Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav lesu
evo ja koristi hesi komplet i znam sta pitas... :))) tj mislim da znam...
krenuo sam da zalivam biljke sa njim jos dok su bile u vegetaciji,sa pola od propisane doze... (nakon dve nedelje od presadjivanja u posude od 13,5l) sa svakim zalivanjem ga koristim i polako sam ga povecavao. jedino sto sto power zymer sipam jednom na svako trece zalivanje.. biljke zalivam svaki treci dan.
a bloom koplex i phosphore plus pocinjes da koristis u cetvrtoj nedelji cvetanja.i da,pomesas i bloom i phosphore i super vit sve zajedno i zalivas ...
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
slobodan je napisao(la):
pozdrav lesu
evo ja koristi hesi komplet i znam sta pitas... :))) tj mislim da znam...
krenuo sam da zalivam biljke sa njim jos dok su bile u vegetaciji,sa pola od propisane doze... (nakon dve nedelje od presadjivanja u posude od 13,5l) sa svakim zalivanjem ga koristim i polako sam ga povecavao. jedino sto sto power zymer sipam jednom na svako trece zalivanje.. biljke zalivam svaki treci dan.
a bloom koplex i phosphore plus pocinjes da koristis u cetvrtoj nedelji cvetanja.i da,pomesas i bloom i phosphore i super vit sve zajedno i zalivas ...
ma to care skonto sam .
znači miješam skupa i svako zalivanje koje je kod mene također svakih 3 dana zalim s tim koktelom blom ,fplus a super vit koristim kroz cijeli grow.
samo da napomenem ja s mojim curama ulazim u 4 nedelju cvijetanja do sad nisam imao problema s gnojenjem po onoj tablici,i samo mogu da pohvalim taj hesi kit, biljke su zahvalne nema nekih frka tipa zašto mi susi list ovako onako i te priče. pozdrav
 
21.11.2007
19
0
1
pozdrav zajednici......:) imam pitanje......ovdje se spominjao peroksid......sve sam razuio osim jednog:kako ga dozirati?tj koju koncentaciju napraviti?dal s njime mozemmo ostetit biljku ako napravimo prejaku otopinu?
bas sam prije par dana posadio biljke i uskoro cu otvorit dnevnik uzgoja....pa me od svih stvari muci(za sada) jos jedino taj peroksid.......i koliko bi kolicinski islo na saksiju od nekih 12-15l?
btw.....ovih 13 str je bilo vrlo korisno.....danas sam puno toga naucio......:) peace
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav drvu zivota
u principu nije nista dobro kad se preteruje u zivotu...
h2o2 ako si kupio u apoteci je uglavnom razblazen, i jacine je od 3% pa navise. na jedan litar vode se koristi izmedju 2 do 4ml h2o2 od 3%. ja ga koristim u razmeri od 3ml na 1l vode,ali na svakih 15 dana... za pocetak kreni sa manje pa polako povecaj,ali gledaj da budes u toj granici kojoj sam ti reko i malo sacekaj da ti biljka ojaca pa tek onda kreni. za tacno merenje sam kupio spriceve od 1ml,5ml i 25ml...
za saksije od 12 ili 15l ti vazi isto pravilo kao i za one manje tj vece. biljku zalivas kad vidis da ti je zamlja suva na dubini od 2cm. (zabodes prst pa pogledas). to ti niko nemoze tacno reci iz razloga kakvu si smesu koristio,kolika je temperatura u boxu... ali u proseku je to na svakih 2,3 dana
 
21.11.2007
19
0
1
e hvala slobodan.......mene je samo zanimalo ovo u vezi peroksida......sta se tice zalijevanja nadam se da necu imat problema.....temperatura u box-u je 24-26C........pozdrav....kroz koji dan krece dnevnik uzgoja......biljcica ima jedan par listova i za sada joj nista ne fali(tako barem izgleda)......:)
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
ljui imam problem pa bi molio pomoč.
trenuno sam u 5 nedelji cvatnje i osto sam bez gnojva hesi bloom ,potrosio se sad dali je dosta da dalje zalivam samo sa hesi fosfor plus bez ovog blooma ili
da nabavim neko gnojivo za cvatnju sto se moze naci po bauhausu ili pevecu.
samo da kazem da sam do sad mijesao bloom i f plus ,skupa.
onaj ko koristi hesi gnojiva zna ce na sta mislim.hvala.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Radije samo f plus nego da tražiš nešto drugo.Ili nabavi od hesi.-a,stigne ti do idučeg zalivanja:)
 
