Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
balcan_smoke je napisao(la):
manja je razlika u doziranju gnojiva u odnosu na ostale hydro tehnike
inače aero sistem za ovo ništa lakše
mala potapajića akvarijumska pumpa
na njoj nastavak jedne kratke cijevi
ili raspršivač vode ili da se cijev ili crijevo ugriju i zavare kliještima
pa iglom probušiti rupu
e sad glavni trošak je na mijerne instrumente
to košta,ako se uzmu jeftini,to tek košta

ovaj bubanj nije hydro vide mu se saksije

Kako si ga objasnio u 3 reci stvarno izgleda ko da nema nista lakse od aeroponica
 
07.05.2008
4
0
0
37
sastavio sam grow box od PC-a, zemlja je kupovna, biljke su zasad u casama od jogurta i tek su proklijale(prije par dana) e sad jedna se izduzila podosta tj nekih 3cm a tek je iz kostice izasla s mala 4 listica lampa je dosta blizu al se bojim to spustat jos vise posto su jos slabe i krhke pa ako mi netko moze rec koliko se cca biljka izduzi inace...
...nemam podatke o sorti posto sam to dobio od frenda koji je kod nekih ljudi doma pusio njihov domaci prejeben skunk pa su mu udjelili sjemenke...
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
ma ona ti se izduži kad traži svijetlo, stabljika bude potpuno bijele - bijelo/prozirne boje i visoko raste, tj u startu naraste par cm... kasnije ti sve ovisi opet o kolićini svijetlosti i vrsti vutre
koje lampe koristiš i koliko blizu biljci napiši
 
07.05.2008
4
0
0
37
lampe su 2 * 100W stedne jedna je gore na vrhu kucista a druga je na jedno 5-6 cm od biljki... tek su nikle i nekak brijem da nema razloga za brigu al pitam da ne sj*** prvi grow.... a sto se stabiljke tice ona je neke zeleno smedje boje s bjelim dlacicama po sebi
 
20.01.2008
19
0
0
38
drugari,moze pomoc? Biljke su mi sad u 55 danu cvetana,pre par dana su pocele da se ponasaju cudno,vrhovi im rastu kao da su u veg! Zbog cega?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ili ti je zalepio tajmer kao meni jedan dan pa ni nemas mracni period!!!
Ono kontas da im ne remetis san pa ne otvaras box a ono pici svetlo sve u 16 i tada!!
Proveri i to jer bi na ovaj nacin kontam vratio u vegetaciju mada je za to potrebno nedelja dve neverujem da toliko vec pici svetlo ali aj znaj!!!
Sta drugo! Vidi ti najbolje znas sta radis!! KAzi nam pa cemo ti pomoci!!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo čitam sad tu okolo i znam da uz hps uvjek ide prigušnica i starter ali ja nikako da skontam šta rade te dvije stvari, za šta služe, pa ajte mi kažte
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
prigusnica - smanjuje oscilacije struje iz gradske mreze i salje kontinuiran napon u zarulju koja bi u protivnom riknula. Takve oscilacije mozes primijetiti na obicnoj zarulji kad dodje do pada napona, s tim da su te oscilacije mnogo cesce i manje kad ih nevidis, al uvijek prisutne.
starter - znam da kod neonke os sluzi za prvo provodjenje struje kroz cijev dok se plin ne upali, a nakon toga plin provodi struju. Funkcije je vjerovatno analogna kod hps-a

ak sam fulo, ispravite me.
p'n'l
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
daj nam tvoje mogucnosti ,koliko prostora ? koji dio gajbe? koliko biljaka? itd.....

kako da ti napravimo shemu kad neznamo cime raspolazes.:eek:hno:
 
18.05.2008
2
0
0
41
2m visina 1,5sirok 190dugacak. Imam staru nemacku kucu leti je debela ladovina a zimi poprilicno toplo.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
najbolje bi bilo da otvoris temu u dnevniku uzgoja pa tamo lijepo popises sve elemente i onda postavis pitanja. Pa ce ti ljudi lakse moc pomoci...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Farmer je napisao(la):
prigusnica - smanjuje oscilacije struje iz gradske mreze i salje kontinuiran napon u zarulju koja bi u protivnom riknula. Takve oscilacije mozes primijetiti na obicnoj zarulji kad dodje do pada napona, s tim da su te oscilacije mnogo cesce i manje kad ih nevidis, al uvijek prisutne.
starter - znam da kod neonke os sluzi za prvo provodjenje struje kroz cijev dok se plin ne upali, a nakon toga plin provodi struju. Funkcije je vjerovatno analogna kod hps-a

ak sam fulo, ispravite me.
p'n'l

Mislim da će ti stvari bit jasnije ako baciš oko na ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_ballast

@ŠŠ
Tebe ima da bijem, toliko godina zajedno, a ti pitaš ovakve pizdarije. :family1:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.