<plants love combo light>

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Captain's log No. 2
jos jedan projekat je u fazi realizacije,pronasao nekoliko semenki od proslogodisnjih biljki,nadam se da su menke od dve bijke koje su bile bas dobre, tj. nadam se da su sve od jedne koja je razbila sa urodom i jacinom.Znaci nisam 100% siguran sta sam posadio al' sta je tu je..time will tell
oprema:1.kombinovana svetla za veg.,150W MH(4200K) u pratnji 2x30W+2x26W CFL(6500K)
2.orman V140xS90xD60
3.PC ventilatora 120mm x3,trenutno samo jedan je instaliran kao mesac vazduha izmedju saksija i svetiljki i vodjen je elektronskim termoleguratorom ,pali se na 23C u gornjoj tacki boxa
url=http://postimg.org/image/o1yu8cc2x/]
CAM00398.jpg
[/url] drugi ce biti postavljen na gornjoj ploci boxa i imace DIY ugljeni filter i treci ce biti ubacivac svezeg vazduha za sad samo pasivno
4.saksije napunjene sa po 10L Floragard blumenerde pomesane sa 1L Carobne zemlje
Nakon klijanja 6.dana zivota presadjene mlade biljke i nakon jednodnevnog zastoja krenule sa habitacijom u velikim saksijama ;)
Pre toga kada su bile 3 dana stare dobile odmah high stress trening
url=http://postimg.org/image/le9dxzj1l/]
CAM00380.jpg
[/url],
naime prvi pravi listici su pazarili pregrevanje sa MH sijalicom zbog blizine,nakon toga pomerio MH na vecu visinu i dodao ispod CFL-ke

zalivane su kontrolisanom vodom PH 6.5 -0.75L sa 10ml slavola jedan dan nakon presadjivanja,pre dva dana dobile svaka po 1L
vlaznost vazduha nije kontrolisana samo je postavljena jedna posuda sa vodom u boxu
10.dan

 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Sretno flip.U pravu si da vole combo svijetlo :) kad odes u cvijetanje svima nam je poznato da se krenu sterchat biljke,ali ja sam isto tako ubacio bar cflova plavog spektra 80w tocnije i odma je krenilo sa dank rastom i smanjio se strech :)
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
hvala,verovatno ce mi trebati i vise od toga posto je sve jako neizvesno
samo da dodam da planiram za cvetanje takodje combo CFL i HPS 150w ako uopste budu lepsi pol :)
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
0Owerdoze0 je napisao(la):
kad odes u cvijetanje svima nam je poznato da se krenu sterchat biljke,ali ja sam isto tako ubacio bar cflova plavog spektra 80w tocnije i odma je krenilo sa dank rastom i smanjio se strech :)
pa zar ne bi trebale da se smire u nekoj meri sa rastom u cvetnoj fazi?
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Smire se tek nakon 2 tjedna cvijetanja,prvih tjedan dana ce ti se pocet dosta izduzivat zato ti preporucam da ubacis plavog spektra tokom prvih tjedana cvijetanja.A tek nakon 2 3 tjedna ce ti krenit sa slaganjem kaliksa pa pumpanjem.
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
znaci kad budem hteo da ih switcham na 12-12h za cvetanje sa HPS da ostavim jos 10ak dana u kombinaciji sa 6500K CFL,a posle i njih zamenim sa 2400K?
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Tako je,mislim probaj ti i bez plavih :) dosta ce se strechat ali ja cim sam stavio odma mi je zaustavilo toliko strechanje,ne kazem da je doslovno stalo ali je hebacki usporilo rast.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
to sve je mogla dualspectar lampa zamjenit.....mislim ljeto je tu,vručine,ni ta tri ne pomažu kad je u hladu 35 ;) sve u svemu sretno...
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
sve trenutne sijalice i prateća elektrika je nabavljena za 0e tako da mi je trošak trenutno samo struja ,a posle cu morati kupovati šta vec mislim za cvetanje, stoji spreman i kupatilski 100mm vent ako baš zagusti samo malo je bučan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Imo sam dualspectrum HPS od 250w i da ti budem iskren nikakvi plavi spektar ja nisam tamo vidio.Full narandasto svijetli znaci crveni spektar,bila je samo jos neka bijela cjev unutra i nije uopce svijetlila...Sad dal je to kvar cisto sumnjam jer je HPS bio nov.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
hehe tvoje oko to nevidi....jel i na suncu vidiš plavo? tu je i plavi spektar,vegetira jako dobro možda je jačina problem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: metalmaniac

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pošto su spoljašnji uslovi u toku ovih dana dozvoljavali malo smo se sunčali i u isto vreme štedeli el.struju,a lepo kaže naslov combo light :dada



Zalivene sa po 1L korigovane vode+Slavol,a 20.dan prvi put dobile po 5ml Substral Vital Aktiv u 1L vode

20. dan vegetacije
niža i primetna Indica genetika


malo višlja i primetna Sativa genetika


imamo i bebu(seme iz heda proslogodišnje najbolje,tu sam 100% siguran sto se tiče porekla)


kod starije dve primećuje se dve potpuno različite spoljne fenotipske karakteristike,videcemo kako ce se treća razvijati dal kao Sativa domin. ili Indica

... do narednih 10 dana pozdrav
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
prošlo je 10 dana i noći,što mu dođe 30 dana vegetacije u jako nestabilnim klimatskim i mikroklimatskim uslovima.
Naime biljke su kao što slike kazuju žive ali imaju neke ožiljke iz rata,sve je bilo super dok im nisam pomerio vent (koji je duvao na njih) tako da ih nije više pomerao pri duvanju već samo vrteo vazduh,i onda kombinacija užasa od niske vlage+hot spot na lišću od MH+narasle toliko da je verovatno i bilo prevruće na toj udaljenosti od lampe(stradala višlja od dve),tada kreću vratolomije sa sunđerima,krpama,posudama,pa ukljucio i neki ovlaživač(toplom parom) i ujedno mi radio kao grejač hladnim noćima ali brate to je još 175W tako da je sad van upotrebe,stanje se stabilizovalo kad sam nalio vode na poklopac od bele kante i veliki sunđer potopio, a vent. namestio tako da duva i na sunđer i u isto vreme da talasa biljke.Danas tek nabavio higrometar pa ću imati bolji uvid u mikroklimatsko stanje boxa.Bio mi i neki nametljivac u boxu pa mi pojeo malo lišća na jednom mestu,posle ceo box dobio tretman 5 Chilli paprika+beli luk u prahu+kopriva u 2dl vode odstojalo 36 sati pa u prskalicu,sve bazdi na beli luk u 3 lepe mat... epilog je da nametnika nema mada sam ja to i na ružama isprobao i nijedna buvica se nije pomerila sa mesta,a ja ,malo je falilo da se ugušim dok sam špricao po boxu i biljkama pa još kad se uključio i vent. ajaaaooooo :samoubi:
Za 10 dana zalivene 2x
prvi put 07.04.----2,6L+50ml Slavol+4ml Sirće 9%=Ph 6.5
tada biljke bile 14 i18 cm visoke
drugi put 12.04.----3L+21ml Substral Vital+4ml Sirće 9%=Ph 6.5
Juče 13.04. uradio LST na višljoj biljci da je izjednačim sa drugom ,čisto da svetlo bude na istoj razdaljini
danas prebačene na 12-12 režim da vidim jesu li "one" ili "on" pa dalje ćemo da vidimo,mozda HPS i ne bude potreban xexe
metar pokazao danas 27 i 37cm visine
beba je zalivena posle....hmmm nemam pojma ali baš sam je namučio i mnogo se obradovala xD
ewo slike pa ...ako ima nekih sugestija ja sam spreman da saslušam




 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.