Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
a što misliš odakle hrpi ljudi sa foruma sjeme "domaćice"? to je većinom sjeme iz paketa vutre koja je bila vrijedna spomena pa su spremili...
 
31.05.2012
7
0
0
33
E ql, za prvi grow bice dobro i to, zelim samo da probam da vidim kako ce ispasti...e jos nesto nasao sam online kao 10semenki oko 50e i +20 semenki kao dobijes free, da li je to stvarno tako jeftino ili neka navlakusa? Da li smem ovde da okacim taj sajt, da vam pokazem? I da li imate iskustva sa online narucivanjem, da li bude kakvih problema?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ima li netko na forumu da je koristio GHE ili Advanced Nutrients?

ja se dvoumim između GHE Bio Bud+Ripen (gnojiva za cvjetanje, 260 kn) i Advanced Nutrients Sensi Bloom (komplet gnojiva za vege i cvjetanje, 150 kn)
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
ja imam ripena kojeg sam koristio u kombinaciji s hesijevim bloomom..prvo sam bloom uzeo, a kad je došlo vrijeme za PK gnojivo, nisam mogao do hesijevog P, tako da sam se odlučio na Ripen..
odlično ga biljke prihvaćaju, a mislim da je svakako još bolja opcija komplet za cvjetanje od istog proizvođača..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
znam da je to dobro gnojivo ali ipak AN se navode kao najbolja gnojiva na svijetu pa se dvoumim...
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Advanced Nutrients Sensi Bloom to je ona Ph perfekt verzija jelda,neznam šta da ti kažem osim ovog,ukoliko ideš sa advanced nutrients biče ti najbolji ali moraš imat doslovno sve odjednom da bi to bilo baš epski,ovako svaka stvar odradi posao al po meni je skupo malo davat po 200-300 kuna za samo jednu stvar ako me shvačaš šta pričam tako da bolje idi sa ghe pa kasnije isporbavaj sa ad-om jer moraš kombinirat,okolo sam vidio ljude koji su maheri za kemiju (ion chemistry) ima frajera koji su si sami kopirali sve te AD šemice i kažu da je čisti ripoff pošto su oni istu stvar dobili za doslovno 30 kuna koju ti tamo platiš 350 za jednu bocu itd itd...neču sad da kenjam jer ima mnogo poklonika AD a i sam sam se uvjerio da znaju šta pričaju ali isto tako i da su preskupi!
Na tebi je odluka prijatelju
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
sensi bloom komplet od 2 osnovna gnojiva (za vege i cvjetanje) košta 150, pa ako hoćeš još nešto drugo, svaka dodatna stvar te još košta minimalno 200-300 kn, a npr. Bud ignitor koji je kao neko njihovo "čudo" košta cijelih 700 kn litra, tako da se slažem da su mnogo preskupi...

ja ću kupiti samo ovaj osnovni mix za 150 i možda kasnije najesen bud candy i to je to
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ja imam sensi part dva djela, sensizym, bud ignator (je čudo...izbija toliko cvijetova više di se uopće nebi pojavili da ga ne koristiš), big bud, B52, overdrive, carbo load liquid, hammerhead, sensi cal mag bloom....sad još sam naručio phiranu, tarantulu, voodoo juice.....zadovoljan sam....ali stvarno nije kako ga hvale...mislim je kad je sjemenka jebena i potentna...ali nemože napravit od loše sjemenke jebenu biljku......evo sad od mojih tri jack herera svih sam zajedno isto tretirao....a dva su tako jadna da mi je muka...a treći je brutalan....o svemu po malo ovisi.....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
naravno, ako je sjemenka njesra onda ne možeš ni iz biljke dobiti ni očekivati bog zna što ali vjerujem da ipak pomaže.

kažeš bud ignitor stvarno radi svoj posao? kad bi imao para prebacio bi se na indoor, sklopio neki box 1x1 m i kupio komplet od AN (iako bi me došlo 2600 kn) i onda bi bio miran neko dulje vrijeme, bar što se gnojiva tiče (i uzgajao bi monster satorije :D)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
ja sam zadovoljan sa svime.... sensi part znači baza gnojiva vrh i spušta odmah ph na 6.5 koliki god da ti je.....sa bud ignator....on je savršen....i hammerhead je ok samo to nikad potrošit :) 0,25 ml na L vode....ali overdrive....e to je stvarčica za zadnja 2 - 3 tjedna....na oči vidiš kako raste hed.....a big bad je da mu napravi postavu :) ..nakon B52 biljka neće skužit da je doživila stres nikako.sensizym ko svaki enzimi....a sad kad dođe i ostatak ćemo vidjet....pa na jesen javim kako su prošli hereri, c99, super bud, the doctor, pure kush......sa svim naravno :) .....samo ovo idu klonovi.....i da final phase.....to je čudo za isprat...evo prije 4 dana sam isprao jednog herera sa 30 litara vode....i čista voda ko suza.....i onda nakon toga sa 10 L vode sa final phaseom...da vidiš žutila....a sad kako nemam pojma....ali sve skupa da...zadovoljan sam jako....i sviđa mi se biobizz....super održava mame.....ali ga isto koristim u dodatku sa AN točnije sa B52 i enzimima.....i još koristim super vit i od ghe bioroot plus.....
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.405
28.047
1.098
Trøndelag
kupio sam zelenu (list) i crvenu (cvet) plantellu,zanima me koliko cesto smijem gnojiti outdoor?
Znaci pognojio sam sa pola doze list prije dva dana,nakon koliko smijem opet?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Beštija, vidi kako će reagirati na dozu gnojiva koju si joj dao pa sljedeći put zalij samo sa vodom. Ako biljka izgleda zdravo i ima finu zelenu boju nemoraš često gnojiti jer ćeš napraviti više štete nego koristi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Ovako imam svježih govanca od kunića pa me zanima mogu li ih direktno stavit na površinu zemlje i zaliti vodom.Btw biljke su u cvatnji 2 tjedan
 
11.03.2011
1
0
1
45
IZMET OD KUNIĆA JE DOBAR ALI PREVIŠE KISEL.
isperi ga u dvije vode da otkloniš kiselost i onda ga upotrijebi

mar1o je napisao(la):
Ovako imam svježih govanca od kunića pa me zanima mogu li ih direktno stavit na površinu zemlje i zaliti vodom.Btw biljke su u cvatnji 2 tjedan
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Ja sam naisao na ovu pisaniju u pitanju je prirodno djubrenje OSAKOM, razređenim rastvorom živinskog đubriva .
Odnos živinskog đubriva i vode, bi trebao biti 1:10, pa do 1:15. Još je bolja odstojala (prevrela) Osoka.
Recimo u 100l vode stavimo 10-ak kg živinskog, promešamo i ostavimo, na udaljenom mestu, (zbog neprijatnog mirisa,.. na crkotinu). Može se posuda i dobro zatvoriti i povremeno promečati (na 4-5 dana). Kada se previranje završi, miris se skoro izgubi. Boja osoke za upotrebu bi trebala biti boja slame (ili piva).
Važno je znati da u Osoci nema Fosfora (ima ga jako malo - nedovoljno), pa bi ga trebalo dodati, mineralnim đubrivom.
Uopšte je poznato da se biljke, vremenom prezasite istih mineralnih materija, pa će uspeh biti veći, ako kombinujemo prihranu organskim i neorganskim đubrivom.