Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.09.2005
39
2
0
40
nije mi jasno... na stranici ovoj pise da je za jednu biljku potrebno 1 m kvadratni zemlje. to mi nije jasno zato sta imam doma hrpu jako velikih biljaka koje imaju manje od 1m kvadratni zemlje u tegle. zasto tako puno?

pod tim ti se nemisli da biljke moraju imati kvadrat ZEMLJE oko korjena (korjen vutre ti ne raste toliko u širinu, koliko u dubinu- u obliku mrkve) , nego oko sebe (što ako sadiš outdoor-podrazumjeva jedno-drugo), znači prostora oko biljke, a može i više, pogotovo ako uzgajaš sative, koje znaju narasti stvarno ogromne (naravno ako im daš uvjete za to)!
 
30.05.2007
0
0
0
35
pod tim ti se nemisli da biljke moraju imati kvadrat ZEMLJE oko korjena (korjen vutre ti ne raste toliko u širinu, koliko u dubinu- u obliku mrkve) , nego oko sebe (što ako sadiš outdoor-podrazumjeva jedno-drugo), znači prostora oko biljke, a može i više, pogotovo ako uzgajaš sative, koje znaju narasti stvarno ogromne (naravno ako im daš uvjete za to)!
hvala na pomoci. jos me nesto zanima, a cudi me da to nigdje ne pise (il nisam nasao). kolko cesto treba zaljevati biljku?? :2flip:
 
02.11.2006
5
0
0
43
nije da sam živčan,znam da se nebi trebalo prostačit ali *****u mater kaj ste čoravi( bez uvrede) ja bih da mi se odgovori na moje pitanje barem do petka jer mi to hitno, hitnije od hitnog treba.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
marihuana - hr je napisao(la):
nije da sam živčan,znam da se nebi trebalo prostačit ali *****u mater kaj ste čoravi( bez uvrede) ja bih da mi se odgovori na moje pitanje barem do petka jer mi to hitno, hitnije od hitnog treba.

Ti si corav. To sto si pitao vec ima na forumu uglavnom objasnjeno a i dosta stvari se moze logicki zakljuciti.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Zeeleqovski tak je, Bull je previše zalijevao pa mu se je zemlja sabila. Biljkica navikla na puno vode i naraslo joj veliko lišće, bujno. Imao sam jednu indoor koju sam u tom stanju presadio vani u zemlju. Nisam otreso zemlju s korijena i isto se objesila. Onda sam je drugi dan u sumrak odrezao vrh, nekih 6 listova za reznicu i najosušenije listove i biljka se oporavila jako brzo. Valjda imaju prevelke listove kad dođu na sunce.
Sad su joj listovi za trećinu manji ali raste ko grom.
 
31.05.2007
0
0
0
36
Pozdrav,evo ima 3 tjedna posadio sam par hibrida,Klarichaka,Speed Queen i Hashberry :)
Prvi tjedan ipo sve je bilo u redu no onda kad smo ih izvadili na sunce poceli su neki problemi.Prvo su bile u Boxu 0.7m sirine i 1m duzine prekrivene najilonom sa svih strana.
Nakon par dana poceli su zutiti listovi.Par ih je uginulo :( no brzo smo shvatili da je do vjerojatno do najilona pa smo ga skinuli i u meduvremena presadili u jedan lijepi box u brdu(1mx2mx0.40m dubine) no neshvacam eto proslo je 4 dana ali izgleda da se jos na nekima listovi suse,gnjojivo nije stavljano,samo zemlja za cvijece,stiropol,pijesak i obicna zemlja Mix. Dali je to mozda do klime,inace-Dalmacija,premda nevjerujem.Listovi su svijetlo zuti do pune zute boje.Pomozite mojim malima :icon_lol:

Samo zivim prirodno!
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Ček malo biljke su bile u boxu na suncu umotane sa svih strana u najlon. Pa ajde pogodi kolika je temperatura unutra, na suncu. Šta je to solarni kolektor?

Ajde briši ovo moje razmišljanje :)
 
30.05.2007
0
0
0
35
ispricavam se ako su vec odgovorena ova pitanja... nisam nis naso.
koliko kolograma, dekagrama zemlje treba za jednu biljku?
kolika je cijena (u RH)?
koliko cesto treba zaljevati biljku u pocetku a koliko kasnije?
iskustvo- 0%:sick:
 
16.05.2007
5
0
0
33
Ja imam pomalo smiješno pitanje, koliko treba marici od trenutka sađenja da počne rasti? Molio bi da odg. što prije.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Nekoliko dana ako je seme proklijalo.Ako nije onda treba 2-3 nedelje,sve zavisi od mnogo uslova.I kakvo je seme,i kakvo je vrem i da li se zaliva i koliko...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
ADAMERT je napisao(la):
ispricavam se ako su vec odgovorena ova pitanja... nisam nis naso.
koliko kolograma, dekagrama zemlje treba za jednu biljku?
kolika je cijena (u RH)?
koliko cesto treba zaljevati biljku u pocetku a koliko kasnije?
iskustvo- 0%:sick:


Na prvo pitanje nema preciznog odgovora,drugo pitanje ne razumem(o ceni cega se radi),a na trece pitanje imas odgovor na forumu.Prvo moras da znas sta gajis i gde da bi znao da li uopste treba da se zaliva.Ja npr. gajim u polju i kakvi su vremenski uslovi sad,uopste ne moram da zalivam.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ADAMERT je napisao(la):
pa da al kak znas dal trebas ili netrebas??

Ne zameri, al' da li si ti ikada zalivao neku biljku? Pa vidis po biljci da li joj treba vode, nije to neka filozofija. Svakako je nemoj nalivati svaki dan (ako je u saksiji), a ako je napolju, ne jedi se. Super podnosi susu u prirodnom okruzenju, uopste nema panike. Moj savet, uzmi tri-cetiri biljke i drzi ih na razlicitom rezimu zalivanja, i sve ce ti se kazati. Nista bolje od licnog iskustva, probaj, i onda znas za forever.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Janez je napisao(la):
Ja imam pomalo smiješno pitanje, koliko treba marici od trenutka sađenja da počne rasti? Molio bi da odg. što prije.
Po mom iskustvu dobro seme proklija za 2-3 (do pet dana) [u vlaznoj maramici, na toplom].
 
30.05.2007
0
0
0
35
fala na pomoci. uopce nemam nikakvog iskustva sa biologijom, totalni antitalent... jucer su mi proklijale sjemenke pa sam ih presadio u casu kao sto pise na forumu i stavio u šumu.
sada cekam...:fishing:
 

hah

15.02.2007
25
4
0
Dali postoji način da tjekom presađivanja biljke biljka ne dozivi sok i NE pauzira rast...

I zanimam me na sto bi trebo najvise pazit kod TEK posadene biljke?!?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.