01.12.2010
39
0
0
39
Pozdrav svima!
Prvo da pohvalim sve vrlo kvalitetne postove koji su mi umnogome pomogli da shvatim osnovne stvari u vezi unurasnjeg uzgajanja, svaka cast.
S obzirom da nisam znao za vas forum i da ga nisam iscitavao na vreme, napravio sam niz gresaka u uzgoju, ali nekako jedna biljka je stigla do faze cvetanja, bacila je one bele iglice i sve to lepo izgleda, jedna od gresaka koju sam napravio je ta, da sam je rano presadio i pustio je da naraste vise nego sto je trebala, mislim da iz tog razloga hrane u zemlji ima manje nego da sam je presadio pred pocetak cvetanja, nabavio sam gnojivo NPK 12:44:12 znam da nije idealno za cvetanje ali drugo a i procitao sam ovde na forumu da to moze da prodje nekako, zanima me koliko cesto treba da je zalivam sa tim? Nesto sam nacuo da je 2-put nedeljno dovoljno???? HVALA UNAPRED
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
dva put nedjeljno bi po meni bilo precesto,
koliko cesto zaljevas, kolike su ti posude,
tmislim dabi i mogao tako ali onda sa sasvim laganom dozom..
daj jos detalja
 
01.12.2010
39
0
0
39
posuda mi je od 5 litara, ali nije puna zemlje, do sada sam zalivao svako jutro pred gasenje lampe, nameravam gnojivo, rastvoriti u 5 l vode i zalivati sa recimo 2 dc? Izvinjavam se ako ne koristim ustaljene termine, zaista sam pocetnik :).
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Imaš malu posudu a zemlje još manje a to je prvi nedostatak.Nebi se trebao samo za kemikalije i rastvore raspitivati jer imaš preduvjete da biljku pošteno spališ.Moraš joj dati šta više zemlje,moraš znati PH vode svaki put(dok ne povežeš drugačije) jer nije pametno da pomiješaš gnjojivo i vodu u kantu od 5 litara i da svaki dan zaliješ s 2dcl.Ispalo bi kao da ih hraniš svaki put i još svaki dan a trebao si pročitati šta se onda dešava.Zalij vodom svaka 2-3 dana ili dok se površina lagano ne osuši,prati svaki dan pa češ znati razliku.Hrani za početak jednom na tjedan ali bi prije svega trebao dati sliku biljke da se vidi dali je to uopče za hranjenje i kako uopče izgleda.Pripremi hrane samo za jedno zalijevanje,kad dođe vrijeme za to.Kakvu rasvjetu uopče koristiš?Ima ventilacija?Opiši malo i bez slike teško zaključiti išta.Nema te kemikalije koja če potaknuti biljku na rast i cvijetanje ako ne kužiš šta uopče treba.
To je kao kad dođeš kod doktora i rečeš boli te to i to a on bez da te pita i reče išta da ti šaku tableta i primi idučeg pacijenta.Pa onda sutra piše "predozirao se" jer liječnik nije rekao ništa a korisnik nije pročitao upustva jer nije ni znao da postoje.
Prolistaj po forumu i bez slike i boljeg info-a teško reči nešto pametno.Hranu stavi trenutno na zadnje mjesto,dok sve ostalo ne bude u redu.A to se opet nezna bez slike,i tako u krug::))
 
