Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
kako bi rasla sto nize ti zavisi od sjemena, koja je sorta(raste nisko ili visoko)...i dobro svijetlo biže biljci, što dalje svijetlo biljka se izdužava u pokušaju da se priblizi svijeltu i tako bude duža, a možes ju i podrezivat da ide u širinu i oblikovat malo.Gdje sam pogrijesio molim da me netko ispravi...što se tiče uroda neam veze stim to igra ulogu sve ostalo potrebo joj...gdje sam pogriješio molim ispravak...fala piss
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
Evo par pitanja jos:
koliko cesto se biljke trebaju zalijevati i kada do kada? kakvom vodom?
gnojiti kada treba poceti koliko cesto kada prestati?
koliko biljka treba biti blizu lampe da se pretjerano neizduzi i nesavija?
koliko zarulja treba koristiti na boks metar visine
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pogledaj malo u temi unutarnje uzgajanje i opčenito uzgajanje.
Previše je toga za pisati a več je zasebno po temama napisano u detalje.
Nevirujen da če neko nači toliko vremena i da nađe moga bi samo copy/paste.
Pogledaj malo,teme su jako vidljive i nedaj se smesti.
Sretno!
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
evo malo sam prucavao i naso dosta odgovora, ali nikako da nadem koliko cesto treba i u kojim kolicinama(pise tipa toliko gnojiva na toliko vode ali koliko ide jednoj biljci ovisno ovelicini saksije??)

a i koliko cesto se treba zaljevati )svaki dan svakda dva dana ) i kolika kolicina vode treba po biljci na kolicinu zemlje? znam da vec po 10 put neki odgovoaraju na pitanje ali bio bi jak ozahvalan kada bi mi enko odgovorio^^
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pa gnjojivo razrjediš onako kako proizvođač preporuča,i smanji to na pola doze da vidiš kako če se biljka ponašati,nemoj nikad prvu punu dozu,trebalo bi pisati na svakom gnjojivu.Ne stavljaš gnjojivo na temelju saksije nego na temelju vode!
Zalivanje je druga stvar-zabodi prst u zemlju i kad je suho skoro pa skroz...zali.
A količina...pa ako imaš rupice a treba ih puno da se voda ne zadržaje,višak če otiči a s vremenom češ znati koliko pitaju vode.
Za primjer,meni na 12l zemlje ide oko 2-2.5l vode i tako svaka otprilike 3 dana na temperaturi od oko 30 stupnjeva.
 
09.07.2009
42
5
0
33
Pozz ljudi, evo ovako dosta san se nacita na ovom forumu i planiram pocet uzgajat indoor samo problem je sto nemogu bas doma kod sebe negu bi u stanu kod sestre u zgb.E sad ona se slozila sa svime samo muci ju MIRIS i potrosnja struje dobro za struju nije toliko problem to bi ja placa, box bi sam napravia posto sam stolar i radim u stolariji.Zanima me postoji li nacin da na nekom boxu (koji nema profi ventilaciju nego obicne ventove) se smanji izlazni miris sto je vise moguce. Cuo sam za filter od aktivnog ugljena sad bili on to smanjia na minimum i koliko kosta jedan takav ili postoji jos nacina tipa da uzgajam neku sortu koje ima slab miris ili malo drugciji ugl da se ne osjeti bas po vutri ili da se uopce ne osjeti posto bi joj to stalo u spavacoj sobi :) . Ima jos jedan problem policijska postaja joj je priko puta ono koliko je sigurno to nebi htio da mi sestra nahebe zbog toga. unaprijed hvala ;) sry ako vec ima nedi ovakvo slicno pitanje trazio sam po forumu ali nisan moga naci ipak velik je ovo forum :)
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
jedno pitanje jeli dobra sijalica philipsova pise 8 godina garancije ^^
11 watt energije i 60 watt svjetla? to bi htio koristiti jer ih imam u neogranicenim kolicinama^^ pa ono

e u pise gore nest IEC 969 dakle?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Kreso1988 je napisao(la):
jedno pitanje jeli dobra sijalica philipsova pise 8 godina garancije ^^
11 watt energije i 60 watt svjetla? to bi htio koristiti jer ih imam u neogranicenim kolicinama^^ pa ono

e u pise gore nest IEC 969 dakle?

Sta, stedna zarulja??? 11w??? koliko je to, oko 500-600 Lm mislim negdje a to je jako malo....e sad koliko ih imas i na koliki bi ih prostor koristija (m2)???

10 takvih daje isto koliko i 4 od 25w otprilike...pogotovo ako je mali prostor kako bi nagura 10 stednih koje bi davale oko 5000-6000 lumena, sta je dostatno za jedan pc grow a za vece prostore da i ne govorim...primjerice ja za oko 0.24 m2 cu koristiti 10 cfl-ova od po 25w sve skupa 250 w negdi, a ako bi na svoj prostor stavija te tvoje tribalo bi mi 30 komada da dobijem lumenazu ka u ovih svojih..

