Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Zanima me jedna stvar,selim se za dva mjeseca a biljke su mi visoke oko 1m i stara oko 7 tjedana,pa me zanima sta bi bilo da sad stavim svjetlo na 12/12,jel bi procvjetala iako je jos mlada i kakav bi urod bio.Hvala!!!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ha jebate sta si ti htio u vegi drzat 3 godin, dosta ti je ovo bacaj na 1212 za dva mjeseca ti je to taman to, mozda ce ranije bit gotove, mozda i kasnije ovisi o genetici, al u svakom slucaju ces ti to moc pobrat i imat fine hedove u stashu
Btw jel imas koju sliju?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ovisi jel volis pusit na rizlu ili na bong

sto se gnojiva tice kazu nie pametno zaljevat biljku s vodom iz bonga.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
5 kašika mlijeka zbog kalcijuma
3 šolje kafe zbog cionalno embrahiskih minerala
4 kašike brašna ribljeg zbog snalaženja u vodi

sve to promutiš dobro
i u pećnicu na 250 stepeni 10 sati
kada bude gotovo
izvadiš iz pleha i bačiš u smeće
obučeš se i pođeš da kupiš gnojivo za biljke
koristiš pola od propisane doze
 
27.09.2007
30
2
0
40
balcan_smoke je napisao(la):
5 kašika mlijeka zbog kalcijuma
3 šolje kafe zbog cionalno embrahiskih minerala
4 kašike brašna ribljeg zbog snalaženja u vodi

sve to promutiš dobro
i u pećnicu na 250 stepeni 10 sati
kada bude gotovo
izvadiš iz pleha i bačiš u smeće
obučeš se i pođeš da kupiš gnojivo za biljke
koristiš pola od propisane doze

HAHAHA :bananabang:
 
04.08.2008
5
0
0
42
Pozdrav! :rasta1:

Jedno pitanjce za iskusne... Može li se opušteno iz ovog growshopa naručiti neko sjeme i da to kod nas (ja sam u BiH) dođe bez neke frke? Ja se izvinjavam ako je ovo pitanje već bilo (a siguran sam da jeste, ali ne mogu da ga nađem) ali ako neko ima sa tim iskustva molio bih ga da mi odgovori. Može i par rečenica iskustva sa tim sjemenkama - ono, jel to TO, jesu li 100% ženske, kako uspjevaju...
Hvala!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ako mene pitaš seed se kupuje in person ako me razumiješ to ti je naj bolje izbjegni si razmišljanja o tome dal će proći ili ne ima growshopova i u slo i u aus a za sve ostalo imaš sponzore sajta koji su provjereno dobri i ne stoje tu bez veze ,
 
04.08.2008
5
0
0
42
Jest ima growshopova u slo i u aus, ali ja bih trebao ganjati vizu, a u tom slučaju to bi mi bilo baš preskupo. A, izvini novi sam ovdje pa ne znam, kako to sa sponzorima sajta ide. Gledao sam u pravilniku i tu se spominje da se od njih može nabaviti nekih stvari, ali mi nije baš najjasnije, kako, od koga, ko su sponzori? Jeli to ovaj growshop u holandiji?
Ono imam dobre uslove, mogao bih si zbaviti sve potrebne stvarčice za uzgoj, samo nemam šta da uzgajam. To jest volio bih zbaviti neki fin seed, pa onda probati da se pozabavim s time.
U svakom slučaju, hvala na odgovoru...
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
39
Slobodno naruci preko aliena ali prati obavezno uputstva.Plati karticom i sigurno ti stize.Meni je stiglo.

Al OBAVEZNO prati uputstva jer ima neka fora kako da ti stigne pismom a ne u kutiji jer kutiju zadrzavaju na carini a pismo ne.Nesecam se sad tacno al tamo sve pise
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ukoliko narucujes iskljucivo seed onda opcije narihtaj ovako :

Select a shipping location : Bosnia and herzegovina

Select a shipping method : seeds - graines - zaden

------------------------------------------------------------------------------------

to ti je odma drugi korak kad ispunis kosaricu u Alienu.
 
08.08.2008
13
0
0
47
pozdrav konzumenti marice,1put sam se bacio na sadnju pa me zanima sljedece kada bi biljku poslje cvjetanja rjesio cvjetova i ostavio u zemlji dali bi ona procvjetala ponovo?tj.dali bi mi mogla sluzit za klonove ako ne cvjeta?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
odabir fenotipa i revegetacija iste biljke radi kloniranja... bilo je price o tome, moguce i neki to rade, lose strane su sto genetika tako trpi shock i klonovi te biljke nemogu biti tako dobri kao klonovi od majki koje se regularno stvaraju a ne tom metodom.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
predatores je napisao(la):
pozdrav konzumenti marice,1put sam se bacio na sadnju pa me zanima sljedece kada bi biljku poslje cvjetanja rjesio cvjetova i ostavio u zemlji dali bi ona procvjetala ponovo?tj.dali bi mi mogla sluzit za klonove ako ne cvjeta?

Cannabis je jednogodišnja biljka ... i to je to. :rasta1:

Ovo tvoje pitanje me sjetilo na lika koji je automehaničara pitao da li auto može vozit bez motora.

Ajde malo čitaj po forumu, stvarno ima interesantnih stvari, a i mi koji smo dosta vremena i truda uložili u to se osjećamo malo bolje.:eyebrows:

Dobrodošao.
 
24.02.2007
17
0
0
Seme je na papirnom ubrusu i tek treb prvi put da ga posadim. Humus koji imam je:

1. 10l Blumenerde (PH 5-7 CaCI2, N 100-500mg/l, P 100-500mg/l, K 200-1000 mg/l.

2. 5l HUMOVIT (PH 6.9-7.5 M.O min20%, P 0.12%, K 0.1%, N 0.15%

3. 5l Glist humus (Humus 15.62%, PH u KCL=7.1%, N0.96%, P0.32% K0.75%)

Treba mi odgovor hitno!!! jer je bas pocelo da klija. Ovo je jedino sto sam nasao u gradu.

Hvala unapred.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
uzmi humovit i presadi u plasticnu casicu ili mini teglicu za start ce biti dobro
ono blumen ti je za cvatuce bilje a glistovit ima malo previsok ph trebo bi ga mjesat s necim sto ima nizi ph
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
to je dakle humus obican zemlja kupovni i sterilan bi trebo bit....
ima svoju npk vrijednost koja ti nebi trebala sprzit male biljke
slobodno nadrobi u njega hrpu stiropora u mini kuglicama (imas vec takvog za kupit) ili perlite.

mozes samo s tim mada bi ja to mjeso s profi zemljama tipa composana koje u sebi vec imaju perlite i agrosil i onda je zemlja prozracnja i korjen lakse dise..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.