Pitanje u vezi testa na THC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ja sam redovan svakodnevan pušač unazad 20 god i isto tako radi posla radim svake godine test na droge i iz osobnog iskustva mogu reć da je potrebno 45 dana apstiniranja da test na urin bude ispod granice pozitive (znači ne skroz negativan) , sa tim da na meni masti ni m. U nekim slučajevima ostaje i do 90 dana. Za čiščenje uz obilate vode i vježbanja dobro dođe i prirodan sok od brusnice. Par dana prije testa nije poželjno imat bilo kakvih aktivnosti da ima što manje sagorijevanja masnoća.
Što se tiče nalijevanja vode 24 sata prije testa to u nekim slučajevima uspijeva, meni uspjelo jednom, ispao negativan nakon jednog dana nepušenja, ali test nije prošao glatko, morao sam ponavljat par puta jer navodno "nešto" nije valjalo.. tako da dan danas nisam siguran da li sam taj put bio pušten na "lijepe" oči. Navodno vitamin B12 može prikrit razvodnjenost urina jer ga konzumacijom obojate.
Što se tiče detox pića treba znat najprije kako ona funkcioniraju, oni sigurno te ne riješavaju thc-a ali uz pravilno korištenje mogu pomoć zamaskirat thc na testu.
Evo jedan recept gdje možeš ubacit taj svoj detox kit, počet bar 2 tjedna prije testa:
- Exercise and stay hydrated
- Eat a high fiber diet with possibly adding some metamucil to help keep the bowels moving.
- 3 days before the test switch to a red meat high fat diet and quit exercising
- Drink 36 ounces of gatorade(or detox kit) the morning of the test
- Pee 3 or 4 times before the test
- When taking the test
- Pee a little in the toilet first
- Pee 2 ounces in the collection cup
- Pee the rest in the toilet.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Juli

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Zdravo svima! Nova sam na forumu, nisam stigla bas da se upoznam sa pravilima i nemojte mi zameriti zbog toga. Dugo sam pusila travu, a imam jako malo vremena da se ocistim i strah me je da necu uspeti... Meni je zaista hitno potreban odgovor u vezi preparata "Fast THC Marijuana Detox Kit (Extra strong)", ako iko zna bilo sta o tome (da li pomaze i kako se moze nabaviti), molim vas pomozite mi. Unapred hvala!
Ukucas bas to sto si stavila pod navodnike u google.com search i sve ce ti se samo kazati
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Danas je na poslu proveden test na thc, na kojem sam bio pozitivan. Zanima me jel postoji mogucnost otkaza zbog toga? Poslali me doma i rekli da ocekujem poziv direktora sutra
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Pa ocito da postoji mogucnost jer inace nebi testirali. Tesko da testiraju u informativne svrhe.

Neki lijekovi mogu prouzrociti false-positive test pa se mozes probat izvlacit na tu pricu ako proucis koji ljekovi i smislis neku pricu.... al mislim da to nece proci. Ja bi se konzultirao sa svojim advokatom i pitao sa savijet.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ulje od konoplje takodjer kojeg mozes kupiti u skoro svakom vecem ducanu...i u svakom ducanu zdrave prehrane. Pise na skoro svakoj deklaraciji da moze prouzrociti THC pozitivan test.

Diskriminacija ili nije..... slicna prica je sa dregerom i alkoholom na radnom mijestu.
Kao sto rekoh.... savjetuj se sa advokatom.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Da, ali zar mi moze dati poslodavac otkaz na osnovu tog testa. Naime, nisam samo ja proveden u testu, vec nekoliko ljudi s kojima rqdim.

Kada je teat obavljen, rekli mi da idem danas doma i da ocekujem poziv sutra sa danjim ishodom.

Zato trazim od nekoga tko ima iskustva s time, kakve sankcije me cekaju, jer otkaz na osnovu urin testa na thc je malo... Paradoksalan

Alkohol i thc nisu ista stvar. Thc ostaje u tijelu i do 90dana
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
To ti je u americi recimo učestal problem. Po njihovom zakonu legalno je medicinsko i rekreativno korištenje kanabisa, ali ukoliko si zaposlen bilo gdje imaš iznenadna testiranja na mjesečnoj bazi koja rezultiraju otkazima. E sad mnogi su se počeli buniti da oni nisu napušeni na poslu, ali su opet bili pozitivni i dobili otkaz. E onda je neki lik osmislio THC tester koji očitava unutar proteklih 4 sata, i potpisao neki predugovor sa farmaceutima i ima da se obogati.
Mene testiraju jer radim za trovače i razvozim njihove otrove, to je više manje normalno. Kod mene u firmi kad je netko pozitivan ide momentalni otkaz.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ovo ne cudi uopste. obzirom na krizu u svjetu i manje posla u nekim poduzecima trazit ce bilokoji razlog da se rjese viska ljudi.

jel taj test pokaze poz/neg ili da i nekakve kolicine?
kao sto je neko napiso vec, brasno od konoplje, ulje od konoplje, proteini od konoplje,... se vec svugdje mogu kupit. ja ih konzumiram na dnevnoj bazi.

nazalost mnogi kao i ja, nemaju pare za uzet advokata koji ce to kvalitetno rjesit.

@smokey sretno i javi rezultat
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Lik i hzzo-a bio tamo i one testere na kap imao. Samo da sam na thc jedino pozitivan, ne i kolicinu. Zadnji put sam vario prije tocno 26h.

Zato me i zanimaju mogucnosti, jer sam morao ostaviti sve vezano s poslom u kadrovskoj i otici doma dok me direktor ne nazove sutra.

