Problem lišće žuti i otpada

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bug

03.08.2008
3
0
1
40
Bok ljudi,molim za hitnu pomoc . Ovaj Critical ++ je 4mj. u otdooru. Sve je bilo super do prije par dana i onda šok . Ph je sada 6.5-7. Bio je 8. Lišće otpada na dodir. Molim ako tko zna riješenje za ovaj problem. Hvala!!!

image-0-02-01-037ede903c4d0e9677b4b6b647c8d8c98dca0e42a678c43a5f6ddaf94e6dccbe-V.jpg
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Ni slucajno ne dirati koren kod presadjivanja. Sacekaj da se osusi lepo, pa presadi u neku vecu rupu(saksiju 50-60l) i trudi se da ti se zemlja, gde je koren, ne raspadne
Kupi neku kvalitetniju zemlju i pitaj za dalje
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Premalen ti je pot za ovakvu biljku i moje misljenje je da trebas presaditi u puno veci pot(30,40 lit) ili rupa u zemlji.Presadis,dobro zalijes,pognojis i nece biti problema.:thumb:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Dosta je 35 l.Ja sam mislio da je 10,12 lit.Ajde pricekaj nekog iskusnijeg jer nisam ja bas za vanjski uzgoj.Pa da cujes misljenja.:thumb:
 
17.12.2015
47
49
18
42
Ph previsok, lepo kaze Powerseed da je nutlock, ph od 5,5 do 6,5 naj bolje ali zavisi kako kad sta stavljas...nadji na netu ph tablu , pise koliko ph za N,m,c,k itd.....fali njoj N i to dobro, zemlje je dosta 35L...prvo proveri koliki je ph zemlje ako treba da ga spustis a treba sigurno ako je do sada bio 8....listove koji su previse zuti poskidaj, nema svrhe da vuku energiju ostalim zdravim listovima...
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ako nije flašana nikad a gnojiš, i to ko zna koliko, ili imaš neku zemlju koja je već koristila za maćuhice plus mahune sa češnjakom i sl., ja bi ju u tuš i ispiranje tuš ručkom, da mjehuriće nabire, možeš prstima provjerit a i vidi se gdje voda prolazi dolje, trebala bi otjecati jednomjerno a ne uz rub posude, dobrano ju flašaj, ja sam mnoge biljke dignuo tako, dobe puno kisika kroz takav način špricunga, i strejn hanteri naglašavaju svakih nekoliko tjedana flaš, znači ne tuširanje, flaš zemlje, supstrata...
 
14.08.2011
3
2
3
Ni slucajno ne dirati koren kod presadjivanja. Sacekaj da se osusi lepo, pa presadi u neku vecu rupu(saksiju 50-60l) i trudi se da ti se zemlja, gde je koren, ne raspadne
Kupi neku kvalitetniju zemlju i pitaj za dalje

Pozdrav ekipa, evo iman jedno pitanje za druga Chan Chan-a, dakle zanima me zasto se zemlja kod presadjivanja nesmi raspast? Mi uvik kod prisadjivanja biljke koja je duzi period u pitaru (korjen je vjerojatno pocea ic u krug) razmrvimo sve okolne strane i na 4-5 mista rastvorimo korijen tako da vise ne cini zamrseni krug, kako bi se lakse prosirija u novoj posudi/rupi.
 
14.08.2011
3
2
3
Druze Bug-a moj je savjet da vidis dali je korijen dosta zamrsen jel ako je,onda se cesto dogodi da kod zalijevanja voda prodje samo uz rubove pitara pa na kraju korijen primi malo i nista vode, a uz to dolazu ostali simptomi -pothranjenost jel nemogu prenosti nutrijente zbog nedostatka vode,donji listovi pocinju zutit , kako se problem ne rijesava listovi pocunju otpadat i citava biljka se susi....

E sad iman ja jos jedno pitanje za iskusnije growere. Zanima me dali je pametno skidat listove koji su poceli zutit jel iako biljka trosi dio energije/ vode na njih, u slucaju da je problem sa nedostatkom nutrijenata ( nutrient deficiencies) ti listovi zute iz razloga jel biljka uzima nutrijente iz njih jel ih nije u mogucnosti uzet iz zemlje, samim time ako problem sa nutrijentima nije rijesen a donji/ zuti listovi se otkinu problem ce se samo nastaviti desavati na drugom setu listova.

p.s.- evo link di covik objasnjava( na engleskom jeziku) sto se dogadja kad se korijen zamrsi https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=89175
 
26.04.2016
4
1
3
Pozdrav ekipa, evo iman jedno pitanje za druga Chan Chan-a, dakle zanima me zasto se zemlja kod presađivanja nesmi raspast? Mi uvik kod prisadjivanja biljke koja je duzi period u pitaru (korjen je vjerojatno pocea ic u krug) razmrvimo sve okolne strane i na 4-5 mista rastvorimo korijen tako da vise ne cini zamrseni krug, kako bi se lakse prosirija u novoj posudi/rupi.
Nisam Chan Chan, svejedno, korijen se ne dira u toku vegetacije, kada želiš biljku sa što manje stresa presaditi trudeći se da što manje osjeti takav zahvat, dok presađivanje kako si ti opisao vrši se u toku mirovanja biljke.Tada možeš, a nekada je i poželjno orezati korijene.
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Mi uvik kod prisadjivanja biljke koja je duzi period u pitaru (korjen je vjerojatno pocea ic u krug) razmrvimo sve okolne strane


Ako ste profi uzgajivaci onda nema potrebe da se savetujete sa amaterima, radite kako znate @FreeStyleBoy :thumb:;)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
Chan chan ali ovdje se ni nemoze raspasti zemlja, pogledaj kolika je biljka..pa tu ima "vise" korijena nego zemlje ;) samo uzmes za glavnu stabljiku i iscupas van, sve je kompaktno 100%

A biljka gore je pregnojena ili zalivena s necim s cim ne treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Deniz
14.08.2011
3
2
3
Mi uvik kod prisadjivanja biljke koja je duzi period u pitaru (korjen je vjerojatno pocea ic u krug) razmrvimo sve okolne strane


Ako ste profi uzgajivaci onda nema potrebe da se savetujete sa amaterima, radite kako znate @FreeStyleBoy :thumb:;)

Skuzaj ako te moje pitanje uvridilo, pitan cisto iz znatizelje i sa namjeron da poboljsan svoje tehnike ukoliko su moje pogresne.Moje pitanje je bilo zasto se zemlja( a ne korjen ) prilikom presadnjivanja nesmi raspast, i doda nacin na koji ja to radin i njegov razlog...Fala ti na odgovoru ("Ako ste profi uzgajivaci onda nema potrebe da se savetujete sa amaterima, radite kako znate @FreeStyleBoy :thumb:;)[/QUOTE] ") bit ce mi od velike koristi u buducin sezonama, a sta se tice profi i amatera ovde san da naucin i podilin svoja iskustva ka i svi ostali, niti smatran sebe "profi" niti misalin da su svi ovde amateri. ;)
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Nije me uvredilo, nego zbunjujemo ljude sa raspravom!
Cilj svakog pocetnika je da dovede grow do kraja. Kod nepazljivog presadjivanja(nedovoljno suva zemlja, kidanje korena,...) rizikujemo da biljka pohermi ili se razboli.

Naravno da postoje advance tehnike, svaka cast, ali nekad je najjednostavnije-najsigurnije!
Veci grow-veca mogucnost sa experimentisanje!
Jedna biljka-gledas je kao u boga i molis istog da se sve zavrsi kako treba:thumb::watch::watch:
Ziv bio @FreeStyleBoy