Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.08.2011
17
15
0
38
evo jedno pitanje za iskusne.do sada sam koristio plantelu tokom uzgoja e sada sam dosao u mogucnost kupiti nesto od hesi gnojiva pa molim iskusne da mi daju savjet sta da kupim izbor je velik a siguran sam da postoji najbolja kombinacija.hvala i pozdrav
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Pozdrav svima
zanima me jeli možda neko koristi kruta gnojiva (otapanjem u vodi) ili sl.
naime nedavno sam naišao na gnojivo sa velikim udjelom fosfora
radi se o organsom gnojivu guanito
E sad mene zanima ako neko zna koliki je omjer vode i gnojiva a da ne napravim štetu ili da ne bude slabo ili neka slična iskustva
Evo i link na stranicu gdje imate i neke podatke koliko ide količinski u odnosu na vrstu kulture koju uzgajamo
GUANITO - Italpollina
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav svima!zanima me jel se netko od vas susretao i koristio FLORIDOR TEKUĆE GNOJIVO SA GUANOM,i dal to išta valja?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@ šizo

Koristio sam hesi i poprilićno sam zadovoljan rezultatom, samo mi se ne sviđa što je hebena kemija. Baš gadno nekako izgleda...umjetno. Ali ponavljam, rezultati su dobri.

@ rasmc

Ne bih ti preporučio ništa takvo.

@ ganja_farmer

Možda se netko javi i ponudi kankretniji savjet. Malo sam googlo i nema baš nekih podataka. Radije plantelu, compo sanu, ili substral potraži. Compo je malo teže naći, ali plantelinih i substralovih gnojiva ima baš svagdje. Ja sam ih našao npr. u plodinama ;)
 
01.02.2012
38
3
0
47
Pozdrav svima... Nikako ne uspijevan pronaci gnojivo za cvjetanje koje ovdje na forumu preporucujete. Imam Substral zemlju i Substral gnojivo za vegetaciju. Jedino sto sam uspio naci je Substral NPK 4 5 8(za orhideje) , Substral 3 5 7 (za kaktuse) i Plantela specijalno mineralno gnojivo za surfinije 8 6 12 . Sto mi je ciniti? Ima li srece u nekim od ovih gnojiva? Zivjeli....
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ovo je naj bolja zemlja koju sam uspio naci u krugu od 150km,provjerio sve od cvjecara,ducana,supermarketa,centara.... molim za komentare i savjete vezano za zemlju jer cu s njom zapoceti grow Fotografija0598.jpg:Image Upload !
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Blade je napisao(la):
Makisplit samo peglaj


blade ph se cini dobar,poslje malo korigiram,dal da mješam išta ili ovu u komadu da trpam u pitare?
na zemlji piše i da nakon 2 tjedna gnjojim sa cvetalom

mislim nakon što proklijaju odmah u 9l.pitare koje sam uzeo,prpa me iz malih u velike presađivat za prvi put....
 
17.11.2011
2
0
0
37
Ako jos netko se muci sa traženjem gnojiva okolo i troši pare na banezin moze se naručit i online na ************


Btw ja sam svoju zemlju ugnojio prirodnim gnojivom u kriketima od konjskog i goveđeg gnojiva, eventualno cu dodat gnojivo kad bude faza cvijetanja.
SVaka biljka ide u kantu od 50 litara (radim šumu).

Edit by zlo&naopako:
Postoji razlog zašto je cenzurirano!
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Nakon dugo traženja našao sam Teramagmu u Merkatoru.Vreće su od 18L i samo je jedna vrsta(nije bas ni jeftina).E sad zanima me jesam li ubo pravu "verziju" Evo slike
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Pozz..biljka presla sredinu cvjetanja, do sada sam koristio Plantellu cvijet. Sta preporucujete dalje (PK?)? Opcije:
-Biobizz Topmax Bloom
-Hesi Fosfor Plus...

I koriste li se istovremeno ili izbacujem plantellu?

pozz
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
izbacuješ plantellu ako krećeš sa nekim od ovih gnojiva...

moja preporuka je biobizz grow, bloom i top max...
po mogučnosti da nabaviš sve 3 stvari od biobizza bilo bi super... znači kao što rekoh BIOBIZZ: Bloom, Grow, TopMax...
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
SiD je napisao(la):
znači kao što rekoh BIOBIZZ: Bloom, Grow, TopMax...

pretpostavljam da je:
-Grow- za vege?- ne treba mi..vege je bila bez gnojenja
-Bloom- prvi dio cvjetanja? (odradjen s plantellom)
TopMax- finish? (to je ono sto mi treba)?

Ispravi me ako grijesim s ovim iznad. Znaci izbacim plantellu i koristim samo TopMax (to je neka moja ideja)?

A za sljedeci grow bi si mogao priustiti cijeli komplet sto si nabrojao..

Hvala na odg.
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
mislim da ne možeš topmax pomješat s planatelom ali neka se javi netko pametniji......i topmax je za od sredine do kraja pumpa hedove, a bloom je gnojivo za cijelo cvjetanje....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
$DoLaR$ je napisao(la):
mislim da ne možeš topmax pomješat s planatelom ali neka se javi netko pametniji......i topmax je za od sredine do kraja pumpa hedove, a bloom je gnojivo za cijelo cvjetanje....

Ovo je bio moj 1. post:

oprez je napisao(la):
Pozz..biljka presla sredinu cvjetanja, do sada sam koristio Plantellu cvijet. Sta preporucujete dalje (PK?)? Opcije:
-Biobizz Topmax Bloom
-Hesi Fosfor Plus...

I koriste li se istovremeno ili izbacujem plantellu?

pozz

Znaci, SiD kaze da se ne mjesaju, pa me zanimalo jel OK ako od sredine izbacim plantellu i nastavim s TopMax-om do 10ak dana pred kraj. Iza toga flush i voda...? :)