Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
imaš OVDJE zanimljivih stvari... (POST #2)


i evo još jedan zanimljiv tekst na koji sam slučajno nabaso :

buhac2.jpg

Dalmatinski buhač (Chrysanthemum cinerariifolium Vis.) je biljka, koja je sigurno jedan od najstarijih i najdjelotvornijih insekticida prirodnog podrijetla. Brzo djelovanje ekstrakta buhača kao kontaktnog nervnog otrova na insekte, bez ikakvog štetnog djelovanja na toplokrvne životinje i ljude, uz biorazgradljivost u netoksične produkte te nemogućnost akumulacije rezidua u živim organizmima čini buhač i njegove derivate gotovo idealnim insekticidom.

Tvrtka "Bioaromatica" ekstrahira aktivne komponente iz cvjetnih glavica buhača i oblikuje ih u odgovarajuće proizvode insekticidnog djelovanja. Osim toga, "Bioaromatica" kroz projekt koji financira Ministarstvo znanosti Republike Hrvatske nastoji oživjeti uzgoj i preradu ove biljke čiji je uzgoj u Dalmaciji početkom ovog stoljeća dostizao 900 tona godišnje, a danas se na tom istom području skupi svega par stotina kilograma suhog cvijeta.


PAZI da ti ne ispadne da je u biti ta paučina plijesan!
 
01.12.2010
39
0
0
39
Uh, vidim da ce ovo bas biti problem, prskao sam sa tom mesavinom hidrogena i vode, meni se cini, nista, mozda ih je malo usporilo, ali sada su vec na pola biljke ( krenuli su od dole ), danas idem u poljo-apoteku, pokusacu se informisati za nesto sto nije otrovno za coveka, nemam pojma, ako budem experimentisao neuspesno joj par dana, mogu poceti saditi novu turu, medjutim ono sto me najvise nervira ukoliko se to desi, sto jos uvek ne ne znam resiti takav problem ako se ponovi. SMRT INSEKTIMA! :). Volim ja prirodu i sve, ali cemu ti insekti stvarno... Skenjali su me skroz.
 
01.12.2010
39
0
0
39
Poprskao sam sinoc sa vodom+cesnjak (beli luk) i lupu u ruke i na svako mesto gde ih ima sam posuo neki beli prasak protiv insekata, te hedove radi sigurnosti necu pusiti, ali bar da spasem vrh biljke, nisam imao drugog resenja, jedno pitanje za sve vas, posto razmisljam sledecu turu uraditi zaista kako treba, kako da se zastitim od pojave tih govana, pala mi je jedna ideja na pamet, da kada biljka poraste uzmem neki snazan insekticioid i poprskam recimo 10 cm skroz donji deo stabljike, tamo gde nema ni lisca ni nicega, jer kontam kad pocnu da se penju moraju tuda proci, sta mislite o tome??????
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
:hippy:plagron Alga Bloom je organsko gnojivo na bazi morskih algi i drugih bioloških spojeva.
Osim 20 aminokiselina, sadrži i elemenata u tragovima, vitamini, enzimi, hormoni, kvasac.
Alga Bloom se koristi tijekom cijelog razdoblja cvjetanja biljaka.:hippy:
MOLIM da ko se kuži da da svoje mišljenje dali je taj plargon bolji od hesija
 
29.03.2010
14
2
0
38
Biljke mi ulaze u 4 tjedan cvjetanja,danas sam kupio Plagrom Terra Bloom,jel valja to sta?jer sam ih dosad zaljevao sa Plantela List a nisan htjeo uzet i Plantelu Cvet za ovo pa ono :D
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
valjda valja, nisam nikad koristio... meni je plantella bila super i jedna i druga....
javi rezultate kako si zadovoljan, čisto da se vide rezultati tog gnojiva...
 
