Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Evo ovako..vec sam pisao da sam zakasnio,ali su mi rekli da mogu nesto izvuci iz grow-a,e sad evo ubacio bih i sliku kao izgleda djubrivo ali ne znam kako posto se slabo snalazim na forumima,cim sam za prvi post dobio mesec dana pred ban.To je neko nemacko sranje u obliku stapica sa oznakom NPK 10+5+7.Zabada se pored biljke i u toku zalivanja se topi i dolazi do korena.....e sad me zanima da li bih trebao kupiti nesto drugo sa vecim procentom Azota(N)Posto su biljke stare tek 4 nedelje,ali mi lepo izgledaju.....dobavicu i sliku.E da i sve je outdoor.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Kupio sam juce Flantelu List dobro poznatu netreba slika i posto nije imala crvena plantela kupio sam sledece :
http://ultraphoto.org/images/n8za6qx2v9a1uq9f7aua.jpg
i kao dodatak sam uzeo Guano
http://ultraphoto.org/images/eh5wheri1xohnxz3a7hu.jpg
takodje od floraline kao i ova zamena za plantelu cvet. Guano ima rastvor NPS 7:3:5 zamena za platnetlu cvet ima NPK 6:6:6 koje da koristim u fazi cvetanja trenutno jos uvek Plantelu list saveti??? outdoor je u pitanju slike kad odem da zalijem.

samo me interesuje koje od ova dva da koristim u cvetanju stavio sam NPK za svako.
 
31.10.2011
5
0
0
47
Pozdrav svima! Za cvijetanje svoje biljke sam nabavio "Organic iguana juice(advanced nutrients) 4-3-6,i fosfor+ od Hesia. Zanima me da li kad pocnem gnojiti sa fosfor + prestanem davati organic iguana juice,ili ih do kraja cvijetanja koristim oboje?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
jesi dobio 2 boce iguana juice-a? trebao si dobiti part A (vege) i part B (bloom). koji je sastav druge boce (bloom)?

ja imam sensi bloom i on je 3-0-0 i 2-4-8 i trebao bi kupiti još overdrive ili bud candy ali su mnogo skupi...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
T-bud, koristi iguanu negdje do 3.-4. tjedna cvatnje, od tada dodaj p+, ali nastavi i sa iguanom (znači oba).

Metalmaniac, ak nemaš $ (ili ne želiš dati hehe) kupi si neku jeftiniju opciju PK boostera, npr ripen od GHE ili P+ od Hesi.
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
Procitao sam po forumu da u drugoj fazi cvetanja ide HESI - Phosphorus Plus. Da li kada dodje do toga prestanem sa npk 11:30:11 (tako nekako nemam sad kraj sebe) djubrivom i nastavim samo sa Phosphorus Plus koji ima n:0 p8% i k4%?

PITANJA POSTAVLJATI U VEČ OTVORENIM TEMAMA!
GP1.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
Pripremite organsko tekuće gnojivo
Organska tekuća gnojiva proizvod su namakanja komposta ili drugih biljnih ostataka u vodi dok se pripravak ne obogati hranjivim tvarima i korisnim bakterijama. Tekućina ima širu primjenu od komposta i može se upotrebljavati za prihranu svih vrsta biljaka te tako zamijeniti umjetna gnojiva. Najjednostavnija metoda jest da vrećicu od gaze napunite bogatim organskim kompostom, zaveže te vrh vrećice na štap, stavite ga na rub kante, a vrećicu s kompostom uronite u kantu vode ili u zaljevaču na dva do tri dana. Pažljivo izvadite vrećicu i njezin sadržaj iz vode, a zatim dobivenom obogaćenom tekućinom odmah prihranite biljke. Za pripremu tekućega gnojiva možete upotrijebiti i ovčji izmet – ako ga možete nabaviti. Tekuće gnojivo od crnoga gaveza i koprive često upotrebljavaju vrtlari koj i se bave organskim uzgojem. Za pripremu tekućega gnojiva od crnoga gaveza potrebno je kantu za smeće do pola napuniti vodom i u nju staviti 3 kg listova te biljke neka se namaču. Poklopite kantu i nakon četiri tjedna tekućinu upotrijebite nerazrijeđenu. Za tekuće gnojivo od koprive, 1 kg kopriva namočite otprilike u 10 litara vode i upotrijebite nakon dva tjedna, no razrijeđeno u omjeru 1 : 10 u korist vode.
 

