Pomoc oko pc boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.04.2008
33
0
0
35
Nameless_One je napisao(la):
@mc.Dju (+ Bothanicharrr);
Digitalni timer je bacanje para sem ako potrebe ne nalazu programiranje vremena na bazi vetjoj od 24h.
Mehanicki radi tako sto se za period kad hocemo da radi ( znaci da provodi struju) zubici na onom njegovom krugu ( programatoru) spuste.
Znaci ako hocemo da na npr. radi od 11:00-11:15 zubic izmedju ta dva podeoka mora biti spusten dole. Kada to uradimo nastimujemo tacno vreme na njemu ( mrdanjem kruga tj. strelice na njemu). Timer ubodemo u struju a u tajmer zeljeni uredjaj.

[[E da , ovo nije nikakvo mudovanje .I ja sam pocetnik kao i Vi tako da savetovao bih Vam da pazljivo trosite novac ( ne kupujte ono sto vam ne treba u narednih mesec dana). Ja sam tako za sadasnji grow kupio pola nepotrebnih stvari :zemlje da napravim sopsteni ski centar-znaci brdo, prihranu za fazu cvetanja i to 1 litru da se nadje ,LOL,nopotrebne saksije, visak kable (jedno 8-9 metara), lopova za steker koji ne odgovara jer..... Sve u svemu glupo bachen novac ,jer mi te stvari nisu preko potrebne trenutno...PEACE:icon_biggrin:]]




To sam i ja provalio za bacanje para to stoji
NEGO DA LI NEKO ZNA KAKO DA PRIKLJUCIM OVE VENTOVE ZA ADAPTER !!!
:))) poz
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
istina je to za pare , to uvjek stoji al meni se stvarno nije dalo ***** s tim tajmerom
brate ventove ti je lako spojit samo spoji zicu sa zicom (ogoli zice i spoji ih sa ventom, izoliraj i udri)
Nije bad ...i ja sam malo zujio jer nisam bas dobar s elektonikom ali zapravo sve radi na istom principu + i - spoji zice i radi!!!!
 
14.04.2008
33
0
0
35
daj malo deatljenije to ovi ventovi imaju po 3 zice zrna crvena i zuta a adapter ima dve e sad ti meni to lepo obasni kako si ti spojio to sve poz
 
14.04.2008
33
0
0
35
e sad ovako fali mi jos da stavim foliju drugu sijalicu koju sam razbio tt
i da malo jos to sve podesim nego sta vi mislite kako izgleda ??
cini mi se da nisam lose uradio

i da da li neko zna gde mogu da nabavim ono crno belu foliu u beogradu ??
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
lepo izleda a sto se tice tih ventova ...ovako naj jednostavnije da jednu od te dvije zice adaptera stavis u crni ulaz na bijeloj kockici a drugu u crveni ...a ak hoces oba venta na jedan adapter onda idi u neku trg. el opremom i kupi si adapter od 12 v a nemoj se ***** s ovim od moba ... kod mene je to ovako


ako ista vidis ....
nego reci ti meni kolko si platio taj dig. termometar (jel on to mjeri i vlagu?)
 
14.04.2008
33
0
0
35
Bothanicharrr je napisao(la):
lepo izleda a sto se tice tih ventova ...ovako naj jednostavnije da jednu od te dvije zice adaptera stavis u crni ulaz na bijeloj kockici a drugu u crveni ...a ak hoces oba venta na jedan adapter onda idi u neku trg. el opremom i kupi si adapter od 12 v a nemoj se ***** s ovim od moba ... kod mene je to ovako


ako ista vidis ....
nego reci ti meni kolko si platio taj dig. termometar (jel on to mjeri i vlagu?)

platio sam ga 15 evrica i da meri vlagu mozes da vidis dole na slici
 
14.04.2008
33
0
0
35
da ali nemam kesa oprilike me iznelo sve do sad oko 100 evrica plus to sad za seme treba da dam jos jedno 50 videcu ali kupicu sigurno po 4 da imam ali kad imam kesa do tad moracu da se strpim
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Kad smo već kod ventova, ova dva kod tebe, za usis pretpostavljam su prenisko, računaj da ćeš biljke morat staviti u nekakve saksije koje su duge, visoke i široke. :D

Moja preporuka za PC box je da sam izgradiš nekakav spremnik za zemlju koji će pasat dimenzijama kućišta.
 
14.04.2008
33
0
0
35
bongash je napisao(la):
Kad smo već kod ventova, ova dva kod tebe, za usis pretpostavljam su prenisko, računaj da ćeš biljke morat staviti u nekakve saksije koje su duge, visoke i široke. :D

Moja preporuka za PC box je da sam izgradiš nekakav spremnik za zemlju koji će pasat dimenzijama kućišta.



ta dva venta izduvavaju vazduh :) ako sam ja to lepo namestio a mislim da jesam
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
nisam neki indoraš,bar ne all the way, al kad vidim kako se zabavljate i deda bi! jedino mi se čini da su ti ventovi za ispuh trebali biti skroz gore, tamo di si provuka kabele za svitlo.to ne znači da ove trebaš micat, nego dodaj još.istestiraj to sa full osvitljenjem i sve pozatvaraj i vidi što termometar kaže.
meni je jedan pokušaj propa zbog overheata,isto su štedne žarulje bile u điru, grije se to sve jedno, ne ko hps ali isto se zagrije tako "mali" prostor,a topli (vrući) zrak voli ić prema gore.
ajde baš probaj instalirat sva 4 svitla, pozatvaraj kućište i javi nam temperaturu.baš me zanima.jer meni ventovi od kompa nisu baš pomogli.tek je onaj za u zahod pokaza rezultate.ali to je buka onda.
sve u svemu palac gore i svako dobro!
 
14.04.2008
33
0
0
35
deda je napisao(la):
nisam neki indoraš,bar ne all the way, al kad vidim kako se zabavljate i deda bi! jedino mi se čini da su ti ventovi za ispuh trebali biti skroz gore, tamo di si provuka kabele za svitlo.to ne znači da ove trebaš micat, nego dodaj još.istestiraj to sa full osvitljenjem i sve pozatvaraj i vidi što termometar kaže.
meni je jedan pokušaj propa zbog overheata,isto su štedne žarulje bile u điru, grije se to sve jedno, ne ko hps ali isto se zagrije tako "mali" prostor,a topli (vrući) zrak voli ić prema gore.
ajde baš probaj instalirat sva 4 svitla, pozatvaraj kućište i javi nam temperaturu.baš me zanima.jer meni ventovi od kompa nisu baš pomogli.tek je onaj za u zahod pokaza rezultate.ali to je buka onda.
sve u svemu palac gore i svako dobro!


ako ovo ne bude radilo kako treba kada stavim sve 4 silalice dodajem jos jedan ventilator bas iznad silalica koji ce direktno da ih hladi ..... mislim da ce to da sredi stvari
kupio sam kvalitetne ventove bas iz tog razloga pa cu da vidim
za neki dan ce verovatno sve da bude iskompletirano pa cu da vam javim poz