Pocetnik sam,trebao bi mi koji savet od iskusni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.07.2012
38
7
0
43
Pozdrav ljudi,
Pratim vas forum duze vreme i na njemu sam se najvise informisao o vutri,svaka cast na temama..pregledao sam dosta tema,ali mi se cini da nisam nasao odgovor na moje pitanje pa zato otvaram ovu temu,ako tema vec postoji,uputite me na nju a ovu zatvorite. :)
Odlucio sam da i ja zasadim biljcicu,stavio sam dva semena iz paketa,pridrzavao sam se upustva sa ovog fenomenalnog sajta,i klica je izbila na jednoj semenki,zasadio sam sve po upustvu.
e sada pitanje,da li smeta sto sam je zasadio u ovo godisnje doba,danas je 22.11.'12,planiram da biljku drzim u saksiji u kuci,drzao bih je na prozoru da bi imala svetlosti,jer jos nisam spreman da se upustim sa opremom(sijalicama,boxom,ventilacijom...)
U kuci mi je toplo i sunce je dugo na toj strani gde je i prozor. Zamolio bih Vas da mi odgovorite i date koji savet sta i kako da radim,imam neki osecaj da ce mi uspeti biljka :p pa cu ubaciti i slike,Veliki Pozdrav
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Smeta. Ciklus dana je pre kratak. I biljka ce ti pocet sa cvijetanjem vrlo brzo. Takoder ce rast u vis i nece se moc drzat sama.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
tema vec postoji...nalazi se u svakom dnevniku uzgoja

ako zelis growat nesto indoor onda ti treba prostor i uvjeti za uzgoj...bez toga ne ide
kakav prozor jbt...pa 11 mjesec je?
mimoisao si i proljetnu i jesensku ravnodnevnicu...a ceka te zubato sunce...okani se corava posla
ako nemas ono osnovno bolje se ne upustaj u to jer ces samo izmucit biljcicu
 
16.07.2012
38
7
0
43
Hvala,
A da li bi mogao da uzmem osvetljnje,pa da je drzim u sobi bez boxa?i koje bi osvetljnje bilo najbolje ? hvala na odogovorima
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
ak ces jednu biljku, ogradi neki kutak u sobi, uzmi si 4 stedne zarulje od 23 wata, 2 uzmi crvenog, 2 plavog spektra. To ti je ok i nije nista komplicirano.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
sava0000 je napisao(la):
Hvala,
A da li bi mogao da uzmem osvetljnje,pa da je drzim u sobi bez boxa?i koje bi osvetljnje bilo najbolje ? hvala na odogovorima

kupi na pijaci ono sto se stavi u auto da zastiti od sunca istrument tablu umotaj u krug i dosta je.lampa je najbolja hps zve zavisi koliko imas kesa
 
16.07.2012
38
7
0
43
da ne bi propala biljka,odlucio sam da se malo potrudim oko nje,obezbedio sam ormar u koji bi je smestio i stvaio osvetljnje,te stedljive sijalice sve 4 odjednom da stavim ? Hvala vam na odogovorima,pokusacu da prevrnem sajt za sve sto me interesuje,a ako nesto ne nadjem,ponovo cu vam se obratiti.Hvala :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
sava0000 je napisao(la):
... te stedljive sijalice sve 4 odjednom da stavim ...

naravno, pa kako si drugacije mislio, ajd zaviri malo i u dnevnike uzgoja, mozda dobijes ideju i nesto dodatno naucis
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
A da mi maknemo sve sticky teme i ovake zaheftamo!? Ebeš mi sve ako nebi bilo bolje tako :icon_lol:
 
16.07.2012
38
7
0
43
Dobro ljudi sto ste na kraj srca,pocetnik sam i na forumu,zamolio sam lepo da ne zamerite.Mozete obrisati temu,dobio sam odgoovr koji mi je trebao.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
da, al tako dodje svako i svakom svaki put kacimo iste linkove, zar je tesko malo vremena potrositi citajuci forum, lako je sada dobio sam sta sam hteo, brisite... al mozda neko bude hteo isto, pa nek procita ovo... uz to, forum i jeste tu vecinom za pocetnike, da citaju i nauce, a ako nen nadju sta ih zanima da pitaju, ali ne da pitaju nesto na sta odgovore mogu naci u zaheftanim temama, nadam se da se razumemo
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
rece lepo z&n ono o santimetrima i donjem delu ledja...lol
daj,jos kaze 'imam osecaj da ce mi biljka uspeti'...
no comment....
sad si je prebacio u orman,a ventilacija?
da ne nabrajam dalje,bez ljutnje drug al' ja imam osecaj da ti NECE uspeti...

sretno!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
sava0000 je napisao(la):
Dobro ljudi sto ste na kraj srca,pocetnik sam i na forumu...

Ma ne sekiraj se :icon_lol: Znam ja bit i mnogo neugodniji :icon_wink:
Sve će biti u redu, samo proući materijale dostupne na ovom sajtu i nema šanse da ti ne uspije uzgoj :)
 
20.02.2013
80
75
18
sad si je prebacio u orman,a ventilacija?

Pa zar je toliko bitan vent po zimi u kuci,na toplom?

Nemam bas nikakvog iskustva s unutrasnjim uzgojem,svejedno sam misljenja da se po zimi u prostoru moze uzgojit stablja tinejdzer pa kad dode proljece i sunce i temperature,boost opcenito,zadat joj bolje uvjete i da ce na kraju ispast ok.

Il mozda grijesim?

Velik forum pa nikad pretazit i iscitat sve sta te zanima a ovdje svi pro pa mi bude neugodno i postavit neka pitanja sta me zanima a osnovna su,pocetnicka.
Mozel se na vazu stavit kapa od najlona i da raste ispod toga zimi,znaci staklenik na vazni dok moze rast neometano ispod njega,meni je to palo na pamet kad mi proklijalo sta sam posadio oko nove god,jel to glupo pitanje,nisam to napravio a zive su jos,razvijaju se.
Temperatura ni blizu kako bi trebala bit,podrum.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.