Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.07.2008
3
0
0
40
pitanje za nekoga ko se malo vise razumije u ovo:koji je zadnji rok kada biljke pocinju sa cvjetanjem.treba uzeti u obzir da su posadjenje sredinom marta,a presadjenje outdoor sredinom maja.neke su zenske,neke muske,dok jedan dio jos nije "pokazao",a nisam toliko strucan da bih to sa sigurnoscu utvrdio dok ne pocnu cvjetati.zahvalan sam za neki ozbiljan odgovor,unaprijed hvala
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pitanje za agronoma, jel mislis da ce ti neko brze odgovorit ak stavis 13421 istih postova ili su u šumi?
 
30.07.2008
3
0
0
40
Brus je napisao(la):
Pitanje za agronoma, jel mislis da ce ti neko brze odgovorit ak stavis 13421 istih postova ili su u šumi?
pravi odgovor nisam ni ocekivao,posto mislim da su rijetki oni koji bi mogli to 100%odgovoriti.radim ovo duze vrijeme tako da znam dosta toga.biljke imaju optimalne uvjete,samo sam kasnio sa presadjivanjem mjesec i po nego inace,pa me interesuje koliko ce to uticati.trazim jedan strucan odgovor na to pitanje.ne trebaju mi cinicna i ironicna podpitanja.ako neznas odgovoriti,nemoj prosirivati temu.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
kolko ja znam zadnji rok ti je otprilike kad se dan smanji na 13 sat svjetla pa si malo potraži na internetu i pogledaj kad če to bit i eto ti odgovora:)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
A sad jedno moje pitanje...recimo da netko ima neku biljku i ona je recimo u 3 tjednu cvatnje a biljka je recimo sativa...koliki bi njeni vrhovi trebali bit za 3 tjedna cvatnje???
ako neko ima nek pošalje sliku ako može
hvala
 
30.07.2008
3
0
0
40
4herbs je napisao(la):
kolko ja znam zadnji rok ti je otprilike kad se dan smanji na 13 sat svjetla pa si malo potraži na internetu i pogledaj kad če to bit i eto ti odgovora:)
znas li koji je to datum otprilike,i koliko utice ako se kasni toliko sa presadjivanjem.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Mogao si da procitas i da zakljucis da presadjivanje u sustini nema nikakve veze sa pocetkom cvetanja.Biljka reaguje na trajanje dana i noci,tj. na trajanje fotoperioda.Procvetace pre ili kasnije.Najvise zavisi od genetike.Nekome su procvetale pre vise od mesec dana a nekom tek pocinju da cvetaju.nema tu bas striktnog pravila.

p.s.Ako nisi ocekivao pravi odgovor zasto si onda postavio pitanje?I to vise puta?
 
30.07.2008
3
0
0
40
GreenMan je napisao(la):
p.s.Ako nisi ocekivao pravi odgovor zasto si onda postavio pitanje?I to vise puta?
slucajno je postavljeno vise puta.novi sam na sajtu pa se nisam u pocetku bas dobro snasao na forumu.o cemu pricate,to vec znam.problem je u tome sto su biljke koje sam presadio mjesec i po nakon onih prvih dosta manje i slabije od njih,bez obzira sto su zajedno posadjene.u prirodi brze napreduju,nego unutra.tako da je prva tura vec u trecoj sedmici cvjetanja,dok druga tek pocinje i to cini mi se da cvjetovi nekako slabije napreduju.sve su biljke zajedno posadjene,razlika je u presadjivanju.
p.s.
 
30.07.2008
3
0
0
40
GreenMan je napisao(la):
p.s.Ako nisi ocekivao pravi odgovor zasto si onda postavio pitanje?I to vise puta?
ne treba mi vodic,treba mi odgovor na konkretno pitanje.da li neko zna sta ocekivati od toga.zar grijesim kad sumnjam u odgovor.pozzz
 
30.07.2008
3
0
0
40
GreenMan je napisao(la):
p.s.Ako nisi ocekivao pravi odgovor zasto si onda postavio pitanje?I to vise puta?
slucajno je postavljeno vise puta.novi sam na sajtu pa se nisam u pocetku bas dobro snasao na forumu.o cemu pricate,to vec znam.problem je u tome sto su biljke koje sam presadio mjesec i po nakon onih prvih dosta manje i slabije od njih,bez obzira sto su zajedno posadjene.u prirodi brze napreduju,nego unutra.tako da je prva tura vec u trecoj sedmici cvjetanja,dok druga tek pocinje i to cini mi se da cvjetovi nekako slabije napreduju.sve su biljke zajedno posadjene,razlika je u presadjivanju.
p.s.
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Agronome...ja verujem da si samo napomenuo koja je vrsta u pitanju,imao bi pravih,konkretnih odgovora koliko hoces(tukli bi se ko ce ti odgovoriti),a ovako ...
kao sto ti je GreenMan rekao:"NAJVISE ZAVISI OD GENETIKE"​
 
10.07.2008
13
0
0
35
VEČ MNOGO PUTA SAM VAS PITAO AL JOŠ NIKO MI NIJE ODGOVORIO, NADAM SE DA ČE MI NEKO SAD
EO SAMO JEDNU SLIKU OVIH NEZNAM KAKO SE KAŽE ŠTO SE PUŠI
MOŽE KO DA MI REČE JELI JE MUŠKO ILI ŽENSKO

MOLIM DA MI NEKO KAŽE
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Biljka mi je već mjesec dana u cvjetu i kupio sam Plantella CVET a NPK mu 6-8-8 pa me zanima jeli to gnjojivo ok i koliko još dugo treba da gnjojim biljku.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
DObar je Plantella Cvet.Gnoji je do dve nedelje pred kraj i onda nemoj vise,a mozes i malo ranije da prestanes pa pri kraju samo vodom.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ljudi zanima me da li je neko koristio fungicid ?Procitao sam na icmag-u da ja jako dobro poprskati jednom celu biljku u drugoj ili trecoj nedelji cvetanja i da onda nema teorija da se pojavi budj na headovima.Oni kazu da je budj neka vrsta gljivice i da se tim fungicidom budjanje jako dobro sprecava.

Ako neko ima iskustva sa ovim neka javi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.