Pomoć - ventilacija?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2015
29
9
8
43
Dragi forumaši, intenzivno čitam forum i napomene o uzgajanju, naručio sam i 2 knjige o tome, no molio bi nekoga s iskustvom da mi olakša i da savjet vezan uz slijedeća pitanja za koja se nadam da su dobro postavljena:)

1. Ako uzgajam u grow tentu od 1x1x2m, hps 400w, odgovarajući vent 220-360cfm, sve smješteno u sobi od 15 m2:
A) mogu li ispušnu cijev otvoriti u sobu pa da ponekad otvorim prozor, ili
B) moram ispušnu cijev provesti prema van?

2. Isti tent na tavanu od 60m2:
A) otvor u tavanu?
B) otvor na van ili u dimnjak?

3. Tent od 0,6x0,6x1,4, hps250, vent, soba od 15 kvadrata
A) u sobu?
B) kroz prozor?


4. S obzirom da mislim uzgajati u kući od staraca, zanima me koliko puta dnevno se mora intervenirati.. Npr. zalijevanje, minerali i sl., tj., može li proći dan da se uopće ne mora intervenirati ili nešto pregledati tijekom uzgoja?

Vaši odgovori će mi pomoći da se bolje usredotočim na veličinu šatora kao i mjesto uzgajanja.

Zahvaljujem na čitanju i mogućim odgovorima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Poz

1.
mozes u sobu
2
svejedno. mozda bolje ne dimnjak ako se lozi
3
soba
4
u pocetku malo paziti, provjeravati vlagu, temperaturu i vodu. kad je veca nemas kaj puno. kad uhvatis ritam zaljevanja npr svaka 3-4 dana, tada i gnojis ako treba i sve ostalo. tako da ne moras stalno intervenirat. bacis oko na temp i dal sve radi i to je to.

Pazi se tavana. po zimi pre hladno po ljeti sauna. to je vjerovatno najgore rjesenje, osim ako tavan nije klimatiziran/grijan

Takodjer pogledaj dnevnike unutarnjeg uzgoja...najvise ces naucit.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
1. - najbolje je vani, uprotivnom bi opet u box ulazio nečisti zrak a da ne pričam o mirisu.
2. - otvor u tavanu, u dimnjak samo ako je jedini izlaz na krovu a sve ostalo zatvoreno i ne koristi se peč na drva, ništa drugo osim growa nebi trebalo biti spojeno na njega.
3. - isto kao 1. ili filter pa u sobu
4. - na početku su intervencije svaki dan a kasnije ako je sve ok svaka 3-4 dana, ovisi.

Misliš dva boxa ili jedan?

EDIT. evo me preteće @stipe
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zasto je tema u Upotrebi a tice se Uzgajanja. autor bi mogao da obrati paznju gde otvara teme

6. Izaberite relevantan forum/temu za svoju temu/post
Ne postavljajte postove ili pitanja u pogrešnim forumima/temama. To je stvar koja verovatno najviše izluđuje korisnike, koji su uglavnom opredeljeni za nekoliko specifičnih foruma koje isključivo prate na celom sajtu. Ne otvarajte tema za nesto za sta vec postoje otvorene teme sa istim ili slicnim sadrzajem. Upoznajte se sa forumom pre nego krenete kaciti postove.
 
13.01.2015
29
9
8
43
Hvala na odgovorima i isprika za otvaranje ovdje a ne pod uzgajanje.

Znači, ako sam dobro shvatio, mogu uzgajati u sobi u šatoru veličine 1x1 ili 0,6x0,6, s ispuhom u sobu, ako imam filter jer ne bi trebalo biti uopće mirisa, zar ne?
Topal zrak mi nije toliko problem jer se bar može onda smanjiti grijanje, već se pitam da li bi bilo dovoljno svježeg zraka u šatoru na taj način recimo da par puta otvorim prozor.

Da li mislim imati 1 ili 2 boxa, nisam siguran, htio bi 2, ali ne znam da li mi je to prevelik zalogaj za početak.
Ono što me potaknulo na uzgoj je potreba mog tate za uljem (dijagnosticiran karcinom) pa bi volio da šator bude zadovoljavajući za tu potrebu.

Postoje boxovi u kojima je odijeljen dio za vegetativno od cvjetanja:

Da li je box 0,6x0,6x2 (s okomito odijeljena 2 dijela) produktivniji od 1x1x2, ali samo s 1 odjeljkom (količina uzgoja/vrijeme)?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Uzmi si jedan box od 1X1 ili 1.2X1.2 i to ce ti bit dovoljno sa 600w hps.
Sobu ces si morat povremeno luftat da udje friski zrak..zar to ne radis i ovako i onako?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: markoA
13.01.2015
29
9
8
43
Uzeo bi si 1x1 s 400w. Nekako sam si zabrijao da 600w i ostala oprema trose previse struje i stvaraju previse topline.

Problem je sto mi ni zena, moji starci niti njezini starci ne gledaju blagonaklono na uzgajanje. Vidis da je svako malo netko u vijestima netko "padne" tako da bi to trebao izvesti nekako "najbezbolnije", mozda s nekim manjim sustavom, ili u pocetku mozda s nekom obicnom kutijom od 0,5x0,5 + CFL i da tako steknem iskustvo.

Uglavnom, jos imam sumu u glavi oko toga, pa citam dok mi se sve ne slegne, ali da cu uzgajati, to je sigurno:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
16.12.2014
353
246
43
30
Ne brini prijatelju, meni je ista stvar s curom na pocetku bila, panika non stop, ali u principu kada to sve bude postavljeno, dok god se drzis odredjenih pravila nemas se cega bojati, neces nikako pasti ako ne budes dovoljno lud da nosis sa sobom ili okolo govoris da sadis, evo prvi grow, redovito imam goste, prijatelje i roditelje u stanu i nikada nitko nije vidio.

Eto, kako je cura skuzila da nije to tako strasno kako je ona mislila postala je blagonaklona ka uzgajanju! ;D
Nije bas da zeli zaljevati, ali svaki puta je: "Daj da ih vidiiim!" kada idem zaljevati ili provjeravati kakva je situacija...
Uz CF se ne brines ni za miris, mada ga ja nemam s dve biljke i osjeti se u sobi, ali nije nas briga :D
 
28.06.2015
17
1
3
40
Pozdrav znate šta mene zanima ako je biljka na 18/6 režimu dali je potrebno u onih 6 sati dok je mrak pustiti upaljenu ventilaciju ili se može sve kompletno ugasiti?hvala
 
28.06.2015
17
1
3
40
Ako imam na vrhu boxa ventilator sa filterom koji ispuhuje zrak van dali moram na dnu imat dva jedan koji upuhuje zrak unutra i jedan koji cirkulira zrak unutra ili je dosta samo jedan dolje?