Postoji li duša?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
koliko se ja secam, milgramov experiment je radjen prvi put pre vise od 50 godina, nista to novo nije, odavno poznata cinjenica
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mnogi ne znaju za ovaj test.i ponavljaju ga svako 10 godina po citavom svijetu i dalje 90% poslusnost iako "ubijaju" subjekta
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Otišli smo malo u off sa miligram eksperimentom, ali hajde da kažemo nešto i o tome kad smo već tu. Nema to veze da smo postali kao istrenirani psi da poštujemo vlast. Radi se o čistoj psihologiji i vještini ubjeđivanja kao u bilo kojem drugom slučaju. Neko ko posjeduje određeno znanje iz psihologije i načine uz pomoć kojih će pridobiti naklonost neke prosječne osobe ustanju je da je da je usmjeri na neki loš potez. Eksperiment po mom mišljenju ima propusta počevši od toga da subjekti baš i nisu svjesni koliki je napon potreban da bi se ubila osoba. Druga stvar je da znaju da je riječ o eksperimentu (naravno nisu upoznati sa pravom namjenom i da je ustvari upitanju glumac koji glumi da prima strujne udare) pa su ubijeđeni da neće napraviti neku štetu ili ubiti čovjeka. Nisu ustvari ni svjesni koliko ustvari napon stvara boli i da li dotična osoba pretjeruje u ispoljavanju iste. Bili su ubijeđeni da će eksperiment završiti sigurno i bez štete po ikoga. Čak se na pojedinim licima vidjelo kada su nastavljali, iako je subjekt glumac ispoljavao bol, kao da se pitaju wtf koji si se k...c i prijavio na eksperiment pa sada kukaš. Mislim da je stvarna situacija upitanju da bi bilo drugačije i da bi se onda radilo o višim naredbama koje se ne bi mogle odbiti iz nekih drugih razloga i odbijanje istih vuče teže posljedice. Primjer je streljački vod u kojem ima i ljudi koji nisu skloni ubijanju, a ipak to rade.

Nije stvar u tome da li smo postali poslušni psi. Oduvjek su ljudi takvi. Prost čovjek je podložan biti ubijeđen u bilo šta pa se to i koristi pri manipulaciji. Nije to ništa naročito planirano od elite. Dovoljno je iskoristiti religijsku podjeljenost kao osnovu za nadogradnju svih negativnih stvari u društvu. Vrlo jednostavno. Ako su uspjeli ubijediti nekoga da vjeruje u bajke ne vidim nekih velikih poteškoća ubijediti ga u bilo što!
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
vec neko vrijeme razradjujem teoriju po kojoj boja ociju sugerira stanje duse covjeka. primjer koji cu dati su ljudi sa svijetlo plavim, gotovo isprano/ispijenim plavim ocima. ljudi koji imaju izrazit osjecaj za repekt i sto je to (glavna osobina) + druge sposobnosti zbog kojih su sposobni za velike stvari ali poroci kao kokain, alkohol i sl su razlog zbog kojeg nece napravit nista vise od toga di su sad. tesko za objasnit ali iznova mi se pokazalo kao tako promatrajuci te ljude. pozivam svakoga da nadje ljude s takvom bojom ociju te da provede vlastito istrazivanje
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Takvo istraživanje je gubljenje vremena jer boja očiju nema veze sa karakterom ni sposobnošću neke osobe. Ima toliko veze kao i boja kose. Poštujem tvoje mišljenje, možda grubo zvučim ali je to mlaćenje prazne slame. Prije energiju usmjeri u nekom realnom i korisnom istraživanju.;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Što se tiće manipulacije tu se uvjek igra na emociju.

Primjer koji je jako poznat je sprega kada vlada želi uvest dodatna provjeravanja ljudi i oduzet dio ljudskih prava onda se samo napravi neki napad da ljudi osjete strah i zbog straha pristaju na uvjete koje nebi pristali da se ne boje.

