Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
deklarirana je na 400 w znači 0.4 KW no troši malo i više troši 430 W a to dal je to skupo ili ne to je relativan pojam je da je upaljen hps dok je jeftinija tarifa a za veg koristi fluo ili kompakt fluo (štedne zarulje) koje ne troše puno a čisto su dovoljne jer u vegetaciji i nije potrebno toliko lumena odnosno tolika jačina svjetla
sve u svemu 400 w agro žarulja može odradjivati i veg jer ima i plavog spektra i ako je upaljena po neće trošit tako puno vidi koliko ju koristiš sati na dan pomnoži sa brojem dana u mj i onda sa cijenom kw/h
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
43
stari :respect: :respect: :respect: zahvaljujem.... po mom proračunu bi to onda bilo 200injak kunica mjesechno po obichnoj tarifi ;D (i nije toliko koliko sam mislio imao sam pogreshnu cijenu kW ;))

josh jednom :respect:& thx
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@richso hps 250W cvjetanje a veg kompakt fluo 6x 20w a boja žarulje 6000 -6400 kelvina
hps 250 w ne proizvodi toliku toplinu tako da sa tim nećeš imati neki problem a nećeš ni sa štednim žarljouljama odnosno kompakt fluo
možeš sve i sa HPS žaruljom znači i vegetaciju i cvjetanje no vegetacija će ići nešto sporije uglavnom da ne duljim radje kombinacija spektara vegetacija plavi cvjetanje narandjasto žuti sad kako ćeš to rješit to je sad na tebi dal ce to biti dva mala boxa jedan sa štednima a drugi sa hps setom ili ćeš skombinirati sve u jednom to je na tebi a što se tiče smrada tu uvijeh imaš pravih filtera koji su relativno skupi tebi na dve biljke preskupi tako da probaj napraviti neku kemiju sa filterom za nape koji je također sa aktivnim ugljenom


zanima me koliko i koje snage je dovoljno svjetlo za 2 biljke koje su visoke do 70cm i kako smanjiti ili prekriti smrad (miris mmmmmm) tih biljaka koje imaju prilicno ostar i jak miris...


pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crveni56
30.11.2007
28
0
0
36
ovako, ta svjetla mi trebaju za lowryde #2 x ak47, koji je autoflower, i dosta mi je jedno svjetlo koje radi 24h, pa znaci biti ce dosta jedna od 250w...
a usput da pitam, zna li neko vrstu biljke kojoj listovi imaju 3 ona prsta, i jako lijepog okusa hhh...
 
30.11.2007
28
0
0
36
e, frend mi kaze da je cirkulacija zraka u boxu i do 50% vaznosti za uspjeh i jacinu biljke,
pa me zanima dali se moram baciti na nabavljanje dobrih ventilatora ili ce biti dosta jedan obican...
naravno, jos mislim na one dvije biljke
 

nocna_ptica

Aktivan Član
20.01.2008
78
1
0
32
pa bilo bi ti dobro da imas najmanje dva ona venta od kompa, na 12V promjera 80mm ili cak 120mm jos bolje....

ako uzimas te od 120mm onda jedan stavi gore na box, da ispuhuje topli zrak, a jedan dolje da upuhuje hladniji zrak i nebi trebao imati problema :)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
sve ovisi kakav setup ceš radit možeš radit u principu 2 sistema jedan je da imaš jedan pošteni znači malo jači vent gore u boxu koji vadi topli zrak van i samo ostaviti pasivni ulaz za zrak time ceš postiči neg. pritisak u boxu i hladan zrak ce sam ulazit a drugi princip je da imaš ventove na oba ulaza s tim da bi morao pripaziti da je opet neg. pritisak odnosno da je izlazni vent dva put jači od ulaznog.
ajmo reć da ce ti ovo pomoć http://www.uk420.com/growroomtools2.php

ali ja bi ti preporučio pošto je vjerovatno mali box jedan Coolt tube i unutra 250 W i vent od nekig 200 m3/h znaci cijevni vent za WC ili tako nešto a ulaz ostavi za zrak dole tako da svjetlo ne smeta i da ulazi isključivo hladan zrak koji se nalazi pri dnu, nesto kao što je naš Glossie http://forums.vutra.org/71914-post64.html složio. još jednom bravo

EDIT : još jedna stvar koja je dobra kod boxa ili grow prostora sa ventilacijom izvedenom na princip negativnog pritiska je da i ako ima nekih eventualnih pukotina znači ako nije hermetički zatvorena što rijetko je. sisat će i kroz te rupice zrak prema unutra prema boxu a ne van tako da će i sprećavati neželjene mirise da izlaze van .
 
30.11.2007
28
0
0
36
a sto mislite o cool white 36W svjetlima, i koliko bi ih trebalo...

###STONER EDIT : pa napisao sam ti sve u prijašnjim postovima samo zbroji dva i dva i ne postavljaj nepotrebna pitanja. sve je već napisano na forumu procitaj malo sve je već pisano i o bojama i o količini svjetla tako da nema potrebe ...
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
imam jedno lagano pitanje
kad naručujem iz aliena sjemenke marke greenhouse sjemena Arjan's Haze#3 (bubam recimo). tu mi pise flowering: 12 weeks. Jeli to koliko traje faza cvjetanja ili je to koliko je od sadnje do ubiranja vremena.
 
04.08.2008
8
0
0
58
Žarulja natrijeva E40 400W 285mm za biljke OSRAM


cao ekipa
znam da ce neki zaroncati sto postavljam stara pitanja ali sta cu :spliff:
unaprijed im se izvinjavam
trazeci malo po internetu o mogucnostima kucnog uzgoja naletio sam i na ovaj forum i odmah se zainteresovao za sijalice od 600W i poceo praviti plan.
moja ideja je bila da napravim drvenu konstrukciju koju bi oblozio rigips plocama
stavio bi drveni pod i plafon radi tezine saksija i sistema za dizanje i spustanje lampe
ploce bi oblozio aluminijskom folijom a ispod folije bi stavio nekoliko letvica neravnomjerno rasporedjenih da lomi svjetlost
mislim da bi box dimenzija 125x250 cm(velicina rigips ploca) bio idealan za lampu od 600w



raspitivajuci se za mogucnost nabavke sijalice u hercegovini pronasao sam sijalicu
Žarulja natrijeva E40 400W 285mm za biljke OSRAM
sijalica se mora naruciti i covjek mi nezna reci koliko se mora cekati posto jos nikad nije narucivao specijalne sijalice tako da ne zna ima li ih u skladistu u zagrebu ili ih moraju cekati iz njemacke
koliko sam shvatio iz prvog razgovora moze se naruciti bez ikakvih problema i ostavljanja traga za sobom
cjena je 72 KM
na istom mjestu se moze uzeti i kompletan reflektor sa obicnom HPS sijalicom od 400W i kosta 250KM
reflektor izgleda odlicno i namjenjen je za plastenike(vodootporan)
u njemu je vec namontiran starter,prigusnica i sve ostalo sto je potrebno a ima i svoj nosac za podesavanje nagiba ili za kacenje
znaci da samo trebam promjeniti sijalicu:vb_kez:


eeeeeeeeeeeeeeeeeee
sad me zanima ima li iko iskustva sa tom sijalicom i koliko prostora moze pokriti
po onome sto sam do sada procitao to bi trebalo biti oko 1,2-1,3 m kvadratnih a to mi se ne cini bas puno
sve sto sam do sada trazio bilo je za 600W pa mi se sad neda iz pocetka:vb_kez:
imam na raspolaganju sobicu velicine 300x215 cm tako da nisam ogranicen velicinom boxa
sijalica je poznata pod nazivom plantastar i sluzi prvenstveno za uzgoj biljaka


NazivŽarulja natrijeva E40 400W 285mm za biljke OSRAMSkupina Žarulje natrijeveDetaljno :
Žarulja PLANTASTAR (za biljke), snaga 410W, grlo E40, promjer Ø 46mm, duljina 285mm, 55500 lumena

ako bih skontao da je sijalica dobra i odlucio je kupiti i usput zadrzati zamisljeni boks 125x125x250 zanima me sa cime mogu pojacati osnovnu sijalicu
imam 2 halogena reflektora od 500w ali cini mi se da previse griju
na istom mjestu gdje sam gledao za sijalicu i reflektor prodavac mi je spomenuo i neke sijalice od 36W koje takodje sluze za biljke i akvarijume
malo sam pogledao osramove proizvode na netu i pretpostavljam da je ovo ili nesto slicno u pitanju
NazivFluorescentna cijev 36W/77 1200mm za biljke i akvarije OSRAM Detaljno :
Fluorescentna cijev, FLUORA L, grlo G13, 36W, napon 220V, boja 77 FLUORA , 1400 lumena, promjer Ø 26mm, duljina 1200mm, koristi se u akvarijima i pospješuje rast biljaka

zanima me koju kombinaciju sloziti za zamisljenu velicinu

ili mozda jos bolje......
kako odraditi cijelu sobu:vb_kez:

zivim sam u stanu na vrhu zgrade i imam sobu velicine 300(D) 215(Š) 270(V) koja mi sluzi samo za ostavljanje stvari koje ne koristim(nema ih puno) tako da mi ni ventilacija nije problem
kad sam sam samo otvorim prozor:vb_kez:



zamolio bi vas za koji savjet posto se nikad nisam bavio kucnim uzgojem a dosadile su mi vise ove ilhvarske cijene
u mogucnosti sam da nabavim dobro sjeme.....
volje fala bogu imam......
sad mi fali samo koji savjet oko svjetla:watchplant:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
dobro dosao na forum i ugodno citanje ti zelim, vidim logike imas znaci samo nabavi tu reflektorcinu i ne daj dilerima pare vise.:pat:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ovako reci cu ti nesto sto vidim da te muci a mucilo je i mene kad sam poceo a to je upravo taj reflektor od 250km to je preko 100 eura ako se ne varam pa sam poslo pm smokemashineu i pito ga za taj reflektor dali to valja posto mi je prodavac upravo to htio podvalit a ja sam bio nov pa nisam znao na sta mi je smoke reko : reci mu da si taj reflektor nabije u supak.

pa tako i ja tebi kazem reci tom liku nek si ljepo taj reflektor nabije u supak.


Sto se tice fluo cijevi i stednih zarulja, nebi ti to preporucio zbog manjka lumena kojeg imaju, ajmo rec da stedna od 60w koja kosta 20 eura daje 5000 lumena a 600w komplet koji kosta 120 eura daje 90000 lumena pa si ti sad racunaj.... pogotovo ako imas prostora i sobu kako kazes sve sto trebas nabavit je naborani lim, identican onom kojeg imas u beskorisnim halogenim reflektorima od 500w koje si spomenuo i od takvog lima si slozis reflektor (pogledaj si te reflektore kako izgledaju na sponzorima site-a : hidraponika ili alien) objesis o lanac na zid gore i peglaj, to je sve sto ti treba uz standardni ventilator...

prvo sto ti je ciniti je procitat sve ove sticky teme i jos puno citat, preporucio bi ti 600w phillips zarulju son t pia plus ili son t pia green power ili standardnu osram hps zarulju ili standardnu sylvania zarulju (reko bi da je sylvania najgora jer posjedujem sve 3 ove zarulje) dovoljna bi ti trebala bit za pokrit 1m2 kako spada.

sretno i svakako nebi ti ni savjetovo da ista pocnes dok si ne nabavis pravu genetiku, nemoj vadit sjemenke iz ganji koje pusis mada bili i visokokvalitetni dimovi, trebas sadit iz sjemenki koje su napravljene da se sadi iz njih a ne iz sjemenki koje nadjes. mislim da ti je ovo ok za start.
 
