Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.03.2008
4
0
0
46
u pravu si, evo slike, pa da vidimo jel znas nesto malo vise od filozofiranja:))

mail

mail


tnx:))
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Za tako neshto postoji tema na forumu... Jel je toliko teshko samo prelistati forum???
 
12.03.2008
4
0
0
46
burajz jesam, nes vjerovat:)...mozda ti meni ucinis uslugu i probas samnom rjesit taj problem, mozda ti nesto nades...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ramone je napisao(la):
evo ja cu postaviti jedno pitanje.
naime, skiija san citavih par stranica o uzgoju i procita i prostudirao san sve, al neke stvari nisan razumija.
uglavnom, posadija san 2 dobre sjemenke pije 2 dana.
stavija san ij u casicu od jogurta i prikrija vlaznon maramicon..
danas kad san pogleda, jedna sjemenka je bila izgubljena, dok je druga pustila malu bijelu klicu..
klica ide u zemlju i sve je ok.
iman dobre uvjete. u mojoj sobi joj je toplo i ima sunca, jer u dalmaciji je sad vec skoro proljece..
pitanje je sljedece.........
sta da sada radim??? kako cu se dalje brinuti o njoj i sve to, bar dok ne izrastemala stabljika i prvi listovi..
kad cu je presaditi i o kojim to klonovima svi pricaju....

znam da e debilno i sve, ali molin vas uzmite u obzir da je ovo moje prvo namjerno uzgajanje...
namojte me molim vas izbacit sa foruma zbog ovoga pitanja, ja samo zelin sve najbolje za svoju biljcicu.....

Zabrinuti Tata

Ti ili loše čitaš ili imaš problema sa razumijevanjem ...
Ajde reci nam šta si pročita i di si to pročita ?

Jebate, opet najezda gremlina ... a za ne falit, svi imaju istu shemu, shatro, 'sve sam pročitao' :pat:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
LJUDI KORISTITE SEARCH... SVE VEC PISE NA FORUMU!!
Pitanja su rezervirana za nesvakidasnje stvari i malo problematicnije slucajeve. Ako treba 5 puta provjerite razne kombinacije na search prije nego dodjete tu postaviti pitanje.. ustedit cete
vremena sebi i ostalima.

Uz desetke dokumentaraca, stotine topica, forumski search i google zbilja nije tesko doci do prave informacije.
 
28.08.2006
5
0
0
a procita san na forumu ( ovome forumu ), nesto ka vodic za unutarnji uzgoj ali nije objasnjeno sta da radin nakon sta klica izade....
a sad se vi smijite....
 
12.03.2008
18
0
0
37
Nabavio sam neke kulturne ploce na izgled,od mediapana 118x50 x 4komada imam sper za gornji i donji deo boxa kupio sam belu boju i protiv pozarni lak koji se nanosi posle bele boje,unutra bi ubacio HPS Sylvaniu 600w imam ventilatore od 12cm,8cm i jedan od cinimi se da je od 4cm,unutra bi drzao do 2 biljke,DA LI JE DOSTA VENTILACIJE I DOVOLJAN PROSTOR ZA 600W?I KAKO DA NAPRAVIM DA SE NAJMANJE OSECA U DOBA CVETANJA?Onaj stari orman sam izbaci jer je odvratan a od ovog mogu tako da napravim da izgleda kap ormar sa fiokama!!!
NEMOJ DA MISLITE DA SAM LENJ PROCITAO SAM 70% FORUMA
Ako moze i ako nesto fali recite to i to,ako ne moze,ne moze i cao!!!
:leafblunt:
 
12.03.2008
18
0
0
37
Doktor mi svaki put pomogne da cu uskoro da batalim sve i tako!!!

Brate ako mozes lepo mi reci sta da radim da znam nebi pito ako ne nemoj bezveze pisati!!:thewave:
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Malo ti je to prostora za lampu od 600W.Mozes da napravis box 120x120.Za taj tvoj prostor bi ti i jedna od 150W bila dovoljna.
 
12.03.2008
18
0
0
37
118cm bi bila visina boxa 50sirina i 50dubina,koje su to CT lampe i kakve su halugene lampe,kaze mi prodavac da ako ih zavrcem a utikac u uticnici da cu osetiti cudan ukus u ustima,i dali moze u grlo od HPS-a neka slabija a da nije HPS
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
CT ti nisu lampe nego skracenica za cool tube...
halogene lampe su ti dobre za vegetaciju,ali ako ne mislis uzimat i hps za cvjetanje uz hlogenu uzmi samo hps(ili ju vec imas)...
i nemoj da ti pada na pamet sarafit po sijalici dok je taj cjeli set ukopcan u struju...ne zelis provjeravat to kaj ti je prodavac reko...
a u grlo od hps-a moze druga sijalica,ali samo ako joj je navoj e40....posto su grla univerzalna....

nhf ali,sve ovo si mogo saznat pomocu search opcije...i googla.... :icon_mrgreen:
 
12.03.2008
18
0
0
37
@hashberryboy hvala na pomoci!
imam Hps od 600w ali mi dimenzije boksa nedozvoljavaju da stavim unutra 118cm visina 50cm sirina i dubina malo za 600w a nigde ne mogu da nadjem slabiju naj slabiju sto sam naso je od 400w a zao mi je ove sijalice nije radila ni 40sati,dali bi mogo da ubacim 2 halogene
i par teslinih sijalica crvene boje u fazi cvetanja ili da mi bude to za vegetaciju te halugene a posle ce da otopli pa da izbacim na terasu koja je vecim delom dana na suncu!!!
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Zašto se toliko zezaš oko sijalica kad već imaš hps,a samo je problem veličina boksa.Pa napravi veći boks,lakše je naći više šperploče nego sad halogenke i crvene neke i šta već.Nabavi letvice i šperploče i pukni lipo metar ipo dva visine i kvadrat i nešto baze,stavi taj hps,montiraj ventilatore i miran si.
E i nemoj halogenke stavljat ako ti je struja faktor jer troše ko lude.E i manje pitaj a više razmišljaj praktično jer mi se čini da nekako nisi siguran ni za banalne stvari da li su ispravne,nije to ništa komplicirano.sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.