U slucaju otlaza, jedino me zanima jel imam pravo na tuzbu za diskriminaciju i povredu privatnosti, ali to moram sa odvjetnikom danas vidit
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ulje od konoplje koje možeš kupiti u apoteci a takođe brašno i proteini se prave od sjemenki industrijske konoplje koja u samom cvijetu nema ni 0,2% thc-a tako da govoriti o tome da možeš od toga piti pozitivan je priča u prazno. Jedino se možeš vaditi da si bio u nekom zatvorenom prostoru ili autu gdje se pušilo pa si tako ispao kolateralna šteta. I ta priča je providna al eto. Direktor mora da je neki vutro mrzac pa je odlučio da sprovede test upravo da se riješi ljudi koji konzumiraju. E sad koliko imaju pravo to da rade jer u principu ono što ti radiš u privatnom životu tiče se samo tebe. U zemljama gdje je kanabis zabranjen nije nelegalno biti naduvan osim ako ne upravljaš motornim vozilom. Ti si bio pozitivan na test koji se sproveo na poslu i u njihovim očima si ti još pod utjecajem thc-a i ne možeš dokazati da si pušio prije nekoliko dana ili prije nekoliko sati. Šta hoću da kažem, teško možeš ispraviti krivu Drinu i vjerovatno ćeš iako je to ružno reći dobiti otkaz jer je to i bio cilj testa. U svakom slučaju posavjetuj se sa advokatom i vidi šta će ti reći.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Znam da je apsurd, ali već sam objasnio kako to ide. Ne interesuje njih jesi li ti bio naduvan na poslu ili si duvao par dana prije. Kada budeš pričao sa direktorom traži da ti da dokaze o tome kako si bio nesavjestan u poslu. Pitaj ga da li ti obavljaš svoj posao kako treba. Može ti ići u korist ako si zaista dobar i savjestan radnik i u slučaju da radiš i bolje od onih koji nisu bili pozitivni. Pitati ga da li njima treba dobar radnik ili šta? Mislim možeš pokušati. Ali još ako su javno proširili informaciju na poslu da si pozitivan na thc to je već narušavanje privatnosti i zbog toga ih možeš tužiti. Mislim da sve te firme seru kada to rade, pa majku mu nije Pentagon ili Bijela Kuća. Vlasnik ili neko iz uprave mora da je veeeelikiiii vutromrzac.
 
Poslednja izmena:

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ja mislim da bi trebao biti rok kusnje kao i kod alkohola, a ne otkaz direktni.

Radim u toj firmi vec 10godina i nikada problema, prvi 'problem' do sada. Nadam se iskreno da ce se tako i konstatirati. Jedini problem je jer je to firma od 1400 ljudi... Covjek manje, nebitno
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Problem je u tome što su ljudi tolerantniji na alkohol. Možeš piti koliko hoćeš van radnog mjesta s tim da dolaziš trijezan i savjesno obavljaš posao. Ako ne obavljas posao savjesno pio ti ili ne, pušio ili ne slijede sankcije. Ukoliko neko dođe na posao u vidno pijanom stanju ili čak miriše na alkohol poslodavac može tražiti testiranje na alkohol. Sve zavisi da li je taj direktor ***** ili ne. Kažem ti ima nekog povoda i razloga zašto su sproveli taj test na kanabis. Ako je dobar posao vjerovatno traže prostora da uvale neke svoje ljude po familijarnom kodu. Nisi mi rekao jesu li javno objavili informaciju da si pozitivan? I znaš li da li je još neko bio pozitivan? Ipak firma od 1400 ljudi, nemoguće da nije bilo još pozitivnih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vutricaboy

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Kolko ja znam jos dvoje, i nije javno objavljivano. Decko iz hzzo-a je rekao da thc ostaje u tijelu dugo vremena od pusenja, ali nije mi rekao nista osim slegnuo ramenima na njihovu reakciju. Ciljano je bilo bas na određene ljude... najgore je sto cu ja i jos njih par posluzit za primjer i od sutra vjeroajtno se nece vise nitko nikada u toj firmi testirati...
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Pretpostavljam da je u pitanju neka reforma u firmi. A u mokraći ti ostaje 15-ak dana, a u krvi do 7-8 koliko ja znam. A očekuj svašta, sve zavisi šta spremaju i šta im je cilj toga. da li da markiraju te osobe ili prave čistku. Možda sve ne zavisi ni od direktora već je i on dobio naredbu od generalnog ili predsjednika. ne znam već kako to kod vas funkcionira. U svakom slučaju bio si pozitivan i to je činjenica. Apsolutno će biti ono što su već naumili s tim testiranjem tako da malo šta možeš uraditi osim posavjetovat se sa advokatom. Vjerovatno ćeš ići na taj informativni razgovor sa dišom. Ne možeš nijekati da pušio jer će svaka priča biti providna, ali ako si dobar sa direktorom bar ćeš donekle moći otvoreno pričati sa njim. I kako sam shvatio samo su neki testirani.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
bas je bilo ciljano, svi koji su testirani su bili pozitivni na nesto. i nema razgovora sa disom, samo ce mi sutra javiti jel se vracam delat ili ne... koliko sam skuzio indirektno, ne moram se nadat pozivu na posao natrag... osobno znam ljude po koje je hitna fdolazila nba posao jer su padali u alkoholnu komu i svaki drugi dan imali 2.0+ promila u krvi i jos uvijek rade tamo, ali ovo je veliki taboo.

kolega je isto tako dobio dreger na poslu i napuhao, ali nije dobio otkaz, vec je poslan na ljecenje...