Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
zanima me dal je istina da je u prvim danima biljci dovoljna neonska svijetlost ?
tj cuo sam da ni ne treba nesta jace da se nebi biljka ostetila zato sto je preosjetljiva...pa da ju ostavim pod neonkama ili da kupujem odmah nesto jace ?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
neonke mogu dobro poslužiti prve dane!!!! Tada kad biljka tek izlazi iz zemlje-kad razvije prvi par pravih listova i malo poratu onda možemo pod HPS ali pazite da je razdalja od lampe
dovoljna...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
upravo tako kako Era kaže u tzv seedlings fazi vegetacije im ne treba jako svjetlo zato se preporuča ako imate HPS/MH rasvjetu bitno udaljiti reflektor od samih biljki sve ovisno koliko W. Samo da napomenem da biljka koju mi uzgajamo treba najviše svjetla svom cvjetačem periodu ,znači vegetaciju možete odraditi sa bitno slabijim intenzitetom svjetla.

pozz
 
27.06.2006
7
0
0
SLO-Era je napisao(la):
1.Klijanje:
napisano ali evo,da bude i ovom topicu...

:wink:

Potrebne su vam semenke,destilirana voda,kutija neka(plastièna,aluminijasta..),pinceta,papirne krpe(one za kuhinju èe extra poslužiti:
Kutija nek bude èista po moguènosti razkužena,položite papirnatu krpu, na nju semenke-poklopite opet papirnatom i nakvasite destiliranom vodom.Nakvasite,da bude vlažno-ne da pliva u vodi...
Poklopite kutijui i stavite na tamno,toplo mesto!!!
negde oko 25ÿC ja zimi uvijem u majicu i stavim u ormar.Svakih 12h sati otovrite i prezraèite posudu-možete odkriti papir ali ne prèkajter seme rukom...
Kad se seme otvori i proklija pocetak korena(malo belo) onda uzmite najlakse- kao što je omenuo neznalica u svom topicu dobru kupovnu zemlju.Naèi èete zemlju za klonove-podtaknjence-rasad koja sadrži veèi % fosfora(važan za razvoj korenskog sistema)Tu zemlju pomesajte sa perlitom,vermulitom,drobljenim stiroporom u razmeru 50% do 60%zemllja i vermulit-perlit. POSUDICA NEKA BUDE STO DUBLJA A UZA-3dcl do 0,7l otprilike-ne prevelika...
Najbolje/najpravilnije je raditi u zamraèenju!!!!
previdno pincetom uzmite seme i položite tako,da ono belo što je izašlo iz semena ide dole!!!!!
Nije potrebno duboko stavljati seme 1,5cm i lagano malo zatrpajte.Navlažite destiliranom vodom i pokrijte nekom crnom plastiènom vreèom-dobro zadihtajte(ja stavim gumicu okolo)...stavite opet na toplo mesto.Svake toliko 6h naprimer otkrijte tolko,da se prezraèi MORA BITI KONSTANTNO VLAŽNO!!!!
Kad izadje vani-SVETLOST
pustite 7-10dana,da se razvije korenski sistem i presadjivanje u veèe posude...

:D
KAD SEME PROKLIJA DALI MOZE DA SE STAVI U ROCWOOL KUTIJICE 4X4 PA U INKUBATOR DOK NENIKNE KORENSKI SASTAV I KAKO AKO U SAMOM STARTU STAVLJAM ROCWOOL KUTICE U SAKSIJE OD 15 LITARA DA NEBI VRSIO PRESADJIVANJE 2-3 PUTA DA MENJM RAZMERU N-P-K ZA SVAKU FAZU INACE IH HRANIM SA HESI PREPARATIMA AL ME ZANIMA KOJA BI RAZMERA BILA NAJBOLJA OD STARTA DO KRAJA(NPK) ILI U SVAKOJ FAZI DA DODAJEM DRUGU RAZZMERU PREKO OVE STARE.npr.iz vegetativne ufazu stvaranja ploda i pocetak cvetanja.unapred hvala ako te nemrzi za objasnjenje jer me taj PRE-MIX VEOMA BUNI
 
02.07.2007
21
1
0
32
zanima me jel pri unutrašnjem uzgajanju mogu pomoći žarulje koje se koriste u pet centrima a i tamo se mogu kupiti,koriste se za grijanje iguana,zmija i takih životinja....pa jel može neko odgovoriti jel pomaže to šta?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako misliš one crvene,Ir,..za grijanje piliča.... to je skupo -kupi onda kad imas novac radije fluora neonke za akvarij-to imas u pet shopovima ali češ mnogo jeftinije proči kupovinom istih u tehničkim trgovinma...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
bezimeni@
hesi mineralna djubriva su napravljena po fazama upotrebe
hesi roots,hesi tnt kompleks za vege fazu,bloom,phospor plus,i PK za cvetanje-pored imas vitaminski kompleks kojeg dodajes od početk ado kraja.....
sta da meses?????

pa ako imas napravljen inkubator nek razviju koren..pa cepaj inačer se meni najbolje pokazalo-proklijati i u zemlju koja ima dost aP i malo drugih elementaN iK-substrat za rasad,klonove im adosta aminokiselina,vitamina B,i napravit je maximalno zračnu.....
 
