Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Pa braćo nismo se dugo čuli pa ko rekoh da Vas priupitam nešto što mi se čini jako bitno a ne znam odgovor.Kad je biljku najbolje ubrati biljku koja je svo vreme rasla napolju i koja je zenka?Neki kažu kad se boja cvetnih dlačica promeni od bele u smedju boju na oko 80% biljke i da se tad treba seći i sušiti.Dal je to tačno.Znam za ono 13 sati mraka i to ali ovo je striktno pitanje kad za svaku posebno.Interesujeme dal je to tačno jer mi sve biljke ne sazrevaju u isto vreme a čini mi se da je to važno pitanje kad je ubrati.Hvala na odgovoru i pozdrav svima koji me se sećaju.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Od 40-90% smeđih(crvenih) dlaka bereš,ovisi kakav high želiš.Šta je crvenije to je veći stoned-nedamise-micat-skauča efekt.Al to opet bude mix jer nikad cjela biljka ne sazrije isto-vrhovi posmeđe više,donje grane manje.Ako nisi siguran pukni sliku,al u biti nemožeš tu puno falit.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Znači misliš ako što više sazrije(bude oko 90% smedjih dlačica) da će biti stondara? A zar to ne zavisi od toga dal je sativa ili indika?Sad si me zbunio ja želim da mi bude što više onih biljki koje su haj koje dižu a ne one koje te bacaju u daun.Ajte molim Vas još neko mišljenje.Vreme branja se bliži.I još jedno pitanje kad se biljka ubere hoće li ona u sušenju još da dozreva ,šta hoću da pitam ako je uberem sa 60% smedjih dlačica dok se osuši hoće li tih smedjih dlačica biti npr.90%?Hvala.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ok.Vidim da te zbunjuju malo ove stvari-to svih jebucka u mozak dok ne obave koji grow.Glavni rad trave ovisi jel indika il sativa i taj rad se da malo korigirat sa šemom kada je ubereš.Opet će to biti indica rad al će te više zatupljivat ako je ubereš kasnije i obrnuto,kuiš?Nemoj se uopće zamarat s tim toliko.Kad se osuše badovi sve dlake pocrvene,nije bitno koliko je bilo bjelih kad si ubrao, sve će pocrvenit.Ajde fino daj neku slikicu i reći će ti se točno sve.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Citat iz priručnika sa ove strane.
,,Kada ste procenili da je faza cvetanja zavrsena mozete konacno ubrati plodove svoga truda.Najbolje je ako mozete da izvadite celu biljku i da je okacite naopako(koren gore),,???.
Jel ovo proverena informacija?I ako je zašto se to tako radi šta ima u korenu.
 
01.09.2008
0
0
0
39
cao, izvini za uznemiravanje, interesuje me kad je zadnja berba, septembra al kad mozda i augusta, ovi sto seju po vinogradima, ja sam na zapadu, hvala unapred!
 
01.09.2008
0
0
0
39
cao, interesuje me, ja sam na zapadu, ovi sto seju po vinogradima kad ce obrati septembra krajem, ili oktobra, jel nece mozda ovih dana to mi je problem. hvala!
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
78
Šta smo mi retardirani pa su potrebna dva identična pitanja samo drukčijim redosljedom??

I svejedno te ne razumijem,biće da sam kreten :p

:maryjane:
 
08.09.2008
0
0
0
39
imam jedno pitanje a nemam vrmena da trazim odgovor na svim postovima,imam dvije biljke i u odlicnom su stanju velike ,guste procvjetale obilno ali cvjetovi nemaju bas puno dlacica pa me interesuje dal je to do ishrane ili mi nesto jede dlacice jer bi u ovoj fazi cvjetanja trebale da budu poprilicno velike slikam pa postujem slike sutra da pogledate

hvala
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Garinco je napisao(la):
Citat iz priručnika sa ove strane.
,,Kada ste procenili da je faza cvetanja zavrsena mozete konacno ubrati plodove svoga truda.Najbolje je ako mozete da izvadite celu biljku i da je okacite naopako(koren gore),,???.
Jel ovo proverena informacija?I ako je zašto se to tako radi šta ima u korenu.
Daj neka neko odgovori na ovo a ove klince admini treeba da upozore da ne razbijaju priču glupim pitanjima
 
10.07.2008
13
0
0
35
mene zanima jel treba biljku obrezovat
znači da one veče listove secnem
nemam pojma o tome
može neko da mi razloži, ako vidim sam kod moje biljke oni veliki listi prave samo gužvu
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
da joj ti listovi ne trebaju ne bi ih ni imala. pusti prirodu da radi svoje ko što će i ona posli tebe pustit da radiš svoje...
neznam kakva je situacija kod vas, ali kod mene na jugu je još debelo lito i biljke to kuže, treba malo jeseni jer kako je krenulo od ovog globalnog zatopljenja će se vratiti u vegetativnu fazu!
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Kod nas jesen takodje lagano dolazi još su temperature oko 30 stepeni Celzijusa ali su noći duže!! A to je biljci potrebno da sazri,nekoliko dana to ovisi o samoj biljci posebno,13 sati mraka, tad joj se pali njen biološki sat i ona zri,ja to tako kontam.Moje je mišljenje da to sa temperaturom nema veze.Bez uvrede.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pa gde ste to vi :)

U Srbiji je izuzetno toplo i Sunca imamo na preteka...Biljke fantasticno rastu...Hedovi bujaju...Ma milina...E sad,sto coveku kao bicu ne odgovara toliko Sunca druga je pricha... (nije to mnogo Sunca,ali za nashe prostore je i vise nego dovoljno)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.