Prvi indoor grow. Nekoliko saveta.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.11.2012
0
0
0
34
Pozz dragi clanovi.
Pratim dosta dugo forum ali nikako da se registrujem evo sada sam tu i nadam se da cemo se lepo slagati :)
Ovako, imam nekoliko pitanja dosta sam citao teme ali ipak ako ima neko sada da mi pomogne iz prve ruke mnogo bi mi znacilo.
Planiram da uradim pc growbox znaci imam komp sad ociscen za neki dan idem da izvadim metalnu unutrasnjost skoljke, evo slike pa mi recite da li je ok?
Ja mislim da je kuciste oke ali da pitam posot je to antecovo kuciste sa nekoliko otvora za hladjenje pa me zanima da li da ih zatvorom ili ostavim da bi ulazio vazduh, nije mi toliko bitno da bude previse tajno. To je ujedno i moje prvo pitanje.
Drugo pitanje je sto se tice seedova, znate kako vremnom nadjete u nekom od paketica seme tako sam ja sakupljao i sada imam otprilike nekoliko casica semenja, pa me zanima da li bih mogao to da iskoristim.
Trece pitanje se pise zemlje, da li neko zna da li u Srbiji moze da se nadje terra magma.
Cetvrto se tice kako da napravim ventilator da ubacuje vazduh ili moram da kupim takav, ili mozda to zavisi kako se vent stavi (izvinite ako je pitanje pomalo banalno).
Takodje mi recite i koliko saksija bih mogao da stavim. I prinos da li bi bio oko 15 ili 10 grama.
evo i slike.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
kuciste je ok ali ga moras isprazniti skroz, u to najbolje staju dve saksije, pravougaone 15x15x15cm, za hladjenje koristi pc ventove, imas manje i vece, seme moze to ali je gotovo sigurno regular, pa ocekuj da ti mogu izaci i dva muska, bolje kupi fem.
zemlju (terramagmu) mozes naci (bar ovde kod mene) u merkatoru, merkuru i tempu. ajd sretno dalje
da, naravno da isti vent moze i da izvlaci i da uvlaci vazduh, zavisi kako ga postavis
prinos ti nama kazi kad zavrsisi grow
sta ces za rasvetu
 
26.11.2012
0
0
0
34
Hvala na brzom odgovoru tebra.
Ne znam nemam bas preveliki izbor, koliko sijalica da ubacim za te 2 saksije i koliko k bi bilo dobro za rast i vegetacije a koliko k za cvetanje. Citao sam nesto ali u kakvom ja gradu zivim izbor je ocajan.
Koristio bih stedljive sijalice posto stvarno ne mogu sada da se mandam jer sam vec sredio ventove prikljucio na mobilni charger 3 komada a ove sijalice sto ja imam su 6000~ malo vise pise day light.. za sta bi one mogle ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
to ti je za vege, ako je to ~6000 kelvina, moj savet za takav midi pc je 4 x 25w cfl, znaci uzmi bar dve crvenog spektra (2500~2700K) i dve te koje imas, a ako si u mogucnosti kasnije za cvetanje namontiraj sve 4 crvenog spektra
 
26.11.2012
0
0
0
34
Okej, ako uzmem terramagmu da li treba da dodajem jos neke supstance? neke aditive nesto ?
I da li ako bude regular moze da se odradi sve ako treba pod uslovom da se pogodi zensko ?
I koliko ce da mi treba da provlaim da li je zensko ili musko?
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Sve to mozes vec pronac na forumu.
Nemoras nikakve aditive, al bi bilo pozeljno. To su gnojiva.
Naravno da moze bit sve kako treba, zenska biljka iz "regulara" i zenska iz feminiziranog sjemena je isto...
spol ces moc odredit kad pocnes sa cvjetanjem ili ak se pojave prefloweri.

Pretrazi forum prije neg pitas nepotrbna pitanja, na sve to mozes nac u sticky topicima.
 
26.11.2012
0
0
0
34
Ma pratim to, ali nemam sad vremena da pohvatam sve detalje.
Ovde moze lock ili delete. Hvala momci :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.