Pitajte sve sto vas interesuje

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.08.2008
8
0
0
54
doomer je napisao(la):
Evo ti moj HID sistem od 400w kako izgleda, vidis da je lim napravljen od lima za reflektore i vidis kako je savijen vise puta jer je tako iskoristivost najveca, dakle treba ti dosta veci lim a ne onaj mali od 500w halogenih, ovo je unutra metal halide 400w zarulja al inace na taj balast ide i hps pa samo mjenjam, a sto se odabira zarulji tice uredu su ti te za biljke zarulje, to su ti agro zarulje s povecanim plavim spektrom mada meni to bas i nije neko rjesenje, ja bi ti radje savjetovo son t pia plus ili son t greenpower, al kazem ti i agro je odlicna zarulja.

Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

EDIT: da bezze_sa, posalji mu pm, valjda ce ti odg : )
hvala jos jednom.bar znam da je sijalica dobra i da ima kupiti dodatni pribor za nju. sastavljanje mi nije problem.

inace moja prva ideja je bila ova:

HPS 600 W352.50Kuna
Philips HPS žarulja Son-t Plus Pia od 600 W snage i svjetlosnog toka od 88000 lumena. Procijenjeni srednji vijek trajanja je 16000 h pri 5 % slabljenju. Pia tehnologija omogućava veću sigurnost i trajnost. Hps žarulje koriste se za biljke u cvatu ,kad je biljkama potrebno najviše energije odnosno svjetla. Hps žarulja daje narančasto crvenkastu boju što znači da je toplina njezine boje oko 2 do 3 tisuće kelvina. Hps ili natrijeva žarulja ima više primjena no jedna od njih je i agro. Natrijeva žarulja pomaže uzgajivačima bilja, voća i povrća da nadomjeste nedostatak sunčeve svjetlosti. Hps ili natrijeve žarulje dolaze kao elipsa ili tubularna oblika. Tubularni oblik žarulje puno je praktičniji radi širenja snopa svjetlosti i refleksije.

uz odgovarajucu opremu:

Starter Kit 600 W975.00Kuna
Kit koji uključuje : Prigušnicu za 600 W HPS, starter i reflektor sa odgovarajućim žicama.

ili ovu kombinaciju:

KIT KOMPLET 600 W

Cijena:1150.00KN

600 W kit sadrži: žarulju Sylvania GroLux 600 W HPS, 600 W prigušivač,750 W starter, reflektor, 3 m žice, 2 m kabela i utičnicu za struju. Rasvijetli površinu cca. 1,8 m2. Primjeren je za rast i cvjetanje biljaka.

ali kao sto rekoh.....
zelje su jedno ......

ako postoji mogucnost da se ovo nabavi cini mi se da bi rijesio problem

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
950
1.525
163
Da to ti je samo kit njihov, evo ja cu ti rec ja sam kupio u lipaprometu svoj 600w komplet za 850kn son t pia plus, znaci zice i reflektor ti racunaju 300kn + postarina , jbg tako ti to ide kad kupujes kod ovih sto prodaju za uzgajivace pa onda oni jos lupe ekstra % na cijenu robe, lipapromet je glavni distributer phillipsa za hrvatsku pa je jasno da je kod njih najjeftinje...

dobra ti je ta agro zarulja, nije dobra kao green power u cvjetanju al sigurno je bolja u vegetaciji.

neces fulat s nijednom od tih zarulja a sylvania ti je najjeftinja, mada i phillips ustvari ima najjeftinju jednu zarulju a ime joj je Son-t pro takva zarulja od 400w kosta 90kn : )

ako si reko da pare nisu problem idi na phillips son t pia plus, greenpower ili agro.

hidraponika je novi sponzor site-a i neznam dal salju van srbije a *********** salje iz hrvatske, znam da ne salju u srbiju al nisam siguran dali salju u bosnu, ovi ce ti sponzori vise trebat sto se tice gnojiva a ne same opreme.

i usput da bi taj njihov kit bio potpun trebali bi davat i lance s kojima ces to objesit za zid al ocito ces i nakon kupovine takvog kita morat jos kupovat lance i kukice i pizdarije nikad kraja.

EDIT : evo kako je izgledao i moj prvi reflektor hehehe to mi ga je napravio frend autolimar u par minuta dok smo joint kurili.

