Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.02.2007
8
0
0
42
e pa tako nesto sam i mislio da mi visina slobodnog prostora bude oko 75 cm?
i HPS od 150W...........?

sta mislite dali bi se moglo to srediti, je to dovoljno prostora??
ja nemam neke abnormalne zelje sto se tice uroda, radio bi to iz ljubavi i cisto za vlastitu upotrebu...............

naravno stavio bi i 2 ventilatora.......i na startu plavu neonku zajdno sa HPS

sta mislite?

..........posto bi mi bio prvi put da se upustam u tako nesto...........(homegrow)

........hvala na prijasnjim odgovorima
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
odmah da ti kažem temperatura će biti velik problem na 75 cm visine boxa. Ako se već upuštaš u tako neki mali box moj predlog ti je cooltube od 250 w i miran si ali ovako će bit naje..... ili stari envirolite set koji se puno manje grije od bilo kojeg hps/mh set-a.
još jedna opcija recimo ako baš neznam moraš koristiti otvoreni hps onda se posluži sa vatrostalnim staklom kako bi smanjio temp. jer kažem ti 100 % će ti bit prevruće i spržit ćeš ih.

sve to imaš za naručiti ili kupiti u sloveniji tipa hempatia ili kod drage (http://users.volja.net/psunder)

ps : u cvjetanju ti se biljka recimo podupla sa visinom samo tako da znaš
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
e pa tako nesto sam i mislio da mi visina slobodnog prostora bude oko 75 cm?
i HPS od 150W...........?

To je neki minimum minimuma. Ali moras da radis scrog. Ako ne znas sta je to prozuji po forumu ima o tome.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
i ja sam poceo sa boxsom visine 75cm i HPSom 150w, ne samo da ces imat problema sa temperaturom nego i sa vlagom, a lako moguce i da ti vrhovi budu spaljeni

moj savjet ti je da u taj boks stavis neone i iskoristis ga iskljucivo za vegetaciju, a za to vrijeme sklepaj drugi box minimalne visine 100cm ako mozes 150cm to ti je dojaja za HPS-150w tako sam to ja izbrijo

netko ti je napisao da vrhovi biljke mogu bit udaljeni 10cm od HPS-150w nemoguce bez cool tube
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
dali na ovom forumu postoji netko tko je narucivao seme iz aliena a da zivi u HR i dali ga je lapila rija?????

unapred HVALA
 
26.02.2007
8
0
0
42
baD smOuka je napisao(la):
i ja sam poceo sa boxsom visine 75cm i HPSom 150w, ne samo da ces imat problema sa temperaturom nego i sa vlagom, a lako moguce i da ti vrhovi budu spaljeni

moj savjet ti je da u taj boks stavis neone i iskoristis ga iskljucivo za vegetaciju, a za to vrijeme sklepaj drugi box minimalne visine 100cm ako mozes 150cm to ti je dojaja za HPS-150w tako sam to ja izbrijo

netko ti je napisao da vrhovi biljke mogu bit udaljeni 10cm od HPS-150w nemoguce bez cool tube


ok.........mislim da mi je sada jasnije..........
idem na 150 cm visine........dali mi je sirina od 50x50 dovoljna??
ajde mozda bi jednu plohu sirine ili duzine mogao povecati za 10cm

i neznam tocno koliko da je drzim u vegetaciji?? dali kada mi dode do neke odredene visine ili sta?

znaci HPs od 150w plava neonka dok je u vegetaciji..........
a kada se prebaci na cvjetanje HPS+crvena neonka *? naravno 12/12 ?


kada krenem naravno dobiti cete i fotke hehe.-.----------
sto se tice rezanja proucio sam vase komentare i drzati cu se uputa.........
 
26.02.2007
8
0
0
42
mozda sam malo dosadan heh......

ali imam ja tih pitanja...........

kada mozeo prebaciti rezim svjetlosti, tj. kada biljku mozemo staviti na 12/12 tj. cvjetanjue??
kada ojaca i ljepo se razvije, npr. nekih 70-80 cm........i onda na 12*12?

i koliko biljka zna izrasti u cvjetanju? mislim na visinu
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
cuj ja ih drzim u vegetaciji na rezimu 24/24 i imam mamu od koje radim klonove, a kad ona ostane bez prostora za rast ja ti ostavim jednog klona da mi raste u vegetaciji, a mamu na cvetanje i tako uvjek imas za pusit
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
a kaad ju stavis na cvetanje naraste u prosjeku za duplo, medutim di biljku od samog starta mozes drzat na rezimu 12/12, ja to ne prakticiram ali moze se
 
26.02.2007
8
0
0
42
za klona nemam prostora.........:icon_mad:

kako to mislis......12/12 od pocetka.....sta se tada desava sa biljkom?

hvala na odgovorima........
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
valbandon je napisao(la):
za klona nemam prostora.........:icon_mad:

kako to mislis......12/12 od pocetka.....sta se tada desava sa biljkom?

hvala na odgovorima........

Ako drzis odpocetka na 12/12 dobices nesto minijaturno od 20-25cm i dace ti 5-10g osuseno. To se cesto radi u scrog-u sa mnogo klonova.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Inq je napisao(la):
Ako drzis odpocetka na 12/12 dobices nesto minijaturno od 20-25cm i dace ti 5-10g osuseno. To se cesto radi u scrog-u sa mnogo klonova.

