Premještanje biljaka do sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BIABurazeru

Aktivan Član
22.02.2014
55
9
0
evo moj plan je da growam 10 komada u velikim casama od pavlake i onda da prebacujem do sajta pola-pola.... a sve ti zavisi od situacije ko ti se nalazi na putu do spota... ja sam na vikendici u sumi i imam pet 5 komsija oko sebe i prakticno to mi je vikend mesto pa nisu cesto tu i sama ta okolina je cela moja ...hvala bogu pa je meni to jednostavno a bas me zanima da cujem jos prica kako je vama ? :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmes vodovodarsku cjev dugacku 25-30 cm i prepolovis je. Pobrusis malo rezano mjest. Gumu izvadis, je ne trebas.
Na donji kraj naljepis koprenu lepljivom trakom sto ima za prekrivanje u vrtu i gotov si. U ruzak mozes natrpat 6-8 komada i pici na sajt biciklom, autom, motorom.

Kako izgleda.






Jedna skupinska.



Na sajtu.



Tako mozes premjestat kada tebi pase bez da se plasis.
 
20.04.2016
60
10
8
40
Da li moze da se prenese na sajt biljka par km daleko u nekih pola sata vremena,a da se pre toga kuci izvadi iz posude gde je stojala i tako da se odnese tamo i stavi na mesto,mislim na nju da li ce joj nesto faliti ili mora direks iz posude u zemlju?:D
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Direkt iz posude u zemlju je bolje naravno,zašto bi bespotrebno izlagao koren suncu i svetlosti.
Šta ti teško da poneseš biljku sa sve saksijom..tj lakše je nego bez nje :fuck::upiii:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Najjači su mi oni biseri što sele biljku nakon mjesec dana u kantama jupola. Ja brate 5 biljaka u pvc tube tutnem u ruksak, na leđa i piči lagano biciklom. Biljke se sele na sajt dok su još u malim posudama, van zdravog razuma je seliti ogromne biljke.
 
20.04.2016
60
10
8
40
@ChiliHead @Avantura @No Joke hvala.45-50cm je esmeralda velika.Prob je brate sto nisam imao sajt nego je bio plan da se istera do kraja u kanti.Ali posto je nadjen,resio sam da prebacim i zato to radim.Inace ovo je prvi grow,pun sam ne znanja i nadam se da mi ne zamerate glupim pitanjima,jer ona meni mnogo pomazu..ako me razumete.
 
20.04.2016
60
10
8
40
Pozz ljudi,prebacena je devojka na sajt,s tim sto mislim da kada sam je vadio iz kante da je ostalo malo korena,to sam video kada sam ostatak zemlje vadio pa primetio u kanti zile.Posto je vece,uvek se opusti pa je onako mlitava..takva je bila i sada,pa se nadam da je nisam povredio.Zalio sa 5l vode,stavio okolo puzomor i mrezicu radi bezbednosti.Okolo nje ima do metar cistine sa 2 strane a sa druge 2 po nekih pola m,da li je to dovoljno?Sve je posle zbunje,neko manje neko vislje,s tim sto je sa jedne strane stoje na nekih 20-tak metara daljine velika odnosno visoka drva pa se nadam da nece zaklanjati sunce.Cim odem sutra,jos malo cu da raskrcim mesto oko nje pa cemo videli.Hvala svima na savetima,do sada po instrukcijama svih clanova i da kazemo drugara :) sve je islo po planu,nadam se da ce i dalje tako biti.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Lagana šetnjica bez osvrtanja dal me neko gleda jer to je nešto najsumnjivije kad vidiš da se čovjek paranoično okreće. Biljke po tri nosim u neprovidnoj kesi, saksije od dva litra. I tako dok hodam lafo tražim gljive ili malo zove naberem i dok berem osmotrim svih 360 stepeni. Pred sajtom glumim da sam vidjeo neku gljivu ili slično pa kao uberem a u stvari gledam iza da nema koga. Ako idete kroz šumu znajte da vas neko teško može pratiti kroz šumu ;)
Vodu kad nosim napunim one bidone dupke pune da se nebi čulo u rancu kako bućkaju, to čisto ako nekog sretnem usput, ali još nikoga nisam sreo. Ako u nekoj zabiti i sretnete nekog lokalca pozdravite čovjeka, a u glavi neka vam je uvijek neka spremna priča, jer vole ljudi zapitkivati pa ljepše je nešto smisleno odgovoriti nego biti zbunjen.

Uglavnom, prije obilaska znam malo isparanoisat, ali onog momenta kad dodjem do prirode-šume ja sam opušten skroz.

Razne vrste rekreativaca odlazi u prirodu pa gledajte da ličite ne njih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
04.03.2009
88
175
33
34
bas sam se nasmijo haahha frka oko malih biljcica. @No Joke Ja moram od metar biljke micat s balkona jer sam mislio da nece tolko narast i da su automatici kad ono prerasle ogradu :upiii: sad cu morat posudit caddya ili kombi hahahha
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
uzmes palice za golf,u torbu stavis dvije tri osnovne,,pored njih stavis biljoze u casama,namjestis lopticu da izvedes pocetni udarac,okrenut prema sajtu naravno,za kilometar ti treba desetak udaraca,i tako lagano do sajta,ako te neko sretne bice mu jasno da igras golf i nece nista posumnjati,kada budes patovao lagano se sagnes i posadis biljke,ja tako radim godinama i svi misle da sam pasionirani golfer:):(:)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Nisam citao sve i vjerovatno si dobio vec svakakvih savjeta al evo kako Monsieur Jorge to radi - zdravoseljacki :)
-> premotaj na 18:06 min
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx and StepaTHC

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Haha No Joke :D. On je tipični primjer amera. Sve je uvijek gledao kroz lovu. Pogledajte samo tko mu vodi marketing. Nabrijani klinci sa svojim polusavjetima na njegovim blogovima.:vozdra:
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Ma Jorge je bog za mene. Možeš jako puno naučiti o uzgoju cannabisa iz njegovih videa. To što mu marketing vode neki drugi ljudi je neka druga priča.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe