Prvi grow HPS 250w auto indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2012
29
0
0
33
Znači evo ga počinjem svoj prvi grow. Dugo sam se pripremao i većinu stvari koje znam naučio sam baš na ovom sajtu, puno ste mi pomogli bez vas nebi ništa.
Grow prostor: Ormar 105 x 58 x 157 cm (Sirina x dubina x visina) s time da je 27cm od ukupne visine odjeljen prostor gdje stoje svi kablovi,sklopovi itd..
Za osvjetljenje ću koristiti Sylvaniu HPS 250w, nemam cooltube nit reflektor zbog financija i za ovo sve sam jedva nekak skrpao pare a kako sam i rekao već duže čitam po forumu i pripremam sve.I da ormar je obložen crno-bijelom folijom.
Što se ventilacije tiče za ispuh imam 2 pc venta 60mm, isprobao sam ih i čine mi se malo bučni to bi trebao nekak srediti..ideje?
Unutra će možda još ići ventilator od 30cm al opet i to bi bilo prebučno, razmislit ću još o tome.
Za upuh nemam ventova nego sam samo izrezao rupu na dnu valjda će biti dovoljno.
Grow bi trebao početi za par dana, jer trebam još kupiti zemlju i tegle.I da sad jedno pitanje koliko bi automatika stalo unutra? ja sam mislio staviti 5 oće to biti previše?
Imam 3x Speed Devil Auto 2 , 1 Critical + i 1 Auto Galaxy
Možda ćete me pitat zašto sam odabrao automatike al koliko sam ja shvatio od sveg tog čitanja da vjerojatno za druge nebi imao mjesta što se visine tiče a i lakši su za uzgoj, a pošto sam samo početnik :D
 
23.02.2012
29
0
0
33
Hvala, i ja se nadam.
Evo i par slika, loše su jer su mobom slikane, čim dobijem fotić nazad stavit ću nove.
2012-08-31 15.53.45.jpg
 

Prilozi

  • 2012-08-31 15.53.33.jpg
    2012-08-31 15.53.33.jpg
    161,2 KB · Pregleda: 83

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
Supreme je napisao(la):
Hvala, i ja se nadam.
Evo i par slika, loše su jer su mobom slikane, čim dobijem fotić nazad stavit ću nove.
Pogledajte prilog 2599Pogledajte prilog 2600

sve le lepo druze al u tom boxu sa 250w bez CT ocekuj 50 stepeni i sa tom ventilacijom bice ti sex nestavljaj semena na klijanje dok neprobas box 5 dana u prazno

i bez CT moras imati extra ventilaciju da ti uvlaci nocu od napolje hladan vazduh

staje tu 5 auto komotno

pozz
 
23.02.2012
29
0
0
33
I mislio sam da će temp biti problem ali pošto sad dolaze malo hladniji dani mogao bi preko noći otvorit prozor u sobi ionako volim spavat u hladnijem a svjetlo bi radilo 18/6 od 9 navece do 3 popodne, šta misliš oće to pomoći? ako ne šta da radim?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nece ti puno pomoci ta situacija. HPS grije i to perverzno. Ono sto moras napraviti je ili staviti staklo ili CoolTube. Druge nema frende. Jedino sto jos dolazi u obzir su ventilatori koji pusu po lampi, ili ventilator koji puse po lampi, te jedan koji vuce taj zrak van. Ali to nije zagarantirana solucija. I na tvom mjestu ne bi stavio 5 komada unutra nego maks 4, te bih lupio mrezu. Tople preporuke za scrog.
 
23.02.2012
29
0
0
33
Bizzarius hvala puno, podsjetio si me..imam na tavanu dosta starih prozora pa možda sa jednom skinem staklo samo ako su dimenzije dobre.
I mislim da ću te poslušati za scrog iako nisam nikad growao mislim da je tak bolje a i sviđa mi se :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Samo pazi da nije predebelo staklo, jer dosta ce ti svjetla ono "piti". Kemijaj nesto, ali u svakom slucaju nemoj stavljati nikakvo sjeme prije nego to rijesis jer nece biti dobro :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja bih ti preporucio malo jace ventove, ja imam box 100x60, visina 130, hps isto 250 i samo 2 venta od 120mm ultra silent, nisu ni toliko jaka jos... ali obavljaju svoj posao, imao sam nekih malih problema sa temp kad su bili najtopliji dani ali inace normala sve... ili jaci ventovi (jeftinije, jednostavnije) ili cooltube i staklo....
na tebi je odluka. ali definitivno nesto od toga :)
ljepe sorte i sretno! :)

peace out !
 