Ista metoda može se upotrebiti za doznavanje spola biljke u vegetaciji.
Znači capnete klona sa majke, stavi se pod 12/12 ... i imate informaciju iz prve ruke o spolu vaše biljke.

Da te nadopunim kolega. :)

P.S.
Pod uvjetom da imate mjesta i opremu.
 
25.01.2007
44
22
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
Ista metoda može se upotrebiti za doznavanje spola biljke u vegetaciji.
Znači capnete klona sa majke, stavi se pod 12/12 ... i imate informaciju iz prve ruke o spolu vaše biljke.

Da te nadopunim kolega. :)

P.S.
Pod uvjetom da imate mjesta i opremu.

Ajde da ja jos nadopunim ;)
Klon ne treba niti proklijati. Dovoljno je uzeti vrh grane i staviti ga u obicnu vodu i pod bilo kakvo svjetlo 12/12 (moze i stedna zarulja za 30kn). Nakon 9-15 dana ce se vidjeti spol (i poceti razvijati korjen). To je najbrzi i najlaksi nacin za sigurno odredivanje spola. I jako je jednostavno za izvesti jer ne treba neke posebne uvjete. Svjetlo ne treba biti jako, dovoljno je da cutting skuzi 12/12. Ovo je super za outdoor sa regularnim sjemenom. Krene se indoor pod HPS-om, 20ti dan se uzmu cuttingsi i provjere spolovi, muske se bace a zenske idu out.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
zleeqovski je napisao(la):
Ajde da ja jos nadopunim ;)
Klon ne treba niti proklijati. Dovoljno je uzeti vrh grane i staviti ga u obicnu vodu i pod bilo kakvo svjetlo 12/12 (moze i stedna zarulja za 30kn). Nakon 9-15 dana ce se vidjeti spol (i poceti razvijati korjen). To je najbrzi i najlaksi nacin za sigurno odredivanje spola. I jako je jednostavno za izvesti jer ne treba neke posebne uvjete. Svjetlo ne treba biti jako, dovoljno je da cutting skuzi 12/12. Ovo je super za outdoor sa regularnim sjemenom. Krene se indoor pod HPS-om, 20ti dan se uzmu cuttingsi i provjere spolovi, muske se bace a zenske idu out.

ajde da i ja sto nadopunim :)

ja sam mojima provjerio spol tako da sam sa 18-6 jedan dan prebacio na 0-24
ovo mi je prvi posteni indoor tako da ne znam kako je inace ali meni su vec nakon 24 sata mraka pokazale spol (sve)
imao sam 4 zene koje sam odmah vratio na 18-6 i nastavio veg

ko voli nek izvoli
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
Ajde da ja jos nadopunim ;)
Klon ne treba niti proklijati. Dovoljno je uzeti vrh grane i staviti ga u obicnu vodu i pod bilo kakvo svjetlo 12/12 (moze i stedna zarulja za 30kn). Nakon 9-15 dana ce se vidjeti spol (i poceti razvijati korjen). To je najbrzi i najlaksi nacin za sigurno odredivanje spola. I jako je jednostavno za izvesti jer ne treba neke posebne uvjete. Svjetlo ne treba biti jako, dovoljno je da cutting skuzi 12/12. Ovo je super za outdoor sa regularnim sjemenom. Krene se indoor pod HPS-om, 20ti dan se uzmu cuttingsi i provjere spolovi, muske se bace a zenske idu out.


znaci ti odseces granu stavis ju u casu vode i na 12/12??????
bez hormona za koren i ne uvene ti????????
ako si to isprobo i deluje moracu i ja da to probam
ZANIMLJIVO
stedi zemlju,prostor i vreme
 
25.01.2007
44
22
0
baD smOuka je napisao(la):
znaci ti odseces granu stavis ju u casu vode i na 12/12??????
bez hormona za koren i ne uvene ti????????

Zasto bi uvenula?
 

Prilozi

  • muska1.jpg
    muska1.jpg
    50,5 KB · Pregleda: 56
  • muska2.jpg
    muska2.jpg
    22,2 KB · Pregleda: 47
  • muska3.jpg
    muska3.jpg
    48,8 KB · Pregleda: 50

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
@zleeqovski

:clap:

Stvarno korisna informacija ... moram priznat da ovo nisam znao.

P.S.
Ovo obavezno stavi u neki od tutoriala. Kad smo kod toga, jel' možemo očekivati nešto uskoro ? Kakav si sa slobodnim vremenom ?
 

RastamanBG

Aktivan Član
04.03.2007
53
1
0
37
www.myspace.com
e ovako s obzirom da sam pochetnik(shto se vidi po broju mog ljupkog lishca :bis: ) jel mozhe neko da mi kazhe kolike su kazne u srbiji za gajenje cannabisa(i kolike su shanse da panduri to provale), video sam na prvoj strani neke isechke iz krivichnog zakona ali ne razumem ja taj pandurski zhargon pa ako bi neko bio ljubazan da mi kazhe to na jeziku prostoga naroda:rofl: pliz
e da i gde sve mogu da nabavim semenje???
 
14.12.2006
18
0
0
40
pocele da mi sazrevaju biljke, ima dosta potamnelih pastilaskoro pola a stare su oko 2 meseca a cvetaju oko 1mesec, neznam kako da produzim malo cvetanje jer jos uvek nema dovoljno za berbu. imace ih ima po metar i bas su im se lepo oformile donje grane, nisu iz klonova vec iz semena. jel smem da malo produzim period svetlosti, na dosta mesta na forumu sam procitao da je to lose za thc. help
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.