Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.09.2007
41
2
0
38
ovo sam nasao na http://www.elektrotehna-sistem.co.yu/ i hteo sam sad neki dan da posetim njihovu radnju i da vidim ako moze ove sijalice posto su dosta jeftine i da kupim jednu pa sam hteo da vidim da li one mogu da se koriste posto mi deluje da su one u sustini iste kao obicne natrijumove samo rade na zivinoj prigusnici.
ovo sto pise da je snaga prigusnice jaca od same sijalice to je logicno. ako neko zna nesto vise neka mi odgovori

[FONT=&quot]NATRIJUM SIJALICA KOJA RADI SA ZIVINOM PRIGUSNICOM[/FONT]

[FONT=&quot] Natrijum sijalica SON H Pro 110W ( prig.125W ) E E40 - 1118 din[/FONT]
[FONT=&quot] Natrijum sijalica SON H Pro 220W ( prig.250W ) E E40 - 1241 din[/FONT]
[FONT=&quot] Natrijum sijalica SON H Pro 350W ( prig.400W ) E E40 - 1584 din[/FONT]



 
17.12.2007
9
0
0
44
Ispusio ga ja,zestoko!!
Nisam poslusao par korisnih saveta,doduse i da jesam bilo je prekasno.Gomila muskaraca je totalno sjebala zenke..2.5 meseci muke i kraj price.Poslao sam slike biljaka neznalici ali mi se nije javio..
Da li je moguce spasiti bar deo biljaka?? Je li moguce kupiti 100% samo zensko seme? Da li i kako da sad ja od ove moje brljotine proizvedem semenke zenskog pola?? Vec sam pisao da sam zasadio G-13 Hush plant i Jack Herrer...ovaj drugi je stvarno Jack(bio muski!!!)
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Nista za to... dovedi to do kraja, uzmi sjeme koje si dobio i sadi dalje. Mozda je ispalo nesto ubitacno dobro, ko zna. :D
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Da, mislim na njih. Ako si ukrstio te dvije poznate komercijalne sorte, mozda bi mogao da vidis sta je proizislo... ;)
 
17.12.2007
9
0
0
44
Ma,imao sam probleme raznih vrsta od temperature,vlaznosti i sl.Taman kad sam sve to tehnicki doveo u red,malo sam se izgubio u prijemu saveta.Neko mi je rekao da pustam svetlo na 18/6./neko na 12/12 i kasno sam primetio muzjake!! Biljke su zasadjene(isklijale) 12.12.2007 ia sad su pri kraju(po mom vidjenju)visoke su od 150cm do 190 cm..zenke su vislje.Jos koliko dugo da ih drzim na cvetanju? Sinoc sam ih polivao nekim vitaminskim preparatom,kad sam se izvukao ispod njih bio sam
kao mlinar-beo od polena..sad sam ga najeb'o..ha,ha,mozda je i mene zakacio,ha,ha.Hvala ako mi das savet
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
powerpeak je napisao(la):
Mislis na semenke koje su u zenskim cvetovima??

razumijem da si pod stresom
ali pokusaj da se smiris i polako
vjerovatno previše stresa
loš ph ili gnojivo
daj malo detaljnije šta si radio
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Mozes kupiti feminizirano seme ali je i do 2-3 puta skuplje za istu sortu!
Ti nemozes praviti zenska semena ali ima na forumu napisano kako bi mogao semenka da biras da bi ti u procentima bilo vise zenki!
To sto su oprasene nije kraj sveta ali ce biti slabije nego da nema semenki jer kada racvijaju seme onda cvet ne raste kao sto bi trebao rasti a i nivo THC-a se znatno smanjuje ako i ne zaustavlja!
Ali nemora da znaci da je propast!
Imaces semenki Krs pa sledeci put slusaj ove ljude sto se trude da ti svojim iskustvom pomognu i da nepravis greske koji su oni mozda imali ili ne jer su poslusali iskusne!(nemislim na sebe naravno)
A da te muske vise neprase bacaj to u smece!Cemu ih jos drzis medj ribama!
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Jeste li ikad vidjeli ovako uvinute listove?:watchplant:

Meni su stvarno neobični i nigdje dosad nisam vidio ovako nešto.
Inaće sad je u 20-om danu cvjetanja nakon 30 dana vegetacije, raste po 2-3 cm na dan i izgleda mi zdravo. Donji listovi su OK, a visina biljke je oko 60 cm.
Evo slika:


:wave:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
525
558
113
balkan
@ rasmc meni su slicno izgledale , i to dok sam drzao box zatvoren, tako su mi se podvijale ,ja bi rekao da je do temperature i zraka...

pokusaj osigurat protok svjezeg zraka unutra.neki vent stavit da ubacuje zrak unutra.

ovo je moj prijedlog,mozda ce ti netko drugi nesto drugo reci...ali meni sve upucuje na to.

ako je zdrava ,nema zutih listova a samo se podvijaju ,to bi trebala biti temperatura/zrak.