29.03.2010
14
2
0
38
Može,tnx SiD :D Jucer su prvi put gnjojene sa tim pa javim kako radi.A moram i otvorit dnevnik da pokazem svoje ljepotice a i koji savjet bi bio jako dobro dosao.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ja sam ju koristio za outdoor...i to tako da sam nekih 200g pobacao ravnomjerno oko biljke i zatim zalio svaki mjesec...toliko cesto sam i obilazio biljke...

Nisam se sjetio u to vrijeme da odijelim par komada za usporedbu sa i bez gnojiva, no sa urodom sam bio i vise nego zadovoljan...iako vrijeme bas i nije bilo na mojoj strani... ;)
 
11.01.2011
6
0
0
43


1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?semenke fem
2.Koliko su stare vaše biljke ? 100 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? od 0.7 do 1m
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 10 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) samo malo sitnog stiropora na dnu plantela list i plantela cvet
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? na 3 dana vodu iz zemlje
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?nisam proverio
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?plantela list sada n p k 20 20 20 za cvetanje krecem
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?mh i hps 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?ok 30 40 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?15 ali je ogradjen sa 7kvadrata gde su biljke
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?12h 20c 12h 26c
13.Koliki je ph zemlje ?6.5
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?da muve ogromne i pauke
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? upucen sam onako ne profesionalno molim da mi se kaze sta sa muvama i zasto nece da cvetaju​

veliki problem biljke su posadjene pre 100 dana 60 su bile na 18 6 usa 400w mh vrsta lemon fem zemlja terra magma 6.5ph djubrene plantela tecnim djubrivom vec su malo vise od mesec dana u fazi svetanja na 12 12 400w hps neke su pocele da da pustaju cvetove ali ostale samo rastu ali ne pokazuju znakove cvetanja djubrio sam ih plantela cvet ali nista danas sam uzeo neko izraelsko djubre n p k 20 20 20 sta dalje imam slike ali ne znam kako da ih postavim​
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Drugovi i drugarice sa velikim Ž.

Postavicu pitanje za nase drage znalce, najbolje kad bi Slo_Era mogao baciti komentar.

Za prihranu biljaka sam pripremio
Advanced Hydroponics Dutch Formula GROW
Advanced Hydroponic Dutch Formula BLOOM
Advanced Hydroponic Dutch Formula MICRO

Nigdje nisam vidio omjer NPK ali po nekoj logici ovo bi trebalo da bude to ?!?! :)
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Ima li neko iskustva i kakva sa ovim gnojivom, znam da ima boljih na tržištu ali mi nije pri ruci ništa drugo tako da nemam baš nekakav izbor.

2afeqv5.jpg


I da, treba mi za cvjetanje da ne bude zabune, iako lijepo piše plod/cvijet.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
To ima premalo fosfora... Dobro ti je za predcvatnju... jer ima mnogo kalija koji se koristi za razvijanje cvijetnog nastavka...
No, za pumpanje hedova u cvatnji će ti trebati nešto bolje.. nešto s više fosfora... moš uzet grah, zdrobit i pobacat ga po potovima, odlično organic gnojivo s dosta fosfora :vb_kez:
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Ma i ja znam da nije baš savršeno, da bi omjer npk trebao biti najmanje N, nešto više P i najviše K.
Ako je ovo dobro za početak cvjetanja super, do tada odem u malo veće selo pa nabavim nešto od gnojiva koje ljudi ovdje preporučuju. Sad mi je na negdje 10-12 danu cvjetanja a za završni mjesec ću nabaviti nešto prikladnije. Hvala tarki na brzom odgovoru.

Ako ne, budem to sa grahom probao, par samljevenih zrna po posudi ili..?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma čim čim više tim tim bolje :D
Ne možeš pretjerati u svakom slučaju... moš ga i nadrobit pa ostavit u boci da se otopi u vodi to sve pa onda po posudama pobacati.
Vidjet ćeš već i sam kako će se biljke ponašati, ja ti samo teoretiziram ionako :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD