bas se nebi moglo reči,da se ove godine sadi nesto novo...ili ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.