Postoji li duša?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.12.2015
23
16
3
Ovaj forum je savršen,znači savršen tu sam 1:30h.Sve nađem što mi treba potrebno za život doslovno.Evo moje mišljenje.Treba shvatiti život opušteno ,treba gledati na smrt kao na neko novo iskustvo kao kada odeš u neki grad i vidiš nešto novo.Treba na smrt gledati kao na novo iskustvo i smatrati taj događaj tako.Ili će nam se desiti reinkanacija/raj/pakao.To će mo viditi,ili će mo se pak ugasiti kao kompijuter kad mu padne sistem. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Momenta kada shvatis da si nista drugo nego obicno gov*o na livadi,
postajes oslobodjen svih briga, pa tako i ove "postoji li dusa".
Jedan je zivot, nemoj da se lazemo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ne vjerujem u to.a vjerujem da je ideja duse nastala pocetkom razmisljanja sta se dogodi nakon smrti.kao sto je netko rekao ovdje sta radis, gledas u crno citavu vjecnost.Lakse je zivit kad uklonis taj strah i zamislis neki afterLife kao iz bajke
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
To samo znaci da smo sebicni i ego nedozvoli razmisljati o opciji da smo prolazni i da nas nema poslije cijele price...nista ,prasina.
Nada je nisto drugo osim utjehe....a opet tu je nadamo se :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
“Men go to far greater lengths to avoid what they fear than to obtain what they desire.”
― Dan Brown, The Da Vinci Code
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Nas najvazniji cilj u životu treba da bude uzdizanje nase duse. Drugim recima, napredak nasih duhovnih i moralnih moci: da svakim danom sve više prosvecujemo svoj duh i svakim danom se osećamo sve više slobodnim i boljim - Sokrat
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
zato sto ti sa svojim odlaskom mozes upropastit dosta ljudi oko sebe,svi smo s razlogom jedni oko drugih i potrebni smo si puno vise nego sto to zamisljamo,a sto se smrti tice,boji je se onaj koji nezna sto je smrt,tko je ona...mozda smo si je samo nametli jer vjerujemo u nju,zar bi ona trebala postojat,pa eto postoji jer smo daleko od istine,moje misljenje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
bojite li se smrti ?
zasto je u vecini religija veliki grijeh suicid ?
Možda su religije pisali "veliki igraći" pa im na štetu ide netko tko če si oduzeti život i neče im služiti i biti ovca za šišanje?!
Zamisli da se sva sirotinja ubije, tko bi služio bogate?:)
U ovom svijetu ne možeš a da ne pomisliš i na ovakve extreme.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
religija je stvorena na pocetku da zastiti covjeka od iskoristavanja i da vrati nadu ljudima.kasnije u nekim religijama su vidili korist u njoj i iskoristili je u svoju korist.nije ti svejedno ubit drugog covjeka kad ti prijeti poslje smrti vječna patnja.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Duša je jedna od riječi što jih je smislio čovjek. Religija je isto, jedino da služi užim krugovima da vladaju. Zbog toga so Nestrpljivi naspram drugacije mislecima. Sve se vrti oko para i vlasti.

Riječi;, duša, zavest, razmislanje, radost, ljubav, mržnja, itd. To so riječi, kada je zivo biće svjesno da postoji. Onda mu je oholost dala maštu, da smišlja gore navedene riječi.
 
01.12.2015
23
16
3
Ja vjerujem u reinkanaciju,hah moramo u nešto vijerovati.Jednostavno ako vijerujemo opušteno lakše će mo umrijeti kada dođe vrijeme za to pa makar i bilo afterlifea ili ne.Jbte lakše mi da se ne brinem o tome umrijet nego u nekom strahu umrijet kad dođe vrijeme za to zar nije tako :) ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.