Prihrana biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.10.2015
9
1
1
31
Imam biljku staru tjedan dana pa hocu da brze raste i da bude zdrava pa sam kupio npk 15-15-15 florin 2 a neznam kako gnojiti i neznam u kojoj kolicini stavit gnojivo help plz
 
11.10.2015
9
1
1
31
A koja gnojiva su onda dobra
i kako da ovo tu iskoristim korektno bez da imam probleme

Koristi opciju edit pa neces pisati post za postom i netrebas citirati ako odgovaras na post iznad ;) oc
 
Poslednja izmena od urednika:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Trebao bih mi savet ili vise konsultacija.
Ukratko,imam biljcicu 30 dana vege i za 7 dana ide na cvetanje.U deficitu sam sa parama trenutno a hteo sam da dopunim malo ishranu u cvetanju.Imam za cvetanje samo HESI-boost i Phosphorus Plus .Tu bi mi legao jedan Bloom ko budali samar ali sta je tu je.Sta vi mislite kako ova dva preparata najbolje upotrebiti,ja sam mislio kad prebacima na 12/12 prvo ful dozu boosta i onda tako svako drugo zalivanje ili kako se vec bude ponaasala biozica sve je to individualno,uglavnom posle 4 nedelje pocnem i da dodajem Phosp.plus zajedno sa boostom i tako do kraja na svako drugo zalivanje.Stim da imam i hranu za paradajz od FitoFerta to je kao kristalno djubrivo (12.5:6:31)+4MgO+ME.Koristio sam ga u proslom growu cak i u cvetanju ja mislim dvaput sam ga dao u cvetanja.E sad koliko je prporucljivo mesati proizvodjace i dali bih ovo djubrivo imalo sta ucinka generalno u fazi cvetanja,sobzirom da proizvodjac preporucuje da moze da se djubri do kraja rasta kulture.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Ovo je buckuris koji je, po mom misljenju, tesko uskladit. I boost i p+ su dodaci uz bloom i tesko da mogu samostalno funkcionirat. Mozda i bi uz odredjen omjer, ali je nebi taj rizik radio, pogotovo jos uz gnojivo u granulama. Ako hoces testirat, koristi samo taj fitofert po nekoj propisanoj dozi (mislim da nebi smjela bit iznad 1g/L po NPK koji je)
Ili jednostavno kupis crvenu plantellu i rijesio si sve probleme.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nebi bas da eksperimentisem, iscimacu se negde za 15e i kupiti bloom i onda sam ful za cvetanje,e samo jos ovo da pitam,u fazi vege sam koristijo dva puta fitofert humistart root 4-12-5,imali neke veze to sto cu krenuti sa HESI-jem u cvetanjem ili to nista nesmeta,mozda cu isprati biljcicu posle dve nedelje cvetanja i krenuti normalno sa hesijem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sv.Arxangel

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Nema veze što si fito koristio u vege, nastavi sa Hesijem. Pola doze svako drugo zalivanje i bićeš zadovoljan. Dobro bi bilo da u tom slučaju dodaš jednom ili dvaput Tnt pre pre početka cvetanja, jer humi start je dovoljan za prvu fazu vege, mislim da ti treba djubirvo sa više N u ovoj fazi. A nemaš tnt, dodaj slobodno sa FitoFert Vegetativ (24:6:10)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
09.11.2015
10
7
3
hello :) imam jedno pitanje biljkica mi je stara tocno mjesec dana malo veca je od 30 cm gusta je.i nema samo listove vec ima gore i svukuda "vrhova" bar mislim da su to vrhovi jer prve su mi biljcice hehe :) . 2 zenke super hash . zalijevam ih svaka 3,4 dana sa vodom kad vidim da im je potrebno procijenim sama.. ali me zanima to gnojivo kupila sam gnojivo pise sastav N:p :K= 10:4: 7,5 + mikroelementi dali je to oke a proizvodac je FLORAVITA za cvatuce bilje.
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ako je takav odnos NPK onda je to za vegetaciju,prihrana... ima na forumu neki su koristili to djubrivo... kucaj u trazilicu floravit i izbacice ti 4 strane... pa mozw nesto vise saznat kako su prosli :) a mozes i sliku biljkica ubacit,pa da vidimo kako to izgleda u prikladnoj temi :) peace
 
19.01.2015
132
99
43
Pozz pitanje ovako biljke su 2 tj stare i sad sam hesi start paket kupio i razmucko u vodi sve sto pise da ide u prva dva tjedna. sad me zanima nigdje nepise osim pred kraj na tablici da ide cista voda znaci konstanto svako zaljevanje radim sa hesiom po tjednima?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da,ali nedjubris svako zalivanje,malo ti je nejasno pitanje,otprilike svako drugo zalivanje hranis biljku,mada ako ti je dobra zemlja nemoj cesto hraniti da nesprzis biljku,neko ozbiljnije hranjene pocinjes tek kad prebacis na cvetanje.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Imas u ovom threadu sve o gjubrenju, potrudi se malo.
Evo upute koje je MarcoPolo napisao o Hesiju:

hesi je blago gnojivo pa mozes ga dodavati pri svakom zalijevanju...u pocetku stavljaj root (ili kod nekog stresa ga slobodno dodaj), tnt moze vec nakon 2 tjedna (uz kvalitetnu zemlju vjerovatno i duze) i koristis ga do kraja vegetacije, bloom naravno na pocetku cvjetanja, a fosfor plus dodajes u 4.tjednu i picis do kraja...super vit i powerzyme od pocetka do kraja...dobijes zgodnu tablicu doziranja u starteru, tak da nemres fulati
 
19.01.2015
132
99
43
pa to kazem zato jel nigdje nepise da trebas stat pa s vodom jedno zaljevanje nego da ga konstanto mozes dozirat :D hvala decki