23.02.2012
29
0
0
33
Bizzarius naravno da ne.Nigdje mi se ne žuri.Oću to napravit kak treba :)

DjFlyHigh odlučio sam se za staklo jer toga imam doma a i sad sam upravo izmjerio dimenzije i trebalo bi pasati, a ako bude baš potrebno ubacit ću jos jedan vent od 120mm kako si i rekao, hvala :)
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Moram se javiti sa podrškom...

I sama sam u prvom growu, imam prilično slične uvjete u boxu i izbor biljčica (moje trojke fem S.A.D. auto danas pustili klicu :icon_lol:)

Nisam u prvom naletu kupila CT, no stavila sam staklo, a gore kod hps-ice (također 250) za hlađenje mali vent i jedan onaj klasičan kupaonski- funkcionira odlično!


Eto, to je to...

Pratim :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Zanimljivo zvuci ovaj speed devil... 60 dana od sjemenke do sušenja... tako pišu...

Aj da vidimo...

I sredi malo jos tu ventilaciju.... i kupi dobru zemlju nemoj to zajebat
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
dok ne kupiš ventove ne počinji ništa ili jednostavno kupi hps od 70 W....kupio si sve a sad štediš na ventovima...pa će kasnije bit deset stranica priče kak si trebo kupit jače ventove...i sretno...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja ti mogu reci iz osobnog iskustva da vent nije neophodan ako imas dobro ventiliranu prostoriju. Znaci, vent je super ali ako ga nemas, samo dobar propuh i nemas beda.
Imam HPS 400W bez CTa, grije ko lud ali po danu otvorim krov boxa tako da imaju zraka i super im je.

Sad kad dode zima, temperature u prostoriji ce biti oko 0 stupnjeva, znaci zimulja PRAVA i jos cu namjerno ubaciti jos jednu 400W bez CTa da mi grije biljke hehehehhehe

No da ne bi bilo zabune, ja nemam ventove za upuh i ispuh nego samo kucni/sobni ventilaor, onaj veliki samostojeci koji puse po lampi i tjera vruci zrak gore u zrak :) daleko od biljki

Ti imas ormar, znaci ne mozes otvoriti "krov", morat ces drzat otvoren box dok ne nabavis jacu ventilaciju. Il cekaj zimulju heheh


Uglavnom, sad sam te smorio s tekstom bezveze. Racunaj da je temperatura lampe 60 stupnjeva a moras je drzat maksimalno 40cm od biljki jer je 250W i ima manje lumena od 400W. Zajebano...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......definitvno ti treba jaca ventilacija, jer ako su ti sad ta 2 komp. venta preglasna grow nemoj ni zapocinjat.....kazes MOZDA ces stavit ostilirajuci vent, a ja ti kazem MOZDA ces zavrsit grow.....

.....citao si forum, kako onda nisi primjetio da svi imaju neke ventove u boxu za mjesanje zraka......isto tako bi preporucio reflektor, bez njega gubis jako puno lumena......treba ti komad lima koji kosta 50 kn, koji vijak malo maste i evo reflektor......sva sreca da na vutri postoji thread DIY kolekcija.......da se ne izgubis u trazenje vise mozes pogledat ovdje........

.....kaze se da bez 3 najbitnije stavke nemozes zapocet grow a to su zemlja, ventilacija i osvjetljenje.......nemas li jednu od njih sve dovodis u pitanje......

.....moj prijedlog za tvoj setup s obzirom na financije.......jedan vent za mjesanje zraka, jedan cjevni fi 100 ili 125 pri vrhu boxa za ispuh a ova 2 mala koja imas sad iskoristi za upuh i to bi trebalo bit to......slozi reflektor, kupi kvalitetnu zemlju i mozes pocet.......

.....i u taj prostor bez beda mozes stavit 5 automatica, kod mene je prostor 75x50 i 5 biljaka ide bez problema........

.....btw vjeverko 250W HPS temperatura zarulje je oko 300+ stupnjeva, pa obicna zarulja od 60W grije vise od 60C.......