evo meni odkad sam uspio stabilno odrzati 22c i 50-70 % vlaznosti sve ide kako treba.

moze biti ako ti se to tek sada pojavilo sa podvijanjem listova da si previse vode zalio takodjer...ali ak ti je takva cijelo vrijeme bila reko bih da je temp.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Desavalo mi se u zadnjoj turi ta su se listovi podvijali, ali je kod mene protok zraka bio dobar, a temperatura nije prelazila 10 stepeni.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ma prvi pogled bi reko da je temperatura u pitanju .....

ali kad je previsoka temp listovi se uvijaju po rubovima prema gore , ovako jos moram

priznati nisam vidio osim kad je u pitanju i prezaljevanje , nije valjda da to radis ?

po meni je problem vjerojatno povezan da temp i vlagom .... i ono sta kaze kolega, da li

biljka ima dovoljno svjezeg zraka ?

bas me zanima tocna dijagnostika ovakvog problema :)

btw...sretno u rjesavanju ovog slucaja .
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Temperatura varira između 16 i 22 ovisi jeli svjetlo gori ili ne. Kad svjetlo radi vent od 350m3/h isto radi tako da mislim da do toga nije "problem" , ako je to uopće problem.
Jedino dok je mrak vent. upalim 1-2 puta na pola sata da okrene zrak u boxu(v180 š90 d50). Vent je spojen da kroz reflektor uzima zrak iz boxa koji ima otvor u donjem djelu promjera kolika je i cijev od venta.
Što se tiče zaljevanja svaki treći dan kad je zemlja na površini suha na dodir oko 1,5l vode ph6,5-7,5 gnjojivo planttela CVJET pola doze svako drugo zaljevanje. H2O2 koristim isto samo ne redovito nego tu i tamo po filingu.

Pa sad nešto recite da ne valja ili se ja bez veze brinem!
...ili je to do vrste???

edit: vlaga je ok (40-50%)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
jel to lici na ovo:
(gledaj gore lijevo na slici, ovaj veliki list je naopako jer je upala mreza)
http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc00287sa3.jpg
krajevi listova skroz idu prema dolje, i rubovi se isto uvijaju prema dolje?
sliko sam s mobitelom pa se jako lose vidi.
meni tako bilo, i to samo na skroz gornjim listovima biljke.
biljka je u vegu. proslo je kad sam dodao gnojivo, sad neznam
jel to kod tebe slucaj ili ne. cini mi se da sam negdje vidio
dok sam trazio rjesenje svog problema,
da pomanjkanje kalija uzrokuje uvijanje listova kao kandze da budu,
ali NEMOJ to uzet za sigurno jer sam brdo tog procitao i sve mi se
izmjesalo, inace sam pocetnik teski.
edit:
gnojio sam u ponedjeljak (plantella list) i sad doticna izgleda ovako:



ovi gornji su se skroz ispravili, a ovi nize jos samo malo im fali..
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
suv vazduh koliko vidim
kada je prezalivena listovi su deblji zeleni i blago savijeni

možda sam lud ali izgledaju kao da im je kraj cvjetanja
vegetacija je bila loša
domaća sativa koja je možda i industriska konoplja
nisam siguran ni u šta
mnogo blesavo izgledaju
 
17.09.2007
41
2
0
38
meni se slicno desilo u proslog grow-u i bilo je najverovatnije do drenaze. isto su mi se savijali listovi kao kandza i nakon nekog vremena se susili i opadali. to se meni desavalo zbog lose drenaze.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Negdje sam procitao (icmag etc...) da kod oprashivanja zapravo muskarac donosi kakrakteristike za buducu biljku/sjeme... Nazhalost od frendovog sjemena jedan je mudonja, izuzetno agilan afgan, drugi je mutant (nema dva grananja na internodi nego tri i chudne listove) a obadva che se krizati sa domajom...
Zanima me da li je netko imao iskustava sa krizhanjem? Ili da se regam vani na icmagu.
Ili kako puknut gen koji proizvodi THC recimo u jabuku??? :)))
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
E stvarno nisam znao gdje da postavim ovo pitanje pa sam mislio da je najbolje ovdje.Radi se o tome da sam danas slucajno za***o stvar i biljke su mi ostale duze 90 minuta na svjetlu.Sta da sad radim??Rezim svjetla mi je 16/8 i trenutno su u 20-tom danu vegetacije.Jel bolje da ih sad ostvaim u mraku ovih preostalih 6 sati i 30 minuta ili da ih ostavim ono jos 8 pa da pomjerim citavo vrijeme?Znam da ovo za***vanje sa svjetlom moze utjecati na spol biljke ali valjda 90 minuta nije toliko puno da poremeti sve to.
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Mislim da nema potrebe da brineš, ipak je to veg faza i tih sat i po nisu preterrano veliki u odnosu na ovih 16/8 sati... bole ih ostavi u mraku i nastavi normalno :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.