Plantella Balkonia

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
Prvi put da sam kupio tu plantelinu zemlju za balkonsko cvetje i zanimljivi problemi, od 4 klona 2 su počela žutit, ova druga 2 su ok. Kao i sve ostale privukao me sastav zemlje.. moguće da je prejako? S druge strane imam jedno 10 biljcica iz sjemena, 8 no name i 2 critical jack-a. Rastu lijepo i sretno zasad. Razmišljao sam kod presađivanja pomješat sa teramagmom. Najviše se bojim da mi critital jackovi ne propadnu. Do sad sam uvijek bio na teremagmi i nikad problema.
 
23.12.2015
62
37
18
35
Stara tema, ali da iznesem i ja svoje iskustvo sa ovom zemljom.
Imam tri biljke, u jednoj je Plantella Balkonia. Dve su ok, a ova u kojoj je Plantella počela je da žuti. Prvi red listova je požuteo, pomislio sam da je zbog temperature pa sam to regulisao. Ali sada je i drugi red listova počeo da bledi, ne bih posumnjao u zemlju da nisam naleteo na ovu temu i pročitao da su i drugi imali sličnih problema.
Biljka stvarno brzo napreduje, čak brže od drugih ali mislim da je zemlja prejaka. Odradio sam flush pa ćemo videti šta će biti.
Ne kažem da nije kvalitetna ali mislim da nije za uzgoj kanabisa. Možda u nekom mix-u.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ja je koristim i zadovoljan sam nemogu reci da je najbolja jer sam koristio samo nju i florabelu
ali mi je bolja od florabele.
plus iste je marke kao gnojivo koje sam koristio hihi.
nisam imao potrebu da koristim gnojivo za vege jedno 20-25 dana tek je tad pocela biljka da zuti.(25L pot)

3 biljke sam imao pod 400W i dobio sam oko 200g suhog(bez boksa svjetlo je bjezalo na sve strane i par puta mi se sprzila jer je grlila svjetlo)
 
13.01.2012
26
71
13
meni se isto s njom javljaju žuti listovi već u ranoj fazi kod razvoja mlade biljke. Danas sam presadio u substral pa ćemo vidjeti. Plantellu sam našao za nekih 25 kn 20 litara a substral je 90 kn 60litara. Iskreno mislim da je balkonia nekim sortama prejaka u razvoju.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nekim sortama je malo jača u početnoj fazi, meni je isto žutilo lišće u startu s njom. Neke je skroz ubila a one koje su preživjele su nastavile dalje bez ikakvih problema. Kod mene košta 45kn 70 litara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
23.12.2015
62
37
18
35
Prejaka je za start ali više od mesec dana neće biti potrebno gnojivo. Vege lagano bez kapi, samo lagano na vodici.
 
28.02.2016
5
0
1
39
Ja iman tri biljke u balkoniji vec dva tjedna i zdrave su skroz. Ali san ih prisada u nju kad su imale misec dana jer san smatra da je ta zemlja malo prejaka za pocetak sta san i vidia po komentarima. Po meni je dobra ali kad biljke malo narastu. I u tih dva tjedna su bas puno narasle.
 
03.05.2015
64
97
33
51
mogu li pomiješati plantellu balconiju sa obicnom zemljom da ne bude pre jaka za klijanje biljaka? 60 % plantelle 40 % obične ne gnojene zemlje iz bašte
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
naravno da mozes, jedino bi trebalo mozda malo sterilisati tu bastensku zemlju ako nisi siguran koliko je cista, mislim da ne navuces neke nemetnike u taj mix ako je za u posude
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nikolaus

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kako da ju steriliziram ?
"Sterilizacija zemlje
Za sterilizaciju zemlje u kućnoj radinosti trebate metalnu posudu, aluminijsku foliju i termometar. U posudu stavite sloj zemlje debljine do 10 centimetara te posudu prekrijte aluminijskom i stavite u ugrijanu pećnicu na temperaturu oko 100C na nekih 2 do 3 sata. Kada se dobro ohladi možete ju koristiti."
mislim da ne treba drzati bas 2-3 sata, niti ti treba termometar u rerni. verujem da je ok i manje, al malo je propusti kroz rernu koju namontiraj na 100C pa onda mixaj sa vlaznom kupovnom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and nikolaus
04.03.2009
88
175
33
34
@No Joke tako je plantella bio start mi se pokazala vrh za prva tri tjedna kasnije sam promjesao sa terra magmom i sve je :thumb: :) probao sam i ovu od composane https://image.hagebau.at/web_detail...ei-40l--1_1_CSBIO_Universa_D_2014_neutral.jpg skupa je ko dragi kamen, kad sam ju otvorio izgledala je ko sumska zemlja sa grancicama unutra, iste biljke su u njoj bile malo svjetlije nego u planteli bio,obicnoj composani za sadnice i terra magmi. Ali sada jako dobro rastu i lijepa je boja lista.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
sad sam pronašao tek da od balkonie gore mlade biljke. Napravio sam omjer zemlje plantella balkonia 40%, Platella bio start 40% i 20% kokosovog tresete. Da li je to opasna doza za proklijale automatike? postoji li mogučnost gorenja?
 
Poslednja izmena: