<plants love combo light>

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
ajaja-ja-ja-JAJA... u duhu ovih blagdana jedna biljoza pokazala svoja zeleno ofarbana JAJA(bar ja mislim da jeste)



brzo pitanje je dal posle vadjenja iste iz saksije moze kasnije u istu zemlju presaditi drugu biljku bez ikakve bojazni?

ova druga izgleda ovako za sada,nadam se da nece i ova da donese jaja

sta vi kazete ljudi ?
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
E u 3 lepe...ajd ovu drugu ostavljam jos dok se skroz ne otkrije,a sta kazete za tu zemlju u kojima rastu jel upotrebljiva kasnije?
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ako je isflushas od svih gnojiva sto ima u njoj onda je upotrebljiva,samo sto bi moro nahranit sa malo dusika i ostali elemenata i mikroelemenata ali u dozi za vegetaciju,i ph bi moro nastimat.Jedino sto bi ti ja predlozio je samo da isflushas dodas malo dusika i mjesas sa novom zemljom ako ti je zao bacit.
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pipi-pi-pi-pistile!

ipak sam dobio neku satisfakciju za trud za sada :)
juce prebacena na HPS 150W + 4 xCFL po 11W,dugo joj trebalo da se pokaze,predpostavljam zbog MH sijalice.
Ukljucen u igru jos jedan PC vent 120mm INtake,kad se gase svetla pokrivam gornji vent sa filterom tako da mi svetlo ne ulazi(tako sam napravio da se lako skida i montira)
Prosecna vlaznost vazduha pod svetlom je 60% dok je temp. oko 24C,kad se ugasi svetlo vlaga ide i do 95%,a temp. od 16-20 u zavisnosti koliko je napolju toplo.
Jednom zalivena u medjuvremenu sa 2L Ph6.5 + 60ml Slavola
Danas dobila 4
L vode koja je 24 sati bila tretirana vazduhom iz pumpe pa kroz kamen
Ph je oko 6.5(merim nekim posebnim laboratorijskim papirima sa koracima od 0.5)+14ml Crvene PLantele

Sijalica je odignuta od vrha biljke oko 30-35cm,ventilator je duvao na biljku direktno i to na gornju trecinu),sta to radim krivo pa mi fan listovi imaju te "opekotine"? molim za pomoc.
na nekim slikama se mogu videti






bebana mala je u kucnim uslovima, pre dva dana ubacena u 8L terramagme,takodje ima vidljive uvijene prve listice iz vremena kad je bila u boxu,posle toga kad sam je prebacio unutra,uvece bude pod neonkom,bila je i LED iskusila i CFL,a bila i pod direktnim suncem od tada nema problema,nesto u boxu jako hebe,nadam se da ce neko da mi "pokaze prstom" sta ne valja


 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
toliko mi ostalo u boci,a i mislim da joj ne skodi.
jedan edit :danas je dobila 4l,ne 2l.
takodje izdignut hps na 40cm,ubacio jos zemlje jer sam pri zalivanju primetio korenje na samo 1~2cm ispod povrsine
a neko bi mogao da mi kaze jel dovoljno udaljena hps lampa(cfl su vrlo blizu i dalje)
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pa nije frka za temp. ali zasto mi fan listovi tako izgledaju,da nije mozda taj reflektor od obicnog cinkovanog lima sto sam imao kod Mh lampe idiotski usmeravao? sad mi je drugaciji koncept reflektora skroz
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
pa izgleda da si je oprzio malo prehranom...mada lici i na nedostatak fosfora..
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Ne verujem da je uzrok hrana,je isto se desilo i sa malom biljkom dok sam je drzao u boxu pod Mh lampom,a pri tome nije uopste bila hranjena,jednostavno neki od uslova u boxu nisu uredu,dal je vlaga,razlika u temp. dan-noc,refleksija svetla,jednostavno jos nisam provalio
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
slike govore za sebe :shit:


nazvacu cu je HERMI-ONA! :rofl:
sta da cinim? da je bacam u out? koliko joj u out-u treba vremena da "sazri"?
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pa....za...hmm...ne znam,zao mi je jednostavno....al' k'o kanda ce pod noz
jako sam se skenjao :(
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
semke su od mojih proslogodisnjih domaja sto su bile u out-u,nasao par semenki ...pff
ostaje jos jedna,valjda ce Majka Prirode uslisiti moje molitve :)
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
ewo mene i mojih muka...salim se,nisam imao srca da secem Hermionu pa se bacih u skidanje jaja,bilo na svakoj nodi po dva para i jos po koje na grancicama,nakon par dana,uzmem i lepo skinem donje grane cisto da mogu lakse da ispratim dal se krije neko jaje, onako je bila guzva i teze je iskontrolisati.danas sam skinuo dva koja su bila bas poveca i ta su mi sigurno promakla jer nisam je kontrolisao vec 3-4 dana.Inace nema novih na mestima gde sam skidao :).
Primecujem da mi se zemlja u saksiji sporo susi,gornji sloj je na dodir i dalje vlazan iako je poslednje zalivanje bilo 4L pre 9 dana!
lisce dobija kandzast oblik-vrhovi na dole.
postavio sam i mrezu,pa cu pokusati sve grane da dovedem na istu visinu
Mikroklima u boxu:
Vlaga- pod svetlom 30-35%
u mraku sad ne konrolisem ali sigurno je visa
Temp. pod lampom na mestu gde su vrhovi 27-30 C
u mraku oko 15 C sa ventovima upaljenim,danas cu ih iskljuciti pa videti dal ima boljitka sa listovima
par slika:




 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ne kontam hemic je, i kad ga ustrojis sta onda? nema mi logike da biljka odjednom zensko postane i nastavi cvjetati kao zensko o_O
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ako su hermosi kao sto jesu,cepaj to i sadi novo,nejma od njih nista samo struju trosis bezze,a kad procvetaju za pravo onda neces imas takorec sta za duvat,provereno,a ti kako oš ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.