x-cluber

Aktivan Član
17.07.2012
125
4
18
45
Ljudi vi mene ubijte ako ja išta razumijem s ovim omjerima i brojevima???
Stvarno sam se pogubio, čitam 3x ovu temu i dalje nemam konkretno objašnjenje.

A kod mene je situacija ovakva,
Imam gnojivo ASEF, Mineralno đubrivo za zelene i cvatuće biljke. NPK 8-4-4.
1313751889286.png

I sad mene zanima dali mogu da s ovim prihranim u vegetaciji?

Jer ovdje kod mene Plantela jednostavno ne postoji,
ima još Green Garden, (samo sam u jednom "nedovršenom dnevniku" uspio naći da ga neko spomene) :)
za zelene biljke NPK 6-5-6
i za cvjetuće biljke NPK 4-6-6

Dali da sa Asefom NPK 8-4-4 odradim vegetaciju? A za cvjetanje da uzmem ovaj Garden 4-6-6?
jer bit će da drugog izbora nemam.

Hvala!
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Omeri su o.k. kao što si napisao asef za vege, a ovaj drugi za cvetanje, ne bi trebalo da bude problema.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zara89 je napisao(la):
Moze li mi neko reci sta da stavljam (sipam) ako biljci hvale ova tri elementa (N-dusik P-fosfor K-kalij) ?
:ludaci_lol:..........

Ne spamaj ovu temu! SiD! dobio si po repu da znaš za ubuduće
ovakvi odgovori ne pomažu nikome!!!!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Mogu samo da kazem da sam kupio Hesi start komplet. Biljke vec 3-cu nedelju pevaju i bujaju, a tabele se naravno pridrzavam.
Sve pohvale za Hesi
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
ljudi jel koristio neko Ecobooster 2, kakva su iskustva? mikrobiolosko organsko gnojivo, razmera 9-1-4 ph 5.5-5.9 sto mi odlicno odgovara za coco. takodje imam slavol, medjutim on nije gnojivo vec dodatak/prihrana za gomilom bakterija koje pomazu biljci oko usvajanja hrane itd, tako da cu ta dva koristiti za vege, a za bloom ne znam sta cu, saveti su dobrodosli, moj grad je neverovatno siromasan sa organskim gnojivom. hteo sam kostano brasno da uzmem ali najmanje pakovanje je 50kg... dakle ecobooster info, i ako neko ima savet za bloom sta koristiti, voleo bi da izbegnem sintetiku..
 
08.05.2013
26
1
0
Zamolio bi nekog za hitnu pomoc...internet mi uzasno steka pa treba po par min da mi otvori jednu stranicu, zato bi bio vrlo zahvalan da mi neko odgovori na pitanje

evo moje situacije...
kupio sam 3 vrste gnojiva marke Biobizz
bio grow (4.0-3.0-6.0 to cu koristit za sljedeci grow posto se preporucuje za vegetaciju)
bio topmax (0.1-0.01-0.1)
bio bloom (2.0-7-4)

Dobio sam uz to i brosuru ali nigdje nepise koliko cesto treba zalijevat...
Zanima me koliko ml ide na l (jer sam procitao puno postova na kojima pise da treba stavit pola od preporucene) i dali je moguce koristit oba dva gnojiva odjednom. biljke su pocele cvjetat 9.7

hvala unaprijed