01.12.2010
39
0
0
39
Ovako Growbox mi je dimenzija 120 cm x 65 cm x 180 cm , ne mogu provaliti kako da ubacim sliku ( nasao sam na netu jer je kupovni ) (na insert image mi trazi url a ne browse image, ako moze mala pomoc i oko toga) ovo je 12 nedelja uzgoja, imao sam 2 biljke ali sam jednu izbacio iz sledecih razloga, nisam korisitio forum na vreme i obe biljke su previse narasle, srecom jedna je kasnije izniknula pa nije stigla da naraste kao ova prva koju sam morao izbaciti, imam 3 lampe ( prva bela ) druga plava ( rekli su mi da je ta za vege razvoj ) i treca crvena za razvoj ploda ( tako mi je prodavac objasnio), od kako sam na forumu shvatio sam da sam poprilicno zakasnio sa trecom lampom jer mi je biljka narasla pa recimo 150 cm, tada sam stavio trecu lampu i primetio da se od tada puni, ne daje nove listove i grane nego se deblja i kompletno se uvecava, imam ventilaciju na vrhu boxa sa ventilatorom za upumpavanje svezeg vazduha i jedan ventilator koji sam sam ubacio u box, znaci ne treba mi nista za rast :) definitivno :), biljka je pocela cvetanje, ne znam koja je to faza ili sta vec, potpuni sam laik (zato se vama obracam), mogu prepoznati male hedove na njoj ( bele iglice ), veceras cu slikati sve, da ne duzim dalje, jer trenutno ne radi lampa, a procitao sam da se ne bi smela uznemiravati biljka dok spava, do tada samo mi je potrebna pomoc kako da ubacim slike koje cu napraviti. Veliki pozdrav!
 
01.12.2010
39
0
0
39
E ovako, prvo, nadam se da cu uspeti slike da ubacim, bice ispod teksta, prva slika je gnojivo koje sam uspeo nabaviti, da nije najbolje, unapred sam rekao da znam, realan sam, ne ocekujem mnogo od ove biljke i prvog puta, ph nisam kontrolisao uopste za vreme uzgoja, zalivam je kupovnom vodom ( rosa, aqva viva itd. ), mnoge greske sam sam uocio za vreme uzgoja i necu ih ponoviti, npr. da mi biljka ovoliko naraste. Slike su malo mutne ali mislim da ce vase iskusno oko prepoznadi nadam se cvetanje :), trenutno najvise me zanima nekoliko stvari. Prvo da li je kasno da presadim biljku u vecu posudu??? Drugo pomozite mi oko gnojiva, da li ga trebam koristiti sta koliko cesto itd. i TRECE mozda najvaznije pomozite mi u vezi paucine na donjim listovima ( hedicima)! Napisao sam post u temi "paucina na listovima" ali mi niko ne odgovara, pa koristim priliku da i to vas pitam jer kontam da sve znate :)). Elem, pojavili su se ti mali gadni zuti pauci, nema ih puno ali kontam da su vec dovoljno ostetili biljku stoga mi hitno treba odgovor jer nisam uspeo nabaviti talstar ili kako li se vec zove ( procitao sam da je to najbolja hemija koja ubija tu gamad ) usput sam cuo da 10 ml 3%-stotnog Hidrogena rastvorim u 10 L vode i da time prskam i zalivam biljku i da ce to pomoci??? Sta da radim, ili kako da trazim neku drugu hemiju u poljoapoteci?? Oko ovoga mi je najvise frka s toga nadam se brzom odgovoru! Unapred hvala!
edit.php


pict00600.jpg
%20By%20pocetnik_84%20at%202010-12-02[/IMG]
pict00600.jpg

By pocetnik_84 at 2010-12-02

pict0056v.jpg

By pocetnik_84 at 2010-12-02

pict0061r.jpg

By pocetnik_84 at 2010-12-02

pict00580.jpg

By Pocetnik_84 at 2010-12-02
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Koliko zemlje ima dobro se i bori s anoreksijom.Daj joj pobogu zemlje bar 12-15 litara,dok misliš u prvom planu o hrani lako je spališ...
Zemlja,oporavak pa hrana...
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
pa probaj sa hidrogenom tj H2O2
stavi kako si napisao pa postrcaj
trebalo bi ih eutanazirat,
osobno nisam probao jer nisam jos imao problema sa paucima
ali bi isao s tim, nemoze joj naskodit (ako nije previse jaka otopina)
hajde pa javi kako je proslo, zanima nas