Prepustena sama sebi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Modesty Blaze

Aktivan Član
28.05.2014
97
449
63
34
Moj komentar je došao zbog neke dobronamjerne predostrožnosti ukoliko se slučajno desilo da si zabunom napisao svoje ime tamo a da nisi toga svjestan.. a ti kao kakav seljober odmah uhvatio vrijeđati. Evo nisam iskusan grower ali kao letač te mogu naučiti da se ne kaže kafeno nego smeđe. :spcartmanmad:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Cili,svaki cvijet je dobro natopljen tim kao secerom.Bijeli se,i lepljivo je kad ga dotaknem,ako ne operem ruke cijeli dan mi se ruke lijepe.A jeli kafeno ili smedje....ovdje sam da bih uspio da odgajim svoju biljku,a me da bi me neko ucio pravopisu,a pritom druge naziva seljoberima.I ima li neki moderator ovdje,da me zastiti od ovakvih Indijanaca.Niti koga vrijedjam,niti koga napadam.Covjece,ti si tamna mrlja na mom dnevniku,nazalost
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Dzparanoja je napisao(la):
Niti je moje ime,niti je moje prezime.Uplodujem iz kafica,preko wi fi. Ne pitam vas za bezbjedonosni protokol,gdje mi sta pise i tako te stvari..... Moze li mi neko reci kako da procijenim zrelost biljke.POWER,TARZAN,STIPE,BRUJO,to su ljudi koji mi trebaju,iskusni groweri,a ne letaci koji pricaju o bzvz temama
:signs053: :ludaci_lol:

Ja cu se ranit. hahahah nevjerujem :D

Evo jedan letac da ti pomogne. Odi pogledaj guide bas na tu temu ili vise njih, otvori bilo koji dnevnik "first grow" cak i tamo mozes pronac informacije koje ti trebaju.

Cisto mali savjet. nemoj bas tako prozivat ljude bez obzira na njihovo znanje pogotovo ak u isto vrijeme dobacujes drugima "letacima". Vecina ti oce pomoc. Imaj to na umu.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
e kud mene trpas u isti kos sa Powerom i Tarzanom :D Power ima vise growowa u guzici nego moja biljka trihoma hihihiihih :p
....ajde bez svadje, tu smo prijatelji svi :)....Stoner je htio pomoc isto kao sto ti je Tarzan jednom napomenuo za ime i prezime...neznamo mi jel pravo ili nije....bolje napomenut 5 puta nego da netko jos u bajbukani(zatovru) zavrsi.

Evo ja sam danas imao dilemu oko trihoma i berbe jer me plijesan ubija...pogledaj album pa vidi....znaci imam mlijecnih i prozirnih trihoma, tu i tamo pokoji crveni/smedji....sve ovisi sto zelis od vutre...ako ces radit ulje onda je bolje sto vise smedjih, ako je samo za pusenje, onda ovisi sto volis, vise mlijecnih=brain high, vise smedjih=body high. pola-pola je neka sredina.
prvo krecu prozirni, pa se pretvaraju u mlijecne pa tek onda u smedje....to je neki redosljed kako biljka stari/zavrsava
http://imgur.com/JhgTZy8,vyCSxqd,hByZMXe,dYz07vr,XUOmhFu,Xpvovnu,kFODv8T#0 (7 slika)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo and CilI

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Zdravo bio Stipe,secer pio :D Ja sam gledao u boju ovih dlacica,a ne ovog "praha". Slikacu,ali eto sam primijetio da se bijeli svaki cvijet,i to onako bas ima dosta ovog praha.A Vas gospodo molim da se ne ranjavate,vec ako nemate neki konstruktivni prijedlog,ili dobar savjet jednostavno me zaobidjite.
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Ako nemas dobar mikroskom da pogledas trihome onda cekaj kad biljci pocmu zutit i otpadat listovi....to znaci da joj je kraj i da pokusava izvuc i zadnju hranu iz listova u hedove :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ti se samo potrudi dobru fotku sa fotoaparatom od blizu napravit pa ce se videt. Okini bar 10, 15
slika jer je teško oštrinu pogodit. Pa Laganini svima, Zapamtite biljka nas druzi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kirje

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Dobra, oštra (makro) fotka, prebacit na komp i uvečaj!
I trihomi se jasno vide...