04.08.2008
8
0
0
58
doomer je napisao(la):
ovako reci cu ti nesto sto vidim da te muci a mucilo je i mene kad sam poceo a to je upravo taj reflektor od 250km to je preko 100 eura ako se ne varam pa sam poslo pm smokemashineu i pito ga za taj reflektor dali to valja posto mi je prodavac upravo to htio podvalit a ja sam bio nov pa nisam znao na sta mi je smoke reko : reci mu da si taj reflektor nabije u supak.

pa tako i ja tebi kazem reci tom liku nek si ljepo taj reflektor nabije u supak.


Sto se tice fluo cijevi i stednih zarulja, nebi ti to preporucio zbog manjka lumena kojeg imaju, ajmo rec da stedna od 60w koja kosta 20 eura daje 5000 lumena a 600w komplet koji kosta 120 eura daje 90000 lumena pa si ti sad racunaj.... pogotovo ako imas prostora i sobu kako kazes sve sto trebas nabavit je naborani lim, identican onom kojeg imas u beskorisnim halogenim reflektorima od 500w koje si spomenuo i od takvog lima si slozis reflektor (pogledaj si te reflektore kako izgledaju na sponzorima site-a : hidraponika ili alien) objesis o lanac na zid gore i peglaj, to je sve sto ti treba uz standardni ventilator...

prvo sto ti je ciniti je procitat sve ove sticky teme i jos puno citat, preporucio bi ti 600w phillips zarulju son t pia plus ili son t pia green power ili standardnu osram hps zarulju ili standardnu sylvania zarulju (reko bi da je sylvania najgora jer posjedujem sve 3 ove zarulje) dovoljna bi ti trebala bit za pokrit 1m2 kako spada.

sretno i svakako nebi ti ni savjetovo da ista pocnes dok si ne nabavis pravu genetiku, nemoj vadit sjemenke iz ganji koje pusis mada bili i visokokvalitetni dimovi, trebas sadit iz sjemenki koje su napravljene da se sadi iz njih a ne iz sjemenki koje nadjes. mislim da ti je ovo ok za start.


@doomer hvala na savjetu.
ja sam od samog pocetka racunao na sijalicu od 600W i to jednu od ovih philipsovih koje si naveo a nasao sam u katalozima prodavnica i osramove sijalice slicnih karakteristika
medjutim problem je nabavka
ipak mostar nije tako snabdjeven kao zagreb ili beograd
trazeci sijalicu od 600W slucajno sam naletio na ovu od 400W
i ona je predvidjena za biljke ali ne pise daje li i crveni i plavi spektar ili samo jedan od njih
zbog toga i trazim savjet od ljudi koji su radili sa njima

ja sam i dalje zagrijan za 600W(za biljke) jer mi se cini puno bolja opcija ali neznam kako je nabaviti
sijalica od 600w ima 90 000 do 100 000 lumena i moze pokriti skoro duplo veci prostor od ove od 400W koja ima 55 000
to je i meni laiku jasno
medjutim problem je nabavka
ovaj reflektor sa obicnom hps sijalicom od 400W se moze kupiti u prodavnici a specijalna sijalica se moze naruciti bez ostavljanja podataka
zbog toga sam se zainteresovao za ovaj komplet

ali to se samo jedna od mogucnosti
pare nisu problem i ne znaci mi bas puno 20-30 eura gore ili dole
puno mi je vaznije da to nabavim bez ostavljanja licnih podataka i slicnih stvari
zbog toga izbjegavam narudzbe preko interneta i dostavu postom
zelim da nadjem prodavnicu u kojoj cu moci kupiti sto mi treba bez suvisnih pitanja i razguliti bez traga:vb_kez:
ako imas informaciju gdje se na podrucju sarajeva ili hercegovine moze kupiti komplet za uzgoj od 600W pravo bi me obradovao


nasao sam na ovom forumu nekoliko adresa a nasao sam nesto i na drugim mjestima ali sve to sad treba obilaziti i provjeravati opet po netu pa bi mi pravo valjalo da ne lutam
nije problem ni ako je lokacija u zagrebu.kum mi za 15 dana ide u zagreb i ostace nekoliko dana

a sto se tice sjemena to mi nije problem
imam par dobrih prijatelja u holandiji koji ce mi to odraditi tako da se ne mislim zajebavati sa ovim domacim sjemenima
kontam uzeti nesto feminizirano za indoor uzgoj ali jos nisam odlucio sta
malo sam prelistao kataloge ali nista ozbiljno
tek kad nabavim svjetlo pocecu misliti o ostalim stvarima
svjetlo mi je glavni problem
sve ostalo je lako
posaljem sms i dok ja napravim box sjeme ce stici:vb_kez:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Reflektor koji je tvornicki napravljen za te zarulje ti nie dobar, moras si sam slozit reflektor ili kupit slozeni u nekom od grow shopova, (pogledaj si malo kako su slozeni stvarno je jednostavno)

A sto se sarajeva tice probaj poslam PM beezeu on ti je iz bosne i mislim da zna gdje ima za to nabavit u sarajevu
 
04.08.2008
8
0
0
58
@doomer

o kombinaciji stednih i halogenih lampi nisam ni razmisljao
trebalo bi ih previse
za halogene reflektore sam isto tako svjestan da ne koriste puno vec jednostavno imam kuci 2 komada pa razmisljam mogu li se iskoristiti kao dopuna glavnoj sijalici
stedne i halogene sijalice su isto tako zamisljene samo kao nadopuna glavnoj ako bi se odlucio da ne pravim box vec da osvjetlim cjelu sobu
ideja je bila da oblozim sobu i biljke stavim na sredinu pod glavnu lampu
lampa bi bila postavljena na kuku tako da se moze dizati i spustati po potrebi
par stednih i halogenih sam mislio postaviti odozdo ili izmedju saksija(posto ne griju) zato da i donje grane dobiju nesto kvalitetnog svjetla

a reflektori....
eto.....
da se iskoriste ako izasta valjaju......
ako nista drugo dobro griju zimi....

svakako mi bezze u stanu stoje
 
04.08.2008
8
0
0
58
doomer je napisao(la):
Reflektor koji je tvornicki napravljen za te zarulje ti nie dobar, moras si sam slozit reflektor ili kupit slozeni u nekom od grow shopova, (pogledaj si malo kako su slozeni stvarno je jednostavno)

A sto se sarajeva tice probaj poslam PM beezeu on ti je iz bosne i mislim da zna gdje ima za to nabavit u sarajevu


znaci da je dobra sijalica
samo nevalja reflektor
ako je samo reflektor u pitanju onda nije problem
na istom mjestu se moze posebno kupiti grlo,starter i ostalo vec se meni ucinila fina ideja kupiti sve u komadu
neznam jeli beeze u pitanju ali procitao sam taj post i zapisao adresu
cini mi se da je u pitanju prodavnica kod ohr-a na grbavici
poslacu mu pp da provjerim

jos jednom hvala ti puno na pomoci:thankyou:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Evo ti moj HID sistem od 400w kako izgleda, vidis da je lim napravljen od lima za reflektore i vidis kako je savijen vise puta jer je tako iskoristivost najveca, dakle treba ti dosta veci lim a ne onaj mali od 500w halogenih, ovo je unutra metal halide 400w zarulja al inace na taj balast ide i hps pa samo mjenjam, a sto se odabira zarulji tice uredu su ti te za biljke zarulje, to su ti agro zarulje s povecanim plavim spektrom mada meni to bas i nije neko rjesenje, ja bi ti radje savjetovo son t pia plus ili son t greenpower, al kazem ti i agro je odlicna zarulja.





EDIT: da bezze_sa, posalji mu pm, valjda ce ti odg : )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.