Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ma čekaj malo..

Šta bud i cvijet,bud je cvijet,cvijet je vrh,vrh je bud....kako misliš cvijet i bud....

Malo ste zabriiijali...:RastaBong:
 
06.04.2008
0
0
0
39
uglavnom mislio sam gnjeciti biljku i od smole oblikovati kuglice. ta biljka zar nije za baciti nakon toga
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
choki123 je napisao(la):
Ma čekaj malo..

Šta bud i cvijet,bud je cvijet,cvijet je vrh,vrh je bud....kako misliš cvijet i bud....

Malo ste zabriiijali...:RastaBong:

Ma daj malo sam zabrijo ne mogu se snać da ovo editiram jer sam malo zabriiijo,daj moderi obrišite ovo ***** što sam napiso i ovo sad i ovo prije ajde,jer sam ja nešto krivo skžio a malo sam zabriiijo.......:leafblunt:
 

KaraJack

Aktivan Član
antee je napisao(la):
uglavnom mislio sam gnjeciti biljku i od smole oblikovati kuglice. ta biljka zar nije za baciti nakon toga

Ma ne to, probaj ovo:

- Lavor plitak i jako širok
- Plastičnu ceradu ili prozirnu foliju koja je jako čvrsta
- Bambusov štok
- Sito, po mogućnosti njih više sa različitom debljinom = što grublje sito do bolje i fine pole dobivaš

Kad to sve nabaviš idemo korak dalje, preko lavora baci ne grubo sito, pokušaj sito na lavor zakvačit ili pričvrstit da ti ne biježi !! Onda baciš osušenu vutru, na ne pre grubo sito, lijepo wu raširit, zatim baci foliju ili ceradu preko i začvrsti da ti nebi wu biješala. Kad si sve začvrstio i naštelao kako treba uzmi bambus štok i lupaj po tome nekih 15-25min.

Otvori ceradu ili foliju, wu stavi sa strane ne bacat jer će ići na grubo sito i princip ide iz početka. U lavor ćeš vidit žute pole nju sakupi i stavi seperatno i označi da je bilo ne grubo sito..

I tako ponoviš princip sa više različitim sitom..
Jbt, prstime bole od pisanja..

Uglavnom travu ne trebaš bacit, imaš hash i od listova moreš ulje zdelat..

U biti sve ti je na forumu, malo pretraži i sve ćeš naći..ili će ti neko pojasnit neke stvari da ti bude lakše..
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
E ovak, zanima me kolika mi posuda (kanta, bure...) treba da posadim ganju i da moze u noj izdrzati citavu sezonu da je nemoram presadjivati u drugu posudu zbog korena? Naime planirao sam vani da je stavim sa tim (vjerovatno cu je ukopati), ali veoma mi je vazno da budem mobilan u slucaju nuzde... i nepitajte za razloge :))))))
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ja bi stavio tolko veliku kolko mogu ponijet sa zemljom i biljkom...
minimum 25l onu od kreca, da ne moras gnojit i zalijevat precesto...
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
Ja idem redovno u teretanu tak da ni 50kg nebi bio bed... mada bi me usporilo kada bih trcao sa njom lol, e zamisli scenu kako bjezim sa vuvom u 7-8. mjesecu, kakva bi to sprdacina bila... he he
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
sve ti zavisi kolko ju želiš pustiti da raste..šta ja znam recimo neku realnu velićinu.. po mojoj nekoj procjeni kanta od 30 litara.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Čitao sam par puta,ali ne znam da li je to nekakva poluinformacija ili šta...

Da grananje i rast u širinu ovisi o prostoru za korijen,pa recimo da će biljka u široj vazi ili rupi rast šire i razgranatije jer joj je takav prostor za korijen...

Ne znam dal se ta teorija može primjeniti kod outdoora kad kopaš rupe i ne ograničavaš joj prostor za korijen,jer korijen se dalje širi i kroz zemlju koju nisi raskopao...

Pa evo neka slikica kao simulacija...

Neznam,možda će neko krivo skužit,al uglavnom,pitanje je-Da li širina korijena utječe na razgranat rast biljke?

 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
KaraJack je napisao(la):
Imam jedno pitanje, može mi ko reći dali je doživio da na površini zemlje opazi neki bijeli sloj, jako sitan, i dali neko ima link o gljivicama zemlje i tako nešta slično !!

-ne,barem ja
-nemam link
-nista slicno,ovo mi novo ozbiljno!

aaa jedino ako ne glivarish:)

:lml_spam:
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
KaraJack je napisao(la):
Imam jedno pitanje, može mi ko reći dali je doživio da na površini zemlje opazi neki bijeli sloj, jako sitan, i dali neko ima link o gljivicama zemlje i tako nešta slično !!
Meni se desilo u toku zime,niska temperatura pa je zemlja ostala vlazna malo duze.Ja sam taj povrsinski sloj skinula priblizila malo lampu i ukljucila ventilator da duva jace da se to sto pre osusi pa kod sledeceg zalivanja dodala hidrogen u vodu i problem resen.
 

KaraJack

Aktivan Član
Muchas gracias, taj sloj je kao nekih prah ili ajmo reci više rečeno kao granuti koji se drže za zemlju. Hmm temperatura mi je uvijek između 19-21. RLF 55-60%.

Aj budem to probau, budem do sutra navečer ne zaljevat, samo šta je jako čudno kod drugih nije taj slučaj. Ili mi preostaje uzet drugu zemlju !!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
ma nemoj zbunjivati čovjeka, nađeš u šumi neku čistinu i tamo staviš, samo budi siguran da tu nitko ne zalazi a takva je mjesta teško naći
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Možeš saditi u šumi...

I pazi se dobro za mjesto,to je najbitnije,gledam sad sva sreća da nisam posadio nešto ranije,ovi šparogari mi trgaju živce više,po šumam zaviruju u svaki kutić i sve gledaju,jebale ih šparoge.....:chef2:
 

Psy

02.03.2008
4
0
1
34
imam biljku (outdoor) poceo je da joj raste 4 par listova< medjutim kada sam danas iso da je pogledam primetio sam da su ovi mali(embrioni)listovi pozuteli i poceli su da se suse. U cemu moze da bude problem?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.