27.06.2006
7
0
0
SLO-Era je napisao(la):
bezimeni@
hesi mineralna djubriva su napravljena po fazama upotrebe
hesi roots,hesi tnt kompleks za vege fazu,bloom,phospor plus,i PK za cvetanje-pored imas vitaminski kompleks kojeg dodajes od početk ado kraja.....
sta da meses?????

pa ako imas napravljen inkubator nek razviju koren..pa cepaj inačer se meni najbolje pokazalo-proklijati i u zemlju koja ima dost aP i malo drugih elementaN iK-substrat za rasad,klonove im adosta aminokiselina,vitamina B,i napravit je maximalno zračnu.....

hvala na informaciji tako sam i predpostavljo al bolje da pitam da nes***** nestoA STO SE TICE INKUATORA ON JE PROFI MOZE STATI OKO 150 ROCWOOL TUBICA I ON CE MI ZNACITI MNOGO VISE ZAA KLONOVE JER CE BITI 3XKOLKO MOZE DA STANE U INKUBATOR KLONOVA.JESTE PRVI PUT AL AKO RESKIRAM DA ZNAM ZASTO.HVALA JOS JEDNOM
 
10.07.2007
44
2
0
37
E pa zdravo svima. Blagodarim sto vakav sajt uopste postoji. Nov na forumu ko sto se da primetiti. Trenutno se bavim "indoor-om" sto podrazumeva cetiri domace(najbolje u bg-u!) i malo vise white widow-a. Nije mi tu kamera ali bice uskoro te stoga videcete ono o cemu vam pricam(vec ima nekih fotki al nisu bas reprezentativne. Radi se o biljkama razlitih starosnih doba(najstarija skoro dva meseca). Lepo napreduju zasad i ja sam sasvim zadovoljan. Ovo mi je inace prvi poduhvat takve vrste. Naime zivim u potkrovlju pa eto odlicnih uslova da ih gajim indoor a istovremeno da ih kupam u suncu (od 8h do 19h) sto mi obezbedjuje stan okrenut jugozapadno. Malo sam zakasnio sa sadjenjem ali nista starsno (posadio ih sredinom maja). Dva puta sam ih presadjivo iz manjih u vece saksije. Sada se nalaze u 10-olitarskim i tu nameravam da ih drzim do cvetanja(ili to nije pametno?). bilo je slicnih pitanja s tim sto samtram da je moje nekako precizirano. Ono sto me zanima su vasa licna iskustva sa prinosom zetve (domaja) onda kad ste imali najbolji harvest(bilo indoor bilo outdoor)?? Procitao vecinu foruma kao i pravilnik. obecavam uskoro dnevnik uzgoja. inace isti ovaj post mnogo zanimljiviji i razvijeniji u vezi sa indoorom nego outdoorom( a ja sam tu izmedju) pa se verovatno zato ovde i oglasavam.
 
10.07.2007
3
0
0
40
Prvo pozdrav svima, posto mi je ovo prvo pisanje ovde. :)

E sad da probam da izlozim moj problem, nadam se da necu biti preopsiran.
Ove godine sam po prvi put zasadio i to kao potpuni laik tj. bez ikakvih predhodnih znanja. Da stvar bude jos gora komp mi nije radio skoro tri meseca tako da sam se tek skoro detaljnije informisao o svemu ovde.
Biljke su posadjene sredinom maja, jedna semenka je mislim Misty ili tako nesto, dok su druge dve izvadjene iz neke hibrid-domacice. Zemlja je kupovna, ph oko 6, saksije su 2 ili 3 l. Prvih mesec dana bile su pod dve obicne sijalice pod 24/0, za koje se kasnije ispostavilo da skoro nikakvog efekta nisu imale. Biljcice su se izduzile trazeci svetlost a ostale retke sa listovima. Sledecih 15-ak dana sam ih danju iznosio na terasu i prskao ih nekim sredstvom za listanje i bilo je nekog manjeg pomaka na bolje. E onda sam morao da se selim (studentski zivot, sta ces :)) tako da su one sledecih 7 dana samo zalivane bez iznosenja na sunce ili sijalica. Sada kad sam se preselio kupio sam reflektor od 300w i drzim ih na 16/8. Ne drzim u boxu nego u cosku male sobe oblepljenim alu folijom. Temperatura i ventilacija su ok.Videcete na slikama, za svoje "godine" biljke su prilicno male. Na jednoj od one dve nepoznate semenke kao da su se pojavile one male zenske dlacice, ali toj biljci vec tri sprata izraste list sa samo jednim krakom. Voleo bih da pogledate biljke i da date neki predlog za buduce korake. Ako treba jos neka informacija tu sam . Hvala unapred :)

Slike

grupna Misty sl.1 Misty sl.2
1007071333br1.th.jpg

Ona sto raste po jedan krak lista :)Na njoj se pojavio znak bolesti, pa ako neko zna o cemu se radi..