Mislim da nebi islo, jedino za neki veg. box...a mozda i ni za to....a da ne spominjem koja bi temperatura bila u boxu sa tom silnom vojskom stednih
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
trebaju se zalijevati kad je zemlja suha,u vegetaciji svaki 2 3 dan a u cvjetanju svaki dan al pomalo,ph vode bi trebao bit od 6,3-7,ako je zemlja dobra nemoras gnojiti u veg.u cvjetanju 1 sedmicno al pazi da ne pregnojis napravit ces veci problem,trebao bi prestat gnojit 15 dana prije zetve zbog ukusa,lampa bi trebala bit udaljena nekih 40cm.koristi google
 
01.07.2009
3
0
0
37
koliko kostaju specijalne lampe za unutrasnje uzgajanje i cena od prilike kolika je,u dinarima??? :)

_______________________________

Spasimo leba!
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
aha ok znaci odpisujem te jbg bas sam se ponado jer ih ima 20 u kuci.
box bi bio duzina 1 m sirina 60 cm visina 1 metar (mozda cak i manje)
dakle koliko onih hps sijalica bi trebalo

i jel mogu koristiti neonke na njima pise ovo ()nerazumije mse nimalo u to pa cu sve prepisati
8W 250V h05vv-f 2g0, 75 L=5m (to kontam da je duzina kabla al nema veze ^^)

dakle bi bile pogodne take 2 za vegetativno barem'? (u boksu u gore navedenim dimenzijama)?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pogledaj u opremi za unutarnje uzgajanje šta je pogodno od rasvjete,u ovim tvojim opisima čini mi se nedostaju ključne stvari.
 
15.07.2009
1
0
0
32
bok svima! vec duze vrijeme citam ovaj forum, pogotovo dio o indooru i evo odlucio sam se prikljuciti vasoj lijepoj zajednici :))) procitao sam onaj vodic za pocetnike u indooru i vise manje mi je sve jasno. moje pitanje je dal postoji razlika kod uzgoja izmedu sorti? ako da, koje je lakse za uzgojiti za prvi put? unaprijed hvala na odgovoru
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
razlika je neki sitni detalji... to sto imas sjeme to sadi i brini se i ako bude sve bez problem bit ce nesta.Eto za prvi put najbolje i najjednostavnije
 
16.07.2009
1
0
0
30
pozz mozel samo jedno pitanje.

Dali mogu zasadit sjemenke koje su stare oko 10 godina

da vam sad objasnim odkud mi

ovako znaci jaran mi je kupio golfa 3 i neki dan je skidao tapacirung sa krova i kada je skinuo
nasao je kutiju od cigara ronhila light na cijoj je kutiji bio zapisan datum 1998 god
i kad smo otvorili kutiju u njoj je bilo marihuane i eto tako
neki dan sam ju ocistio od sjemenki i sad me samo interesuje da li te sjemenke mogu zasadit


hvala unaprijed pozdrav nadam se odgovoru
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
poz,probaj staviti u vlaznu vatu mozda se dogodi cudo pa proklijaju a ak ne proklijaju za 3-4 dana bacaj i nabavljaj nove...samo cudo moze da natera to sjeme da izraste u preljepu biljku al nikad se nezna cuda su moguca u danasnje vrijeme :sun2:
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
godina 1988 je vrlo dobra godina za sjemenke!^^
ja bi ti reko da probas sjemenke znaju jako dugo izdrzati!
zelim ti srece:)
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
We_ComE_OnE je napisao(la):
Mislim da nebi islo, jedino za neki veg. box...a mozda i ni za to....a da ne spominjem koja bi temperatura bila u boxu sa tom silnom vojskom stednih

Štedne funkcioniraju za cvjetanje, samo treba odabrati pravi spektar, odnosno tražite Warm white ili Soft white (2000-3500K obično). Koristite snagu od 23-50W (stvarnu snagu, ne ekvivalent od običe). preko 55W emitiraju previše topline. Lumeni nisu pravi pokazatelj efikasnosti za uzgoj jer je to mjera koja se bazira na vidljivom spektru ljudskog oka. Štedne žarulje emitiraju svjetlost u boljem spektaru od hps-a, ali im za razliku od hps-a fali penetracije.
 
22.06.2009
10
0
0
34
Zanima me dal kad sam stavio sjemenke u foliju i vlaznu salvetu na klijanje jel to bolje drzat sto vise na suncu ili u mraku danas je 3. dan i jos nisu proklijale a drzo sam ih sto vise na suncu, jos je vani 35 C
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.