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
384
15
18
32
:ludaci_lol: moguce je kolko je moguce da covjeka zamrznes i poslije upotrijebis.... (za nesto drugo osim jela)

bez zajebancije, nemozes zamrznut klon. jedino mozes othranit koji klon i oprasit ga da dobijes sjemenke, koje onda mozes cuvat dosta dugo (ne u zamrzivacu). mozda ti se "posreci" da dobijes hermica pa opet mozes spremit sjeme. druge nema

24.02.2007
17
0
0
POCETNIK:
Imam dve biljcice od po 2 nedelje. Nalaze se u veoma malom box-u velicine 25x25x70. Rasveta je CFL 865 suma 200W i 16w 865 neonke (suma = 2500Lum). Jedna se razvija OK dok druga raste sa stalnim podignutim listovima prema vrhu box-a. Rasveta je udaljena od biljke nekih 3-4cm. Kao da se listovi skupljaju prema sredini biljke. nikako da se rasire???
U cemu je problem, da li treba da dodam rasvetu i udaljim od vrha biljke???

ZNX

18.08.2006
13
0
1
Kupio sam jučer u smartu hps philipsovu žarulju hps 400 w, te prigušivač i onaj mali *****, ne znam kako ga vi zovete ali on je rekao da je to propaljivač (propaljivač???????). E sad može ml mi netko postati link čemo zapravo služe i prigušivač i propaljivač i ono što je najbitnije shema spajanja istoga, zajedno sa sijalicom? Naime, pretraživao sam stranicu i forum, ali nisam uspio naći ništa. Ako ne znate koji je točno link, može i topic pa otprilike u kojem intervalu stranica bi se nalazila dotična rasprava ili post o tome.
Stoji mi na propaljivaču i prigušivaču shema, ali prilično sam neuk što se tiče spajanja tih pizdarijica, iako mislim da nije teško.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
950
1.525
163
Moby : previsoko su ti zarulje i okreni to vodoravno a ne okomito i slozi im reflektor nekakav ako bas nemas lim za reflektor mozes im napravit od limenke od 0,5 od pive......

Znx : probaj ovaj link :

mada je bilo i boljih slicica kako spojit napravu mozes i po ovoj shemi ako ces shvatit kako ako neces znati napravit cu ti ja da lakse shvatis.

ZNX

18.08.2006
13
0
1
doomer je napisao(la):
Moby : previsoko su ti zarulje i okreni to vodoravno a ne okomito i slozi im reflektor nekakav ako bas nemas lim za reflektor mozes im napravit od limenke od 0,5 od pive......

Znx : probaj ovaj link :

mada je bilo i boljih slicica kako spojit napravu mozes i po ovoj shemi ako ces shvatit kako ako neces znati napravit cu ti ja da lakse shvatis.
E hvala, samo daj mi reci za što oni zapravo služe i kakvi su to kabeli, to nisam dobio s tim?

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
337
43
28
31
neki dan su biljke pokazale spol i od 4 biljke 2 muske 1 hermić i 1 zenska,muske sam odrezo a sta da radim s hermicem donja polovica biljke ima one muske kurčeve a gornja one dlake jel to iskoristivo ili da i nju odrezem

08.08.2008
109
82
28
Bok ,zanima me da li je netko probao uzgoj u kompjuteru ili sličnim dimenzijama. Okušao bi se u tome ali nisam siguran do koje mjere bi to funkcioniralo.
Kako da pogodim rast biljke i svedem ga u samo 60 cm? Hoce li lampa proizvoditi previše topline?
Treba li ventilator goriti i po noći?
Gledao sam na forumu slike gdje je to bilo izvedljivo i cak je lijepo izgledalo ali koliko je to posto sigurno da izraste u tako skućenom prostoru.
Hvala na odgovoru

08.08.2008
109
82
28
Hvala bruno , sve sam nasao na tom linku. E to me bas jos vise ohrabrilo.
Slijedeci tjedan krecem sa svojim uzgojem.
Nasao sam stranicu www.***********, i tamo je ponudena kupnja sjemenka. Da li je to moguće?
Još pise " 6 sjemenki, lowrider" 300 kn. ?
Je li moguce da se mogu naruciti preko tog sitea koji je u Hrvatskoj?
Zvuci mi nevjerovatno.
Jesi li cuo za to?

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
26
Ja nisam preko toga narucivo. Salju pouzecem (samo unutar hrvatske) tako da kad ti postar donese platis njemu i uzmes sjemenke.

kolko sam vidio tamo feminizirani lowryder 2 5 sjemenki je 390kn+postarina 27,5kn

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
547
18
0
34
Ne mozes... Autoflowering

Ali sta ste svi zabrijali za LR - jeben je on i sve, ali ima masu boljih strainova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.