Ili neki čovjek zbog manjka nečega u sebi stvori želju koju mora ispuniti u vanjskom svjetu. Naprimjer vidi neku zgodnu žensku i on želi da mu pripada (posesivnost) da bi nadomjestio to u njemu šta je otkinuto zbog potisnutih emocija koje mu nisu dozvolile razvoj tog dijela ili ga je neka trauma odcjepila. I taj čovjek je u stanju napravit sve , ali zašto ne radi u današnjem svjetu nego pokušava indirektnim legalnim putevima dolazit do toga i to se danas zove uspješan čovjek. To je konflikt između osječaja krivnje i želje i to vodi u bolesti da sad ne ulazim u detalje to je samo jedan banalni primjer.

E sada zašto je današnji čovjek poslušan, zato jer u njemu je hrpa straha, srama i krivnje i da to sakrije on se uklapa ili se namjerno ne uklapa ali se opet indentificira tim ne uklapanjem (punkeri ovo,ono).

Čovjek ali kao živo biće je običan, najčešće ljudi govore ti si duhovan ovo ono, ali ubiti čovjek je običan.

Onaj koji nije vezan za ništa pa ćak i za "sebe" je potpuno slobodan i nije podložan manipulaciji. On je zadovoljan u trenutku, bez straha,straha i krivnje u budučnosti i u prošlosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: UnknownG

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
Ako je slobodan čovjek onaj čovjek koji nije vezan nizašto onda takav ne postoji, jer smo svi prirodno vezani jedni uz druge, da nismo već bi odavno izumrli.
Uzmi za primjer dvoje ljudi koji imaju malo dijete, oni su vezani za njega jer ga trebaju odgajati, hraniti, učiti itd. ne mogu jednostavno dići ruke i napustiti ga ( ok, tehnički mogu ali to nije moralno ).

Reći da elita ( svi znamo da postoje, bez sumnje ) koristi religiju kako bi se kontrolirale mase, po mom mišljenju, ne drži vodu jer smatram kako se u zadnje vrijeme čovjeka nastoji otuđiti od religije, a kao primjer toga imate darwiniste, big bengovce, imate filmove u kojima se ismijavaju proroci sve pod krinkom tobožnje slobode . Zašto je to tako ?
Jer nas religija uči da živimo život dostojan čovjeka, da poštujemo sebe, da poštujemo bližnje, ali i da se usprotivimo nepravdi.

Ponavljam ovo je moje mišljenje.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Meni ne treba religija da me uči životu dostojnog čovjeka. Sebe i bližnje poštujem puno više kako sam prestao vjerovati u njihove bajke. Cijeli život ne podnosim nepravdu pa tako ni to ne drži vodu. Da, ako izvučeš neka njihova učenja ona zaista i govore o tome , ali ako izučiš čitav koncept neke religije vidiš da ima puno lošijih stvari i da su pune nebuluza. Religija te u startu laže. Kao npr. priča ti da je čovječanstvo nastalo od Adama i Eve, da postoje neka nevidljiva mistična bića, da postoje raj i pakao, neki čiko negdje gore koji se krije i kao biva šapne jednom čovjeku da on kaže svima da postoji... Ne znam, ako ti voliš da te lažu servirajući ti poneki slatkiš to je tebi na dušu i poštujem. Vjerovanjem u njihove priče oduzimaš sebi pravu vrijednost jednog jedinog života koji imaš.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hmmmm..... ne vezan znači nekog voljeti a opet ga pustit da sam odlučuje makar mi mislili da to za njega nije dobro. Pustiti ga da sam nađe svoj put. Uživati u društvu drugog čovjeka, a ne pokušavat ga posjedovat. Rodit djete, a ne posjedovat ga. Ili mu ne dati da ide na put jer se ti bojiš to je ta vezanost. Ne vezan za dijete je največa ljubav koja mu se može dati. Veže nas strah. Danas je večina odgovorna iz straha ali jako malo ljudi osječa svemirsku odgovornost prema svemu. Mene su izmaltretirali svi odreda u životu, od roditelja koji su jako dobri bili ali svejedno pod krinkom dobra su me ubijali, odgajatelji u domu, miljarde razgovora sa nekim kao ozbiljnim psiholozima, svi su me prikrižili, a ja sam govorija da me puste na miru da živim, tad još nisam znao šta se događa. Danas poznam taj bar početni dio puta kad se čovjek uzdigne na noge i ljude bi trebalo hrabriti, a ne maltretirat ih kroz svoje viđenje po krinkom dobra.

Religije u sebi imaju dobrih savjeta, ali naprimjer nedavno sam pričao sa katoličkim svečenikom koji radi u vatikanu. I malo smo se dotakli i hinduizma i on kaže da je to štovanje demona. Demon je upravo to šta stoji između spajanja tih dviju religija...

Ali i meni se čini da religijama je opala popularnost, i danas nas drže u šaci sa materijalima bez kojih ne možemo funkcionirat. Kao narkoman navučeni, a to je - nafta i drugi energenti...

Izgleda kao off topic ali ubiti kroz ovo se dolazi do duše...;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Sviđa mi se ta svemirska odgovornost, a ne lažni moral iz straha da ćeš negdje gorijeti. Upravo taj isti lažni moral pod krinkom dobra uzročnik je svih podijela, ratova i zala među ljudima. Kada ljudi budu uvažavali ovu planetu i prelijepu prirodu izbacivši sve religijske laži iz toga i dajući čast samom svemiru, kada shvate da smo mi "zemljani" stanovnici ove planete samo tada mogu biti dobri ljudi ako to zaista jesu. Kao što je Dostojevski rekao:" Kada nestane velika ideja o besmrtnosti, ljudi će zavoljeti ovu zemlju i život na zemlji - neiskazano". Ili kao što je rekao Mark Twain: "Religija je izmišljena kada je prvi prevarant susreo prvu budalu".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
Meni ne treba religija da me uči životu dostojnog čovjeka. Sebe i bližnje poštujem puno više kako sam prestao vjerovati u njihove bajke. Cijeli život ne podnosim nepravdu pa tako ni to ne drži vodu. Da, ako izvučeš neka njihova učenja ona zaista i govore o tome , ali ako izučiš čitav koncept neke religije vidiš da ima puno lošijih stvari i da su pune nebuluza. Religija te u startu laže. Kao npr. priča ti da je čovječanstvo nastalo od Adama i Eve, da postoje neka nevidljiva mistična bića, da postoje raj i pakao, neki čiko negdje gore koji se krije i kao biva šapne jednom čovjeku da on kaže svima da postoji... Ne znam, ako ti voliš da te lažu servirajući ti poneki slatkiš to je tebi na dušu i poštujem. Vjerovanjem u njihove priče oduzimaš sebi pravu vrijednost jednog jedinog života koji imaš.


Moj reply će biti tvoja predzadnja rečenica. ( odnosi se na tvoj darvinizam )
+ jedan tekst što se tiće Adama i Eve
http://croative.net/?p=37506
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja nemam nikakav svoj darvinizam. Oslanjam se na zdrav razum, logičko razmišljanje i kritički um. Tužno je što si upao u klopku zloupotrebe naučnog modela u korist uvjeravanja nekoga u laž. Žao mi je, ali ako u ovo vjeruješ ti ne poznaješ ili ne razumiješ osnove teorije evolucije i svako uvjeravanje u istu je uzaludno sa moje ili bilo čije strane.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
jednom davno nas je zdrav razum i logicko razmisljanje dovelo do zakljucka da je zemlja ravna ploca
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Meni ne treba religija da me uči životu dostojnog čovjeka. Sebe i bližnje poštujem puno više kako sam prestao vjerovati u njihove bajke...
...Ne znam, ako ti voliš da te lažu servirajući ti poneki slatkiš to je tebi na dušu i poštujem. Vjerovanjem u njihove priče oduzimaš sebi pravu vrijednost jednog jedinog života koji imaš.

Svima nama treba ucitelj, a bogami i ucitelju treba ucenik. Neko zedan znanja, a ne neko ko zivi u uvjerenju da je sve sto ga uce laz.
Predrasude su lanci za dusu, koja moze dobrano da zaluta vodjena upravo njima. Sputana, zavedena i potpuno nemocna da spozna da je sva ljepota svijeta skrivena upravo u njoj.
Vanjstina je prolazna. Poput lanjskog snijega, poput majskog cvijeca, poput mnogih predaka kojih vise nema, ali sama srz, onaj tvorbeni dio svega toga je i dalje tu, u nekom drugom obliku, u nekom drugom svijetu kojeg mi ne vidimo, jer to ne zelimo.
Vjera nas uci dobru, istinitosti i ljubavi prema svima i svemu. Tako to izgleda u srcima vecine vjernika, a primijetices da je tvoje vidjenje u potpunoj suprotnosti.
Budi dobar i suzdrzi se od kudjenja neceg sto nisi spoznao. Vjerujem da imas svojih vrlina o kojima bi mogao pisati, bice prijatnije citati, za razliku od navodnog "prihvatanja" tudjeg misljenja kroz pljuvanje vjere i zaljenjem onih koji u nesto vjeruju.

Imenjace, vraze mali :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and H2O888

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
vidis da te bacit daleko u proslost,i da ti ja dodem iz sadasnjosti,i recem vidi cill,od ovog komada metala moguce je napravit pticu koja leti,reka bi mi da sam lud,da je to nemoguce upravo radi tvog razuma kojeg si trenutno ima,i smatra si ga zdravim...
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Svima nama treba ucitelj, a bogami i ucitelju treba ucenik. Neko zedan znanja, a ne neko ko zivi u uvjerenju da je sve sto ga uce laz.
Predrasude su lanci za dusu, koja moze dobrano da zaluta vodjena upravo njima. Sputana, zavedena i potpuno nemocna da spozna da je sva ljepota svijeta skrivena upravo u njoj.
Vanjstina je prolazna. Poput lanjskog snijega, poput majskog cvijeca, poput mnogih predaka kojih vise nema, ali sama srz, onaj tvorbeni dio svega toga je i dalje tu, u nekom drugom obliku, u nekom drugom svijetu kojeg mi ne vidimo, jer to ne zelimo.
Vjera nas uci dobru, istinitosti i ljubavi prema svima i svemu. Tako to izgleda u srcima vecine vjernika, a primijetices da je tvoje vidjenje u potpunoj suprotnosti.
Budi dobar i suzdrzi se od kudjenja neceg sto nisi spoznao. Vjerujem da imas svojih vrlina o kojima bi mogao pisati, bice prijatnije citati, za razliku od navodnog "prihvatanja" tudjeg misljenja kroz pljuvanje vjere i zaljenjem onih koji u nesto vjeruju.

Imenjace, vraze mali :)

Ja ne pljujem vjeru, a po najmanje ljude koji vjeruju već iznosim činjenice. Kažeš ljudi koji u nešto vjeruju. Ja u tom konceptu sam onda čovjek koji ne vjeruje u išta.:) Činjenica je da religije iznose toliko providne laži da je zaista meni žao kada vidim da neko u to vjeruje. Ma čemu nas vjera učila ona se i dalje temelji na laži. Da li ti vjeruješ u religijski koncept postanka čovjeka? Vjeruješ li da postoje ta neka nevidljiva bića i koje kakve karakonđule? A da o ostalim nebulozama i kontradiktornostima i ne govorim. Da li bih ja bio dobar učitelj tebi ili bilo kome ako bih ti pričao kako treba biti dobar i imati ljubavi, a uz to ti servirao laži i izmišljene stvari? Ne vidim tu da nas uči istinitosti. Prije se radi o zloupotrebi dobrote kako bih nekoga uvjerio u laž. Ovo što pričam su činjenice, a ne nešto što sam ja izmislio. I ne vidim ja vjernike kao loše ljude. Ja sam liberalan i ne smeta mi da neko vjeruje u šta želi. Mene ne vrijeđa kada neko iznosi po mome mišljenju nebuloze, ali je odmah neprijatno čitati kada govorim o činjenicama. Ja dijelim ljude po tome da li su dobri ili ne, a ne po tome kojoj vjeri pripadaju ili ne pripadaju, koje su boje kože ili s kojeg dijela planete. Ja nemam predrasuda, a zar se smatra kuđenjem iznoseći nebuloze o kojima pišu i pričaju same religije (znači one govore o tome, nisam ja izmislio)? Prije mislim da ukazujem na to da ljudi shvate i vide jer kao što mantijaši vaze imam i ja legitimno pravo pokušati ljudima otvoriti oči na njihove laži. I boriću se čitav život za to. ;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Jedno je mašta a drugo real. život. Trebaš obadva u razumnim granicama.:) izlazak iz razumnog vodu u extremizam-fanatizam:D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Problem je šta je religija umrla što se tiće duha. On je sada kao preparirana životinja izgleda izvana ali iznutra mrtva. Sakramenti bi sve tribali biti magijski rituali, ali sve šta je ostalo su isprazne riječi. Istina je da ljudi koji idu u crkvu pitomije se ponašaju ali svejedno to je sve nešto po površini. U starom egiptu naprimjer nije se na to gledalo kao na religiju nego kao na znanost, alkemija, (el kemet-egipat) , transformacija.