Biljka br 3. (nekako mi najzdravije izgleda)



Biljka br 3. ( da imate orijentaciju o visini, sve tri su slicne)
 

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
94
262
63
Htio bih uzgajati ,pocetnik sam, i problem mi predstavlja sjemenje .Naime neznam da li da uzmem ono sjemenje sto inace bacamo kad cistimo sranje koje nam je diler uvalio,ili da od nekud narucim sjemenje sa neta?


Odakle vama sjemenje i da li bi mogao imati problema sa carinom i policijom ako bi narucio neko sjeme iz holandije preko neta.


sta mi vi preporucujete
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
prvo biti preporučijo da sedneš,nabavis si neko piče i polako počneš čitati po forumu..

ako naručiš seme iz neke trgovine...značeš otprilike šta češ pušiti.karakteristike te sorte..
možeš i da posadiš to seme od kupljene marihuane...
 
02.07.2007
21
1
0
32
upravo se vratio iz pet shopa tu u gradu i zapela mi je za oko jedna MOONLIGHT sijalica,čini mi se da je to dobra stvar :eyebrows:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Kao prvo svima novima na forumu koji su gladni informacija imam samo jednu poruku a to je ne budite ljeni i čitajte ovaj forum ipak netko se i trudio da napise prepiše ili dozna sam i okači na forum. Gledam ovu temu pitajte sve što vas interesira i mogu reći da se ponavljau stalno pitanja na koje je odgovoreno milion puta a ujedno pišu i na forumu. Što se tiče onih koji misle izmislit "toplu vodu" nekim novim svjetlima ili tako nešto preporučio bih toplo da ne troše novce nego izdvoje odmah za HPS/MH set . Uglavno rekao bih da su ljudi jako ljeni pročitati forum i ide se logikom budem pitao neda mi se tražit po forumu. a tom logikom vjerujte mi nećete nigdje doći jer vas onda očito ne stvar ne interesira dovoljno.

Pozz
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa stvarno se vidi pomankanje svetla -kažeš da si nabavijo neki reflektor valjda je ok,ako su se tek pojavili ženski cvetovi-onda možeš još presaditi u zemlju koja ima puno fosfora tako če brzo razviti koren i napraviti dobar cvetni nastavak.
U koliko nisi siguran da je taj reflektor ok onda ti bolje savetujem odradi to vani-balkonu-prozoru improvizuj pa premestaj uveče u mrak.

Kakav si nabavijo reflektor
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
aldinmah je napisao(la):
Htio bih uzgajati ,pocetnik sam, i problem mi predstavlja sjemenje .Naime neznam da li da uzmem ono sjemenje sto inace bacamo kad cistimo sranje koje nam je diler uvalio,ili da od nekud narucim sjemenje sa neta?


Odakle vama sjemenje i da li bi mogao imati problema sa carinom i policijom ako bi narucio neko sjeme iz holandije preko neta.


sta mi vi preporucujete


po mojoj slobodnoj procjeni najbolje ti je da prvo probas sa tim sjemenkama koje imas,
znaci ono sjemenje koje bi bacio ili bacas,probaj tako u pocetku..
i vjeruj mi neces pozaliti ako joj se barem malo posvetis.

to ti je moja preporuka,a sad ti kako oš:icon_lol:

Lp.
 

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
94
262
63
Nemogu ja procitat 10 000 postova od vas sviju imam ja i pametnijeg posla ja sam samo pitao ko oce nek odgovori a ko nece nek ne sere...

Hvala

Peace
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
aldinmah je napisao(la):
Nemogu ja procitat 10 000 postova od vas sviju imam ja i pametnijeg posla ja sam samo pitao ko oce nek odgovori a ko nece nek ne sere...

Hvala

Peace

nema ti nista na brzinu,a pogotovotiga ako se moregabiti zelis baviti nekim uzgojem domacih proizvoda vrlo nam dragih:)

tako da ponavljam svega ovdje ima,samo se opusti i upri naprijed...ako si to naumio da ostvaris,to ima da i postignes pa bio to taj pomidor ili banana,

uzivaj i opustise sutra ce ti biti lakse:sun2:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Mogao bi ti nakon prvog postaviti još sto pitanja... pa da i dobiješ odgovore... došao bi drugi kao ti, lijen malo pročitati, pa bi i on postavio ta ista pitanja.... uostalom to se dešava cijelo vrijeme... samo što ti naravno nisi čitao.

Ako misliš sam uzgajati nema ti druge nego da malo zagriješ stolicu. U protivnom radije nemoj gubiti vrijeme i zaboravi na to da ćeš pušiti vlastiti proizvod

:hippy:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.