Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Shumadinac, rachunica je prosta:
0.6*12(odnosno koliko sati radi lampa)*cena kilowatta
Ako imash dvotarifno brojilo, 8 sati ti je jeftina struja a ostalo skupa, izrachunaj posebno i samo saberi.
Dobijash koliko te dnevno koshta...

edit: deeebelo sam zakasnio...:vb_smash:
 
12.03.2008
18
0
0
37
Hvala vam PUNO!!!Prave i tacne informacije koje mi mnogo znace pogotovo jer se ne razumem i plasim struje!!!
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Brus je napisao(la):
A u usporedbi s kompom ta lampa je skuplja za 100w. Znaci malo skuplja, ak ti komp radi 12h dnevno, skuplja je za 36KW mjesecno.
Ak sam sto izracuno krivo nek me neko molim ispravi, i ak ko zna kolko je kilovat u srbiji nek veli da covjek moze ubacit nepoznanicu u jednadzbu.

Nemozes usporedjivati tih 500W napajanja i zarulju jer napajanje trosi koliko mu komponente vuku, a to je za neku prosjecnu konfiguraciju oko 150-250W. Dok je zarulja druga stvar, ona trosi tih 600W i jos plus malo vuce prigusnica.
 
12.03.2008
11
0
0
35
[/QUOTE
evo jos jedan veliki okret u ovom mom ludom danu! sitia sam se da sam prije par godina našao jedan reflektor na jednom igralištu. onako bez razloga radi uzbudenja i tako sam se sitia i da mi je u garazi, pa sam ga isa i pogledat da vidim jel moze sta posluzit! na njemu je zarulja philips 150w na kojoj je oznaka MHN-TD, a na reflektoru na onoj plastici sa strane je oznaka MD/SD 150W, pa ako je moguce to mi desifrirajte i recite jel mi moze čposluzit za vegetaciju da ne kupujem sve novo??????
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
@elephant0r
di ima u zg nabavit clf 200 w

E a ovaj dobri decko koji je spojio cijelu maticnu plocu da ima napajanje nije to ni lose, onas rs323 ili kak se vec zove i moze preko kompa upravjat sa svime

E a sto cu sad za 2 tjedna mi je rodjkas ma budem odrezo dve grane a mislijo sam imati vise sjemena ma nema veze, kojiko treba da sjeme od oplodjene dosazri...?
 
12.03.2008
4
0
0
46
bok ljudi!
...trebam vasu pomoc...dakle ovako, procito sam dosta toga tu na forumu u vezi spajanja prigusnica vs. propaljivac, i nisam totalni laik ali ni elektricar...pa me nece nikako

imam prigusnicu VS NaHJ 400.737 a propaljivac SN 58, i naravno, dvije razlicite seme...

i sad, spojim po jednoj semi i nista, pa po drugoj i opet nista, pa ovako pa onako i nece nikako...neki kazu da nisu komponenti kompatibilni, neki kazu da nema veze, a procitao sam negdje tu na forumu da je netko istu opremu imao, dakle identicno sa mojom i da je uspio nekako spojit da radi, pa ako ima netko da zna kako se to radi neka pomogne, mogu i sliku poslati...tnx ljudi...

e da, hica je, mora najkasnije za 2 dana da proradi, inace....:))...jbg...
 
12.03.2008
11
0
0
35
zarulja philips 150w na kojoj je oznaka MHN-TD, a na reflektoru na onoj plastici sa strane je oznaka MD/SD 150W, pa ako je moguce to mi desifrirajte i recite jel mi moze čposluzit za vegetaciju da ne kupujem sve novo??????
AJ MOLIM VAS POMAGAJTE steta da propadne ako se moze iskoristit!!!
 
31.01.2008
23
0
1
35
imam hps 400 grow, biljke su vec narasle par cm. Zanima me koliko bi lampa trebala biti udaljena od biljaka da ih ne sprzi i da bude sve u redu. Unaprjed zahvaljujem
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
@asdf
Po neznam koji put, drži lampu na 60cm ili malo više dok ne ojačaju.
Poslije staviš na 30-40cm ako imaš vent koji puše preko vrhova biljaka

U zadnje vrijeme puno ljudi radi obrnuti grow od hedova do male biljke jer im se
neda čitati ama ništa

@inspektore
Traži na njihovom sajtu zar ne? malo sam pogledao,ali nisam ništa našao osim da
je to MH žarulja

@orange pat
Okači sliku pod opremu i netko će pomoći, ovako je to nemoguće

@ograz
Nema u zg-u 200 cfl, najjače kaj imaš je 65W

:maryjane:
 
12.03.2008
18
0
0
37
naso sam resenje za box,tj narucio sam belu boju za drvo na prirodnoj bazi koja ne smrdi tako da mogu u stanu da ofarbam box i narucio sam neki lak takodje na prirodnij bazi koji je nezapaljiv,znaci prvo belom bojom pa onda lakom i dobijam nezapaljiv box valjda mada mi je rekao prodavac da taj lak narucuju sada svi lokali od kada je izgoreo kafic u novom sadu,za jedno nedelju dana ce mi to stici pa cu ofarbati i uzeti brener da vidim dali je istina a to cu sve snimiti i staviti ovde!!!
 
28.08.2006
5
0
0
evo ja cu postaviti jedno pitanje.
naime, skiija san citavih par stranica o uzgoju i procita i prostudirao san sve, al neke stvari nisan razumija.
uglavnom, posadija san 2 dobre sjemenke pije 2 dana.
stavija san ij u casicu od jogurta i prikrija vlaznon maramicon..
danas kad san pogleda, jedna sjemenka je bila izgubljena, dok je druga pustila malu bijelu klicu..
klica ide u zemlju i sve je ok.
iman dobre uvjete. u mojoj sobi joj je toplo i ima sunca, jer u dalmaciji je sad vec skoro proljece..
pitanje je sljedece.........
sta da sada radim??? kako cu se dalje brinuti o njoj i sve to, bar dok ne izrastemala stabljika i prvi listovi..
kad cu je presaditi i o kojim to klonovima svi pricaju....

znam da e debilno i sve, ali molin vas uzmite u obzir da je ovo moje prvo namjerno uzgajanje...
namojte me molim vas izbacit sa foruma zbog ovoga pitanja, ja samo zelin sve najbolje za svoju biljcicu.....

Zabrinuti Tata
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa sta ti stvarno mislis da ce drugi za tebe traziti shemu te prigusnice i upaljaca

samo da bi tebi to spojili ?

pa da si samo dvije slike uploadao vec bi bilo spojeno !

ako jesi negdje, my bed...ako nisi

onda to napravi .

pozz
 
12.03.2008
4
0
0
46
bravo biseru, mislis da nisam doso vec tako daleko?!

dvije razlicite su seme, i znam ih citati! neradi ni ovako ni onako!

Ali sve pet,i u medjuvremenu sam proso sve moguce kombinacije, i neradi!

svejedno hvala na (ne)pomoci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.