Nema ništa od zajedničkog izgovaranja u glas ako ne tranfsormiramo loše u dobro. Krizma ili pričest ako se ne varam bila bi izabiranje učitelja ili duhovnog oca, to bi trebao biti netko jako jako blizak koji ti može pomoći ovisno koliko si se ti njemu preda. Danas je to palo na niske grane... ali to je direktna posljedica svih ljudi, a ne samo crkve. To su isto ljudi koji se trude ali magla neznanja je zavela sve. Ostale su prazne riječi, kao i preparirana životinja.

Samo jaka duša može pomoći drugima da si pomognu. Jak život na površinu izbacuje smeće svoje i tuđe. Tome služi učitelj da te satare da evoluiraš. Svaki dan je božić za svjest...

Danas se nose razno razni simboli ali potrebna je svijest-jaka energija duše da bi oni odrezonirali da bi ih mi oživili. Živ čovjek oživljava sve oko sebe i izbacuje drugima njihovo smeće na površinu, kao i svoje sebi. Kao šta je rekao Papa Romeo, učitelju je potreban i učenik. Mudroga sve uči i obični kamen.

Crkva je ostala samo skup vjerovanja ili uvjerenja, bez potentnog života nažalost. U egiptu se razvija život u školama, i zvale su se škole života. Puno bogova je samo način imenovanja razlitih paterna ponašanja svemira i razvoja iz jednih u druge. Evo par riječi od moga učitelja koji me je naučio da se učim...;). Ovdje on čisto malo informacija daje ali inaće je centrifuga kroz koje se prihvačaš. Inaće je anesteziolog , ali se obučava u analitičkoj psihoterapiji i još mnogim područjima...

 
Poslednja izmena:
28.07.2015
88
73
18
41
Puno ljudi grijesite da ne kazem lupetate, spominjete zdrav razum a neznate na cemu se zasniva ljudski zdravi razum.

ZDRAV RAZUM jedne osobe se zasniva na njegovom znanju. Mozak moze da donosi zakljucke samo na osnovu vec poznatih informacija to jest na osnovu njegovog znanja. Ako ti ja ispricam laz tvoj mozk to jest zdrav razum ce da donese odluku ili rjesenje na osnovu tih lazi tako da zdrav razum nije bas pouzdan kao oslonac. Primjer, Prenosi se da je Boziji poslanik Muhamed rekao Ako vam upadne muha u posudu sa picem potopite je cijelu onda izvadite i mozete piti tu vodu. Znaci kosi se sa svim zdravim razumima, pogotov kad znamo koliki je muha prenosnik zaraza i gdje sve ne sleti. Al pazi sta tek sad nasa nauka dokazuje da muha na jednom krilu nosi zarazne bakterije a na drugom nesto kao antibiotik za sve bakterije, i to toliko jak da gram toga bi moglo procistiti oko 1000 litara vode.

Lazarus Led o kojim to cinjenicama pricas ako nije problem da ih naprojis da vidis kako je lako te tvoje cinjenice oboriti jer nemaju cvrst temelj a to je dokaz. A evo ti meni iznesi samo jednu laz koja je napisana u Kuranu uz dokaz da je to laz i ja prestajem vjerovat, pazi samo jednu laz ??? pricas o "teoriji" evolucije koja je toliko glupa i primitivna daj to ne shvatljivo. Kao prvo teorija je misljenje jednog covjeka zasnovana na njegovom predhodnom zanju. Sto uopste ne mora da znaci da je istina jer da se moze dokazat nebi se zvala teorija. Evo da se spomenemo GLUPANA Darvina i njegove ptice na osnovu koje je on dobio tu teoriju. Kao prvo ta teorija evolucije kao i svaka druga teorija evolucije covjeka je donesena i prestavljena narodu bez i jednog jedinog dokaza. Kao drugo ta njegova ptica kojoj se povecao kljun radi adaptacije prezivljavanja nije dozivjela nikakvu evoluciju. nije promijenila ROD. sto znaci da ptica nije postala konj. nego je ostala ista ptica sa vecim kljunom. uzmi za primjer crnce, svima je opce poznato da crnici imaju u prosjeku vecu čunu ;) e sad jel to znaci da su crnci jos jednom dozivjeli evoluciju na spram bjelaca ? E sad ta tvoja evolucija se desila prije vise hiljada miliona godina i trajala milionima godina e de nek neko se izjasni daj to posmatrao i iznese dokumentovane dokaze da ga prvo poljubim u guzicu. A ne da SLIJEPO VJERUJEM u tu njegovu teoriju. Opet ispade da moram da vjerujem ??? Pa zar nije bolje da vjerujem u Boga i njegovu teoriju ? I jasne dokaze koje nam je pruzio ? Evo ti za primjer nesto sto je nauka uspjela objasnit skoro a to je citav postupak začeća djeteta. Dok je sve to isto Bog objavio narodu u Kuranu prije 1500 godina. Ljudi su govorili o tome prije daj to laz i da je Kuran pun nebuloza jer se kosi sa zdravim razumom. A imas jos dokaza koji su objavljeni u Kuranu a nauka to tek sad dokazala a neke jos nemoze. I sto da nevjerujemo da postoji samo jedan Bog gospodar svih svjetova i da smo mi samo njegovi robovi i da cemo se njemu vratiti.

Vjerovatno vas dosta nezna da je Isus spomenut vise puta u Kuranu
sa najvecim rijecima hvale isto tako da je bio medju omiljenim Bozim poslanicima. A spomenut je kao sin Mejremin(Marin) i da je bio Boziji rob i Boziji Poslanik a ne sin. I kaze da nijedan musliman nije musliman ako ne prihvata Isusa i njegovu knjigu. Tako da Islam nema nista protiv krscanstva nego ima protiv Crkve koja je izmjenila Isusovu knjigu u svoju korist i koja se trudi sto vise da ocrni islam. Ovo sam napisao cisto radi predrasuta koje su covjeku nametnute. A nametnute su mu radi njegovog neznanja. Zato sto nezna svoju vjeru a kamoli tudju. Zato sto svoju knjigu nije procito s kamoli tudju. ovo govorim za obadvije strane. Cesto ces cut muslimana kako prica naprimjer protiv Isusa a prestavlja se ko veliki vjernik. Nedozvolite da prave od nas telad samo zato sto neznamo. Svi smo se nacitali knjiga i dobrih i losih pa sto ne procitamo i svoje vjere knjigu pa onda tudje pa odlucimo ZDRAVIM RAZUMOM Da nam niko ne prodaje maglu. da nam ne prestavljaju muslimane kao hodajuce bombe i teroriste koji javno kolju i ubijaju sve redom a pritom sebe nazivaju muslimanima i prave Islamsku drzavu. E pa da je iko procitao Kuran znao bi koliko Bog zabranjuje ubistva i cinjenje nereda na zemlji, i vidio bi koliko je puta spomenuto da je Bog unistio jedan narod zato sto su nered na zemlji cinili. A kroz historiju nam je poznato koliko je civilizacija bilo unisteno to jest samo nestalo. A narodu se preko TVa o tome prica kao folo da su te civilizacije ustvari vanzemaljci koji su svoju misiju zavrsili na zemlji sjeli u brodove i otisli. Nedozvoli da te neko drzi u lazima i daleko od istine samo radi toga da bi mogao manipulirati tobom. Neznanje je problem drustva a servirano nam je na tanjiru samo treba procitat.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.