Problemi u rastu

• Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko web plejera. Slušamo se!
Hempatia Canna iGrow Mills Nutrients
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.07.2012
0
1
0
38
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 1 i pol mjesec
3.Koliko su visoke vaše biljke ? oko 70 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 25cm široka i 20tak cm visoka
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) zemlja kupljena, mjesavina slabo razgradenog bijelog treseta, visok udio izmrznutog crnog treseta, tresetna vlakna i vapno, a pomjesano s humusom ( otprilike 1/5 humusa )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? 1 dnevno iz pipe
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nemam mjerac ( vodovod zagreb )
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? gnojivo kupljeno, tekuce, Flortis, 7 -7 -7 + B, Cu , Mn , Fe, Zn, koristeno 1 tjedno.
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? biljek su bile pod suncem (jakim ) zadnjih mjesec i pol dana, od 6 do 9 (15tak h sunca )
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? zageb ljeti .) od 25-30 stupnjeva
13.Koliki je ph zemlje ? neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? da, male crne bube
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? nemamo, 1 grow

OPIS PROBLEMA:
Imamo 5 biljki , himalaja gold.
Biljke je odlicno rasla i napredovala zadnjih 45 dana, nakon cega smo ju s balkona prebacili u sobu, zbog sigurnosti. I da joj smanjimo dnevno svjetno da bi potaknuli vegetaciju.
U sobi je 6 dana , soba je prozracna kad joj dajemo sunca, kojeg ima 10h dnevno ( od 7-8 ujutro do 7-8 navece ), a nakon toga je u potpunom mraku do sljedeceg jutra.
No sad je biljka izgubila volju da stoji uspravno i ponosno, jednostavno "padaju" neznam kako da to opisem.
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Mozda se ništa niti ne događa štpo ne bi trebalo, ali kako ovo radimo 1 put malo smo se preplašili jer us vani izgledale puno zdravije....

Sviđa im se: Joe1234
06.07.2012
0
1
0
38
Milis u vece posude ? i molim te komentiraj što više:)
ako vidis još nešto što je kirvo reci , jer kao što sam rekao prvi put ovo radim

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
200
40
28
Biljkama ti treba hrane i prostora za korjen.Presadi u veće tegle, ako misliš do kraja držati u njima uzmi barem 10l po biljci i napuni kupovnom zemljom reguliranog Ph i Pomješaj s perlitom ili stiroporom radi drenaže. U toj novoj zemlji imaš hranjivih tvari za par tjedana pa netrebaš prihranjivat odmah a ako namjeravaš ostavit u teglama morat češ nabavit kvalitetno NPK gnojivo.pokušaj kontrolirat ph vode s kojom zaljevaš jer če ti biljka zakržljati. u petshopovima imaš ph mjerače za akvarije koji su do 50kn a ph ti je u ovom slučaju dosta važan pošto biljke imaš u teglama i ti sam određuješ i kontroliraš što i kada če biljka dobiti.
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.
- tu ti je link za temu na forumu pa malo prouči

jovo666 je napisao(la):
prebacili u sobu, zbog sigurnosti. I da joj smanjimo dnevno svjetno da bi potaknuli vegetaciju.
Ne razumijem ovo da bi potaknuli vegetaciju... Biljka se prvo razvija i raste(vegetacija) a to se događa dok je dan duži i onda počinje cvijetati kad dan i noć postanu izjednačeni.. indoor groweri imaju biljke u vege na 18hsvijetla/6hmraka pa kad je vrijeme za cvijetanje ili kad žele biljku stavit u cvijetanje prebace na svijetlosni režim 12h/12h.

Inače ok je za mjesec i pol samo riješi to s presađivanjem što prije i moj savjet ti je dda prebaciš u prirodu ako imaš mogučnosti a ako češ imat doma slobodno ostavi na terasi gdje si imao.sunca nikad previše.

SRETNO I UŽIVAJ....
:samoja

Sviđa im se: Zlo&Naopako
06.07.2012
0
1
0
38
E to je vec dosta korisnih informacija, hvala ti puno:)
Upravo se spremam do ducana po tegle, još zemlje i humusa. Ph cemo smanjit.
Ovo šta si reko za svjetlo/mrak je okvirno i bilo tako , samo što imam neku ludu kombinaciju indoor/outdoor. to je radi prostora koji mogu koristiti/susjeda/policije i sl.
Ovo za vegetaciju sam mislio na tu 3 fazu. cilj mi je u principu u što kracem roku natjerat ih da rode, vrmene radi a i ne mogu imati cudovista od metar i pol nigdje u stanu ili van njega.
ako imas još što za dodati bio bih ti zahvalan :)

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
200
40
28
GLe izvedivo je unošenjem tegle unutra natjerat biljku na cvijetanje..Imao sam i ja sličan plan pa sam se za out odlučio nakraju..
znači 12sati sunca 12 sati mraka i moraš znati da nesmiješ ometat mračno razdoblje jer češ stresat biljku i dobit češ hermija(bijku koja ima i muške i ženske) pošto češ joj priuštiti dovoljno stresa stalnim seljenjem unutra van..
A kad presadiš vidjet češ za par dana napredak i poboljšanje u razvoju biljke.

06.07.2012
0
1
0
38
Nemogu sve to pratit na zalost. kažem, važnije mi ne past nego dobiti idealniju biljku. Morat cu ih držati stalno unutra ali cu paziti sto konstantnije davati svjetlo i mrak.
A reci kolko jos imam do berbe...u najidealnijem slucaju i mogu li to kako ubrzati.

Blade

Ne odgovaram na PM
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.444
2.156
188
33
Negdje na Balkanu
U prosjeku cvijetaje traje od 45-50-60 dana kako kaja....više mraka ,manje svijetla i proces se ubrzava...samo upitno je koliko ćeš dobit ako ćeš išta dobit

Sviđa im se: Zlo&Naopako

VenloNL

☆☆☆☆☆
07.06.2010
5.927
19.360
358
Koliko do berbe?:icon_lol:,punoooo još bracika :)Presađuj ti to u veće posude i gnoji kad počmu cvasti.I čitaj forum,naravno.....sve piše lijepo od a do žnj:icon_lol:

05.10.2015
8
0
1
Pozdrav! Nisam jos pisala po forumu pa neznam sta smijem pisat. Moze li mi se neko javiti. Imam problem u rastu. Hvala

Himalaya Gold

.!. .!.
Urednik
Grow Support
10.08.2012
3.822
12.965
358
5
Jammu
www.vutra.org
Joj pa gdje vadite ove teme :fuck:
@Nora
Kad si prestala rasti i koliko si visoka?

Daj se malo uozbilji i razmisli sta pises
Ako imas nekakav problem u vezi biljki imas ovu temu i postavi tamo pitanje,ali kvalitetno!!! Znaci procitaj prvi post ove teme sta i kako moras,nema ovdje tarota pa da znaju kakav ti probelem imas

https://www.vutra.org/threads/ako-i...žete-pitati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?

Sviđa im se: Joe1234 and Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.