Inače, vidim dobro si se izvještia, iduče sezone možeš i ti dilit savjete... ;-)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Nisam slikao trihome,ali sam probao svoju biljcicu :D Nisam se mogao uzdrzati,ubrao sam jedan cvijet i osusio ga na toplom limu,da bi ga kasnije uvece smotao u jedan zestok dzoks :D Otkinuo sam se,bukvalno nisam znao gdje sam,kao ni dva moja druga. Konstantno sam imao audio-vizuelne halucinacije. Ljudi moji,to nije vutra,to je LSD. Da li mogu ocekivati da sa promjenom boje ovih trihoma,ona promijeni nacin na koji djeluje na ljudski organizam???? I sad sam naduvan ko zmaj,ne zamjerite mi :)
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Mozes............moze biti samo jos jaca,,,,,pa ces pocet ulazit u druge dimenzije ;) :)Sto starija,sto smedji trihomi to je veci high/stone high).........Prvo ti idu prozirni,pa mljecni pa onda mljecni se pocmu naginjati i kuglica na vrhu pocme smedjit i to ti je to ako volis da te zabije u zemlju :)

Ali na kraju jacina najvise ovisi od sorte do sorte ....drugo su sve detalji ,uzivaj :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Da se zabijam necu :D Ovi trihomi nijesu cestito primili tu mlijecnu boju,a ja prve veceri nisam znao sta se desava samnom. Cuo sam glasove neke,vjerujte mï na rijec. Medjutim,kad se smota manji dzoks,i jos u cigaru,osjecaj je fenomenalan. Bas je nekako intelektualna,podstice razmisljanje,a tjera vas ili na rad ili neku ludacku setnju,nema smiraja i nema prestanka prici :D Ovako nesto jos nijesam pusio !!! Zvekkkk. Interesuje me kako da je detoksiram,tj kako da izbijem iz nje uticaj ovih sintetickih djubriva,jer kad se pusi osjeca se malo u dimu,pali niz grlo???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kokomarin

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Alohaa,di je ko da mi kaze kako je ovo,micem ili jos drzim,ako maknem sta da ocekujem od nje kad se propisno osusi.....boja mlijeka ili je transparentno... Sta god :D
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Blizu je........izdrži još bar 8 dana, pa opet okini fotku. Ma možeš je i danas ubrati, ali ja bih (ću) ostavio do iza punog Mjeseca.
Sretno do kraja. :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Buraz,radi se o tome da mi se njen trenutni ukus i nacin na koji me radi izuzetno svidja,pa me je strah da ce sto je zrelija promijeniti se dejstvo na nervni sustav :D O tome se radi. A i citao sam da kada se propisno osusi(od 7-15 dana) ona jos malo dozri i dobije na potentnosti,pa racunam da ce samo biti jaca i bolja,dok me je od "smedjih" trihoma vec strah jer ne znam sta da ocekujem. Ne bih da od vrhunske marihuane napravim neku smorulju od koje ce mi zivot biti mrzan. Ima li smisla to sto pricam,moze li vutra sa smedjim trihomima da bude potpuno drugacijeg ukusa od ove sa bijelim ???
 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Nisi dovoljno strpljiv, ali ja te razumijem. :) Ti si jedan od onih što kažu "Bože, daj mi strpljenja, ali ODMAH".
Ovo što sada konzumiraš, nije ni blizu onoga ako ostaviš na kjuranju par mjeseci. Okus će ti biti potpuno drugačiji, nema grebanja grla, nema kašljanja,....znači, ovo što sada pušiš nije mjerilo.
Što se tiče smeđih trihoma, THC ostaje isti, ali se povećava CBD, tako da ćeš imati long-lasting efekt, što bude više CBD-a. (crveno-smeđih trihoma)
Preporuka je brati kad bude 30-50% crvenih/smeđih trihoma, a trenutno kod tebe je 1-5%. Izdrži još 8 dana, pa fotkaj......neće se to baš tako promijeniti drastično za 8 dana. ;)
Prika, opušteno....strpljen-spašen. B)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.